Тішин Марія Дмитрівна
Матеріал з ТерноВікі
Зміст |
Про себе
З 1994 року працюю в загальноосвітній школі с.Серетця вчителем української мови та літератури.
Стаж роботи: 14 років.
Категорія: І.
Мої інтереси
Люблю в'язати, вишивати.
Проекти в яких беру участь
"Розвиток зв'язного мовлення шляхом вдосконалення традиційних та впровадження іноваційних форм і методів роботи".
Мої роботи
Творчість – природна потреба людини. Як же навчити так, щоб зберегти в дитини творче начало і розвинути його? Зрозуміло, що значною мірою це залежить від вчителя. Він сам повинен бути творчим, мати інтелект, уміти добрати методи, прийоми й форми роботи, які б розвивали творче мислення і зв’язне мовлення школярів.
На уроках літератури та мови розвиваю пізнавальну активність, допитливість, вміння самостійно працювати. Значну увагу приділяю розвитку зв’язного мовлення. Найчастіше практикую твори-мініатюри. Досить ефективним видом роботи у формуванні в учнів творчих здібностей вважаю переказ. Він найбільше відповідає сучасним вимогам, оскільки дає можливість організувати навчання зв’язного мовлення за типом діяльності. Школярі вчаться уважно слухати і приймати текст, активно розвивати пам'ять, учні намагаються свідомо відбирати істотне. Уміння сприймати мовлення формується з умінням відтворювати сприйняте, тобто створювати усні й писемні висловлювання. Це, на мою думку, є перехідна форма роботи від переказу до власних творчих пошуків? Коли ж формуються творчі уміння?
У процесі постійного навчання, у ході опрацювання конкретних мовних одиниць, спостереження над їх формою, семантикою. Для розвитку мовлення учнів такій формі роботи відповідає переказ-мініатюра. Тексти різних стилів, вивчений на уроці твір, з якого пропонується відтворити певний фрагмент, усна розповідь про певні події.
Удосконаливши цей вид роботи я переходжу до більш складних форм розвитку творчих здібностей.
Творчу діяльність учнів організовую на таких уроках:
- уроки консультації, - вміння зробити повідомлення, написати реферат, доповідь тощо;
- уроки розвитку образності й виразності мови й мовлення, написання творів-описів, роздумів, розповідей;
- уроки-калажі – художнє малювання вітру, дощу, мрії, образу осені тощо;
- уроки-спогади – вивчення епістолярної та мемуарної спадщини письменника. Можливості уроків зв’язного мовлення безмежні.
Проводячи такі уроки використовую краєзнавчо-народознавчий матеріал, бо саме він допомагає формувати національну свідомість дітей.
Отже, головне завдання у своєму проекті вбачаю у вихованні творчої особливості. Якщо кожний усвідомить себе як людину неповторну й унікальну істоту, котрій Бог дав безліч талантів і якщо буде розвивати в собі людські й творчі якості, то третє тисячоліття стане кращим за минуле.