Гає-Розтоцький НВК

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Гає-Розтоцький навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад"

NVK.jpg

Адреса, телефони

Тернопільська обл., Зборівський р-н., с.Гаї Розтоцькі, вул. Шевченка, 17, тел. (03540)3-45-47.
Індекс: 47232. E-mail: Hayi_Roztotskyl@ukr.net
Сайт школи

Адміністрація

Директор школи Заступник директора

з навчально-виховної роботи

Заступник директора

з виховної роботи

Бен І 7591.jpg

Бенцал Ігор Григорович

CRW 7579.JPGДемчук Любов Андріївна

CRW 9570.JPGВалович Анна Володимирівна

Кадрове забезпечення школи

Список педагогічних працівників школи

Фотогалерея

З історії навчального закладу

Школа - мов друга домівка.
Вчителі в ній - це другі батьки.
Школа - це наша мандрівка,
Тут всім цікаво завжди.

Людська пам'ять зберегла дату заснування села - 1785р. Гаї Розтоцькі -одне з багатих сіл Залозеччини. Лежить воно за три кілометри від смт. Залізці, яке колись було містечком і називалося Розточчя. Розточчя було знищене тата¬рами, а уцілілі жителі заснували нове поселення за лозами та назвали Залізці. Понад двісті років тому тут були сади, які належали монастирю святого Августина, руїни якого і нині є в містечку. Звісно, ніякого житла там не було, бо на¬віть будувати на території садів було заборонено.
Але в Залізцях спалахнула пожежа, люди почали будувати житло в монастир¬ських садах, які тоді уже були конфісковані у монастиря австрійським урядом і продані людям. Правда, будувати тут було все ще заборонено, але інший закон не дозволяв руйнувати закінчену споруду. Цим і скористалися хитрі селяни. Вони будували вночі сяку-таку глиняну хату і зранку уже було житло. Так по¬ступово виникло село, яке назвали Гаї Розтоцькі ( від м.Розточчя ).
Село швидко розросталося. У середині XIX ст. тут була початкова школа. Тулилася вона у двох убогих приміщеннях.
На початку XX ст. у селі велася просвітницька діяльність: була хата-читальня, яка потім стала клубом, а ще пізніше - школою. До Першої світової війни була двокласна школа. Перша світова війна зруйнувала село. Згоріло і шкільне приміщення. У перші післявоєнні роки початкова школа знаходилася в селянських хатах. Вчителями працювало подружжя Ціховських. Після війни у 1928р. збудовано нову чотирикласну школу. Вчителями було подружжя Гаєвських, потім - Макарів. Згодом Петро Макар став директором цієї школи. У 1927р.збудовано приміщення нового корпусу. З 1944 року школа була реорганізована у семи¬річну, в якій навчалося не більше 180 учнів. Тоді ж розпочали будівництво середньої (пла¬нувався клуб). Завдяки старанням тодішнього директора Данила Даниловича Міщенка і жителів сіл Гаїв за Рудою та Гаїв Розтоцьких добудували дерев'яний другий поверх даної школи, який завершили у 1949 році. У школі навчалося 432 учні.
Потім директором був Гнідаго Володимир Омелянович, змінила його в 1950 році Мельник Катерина, в 1953-1957рр - Жаріков І.І. 3 1957 по 1970 рік ди¬ректорував Малєєв О.С. З 1970 року 9 років школу очолював Олійник Т.Й. В 1979 році став директором Верницький М.І. і завершила директорування в старій школі в 1981 році Очколас С.П.
У 1993 році збудовано нову сучасну школу, директором якої став Шкрібляк Б.М., його замінив у 1994 році Покиданець Г.Г., який в 2000 році передав еста¬фету діючому директору Бенцалу І.Г.
На даний час до складу педагогічного колективу входять 36 педагогів. Серед них десять мають вищу кваліфікаційну категорію. Двом присвоєно звання « Старший учитель», вісімнадцять вчителів з І категорією, троє - з II категорією, п'ятеро - спеціалісти. Отже, уже шістдесят років у нашому селі функціонує загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, яку відвідують правнуки її перших випускників.

Наші традиції

За час існування Гає-Розтоцької школи в її стінах установилися хороші традиції. Це насамперед святкування власне шкільних свят, таких як свято Першого дзвоника, вибори Президента школи і шкільного парламенту, Дня вчителя, посвята учнів п’ятого класу в ряди СКОБенят, вечір зустрічі з випускниками, свято Букварика, Останній дзвінок, випускний вечір; також державних свят: Дня незалежності України, вшанування воїнів ОУН-УПА, спортивні ігри і забави, приурочені Дню української армії, вшанування пам’яті жертв голодомору і політичних репресій, Нового року, Дня соборності України, вшанування героїв, полеглих під Крутами, тижні, приурочені Лесі Українці, Тарасу Шевченку, святкування Восьмого березня, Першого квітня, Дня матері, вшанування героїв Великої вітчизняної війни 9 травня, Дня захисту дітей 1 червня; релігійних свят: свята Покрови, Андріївських вечорниць, вертепів та Різдвяних дійств, Великодніх свят…
Хорошою традицією стало проведення благодійних акцій, приурочених Дню ветерана, святу Покрови, Дню інвалідів та людей похилого віку, «Кутя і калач до Різдвяного столу».
Щорічно проводяться і трудові акції: «Зернятко», «Затишок», впорядкування території біля школи і пам’ятника воїнам-односельчанам, які загинули під час ВВВ, могили воїнам УПА, допомога церкві у підготовці до Різдва та Великодня…
При цьому виникла певна обрядовість. Під час святкування шкільних і державних свят традиційним стало звучання Гімну України і підняття державного прапора.
На святкуванні Першого і Останнього дзвоника, випускного вечора стало традицією взаємне привітання першокласників і випускників, виступи гостей і батьків, дирекції школи.
До Дня вчителя учні 11 класу традиційно готують святковий вогник, вітаючи усіх вчителів: і тих, хто ще працює, і тих, хто залишив учительську стежку. Не забувають вшанувати й тих, хто відійшов у вічність.
Щорічно в переддень Старого Нового року одинадцятикласники в традиційних обрядових костюмах посівають своїх вчителів у їхніх оселях, вітаючи з Новим роком і Різдвом Христовим. У привітання входять колядки, щедрівки, побажання здоров’я, щастя, добробуту.
На вечорі зустрічі з випускниками хорошою традицією стало вшанування вчителів-пенсіонерів, виступи-спогади колишніх учнів, подорожі в минуле. Кожного року випускники готують емблему вечора, гумористичні номери із життя школи та держави. Школа радо вітає випускників минулих років. Кожен бажаючий може взяти слово, виступити перед гостями, згадати сторінки свого шкільного життя. Колишні випускники радо заходять в цей день у стіни рідної школи, зустрічаються із своїми вчителями, однокласниками, друзями. Зал, де відбувається урочиста частина, завжди переповнений. Незважаючи на погодні умови, сюди з’їжджаються випускники з різних куточків світу.
Традиційними в роботі шкільного парламенту стали вибори Президента школи. Відповідно до Положення про вибори Президента школи право висунення кандидатів на посаду Президента мають учні 8-10 класів. Для організації та проведення виборів утворюється виборча комісія, завданням якої є забезпечення організації та проведення виборів. Кандидати протягом трьох днів проводять передвиборчу агітацію серед учнів школи. Кожний кандидат формує групу підтримки, яка допомагає йому в проведенні агітації, продумує методи, шукає засоби. Кожен кандидат готує свою передвиборчу програму, яка складається з трьох блоків: заходи у галузі навчання, у галузі дозвілля та по захисту прав учнів.Завершальним етапом є день виборів. Виборча комісія заздалегідь складає списки виборців, готує бюлетені з прізвищами кандидатів, встановлює кабінки та скриньку для таємного голосування. Після закінчення голосування виборча комісія підраховує голоси виборців, складає протокол. Голова виборчої комісії на лінійці зачитує протокол виборів і оголошує Президента. Після цього Президент складає урочисту присягу і запрошує всіх на президентську вечірку.
У школі діє дитячо-юнацьке об’єднання СКОБ, метою якого є формування в школярів патріотичного духу, інтересу до минулого свого краю, любов до рідної землі, її традицій, гордості за славне минуле України. СКОБ має свій статут, структуру (гурт → курінь → курінний, діловоди: заступник, писар, хронікар, скарбник), працює за затвердженим планом. Урочисто відбувається традиційне прийняття учнів 5 класу в ряди СКОБу. Бажаючі вступити в лави об’єднання складають присягу, виголошують обітниці перед курінним та старшими скобенятами на святковій лінійці. Між гуртками новообраного куреня проводяться змагання на витривалість, силу, хоробрість, дружбу, знання історії краю, козацтва.
Педагогічний колектив ЗОШ І-ІІІст. с. Гаїв Розтоцьких розуміє, що нічого сталого не буває, особливо в роботі з дітьми. Тому постійно вдосконалює існуючу систему виховної роботи, вносить щось нове, від чогось відмовляється. Але для нас залишається незмінним одне – зробити шкільне життя дітей насиченим, змістовним, цікавим!

Творчість учнів

У школі працюють такі гуртки: "Декоративного ужиткового мистецтва"(Дозорська С.Я.), "Краєзнавчий"(Свистак М.Р.), "Стрілецький"(Лисий І.Я.), "Загальна фізична підготовка"(Базан В.Г.,Стрільчук І.В.), "Шаховий"(Демчук В.Г.), "Хорового співу"(Швець В.В.). Учні нашої школи залучені у таких гуртках Залозецького БДЮТ: "Початкове технічне моделювання" (5кл. Яворська Л.В.), "Початкове технічне моделювання" (3-4кл. Чехович О.Г.), "Виготовлення сувенірів" (3-4кл. Чехович О.Г.), "Виготовлення сувенірів" (5кл. Чехович О.Г.), "Тістопластика" (5кл. Яворська Л.В.)

Ми гордимося

За роки свого існування школа дала путівку в життя сотням випускників. Серед них - багато відомих людей як в нашій державі, так і за її межами.

 • Патриляк Казимир Іванович - доктор хімічних наук, професор, член Академії хімічних наук. Працює в науково-дослідному інституті біохімії і нафтохімії Академії наук України. Викладач Київського технічногог університету. Автор багатьох наукових праць.
 • Дец Мар'ян Михайлович - кандидат технічних наук, завідуючий відділом нафти і газу Київського науково-дослідного інституту. Має наукові праці і запантетовані винаходи
 • Макар Григорій Семенович - науковий працівник Львівського науково-дослідного інституту математики і фізики. Має монографії з математики.
 • Покиданець Михайло Григорович - народний умілець України, майстер вишивки, виставлявся в багатьох музеях України та за її межами.
 • Федишин Богдан Петрович - кандидат економічних наук, викладач Тернопільського технічного університету ім. І.Пулюя
 • Слабий Богдан Леонтійович - викладач Тернопільського технічного університету ім. І.Пулюя
 • Хоміцький Богдан Володимирович - старший викладач Тернопільського технічного університету ім. І.Пулюя
 • Писаревич Ярослава Василівна - поетка, автор 9 поетичних збірок
 • Жук Григорій Михайлович - старший викладач кафедри українознавства Тернопільського Національного економічного університету
 • Пороховський Василь Володимирович - науковий працівник Львівського науково-дослідного інституту
 • Покиданець Григорій Григорович - діючий вчтель фізкультури, вчитель-методист, тренер багатьох майстрів різних видів спорту серед яких:
 • Касій Володимир Михайлович - перший майстер спорту з лижних перегонів на Тернопільщині, багаторазовий чемпіон України
 • Питляр Григорій Тарасович - багаторазовий чемпіон України з лижних перегонів, майстер спорту
 • Чехович Іван Михайлович - майстер спорту з лижних перегонів і біатлону. Неодноразовий чемпіон України, призер міжнародних змагань.
 • Мислик Петро Андрійович - майстер спорту з біатлону. Чемпіон України, призер СРСР, володар кубка СРСР
 • Савка Володимир Іванович - майстер спорту з біатлону. Призер України, володар кубка України
Особисті інструменти