Косівська ЗОШ I-III ст.

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Сьогодні - 20.01.2022 року


Зміст

Адреса, телефони

Home.png
Тернопільська область, Чортківський район, с.Косів, вул.Івана Франка
індекс:48511 Телефон: 0355252744
Календар подій в школі
Сайт Косівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
с. Косів

Адміністрація

Директор школи:

Петрів Любов Андріївна
Заступник директора школи з навчально-виховної роботи:

Мельник Наталія Зеновіївна
Заступник директора школи з виховної роботи:
Ставнича Ірина Віталіївна

Педагогічний колектив школи.

Фотогалерея.

З історії навчального закладу

У Косові першу сільську однокласну школу було організовано ще в кінці ХІХ століття. Вчителем працював у ній місцевий поляк, в обов’язки якого входило навчити учнів читати і писати, а також виховувати їх у послуші до властей і в страсі до Бога. Згодом побудовано тут більшу школу, де було окреме помешкання і для вчителя. 1902 року споруджено поблизу цієї однокласної школи більшу, чотирикласну. Назагал у цій школі отримували освіту 70 дітей, якими опікувалися читири професійні педагоги: два поляки і два українці. Після чотирирічного навчання діти ще ходили на господарські і рільничі курси двічі на тиждень. Директором і водночас учителем цих курсів був польський освітянин п.Мрозковскі.
На початок ХХ століття у селі вже діяла шестикласна школа, у якій освіту давали кілька вчителів українського та польського походження. Директором школи був поляк П.Маєвскі.
Після 1939 року школа стала семирічною, в якій навчалося близько 130 учнів. В ній працювало 5 вчителів з середньою освітою, але ніхто з них не був вихідцем з місцевих селян. Діти бідняків ходили до школи по кілька місяців, та й то не всі.
В 1968 році гостинно відчинило двері нове приміщення школи, збудоване на кошти держави. Будувала школу міжколгоспна організація.
Протягом 1968 – 1998 років директором школи була Стефанія Пантелеївна Сарахман. З 1998 р. директор школи Петрів Любов Андріївна.
Рік 2000-ий став переломним роком для жителів нашого села і школи. На довго залишиться в пам’яті людей ніч з 4 на 5 липня. Ураган, який пронісся над нашим селом, змінив вигляд будинків, вулиць, а головне – школи. Сотні дерев, які росли на території села, поламані, вивержені з коренем. Білокорі берізки, поважні каштани були повалені сильним вітром на землю. Важко було дивитися на наслідки стихії ранком наступного дня. Наша рідна школа змінилася в кращу сторону, як в середині, так і ззовні. Все тут стало нове: стіни, стелі, класи, парти, дошки, змінилося і подвір’я школи.
Ніколи б не подумали жителі села, що на подвір’ї школи побуває Президент нашої держави Л.Д. Кучма. А він побував тут аж два рази, спочатку, коли школа була зруйнована, потім, коли була відбудована. Леонід Данилович радо вітав школярів з першим дзвоником і навчанням в стінах оновленої школи. Багато зусиль витрачено на відбудову школи. І недаремно нашу школу називають “ президентською “.
Багато учнів, наслідуючи своїх наставників, стали педагогами. Деякі з них працюють в своїй рідній школі: Вишинська З.М. – вч.хімії, Карпенко Н.М., Петрів М.М. – вчителі початкових класів, Федорків Г.Р. – вч.математики, Федорків М.В. – вч.інформатики, Тешля Л.М., Федорків М.П. – вчителі біології і географії, Греньків А.Д. - вч.ЗВ і ХЕ, Масляк О.І. – педагог – організатор.

Наші традиції

Традиційними стали в нашій школі такі виховні заходи: свято Першого і Останнього дзвоника, свято Миколая, свято „Колядуй моя родино”, свято Духовності, свято Матері, вечори – зустрічі з школярами Звиняцької та Ромашівської шкіл, День Святого Валентина, випускний бал, зустрічі випускників різних поколінь.

Творчість учнів

Ми гордимося

За період свого існування школа випустила понад 1000 випускників. Серед них є люди різних професій: лікарі, вчителі, журналісти, інженери, хлібороби.

  • Пундій П.Й. – лікар, історіограф української національної медицини в США.
  • Головатий М.М.–викладач Тернопільського технічного університету ім.І.Пулюя
  • Петрів І.Г. – викладач Тернопільського фінансово-економічного інституту
  • Мартов С.Є. – викладач Тернопільського технічного університету ім. І.Пулюя.
  • Давибіда-Федорків Л.Б.- методист Тернопільського ОКІППО.
  • Фросевич-Пшик С.І - журналіст газети "Киевские ведомости"

Випускники школи обіймають керівні посади:

  • Бідочко М. – лікар, член наукового товариства “Бойківщина” (м.Стрий)
  • Рибчак Б.Т. – голова ААГ “Угринське”
  • Петрів Л.А. – директор школи с.Косів
  • Злей (Риж) Христина – заступник головного лікаря Чортківської райлікарні.

Особисті інструменти