Сценарії "Веселих стартів" для учнів 5-11 класів Сценарій свята «Веселі старти»

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Сценарії "Веселих стартів" для учнів 5-11 класів Сценарій свята «Веселі старти»

Мета. Познайомити дітей із зародженням олімпійського руху, ознайомити з видами спорту, що входили до Стародавніх Олімпійських ігор, удосконалити рухові уміння та фізичні якості. 

Обладнання: фонограми із грецькою мелодією, дитячі веселі мелодії, спортивний інвентар для проведення змагань.

Ведуча. Доброго дня усім присутнім на цьому стадіоні! Сьогодні ми зібралися на спортивне свято «Веселі старти», щоб позмагатися у силі, спритності, винахідливості і просто відпочити. І тому ми помандруємо в часі та поговоримо про історію виникнення спорту. Ще у стародавні часи однією з розваг людей стали заняття спортом, які також слугували військовою підготовкою юнаків. Перші у світі Олімпійські ігри відбулися в Стародавній Греції в Олімпії. У рік, коли проводились Олімпійські ігри, глашатай розносив по містах і селах заклики “Всі до Олімпії”, “Хай переможуть найсильніші”. На час проведення Олімпійських ігор заборонялись війни між ворогуючими сторонами. У змаганням міг брати участь будь-хто з бажаючих. Учасники змагалися оголеними. Вони не соромилися свого тіла так як демонстрували його красу. У перший день атлети приходили до храму Зевса, якому присвячувались Олімпійські ігри, запалювали олімпійський вогонь і давали клятву змагатись чесно: «Я буду боротися чесно за моїх богів, за мою Вітчизну і залишу після себе добру пам’ять. Я підкорятимуся законам змагань. Клянуся! Клянуся! Клянуся!»

Давні греки казали: «Хочеш бути гарним – бігай, хочеш бути здоровим – бігай, хочеш бути розумним – бігай!». Тож розпочинаємо наше свято! 

Ведуча. О спорт, о спорт! Це просто клас! Дружіть із ним завжди. Здоров’я, юність, силу дасть І творчої снаги.

Щодня бігом ви займайтесь, 

Ще й водою обливайтесь. Збереже це від всіх бід, Жити будете сто літ.

Лиш прокинувсь – уставай, Ліні волі не давай, Хто починає день з зарядки,

У того справи всі в порядку! 

Друзі! Спортивне змагання

Починати пора, 

Нумо, дружно крикнем всі:

Фізкульт-ура! 

У змаганнях беруть участь 3 команди: «Чемпіони» - капітан………. «Олімпійці» - капітан………. «Мушкетери» - капітан……..

Привітаймо їх! А підбиватиме підсумки конкурсу – четверта команда, звичайно ж наше шановне, імените жюрі. У них сьогодні нелегке завдання – з спритних , сильних, винахідливих вибрати найсильніших, найспритніших, найвинахідливіших, най-най-най… Це:________________ ___________________ ___________________

А зараз – привітання команд. (Кожна команда представляє себе)

1 учень Лиш один рецепт на світі Всім-усім підходить дітям. Коли спорт полюбиш - Сильним, спритним будеш.

2 учень Всім відомо: це чудово, Коли кожен з нас здоровий, Тільки треба знати, Як здоровим стати.

3 учень Щоб росли ми вмілими, Сильними, сміливими, Покажемо, які ми вправні, Дружно виконаємо вправи

Ведуча. Команди представлені, жюрі теж. Нагадую, що оцінюватись конкурси будуть за швидкість і правильність виконання завдань після кожної естафети за трибальною шкалою. Команди готові? Розпочинаймо! Але перед початком змагань я б хотіла звернутися до наших вболівальників. У нас працює незалежне жюрі, яке слідкуватиме за вболівальниками. Найактивніші вболівальники отримають нагороди. Отож, вболівайте за свої команди! Естафета «Передача м’яча» Команди стають один за одним, піднявши руки вгору і передають м’яч. Коли м’яч доходе до останнього учасника, він з м’ячем переходе наперед і естафета триває доти, поки першим не стане командир, тобто, перший учасник. Виграє та команда, яка найшвидше закінчить передавати м’яч. Якщо під час виконання завдання м’яч впаде, команда вибуває з гри. «Стрибки жабкою»

Ця естафета проводиться за допомогою гімнастичних палиць. Учасник з гімнастичною палицею під колінами повинен прострибати до фішки, а назад повернутися з палицею в руці і передати наступному учасникові. Виграє та команда, яка перша справиться з завданням, дотримуючись усіх правил. 

Естафета «Калабаш» або «Перенесення м’яча між головами» Участь в цій естафеті беруть по два учасника з кожної команди і тримаючи м’яч між головами повинні пройти відстань до фішки і повернутися не випустивши м’яча. Коли м’яч падає – команда вибуває з гри.

«Звивиста доріжка» 

Кожен учасник обводить м’яч навколо фішок і повертається назад, передаючи м’яч наступному учасникові. «Стрибки в мішку» Усі гравці по черзі стрибають в мішках. Коли гравець падає, він повинен швидко встати і продовжити естафету далі. Естафета «Утримай м’яч»

Беруть участь всі гравці. Учасник затискає м’яч між колінами і стрибають до фішки, беруть м’яч в руки і повертаються до команди передаючи м’яч наступному учасникові. Перемагає та комада, яка швидше справиться з завданням. 

«Естафета з лижами» Кожен учасник повинен пробігти на лижаж до фішки, повернутись назад і передати їх наступному учасникові. Виграє та команда, хто швидше і правильніше виконає завдання. «Перетягування канату»

Викликаються капітани команд для проведення жеребкування. Та команда, в жеребок якої пустий в першому етапі не приймає участі, а змагаються дві інші. Та команда, яка виграє бере участь у другому етапі. Перемагає та команда, яка виявляється найсильнішою. Жюрі, відповідно, виставляє оцінки кожній з команд. 

«Біг на трьох ногах» Для участі в цій естафеті викликаються по два учасники з кожної команди. Дві ноги зв’язуються. Ваше завдання – пройти дистанцію. Якщо учасники падають, то продовжують змагання з того місця, що впали.

Ведуча.

Це остання естафета. Поки жюрі підраховує кількість балів наших учасників, ми підведемо підсумки на кращого вболівальника. Слово надається заступнику директора Дерязі Людмилі Миколаївні. 

(Нагородження вболівальників)

А тепер, надаємо слово жюрі.

(Нагородження переможців)

Ну от і все, звучить свисток, 

Змагання закінчилось. Виходять переможці на місток. Вітайте їх – ось наша сила!

Перемогла команда ................... Давайте привітаємо їх бурхливими оплесками!

От і закінчилось  наше свято  «Веселі старти». Всім бажаю міцного здоров’я, удачі, наполегливості і терпіння!. До побачення! Дякуємо за увагу!
Особисті інструменти