Росохацька ЗОШ I-III ст.
Матеріал з ТерноВікі
Зміст |
Назва навчального закладу
Росохацька ЗОШ I-III ст.
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/0/05/Фото_Росохацької_ЗОШ.JPG |
Адреса, телефони
с.Росохач Чортківського району Тернопільської області,тел.(03552)56510;(03552)56540
Адміністрація
Вчителі
Фотогалерея
З історії навчального закладу
За Австрії у селі Росохач була дворічна школа з українською мовою навчання. Школа розміщувалася у старому мурованому будинку.
За польських часів школа стала шестирічною. Учительський колектив складався з директора та двох вчителів. У кожному класі навчалися від 20 до 40 учнів. Навчання проводилося у дві зміни. У школі викладали такі предмети: релігія, польська мова, рахункова геометрія, природа, географія, історія, малювання, праця. У 1959 році відкрито нову школу, яку збудували на кошти держави. До 1963 року школа була семирічною, у 1963-1988 рр. - восьмирічною.
З 1950 до 1970 року у школі працювали 17 вчителів на чолі з директором Татурою Юрієм Адамовичем. У 1988 році школу добудовано.
У 70-90 рр. у школі працювали 22 вчителі. Директорами були Недокус Зіновій Степанович, Плішко Петро Васильович, Градовий Василь Гнатович, Градова Ірина Григорівна. З 2001 року директором працює колишня випускниця Наконечна Ганна Петрівна.
Школа сьогодні – це
налічує 13 класів
249 учнів
6 учителів вищої категорії
8 учителів I категорії
3 вчителів II категорії
7 вчителів спеціалістів
Педагогічне звання «Старший вчитель » - 1 вчитель.
Школа має бібліотеку, що налічує 5150 підручників та понад 6200 книг художньої літератури.
З 2002 року у школі обладнано кабінет інформатики, української мови та літератури, історії.
Члени педагогічного колективу беруть участь у конкурсах «Вчитель року», «Класний керівник року», «Обличчя освіти Чортківщини», районних семінарах, проводять відкриті уроки та виховні заходи.
Наші традиції
Творчість учнів
Ми гордимося
Найбільшим визнанням вчительської праці є випускники, які стали відомими у селі, районі, області, державі та за її межами.
Степан Сапеляк — відомий письменник, член української Гельсинської спілки (1987 р.), Міжнародного ПЕН-клубу (1992 р.), лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка (1993 р.), літературно-мистецької премії ім. братів Богдана і Левка Лепких (1995 р.), літературної премії ім. В. Свідзинсього (2002 р.), нагороджений Орденом «За заслуги» III ступеня (2005 р.), член редколегії "літературно-мистецького журналу «Золота пектораль».
Марія Марчій (Роксолана Клин) – поетеса (США).
Андрій Плішка - заслужений вчитель України, лауреат літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, доцент кафедри музики Чернівецького університету імені Юрія Федьковича.
Дутка Анна Яківна - кандидат педагогічних наук, доцент, ректор Львівського інституту банківської справи.
Райбедюк-Навізовська Галина Богданівна - завідувач кафедри філології Ізмаїльського педагогічного університету.
Навізовська Марія Богданівна - проректор Кременецького педагогічного університету.
Кравець Василь Павлович - начальник управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності Тернопільської облдержадміністрації.
Басістий Павло Васильович - доцент кафедри фізики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.