Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. смт.Гусятин

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук
ЗОШ...

Зміст

Адреса, телефони

Поштова адреса:

вул.Шевченка,5

смт.Гусятин

Тернопільська обл.

48201

Тел. (03557) 2 14 12

e-mail: schoolgus@i.ua


Ми в соцметежах:Адміністрація

Директор школи Заступник директора з навчально-виховної роботи Заступник директора з навчально-виховної роботи Заступник директора з адміністративно-господарської роботи

Педагогічний колектив

Вставити загальне фото "педагогісний колектив школи

Вчителі початкових класів:

Класні керівники початкових класів Вихователі групи продовженого дня Вчителі Вчителі


Вчителі середньої та старшої школи:

Вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури Вчителі іноземних мов Вчителі ВчителіАліна Ірина Петрівна, вчитель основ здоров'я

Андрусишин Уляна Богданівна, вчитель іноземної мови

Білоус Ірина Вікторівна, вчитель іноземної мови

Бобровська Маріанна Михайлівна, вчитель християнської етики


Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого Прізвище Ім`я По батькові, вчитель чого

Бойчук Ольга Петрівна Вчитель математики Вацлавів Олександр Іванович Вчитель інформатики Вацлавів Світлана Володимирівна Вчитель математики Войтюк Борис Полікарпович Вчитель математики Галиняк Олег Володимироавич Вчитель біології Джавлюк Марія Олексіївна Вчитель української мови та літератури Дмитрів Леся Миронівна Вчитель історії, заступник директора Ізбаш Тетяна Анатоліївна Вчитель зарубіжної літератури Квасницька Надія Броніславівна Вчитель української мови та літератури Кіндзер Руслан Миронович Вчитель фізичної культури Клизуб Олексій Ярославович Вчитель музики Коваль Валентина Вікторівна Логопед Ковальчук Михайло Андрійович Вчитель географії Козак Тетяна Миколаївна Вчитель іноземної мови Козир Світлана Олегівна Педагог-організатор Маланчук Людмила Іванівна Вчитель зарубіжної літератури Маланюк Людмила Йосипівна Вчитель української мови та літератури Марцінковська Інна Іванівна Вчитель біології Марцінковська Марія Петрівна Вчитель історії Марцінковський Анатолій Емануїлович Вчитель хімії Марцінковський Руслан Анатолійович Вчитель фізичної культури Пилипа Ольга Петрівна Практичний психолог Процків Світлана Іванівна Вчитель української мови та літератури Рижевська Леся Сергіївна Вчитель іноземної мови Решетило Надія Олександрівна Вчитель зарубіжної літератури Саска Наталія Петрівна Вчитель хореографії Свінтіцька Лілія Юріївна Вчитель іноземної мови Синишин Павло Степанович Вчитель фізичної культури Скопецька Ірина Любомирівна Вчитель фізичної культури Слабіцька Наталія Михайлівна Вчитель інформатики Слободян Люба Степанівна Вчитель трудового навчання Стефанів Михайло Володимирович Вчитель музики Стефанів Тетяна Євгенівна Вчитель історії Фатюк Петро Іванович Вчитель фізики Целінь Світлана Михайлівна Вчитель, заступник директора Цесак Тетяна Миколаївна Вчитель зарубіжної літератури Човган Наталія Анатоліївна Вчитель іноземної мови Чубей Ігор Іванович Вчитель початкових класів та трудового навчання

Фотогалерея

З історії навчального закладу

Ще з часів княжих гусятинці були освіченими людьми, майстрами різних ремесел, займалися торгівлею.

У 16 ст. Храмом віри, добра і освіти стала Онуфрієвська церква, де була створена початкова школа і парохіальна іконна майстерня. З 1848 року народні школи Галичини поділялися на:

«парохіальні», де дяковчителі та священники навчали українських дітей основ грамоти;

«тривіальні» ( з лат. – три дороги), де вчили читати, писати і рахувати;

«головні школи» - вища форма навчання у великих містах. У Гусятині теж була парохіальна школа.

Школа в нинішньому розумінні виникла в 1876 році. Вона була трикласова, в ній навчалися п’ять років, викладання велося німецькою мовою. Тут навчалися діти поляків, євреїв, службовців австрійської адміністрації, офіцерів місцевого гарнізону, заможних українських родин.

Біля 1890 року була відкрита школа-семилітка, окремо для хлопців і дівчат. Школа для дівчат знаходилась на теперішній площі. В цих закладах вивчали українську, польську і німецьку мови. Це була школа районного типу. З 1885 року початкові класи поділялися на два типи: нижчі (сільські) 1-3 класи і вищі (міські) 4-6 класи. У 1905 році відкрилася п’ятикласна школа для хлопчиків і шестикласна для дівчаток з українською мовою навчання.

Приміщення, в якому тепер коледж, побудували в 1908-1910 роках. По правій стороні навчались хлопці, а по лівій – дівчата. До 1914 року навчання велося на німецькій мові. В 1916 році приміщення було спалене, учні навчались групами по хатах. Такою шкільною хатою була колишня аптека.

21 січня 1919 року Державний секретаріат ЗУНР видав розпорядження про ліквідацію у школах викладання німецькою мовою. У 1919-1920 рр., у зв’язку з військовими подіями, навчання проводилось епізодично.

У 1921 році частина школи була відбудована. Розпочалося навчання польською мовою. Назва школи була такою: «людова шести-класова паньствова». Навчання було безплатне. Вивчали такі предмети: польська література, математика, природа, фізика, хімія, історія, співи, малювання, уроки, на яких вчили дівчат шити і вишивати. Один раз на тиждень був урок української мови. Основним предметом була релігія. В школі була запроваджена п’ятибальна система.

З 1924 року у місті діяла українська школа від «Просвіти». Один учитель навчав 45 учнів.

У 1926р. у Гусятині було відкрито 2-х класну приватну українську школу у будинку дяківни, що знаходилася біля церкви св. Онуфрія. Засновником «Рідної школи» був адвокат Іван Заваликут, котрий мешкав у будинку теперішнього відділу освіти. Вчителювали Микола Нападій і Павлина Смеречинська.

У 1934 році влада ліквідувала українську школу. З 1929 по 1939 рік було сім класів. Директорував з 1921 по 1939 рік Котович Францішек.

У 1939 році, коли відбулось возз’єднання західноукраїнських земель, нова влада звернула особливу увагу на освіту місцевого населення. Було запроваджено безкоштовне обов’язкове навчання. В Гусятині відкрили десятирічку. Наплив учнів з навколишніх сіл був величезний. З 1939р. по1940р. директором школи був Тимченко Іван Степанович. Класи були численні, по три - чотири відділи. Уже в той час у школі були організовані гарячі сніданки. У жовтні 1939 року відкрили вечірню школу для молоді Гусятина і ближніх сіл. Класи були переповнені, теж по 3-4 відділи. Навчання у старших класах було платним.

Під час німецької окупації шкільне приміщення було відведено під зерновий магазин.

Свою історію загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів як середній навчальний заклад веде з 1946 року.

Після звільнення району, з вересня 1944 р. до 1946 року, в Гусятині було дві школи: польська( від Збруча ), директор Ренківічова, і українська, яку очолював Гандзола Василь Михайлович. Український національний комітет Гусятина організовував кращих учнів школи на вищі студії у Бучацьку та Рогатинську гімназії.

З 1946 року в Гусятині функціонує одна школа - українська, для навчання українських дітей. Вона була розміщена у приміщенні нинішнього коледжу.

Школа у 1985 році перейшла в нове приміщення

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Отримано з http://wiki.ippo.edu.te.ua/index.php/%D0%97%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%BE%D1%81%D0%B2%D1%96%D1%82%D0%BD%D1%8F_%D1%88%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0_%D0%86-%D0%86%D0%86%D0%86_%D1%81%D1%82._%D1%81%D0%BC%D1%82.%D0%93%D1%83%D1%81%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%BD
Перегляди
Особисті інструменти
Навігація
Інструменти