Почаївська ЗОШ I-III ст.

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Адреса, телефони

вул. Шевченка, 15. м. Почаїв, Кременецького району, Тернопільської області

Телефон школи - 6-12-05


Електронна скринька для листування: scolapochaiv@ukr.net

http://pochaiv.edukit.te.ua/: сайт школи

Проблема, над якою працює школа

«Поєднання технології розвивального навчання як запорука гнучкого моделювання навчального процесу»


Адміністрація

Директор школи Заступник директора

з навчально-виховної роботи

Заступник директора

з виховної роботи



Кухаревич Варвара Омелянівна



Пташник Михайло Савович


Козачок Алла Андріївна



Корчаківська Світлана Степанівна


Wlm.png

Список вчителів

Список вчителів школи


З історії навчального закладу

Почаївська загальноосвітня школа знаходиться у духовному містечку - м.Почаєві, що на Тернопільщині. Який шлях пройшла вона? Які вчителі та учні наповнювали творчим життям її стіни?
Перші згадки про навчальну діяльність у Почаєві датуються ХVІІІ століттям (підготовка новіціумів – новачків у чернецтво)
1803р. у Почаївському монастирі діє парафіяльна шкілка (цей заклад знаходився у великому дерев’яному будинку, де розміщувалися також монастирські півчі та музиканти), а з 1807 р. Олександр І видав указ, яким дозволив підготовку новіціату при Почаївському монастирі для всієї Волинської губернії (монастир забезпечував школи вчителями, книжками та інструментами).
У 1804 р. при монастирі існували школи:
 нижчої риторики;
 морального богослов’я;
 для світської молоді різного стану (тут викладалися предмети: історія, моральна наука, географія, арифметика, основи натуральної історії, геометрія, чистописання, малювання, польська, російська , латинська і німецька мови).
1826р. відкрито повітову школу, у якій навчалися вихідці з міщан і селян.
Наприкінці 40-их років при монастирі з’явилася початкова школа, розрахована на дітей простонароддя (дітей навчали читати, релігійних наук, різноманітних ремесел, необхідних для лаври). Але пізніше цей освітній осередок перестав функціонувати.
З 1886р. з ініціативи духовного собору лаври було створено двокласну Почаєво-лаврську церковнопарафіяльну школу (навчалися тут сироти та селянські діти). Школу могли безкоштовно відвідувати діти мешканців містечка, але з власними підручниками, а іновірці змушені були платити 5 крб. на рік. Ця школа знаходилася у приміщенні друкарні на другому поверсі.
1840 р. при лаврі з’явилася окрема церковно-вчительська школа, яка готувала псаломщиків, дияконів та вчителів для однокласних церковнопарафіяльних шкіл (ця школа проіснувала тільки один рік в одному із лаврських готелів).
Деякий час (з 1890 по1900рік) у Почаєві існувало дві школи: Почаєво-лаврська школа грамоти і Новопочаївська однокласна церковнопарафіяльна школа. А в 1904 році два навчальні заклади об’єдналися (заняття проводилися у новозбудованому Червоному готелі).
Під час Першої світової війни початкові школи припинили свою діяльність, а Почаєво-лаврську дгугокласну церковно-вчительську школу вивезли у Житомир, де вона залишалась аж до літа 1918 року.
Восени 1920року вище початкове училище було реорганізоване у семикласну українську школу (директором школи був Михайло Кибалюк). Поряд із нею існувала польська школа.
10 листопада 1922 року відкрилася державна семикласна загальна школа з українською мовою навчання (лавра дала в оренду свої приміщення). Але під натиском влади з 1925 року у ній ведеться навчання польською мовою, а українська вивчалася, як один із предметів (навчальний заклад проіснував до 1939 року).
У роки Другої світової війни Почаївська середня школа знаходилась у лаврських приміщеннях. ) Середня школа в Почаєві почала діяти в 1946 рроці. Першим її керманичем був Андріюк Андрій Васильович(1946-1951рр.), який водночас обіймав посаду завідувача райво. Відтак школу очолювали Бондар Ганна Климівна (1952-1955 рр.), Стародуб Іван Никанорович (1966-1969 рр.), Казакова Катерина Іванівна (1960-1966рр.), Васильчук Микола Іванович (1962).
Оскільки школа розташовувалась у приміщенні друкарні Почаївської лаври, виникла необхідність у будівництві спеціалізованого приміщення в центрі містечка. Спорудження нової школи розпочалося 1953 року, а 1956-го будівлю здали в користування. Водночас зі школою зводили ще три будівлі: кінотеатр, будинок культури і райво (нині там розміщена поліклініка), адже в той період Почаїв був районним центром. Нову школу очолив Н.І. Стародуб, здавна вона була розрахована на 270 місць, але навчалося у ній 400 учнів.
В старій школі розпочали свою багаторічну плідну працю й віддали їй усе своє життя такі вчителі, як – от: Триндюк Лука Васильович – учасник війни, воював у Польщі, Чехословаччині, Угорщині, Румунії й Австрії у 1944 – 45 рр. У Почаїв приїхав по направленням і викладав у школі спочатку географію, відтак упродовж 30 років був завучем школи із навчальної роботи. Загалом віддав закладові 35 літ свого життя. Учням запам'яталося своєю особливою шляхетністю звертався до них на “Ви” і знімаючи капелюха при вітанні з ними; Вашека Надія Павлівна у Почаївській СШ із 1952-го. Закінчила Харківський учительський інститут пізніше разом із чоловіком навчалися в Кременецькому педагогічному інституті української мови та літератури і ще довгі роки викладала ботаніку 1956 - го року, була керівником методоб’єднання української мови та літератури школи району . Нагороджена Верховною Радою СССР Орденом Трудового Червоного Прапора. Улюблена вчителька багатьох учнів; Вашека Петро Володимирович – у школі також із 1952р., працював спочатку інспектором шкіл Почаївського району, пізніше – інспектором Кременецького району, пізніше – інспектором Кременецького відділу освіти. Відтак обіймав такі посади: спочатку – завуча із навчальної роботи молодших класів, згодом – завуча школи. Учитель фізики; Михайлова Зіна Миколаївна – у школі із 1953р. “Відмінник народної освіти”. Багато почаївчан із любов'ю згадують її як свою першу вчительку.
У 1963 р. Почаївську СШ очолив талановитий керівник та організатор, висококваліфікований учитель хімії Дребко Мирослав Петрович (у школі – із 1956 р. ). У 1964- му, у зв'язку із зростанням кількості учнів, під школу була задіяна колишня синагога. У 1966 р. школа випустила 192 учні. У 70 – х роках до школи добудували праве крило та гуртожиток . Дребко М. П. очолював заклад упродовж 18 років. Підтримував у ньому зразкову дисципліну та високий освітній рівень – школу вважали однією з найкращих у районі. Робота згаданого керівника була високо оцінена: у 1970р. Його нагородили почесними знанням “Відмінник освіти СССР”, а 1972 –го Почаївська СШ отримала пам`ятний диплом за навчально – виховну роботу.
Педагогічний колектив, який сформувався у 50 – 70 – х рр., був надзвичайно дружнім, монолітним та користувався великою любов`ю й повагою учнів. Педагогами з великої літератури можна назвати вчительок перших – третіх класів Мудрик В. П.., Тридюк А. В., Узаревич І. Д., Ратинську Г .Т., Кузь Л. В., Деревінську Л. Д., Білявську Н. М. Вони як турботливі матусі навчали дітей виводити перші літери та читати перші склади.
Систематичні знання та любов своїх сердець несли дітям обдаровані педагоги – незабутні Тернова А. С., Русенко К. С., Скородубова В. Ф., Сторчик В.М., Хара О. В., Сандомірська Л. М., Туневич І. І., Гавриш О. В., Горячова К. І., Прокопович О. І., Грохольська Я. Т., Грохольський Г. Р., Трофимлюк Н. С., Трачук М.А. Голубець; Ковчинський В. П.; Гринчук А. П. (нагороджена Орденом Трудового Червоного Прапора), Придатко С.Ф.; Куца Г.О.; Федорук А. Х.; Королюк В. У.; Яковишина О. С.; Петровський Н. А., Дудар М.П.; Романюк К.П.; Коцюба М.П.; та багато інших. Чимало із цих людей свого часу були учнями згаданої школи.
У 1981 р., заклад очолив колишній його випускний Притула Іван Іванович. За період його господарювання були проведені масштабні ремонтні роботи в школі за сприйняття колишнього директора взуттєвої фабрики “ Іква” І. Камінського. У 1988 р. запустив в дію нову двоповерхову будівлю навчального закладу, де розмістились учні молодших класів.
І.І.Притулі довелося працювати в нелегкий переломний історичний період розпаду СССР, встановлення нової держави, зміни ідеологій та переоцінювання моральних цінностей, безгрошів’я і т.п. Але цьому керівникові в ті часи, коли більшість інтелігенції, в тому числі освітян, залишали педагогічну роботу в пошуку засобів до існування вдалося зберегти колектив та втримати школу на високому професійному рівні.
10 лютого 2007 року відбулося урочисте святкування двох ювілеїв – 60-річчя першого випуску учнів Почаївської ЗОШ та 50-ліття побудови її сучасного приміщення. Для мешканців Почаєва згадана подія є визначною, адже школа – вагома складова частина життя нашого містечка. Відкрив дійство тодішній директор Почаївської школи Притула І.І., який ознайомив слухачів із досягненням школи за його перебування на посаді директора.
Гості завітали на свято, як мовиться, не з порожніми руками: вони подарували директору школи цінні подарунки – книги та телевізор.
З 2011 р. школу очолює колишня її випускниця Кухаревич Варвара Омелянівна.
Заклад налічує 86 педагогів і 15 працівників обслуговуючого персоналу. Найбільша кількість учнів була у 90-х роках – 1286 чол. Сьогодні заклад налічує 906 учнів, функціонує 34 класи.
На сьогоднішній день Почаївській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів 55 років.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Особисті інструменти