Родинне свято
Матеріал з ТерноВікі
Вчитель : На щиру розмову зібрались ми з вами . Розмову сьогодні присвятим ми
мамам, а ще татусям , дідусям і бабусям, братам і сестричкам. Це свято – сюрприз вам. Мова в нас піде про наш прекрасний рід.
Учні: Добрий день наші мами . Добрий день татусі. Добрий день любі дідусі і бабусі. І звичайно гості всі.
Добрий день люди добрі, що сидять в нашій господі Раді з святом вас вітати щастя і добра бажати.
Ми концерт підготували , в нього всю душу вклали Як сподобається вам, то плещіть завзято нам.
Красиво і світло у нашій світлиці, вазони на вікнах стоять вогняні Сьогодні у школі родинне свято
і хочеться всіх привітати мені.
Шануймо батька , шануймо матір,
і нам воздасться теж добром
Хай буде шана у кожній хаті
і дух сімейний за столом.
Шануймо батька, шануймо матір нам каже Біблія свята І щастям будем ми багаті на всі часи , на всі літа
Слова ці треба повторити , бо в них основа доброти Коли б не батько і не мати чи був би на цім світі ти.
Слова ці змалку треба вчити в них світить істина стара Коли в добрі батьки і діти, тоді всім вистачить добра.
Пісня « Цьом – цьом мамо…»
Вчитель : Шанування своїх батьків - один із найсвятіших обов’язків людини і
неоплатних боргів дітей. Найдорожчі у світі люди – рідні батьки . Вони завжди простять, зрозуміють, вислухають. Поки живі батьки, ми всі щасливі,поки живі батьки – кожен із нас залишається дитиною і в 20, і в 30, і в 40 років. Спочатку батьківські очі дивляться на нас з любов’ю, потім – з гордістю, а далі – з надією. Мудрість говорить : « Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – сади дерево, якщо на віки – виховуй дітей».
Учні: Вклоняємось всім вам доземно, як батьківській хаті з далеких доріг. Як хлібу , що матінка чемно, кладе на вкраїнський рушник.
Бо ж нашому роду – нема переводу
Хай пісня єднає коріння святі
Дай , Боже, нам віру і братню згоду На довгі роки на вічні віки.
Родина, рід, які святі слова Вони потрібні кожному в житті. Тож народилось веселкове свято Прийшли сьогодні з дітьми мама й тато. Цей хліб насущний ви прийміть від нас. Щоб був достаток в домі повсякчас і злагода, і щастя, і тепло Щоб всій родині радісно було.
Пісня « Моя сім*я»
Учні: У нас сьогодні в школі свято, гостей зібралося багато. А ну ж на них ви подивіться - і привітайте їх у нас, що завітали в добрий час.
Від щирого серця, від рідної землиці. дозвольте вам, рідні,
у пояс вклониться.
Урочиста зустріч у нас – в пам’яті буде завжди Тож розпочнемо піснею свято для тих,
хто прийшов сюди.
Вчитель: Мама перше милозвучне слово, з якого дитина починає мудру науку .
Мамина ласка - це чарівні ліки від будь-якого болю . Мамина пісня - це те найдорожче, що відклалося в душі дитини ще з колиски. Мамина любов не знає кордонів ,страху, сумнівів, розрахунку. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє перед безоднею.
Учениця: Мати , наша мати, як голубка сива, Любові крилами всіх нас прикрила Мати, наша мати, як сонечко ясне Цілий день нам світить , а в нічку негасне. Мати, наша мати, як ангел із неба,- Вночі і вдень знає, що дітям треба.
Танець « Вальс» (пісня «Лагідна»)
Учні: Цінуймо наших матерів пречистих Зневажати їх – гірше нема вини На дереві їх життя –жовтіє листя,- Не вічно в світі житимуть вони
Спасибі вам, рідні мами,
Що ви тут сьогодні з нами
До вас наше перше слово - Матусі , рідненькі, будьте здорові!
Щоб не сивіло у вас волосся, щоб не морщилось чоло, Щоб вам кохані, рідні мами, у всьому і завжди везло. Щоб вас кохали наші тати і дарували квіти вам. Немає ж бо у всьому світі жінок, чарівніших від мам.
Просте, звичайне слово ,мати, - А скільки ніжності й тепла! Якщо всі ласки їх зібрати, не буде міри їм й числа.
Пам’ятаймо ,любі діти, пам’ятаймо завжди з вами, Що для нас у всьому світі - найдорожчі наші мами
Ластівко, мамо, невтомна пташко! Трудишся зранку до ночі щодня. Ти мене грієш мов сонечко ясне, Дуже люблю тебе рідна моя.
Танець « Рушничок»
Вчитель: Батько. ..Тато….Суворий , вимогливий. А любов до дітей – стримана і врівноважена. Недарма кажуть , що дитину потрібно любити так, щоб вона про це не знала. Саме такою є батьківська любов. Татко може і насваритись, якщо це потрібно. Споконвіку діти до батьків зверталися на Ви . А називали його ніжно і любляче: татку, татусеньку, татусю.
Учні: Батьку любий, тату милий, нинішньої днини Ти прийшов до нас на свято нашої родини Ми тобі складаєм нині щире побажання.
Щоб прожив ти многії літа, не зазнав страждання. Щоб ти вивів нас у люди та втішався нами, Щоб гордитись міг своїми доньками, синами.
Безслідно в житті не проходить нічого, І те, що посієш – до часу зійде Якщо ти забувся до батька дорогу, то син твій до тебе її не знайде.
Пісня « Батьківське жито»
Учні: Як мені вас не любити батьку рідний, нене. Та ж ви мене згодували щирими руками. Ой ніде то в світі краще нема, як в батька і мами.
Батько розуму навчає, мати приголубить, Ніхто мене так на світі , як вони не любить. Дай же, Боже, щоб я виріс в школі гарно вчився. Щоб я батькові і неньці гарно відплатився
Рідні тати, любіть нас рідненькі. Бо ми діти дорогенькі, хочем бути на вас схожими
І, як ви, такі ж хорошими.
Хай же наше добре слово розквітає веселково
Ми любим вас кохані тати Ми вам бажаєм здоров’ячка багато . Ми хочем , щоб ви завжди раділи І, щоб в житті ніколи не хворіли.
Наші друзі, рідні тати , ми вітаєм вас на святі Ми вас любим щиро-щиро вам бажаєм щастя й миру.
Танець « Гопачок»
Вчитель: Тільки вслухайтеся: бабуся, бабусенька, бабуня – солодуня. Яке ніжне,
лагідне слово. А ми – її внучата – дівчаточко чи хлоп’ятко .Бабуся – невтомна бджілка. Заради онуків вона віддасть все. А дбає бабуся про тебе тому , що ти її дитиночка – кровиночка. Учні: Дай бабусю поцілую сивину твого волосся.
Теплим диханням зігрію снігом вибілені коси.
В нас сімейка маленька, дружна , веселенька, Бо керує нами спражня голова, що про всіх нас дбає , Всіх оберігає , і для всіх знаходить теплії слова.
Бабця, бабуся ти моя рідненька. Бабця, бабуся дорога моя Бабця, бабуся ти для всіх нас ненька Зігріва серденько доброта твоя. Варенички з сиром дідові готує. Найпишнішу блузку мамі вишива, Наукову працю таткові друкує, а мені гарненьку пісеньку співа.
І такі бабусі є у кожній хаті Тож давайте всіх до купочки зберем І влаштуєм бабцям найпишніше свято,
бо без них , повірте, всі ми пропадем. Пісня « А у нас бабусенька» Бабцю люба, бабцю дорогенька Чи була колись ти як ось я маленька? Чи була колись ти бабцю молодою Із рум’яним личком з русою косою Чи була у тебе до колін спідничка? Чи тобі казав хтось ти моя синичка?
А колись бабусю, лялькою ти гралась? Ти її жаліла, як вона ламалась? А чому, бабусю, треба всім старіти?
І мені прийдеться також посивіти?
А хіба немає на оте все ліку? А хіба не можна жити літ без ліку.?
Люба, добра бабцю ми твої внучата Звертаємось до тебе щоб щастя побажати
Хай тебе в твоїй опіці бог не опускає Хай тобі тривке здоров’я й силу посилає.
А до того наша бабцю хай ще, на додаток, Гордість дасть тобі і втіху за нас онучаток.
Пісня « Заспівай мені бабусю»
Моя бабуся люба, гарна, мила Вона найкраща від усіх людей І хоч вона вже трохи посивіла Але так щиро любить нас – дітей
Люба бабусенько, сонечко ясне Хай твоя доля буде прекрасна Хай дні пролітають, біжать хай літа А ти будь , бабусю, завжди молода.
Вчитель :Дідусь – це справжня енциклопедія. Незабутні його розповіді. Ця людина в нашому житті завжди викликає повагу. Досвід, отриманий від нього у спадок залишається золотим набутком на все життя. Учні:
Мій вусатий дід знав, як божий день, свій прадавній рід. По краплинці пив я дідові слова То – святі скарби, то – жива вода.
Дідусю, мій рідненький, я так тебе люблю. Вродливий ти своєю добротою
І серцем , що для нас живе.
Дай Бог тобі здоров’я і спокою Сто літ живи і знай - ми любимо тебе
Я вітаю свого діда і таке йому скажу Із тобою я дружу Ти хороший, ти ласкавий, ти привітний, гарний, славний. Будь здоровий, не хворій Дідусеньку, рідний мій!
Зовсім не старенький любий мій дідусь Ми з ним – добрі друзі і я цим горджусь .
Хай в житті вам радість буде, процвітайте як той цвіт Дай же, Боже, любим дідусям многих, добрих, щасних літ.
На світі білому єдине, як і Дніпрова течія. Домашнє вогнище родинне, оселя наша і сім*я.
Доки батько живий,доки мати жива Поспішайте сказати найніжніші слова « Мамо рідна,живи, тату рідний –живи. Найдорожчі у світі це ви , тільки ви»
Вчитель: Одна з головних заповідей Біблії говорить « Шануй батька і матір» ми
повинні берегти своїх батьків , допомагати їм, не засмучувати, бути слухняними. Ви також повинні з любов’ю і повагою ставитися до своїх бабусь і дідусів. Ви – їхня опора і надія.
Учні: Батьківський дім , батьківська хата Добром і щедрістю багата На материнську ніжну ласку
на бабусину чарівну казку
Нехай всі родини, як пишний вінок, щастям барвистим будуть багаті. Бабусю шануймо і дідуся, матусю любімо і тата. Нехай родина дружна уся Буде на радість завжди багата .
Хай тішаться внуками бабуся і дід . Хай тато і мама радіють дитині. Хай буде, як дуб , могутній наш рід. Хай злагода й мир запанують в родині !
Вчитель: Дорогі гості, батьки, діти. Я думаю , що наша зустріч сьогодні залишить у наших серцях приємний слід. Що наші діти понад усе будуть цінувати тих людей, які люблять, бережуть, дбають про них. Нехай усі родини щастям барвистим будуть багаті.
--Калюжна Марія 18:45, 5 квітня 2011 (EEST)