ЗОШ І ст. с. Піщани

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

DSC 0160.jpg

ЗОШ І ст.
с. Піщани

Адреса, телефони

с. Піщани Зборівського району Тернопільської області


Науково-методична проблема, над якою працює педагогічний колектив

«Розвиток особистості молодшого школяра в умовах модернізації навчального–виховного процесу»

Адміністрація

Директор ЗОШ І ст.с. Піщани

Диня Марія Федорівна

Список вчителів

Фотогалерея

З історії навчального закладу

ЗОШ І ст с. Піщани

Село Піщани лежить над річкою В'ятимою, притокою Серету. Перша письмова згадка про нього датується 1532 роком.
Загальноосвітня школа с. Піщани розміщена в центрі села на вулиці Центральній. Неподалік розташована бібліотека, будинок культури, два магазини. Побудовані дві церкви: православна чудотворця Михаїла і греко-католицька Петра і Павла.
До першої світової війни була закладена однокласова школа з польською мовою навчання. У 1925 році школа стала двокласною з українською і польською мовами навчання, директором якої був Бара. За німців учителювали М. Куценко і П. Квасніцький. У 1939 році реорганізована у початкову.
Під час війни школа була спалена. Потім після війни збудували у другому місці, де пізніше був дитячий садок. Директором у ній був С.Михайлишин, учителями працювали М.Макалр і М. Пастушок. Приміщення сьогоднішньої школи було збудовану у 1964 році. Працює тут три вчителі початкових класів і вчитель іноземної мови. Вчителі – класоводи Марія Диня і Ольга Бойко мають середню спеціальну освіту, а вчитель англійської мови Галина Воляник і Ірина Вегера вищу. В школі навчається 10 учнів.
Завдяки спонсорській допомозі голландської фірми «Wildkatp», школа стала навчальним закладом відповідно до вимог сьогодення. За кошти друзів з–за кордону було придбано: магнітні дошки, вчительські столи, учнівських 12 парт, вагонку для панелі у коридорі, замінено 5 пластикових вікон.
Школа гордиться своїми випускниками. Багато з них стали вчителями, лікарями, інженерами. Уродженка нашого села Марія Баліцька – поетеса Тернопілля, Володимир Крупніцький – відомий керівник сільського господарства не тільки у Тернопільській області, а й в Україні.


Наші традиції

Педагогічні працівники приділяють велику увагу виховній роботі, зберігають традиції і звичаї українського народу. Діти беруть активну участь у проведенні свята Миколая, День Матері, свято бабусі, колядують, щедрують,щедро засівають добірним зерном на Василія, йдуть з вертепом від хати до хати. Беруть участь у конкурсах малюнків.

Творчість учнів

Цімбота Олена – учениця 3 класу одержала сертифікат учасника конкурсу з м. Києва. Пробують свої поетичні здібності у складанні віршів, загадок.