Чортківська ЗОШ I-III ст. №5

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

Чортківська ЗОШ I-III ст. №5

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/e/ec/Школа_№5.JPG


Вчителі школи

Список вчителів

Список членів методичних комісій

Адреса, телефони

М. Чортків Тернопільської області, вул. В. Великого, 4Б

Сайт школи

Телефон: 3-10-93

директор 3-24-85

загальний 3-10-93

їдальня 3-14-01

Адміністрація

Адміністрація школи №5.JPG
Зліва направо:заступник директора школи з навчально-виховної роботи - Колодій Галина Миколаївна, директор школи - Маньовська Марія Григорівна, заступник директора школи з навчально-виховної роботи - Стефанишин Ганна Йосипівна , заступник директора школи з виховної роботи - Ябчанка Марія Михайлівна

Фотогалерея

Приміщення школи

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/d/d5/Приміщення_школи1.JPG
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/6/60/Приміщення_школи2.JPG
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/9/95/Приміщення_школи3.JPG
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/5/5a/Приміщення_школи4.JPG

Гімн школи

Гімн школи

І
Вільні діти вільної країни,
Вчіться наполегливо щодня.
Щоб кувать майбутнє України
Всім здоров’я треба і знання.

ІІ
В школі ми ростемо і мужнієм,
Відчиняє двері нам вона.
На чужині і у ріднім краї
Не забудем те, що нам дала.

Приспів:
А знання дає нам рідна п’ята школа,
В ній наше дитинство, юність в ній одна.
Тут завжди лунає мова калинова
І такі нам рідні вчителя слова.

З історії навчального закладу


У 1987-1988 н.р. у мікрорайоні Кадуб по вул. Володимира Великого, 4Б м. Чорткова була відкрита нова школа на 1668 учнів. Кошторисна вартість будови – понад два мільйони карбованців.
Першим директором школи було призначено Гречина Богдана Петровича, заступниками директора школи: з навчально-виховної роботи – Злепко Світлану Петрівну, Гевко Ірину Михайлівну та з виховної роботи Данилко Людмилу Анатоліївну. Педагогічний колектив школи налічував 105 вчителів.
З 2003 року по даний час посаду директора школи обіймає Маньовська Марія Григорівна – вчитель вищої категорії, старший вчитель, вчитель-методист, відмінник освіти України, педагогічний стаж якої 27 років.
З 1991 року по даний час заступником директора школи з навчально-виховної роботи в школі працює Колодій Галина Миколаївна – вчитель вищої категорії, старший вчитель, педагогічний стаж якої 34 роки.
З 2004 року по даний час заступником директора школи з навчально-виховної роботи в школі працює Стефанишин Ганна Йосипівна – вчитель вищої категорії, старший вчитель, педагогічний стаж якої 33 роки.
З 1998 року по даний час заступником директора школи з виховної роботи в школі працює Ябчанка Марія Михайлівна – вчитель вищої категорії, старший вчитель, педагогічний стаж якої 27 років.

На даний час у школі працює 81 вчитель.


Наші традиції


Школа має свою історію та традиції:

Свято Першого дзвоника.
День знань.
Проведення тижня Незалежності і Дня державного прапора.
Щорічні зустрічі педагогічного колективу з ветеранами праці.
Щорічні зустрічі педагогічного колективу, учнів-старшокласників з випускниками школи.
Одинадцятикласники школи на Святі останнього дзвоника передають естафету випускника учням 10-х класів.
Дні відкритих дверей для батьків.
Вшанування вчителів-іменинників.
Дні учнівського самоврядування.
Моральне заохочення вчителів та учнів, які зайняли призові місця на Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових навчальних дисциплін, конкурсах, змаганнях.
Посвята дев’ятикласників в старшокласники.
Посвята в соколята.
Свято Останнього дзвоника.
Урочиста педрада з нагоди вручення атестатів про закінчення повної загальної середньої освіти, вечір прощання із школою, тощо.

Під час проведення шкільних свят учні школи виконують гімн школи, слова і музику якого написала вчитель музики Радко О.Ю.


Наші досягнення

Школа має не тільки ті чи інші традиції. У ній панує унікальний культурний, духовний та інтелектуальний простір.

За 22 роки своєї діяльності школа має чималі досягнення:
У 2005 році школа брала участь у Всеукраїнському громадському конкурсі стану умов і охорони праці в установах, закладах, підприємствах МОН України та ЦК профспілки працівників освіти і науки України, в якому стала переможцем і нагороджена Почесною грамотою МОН України. Про результати даного конкурсу опубліковано в інформаційному збірнику МОН України № 16-17, 2005р.
У 2006 році школа взяла участь у Всеукраїнському конкурсі «100 кращих шкіл України – 2006» у номінації «Школа педагогічного пошуку», де стала лауреатом та нагороджена Дипломом. Матеріали конкурсу опубліковані у спеціально випущеному збірнику під назвою «Школи України – 2006».
У 2006 році школа взяла участь у Всеукраїнському конкурсі-захисті сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю», де стала переможцем і нагороджена Дипломом І ступеня управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації та Подякою Міністерства освіти і науки України.
У 2006 році школа знову взяла участь і стала переможцем у обласному етапі Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання серед міських навчальних закладів «Стану фізичного виховання». Нагороджена Дипломом ІІ ступеня управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.
У 2008 році школа брала участь в районному огляді-конкурсі на кращу організацію правової освіти, де стала переможцем, здобувши І призове місце, в обласному конкурсі – ІІ призове місце.
У 2006-2007 н.р. школа брала участь у районному конкурсі «Обличчя освіти Чортківщини» у номінаціях «Я і мій кабінет» та «Методичний кабінет школи», де стала переможцем у даних номінаціях.
У 2007-2008 н.р. – у районному конкурсі «Обличчя освіти Чортківщини» у номінації «Вчитель, яким пишається школа» брала участь вчитель-методист музики Радко Ольга Юріївна і одержала ІІ призове місце.
За проведену масово-агітаційну роботу по залученню учнівської молоді до навчально-практичної діяльності з проблем енергоефективності та раціонального використання ресурсів, участі в обласному етапі національного туру Міжнародного конкурсу «Енергія і середовище» вчитель хімії Садовська Тетяна Ярославівна та творча група «Наукова зміна» відзначені Дипломами та Подякою обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації.

Методична робота в школі є центром всього навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив спрямовує свою діяльність на забезпечення належного рівня знань, умінь і навичок учнів, дбає про зростання якісного показника навчання. В школі функціонують класи з поглибленим вивченням іноземної мови, математики, біології, хімії. Цілеспрямовано ведеться робота з обдарованими дітьми. Учні школи постійно займають призові місця у Всеукраїнських учнівських олімпіадах з базових навчальних дисциплін, у різноманітних обласних та Міжнародних конкурсах, спортивних змаганнях, виставках, акціях тощо.
У школі створено і діє учнівське самоврядування (учнівська президентська республіка). Метою створення якої сприяти виробленню в учнів почуття господаря у своїй школі, виховання в них товариської взаємодопомоги, розвитку організаторських якостей шляхом залучення управління, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму. Раз у два роки проводяться вибори президента школи.

Школа є опорною в навчанні з питань вивчення математики, хімії, захисту Вітчизни, вчителів початкових класів, трудового навчання, музики. На базі школи працює Чортківський освітній округ. В школі на належному рівні працює психологічна служба, яку очолює практичний психолог Сахно Н.П. Діють секції біології та математики МАН, керівниками яких є вчитель біології Вільчинська Л.Я. та вчитель математики Головень О.Я. У 2008-2009 н.р. створено та успішно працює шкільне наукове товариство, керівник – вчитель хімії Садовська Т.Я.
За рейтинговою оцінкою відділу освіти Чортківської райдержадміністрації результативності навчально-виховного процесу освітніх закладів району школа уже третій рік поспіль посідає ІІІ місце.
Школа, як храм науки – спільне надбання не одного покоління ентузіастів. Вона дала путівку в життя лікарям і вчителям, юристам і правоохоронцям, банкірам і священикам, товарознавцям і будівельникам, інженерам та механізаторам, льотчикам та артистам. Школа гордиться багатьма своїми випускниками. Приємно, що чимало з них обрали професію вчителя і повернулися працювати в рідну школу. Це: Садовська Т.Я., Юхим О.Й., Дорошенко (Дубик) А.З., Кіндзерська Р.І., Сібрак О.Т., Вовк О.М., Божагора Л.А. Гордимося і вчительськими династіями: Зубик С.В., Драбик С.С.; Колодій Г.М., Сібрак О.Т.; Радко О.Ю., Лотоцька Г.І.; Статковська Л.А., Соколовська Т.І.
В школі створені всі належні умови для навчання та виховання учнів. Навчально-матеріальна база школи складається із навчальних кабінетів: фізики, хімії, біології, зарубіжної літератури, математики, історії, правознавства, ОБЖ, образотворчого мистецтва, української мови, інформатики, музики, іноземної мови, географії, 12 класів-кабінетів початкових класів, двох спортзалів, захисту Вітчизни, тиру, механічної, слюсарної майстерень, майстерень з обробки тканини, харчових продуктів, танцювального класу. До послуг учнів актова зала, «Бабусина світлиця», зимовий сад, бібліотека, їдальня, спальна та три ігрових кімнати. Вони естетично оформлені, озеленені, меблі відповідають віковому росту учнів. На території школи є спортивний майданчик, навчально-дослідна ділянка, зона відпочинку, господарські будівлі.

Школа визначила свою концепцію розвитку, має власні пріоритети через творчий пошук колективу. Діяльність закладу базується на засадах демократизму, творчого пошуку, дотримання принципу партнерства, взаємодопомоги.

Особисті інструменти