Волощинська ЗОШ І ступеня

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Волощинська ЗОШ І ступеня

Зміст

Адреса, телефони

село Волощина
Тернопільська область,
Бережанський район.

Адміністрація

Смеречинська Ольга Богданівна - завідувач школи.
Осадца Галина Олексіївна - техпрацівник школи.

Фотогалерея

З історії навчального закладу

У гористій околиці, на схід від річки Золота Липа розміщене село Волощина. В центрі села стоїть початкова школа.
Її було збудовано приблизно ще в 1845 році. Ще тоді, коли існувала панщина і за навчання треба було платити панові. Українська школа існувала тільки на приватні кошти. У кожному класі стояли різки, якими вчителі карали учнів за незнання матеріалу. Писали пером. Тому треба було бути дуже акуратним і старанним.
До 1939 року в селі Волощина була одна двохкласна школа, в якій навчалося зо учнів. Працював один вчитель. Вчили вчителі – поляки. Це – пані Морозова та пані Зішуткова. Навчання проводилося на польській і українській мовах. У 1 і 2 класах вчилися один рік, а в з і 4 класах – по два роки, незалежно від успішності навчання. Писали чорнилом і пером. Внаслідок цього, письмо було каліграфічним.
Із стін школи вийшло певне число інтелігенції, переважно це були священики і вчителі. Перший війт села Скасків Антін Іванович вчився у Волощинській школі. Головою читальні був Федір Бартків. Він також був учнем школи. А також не можна не згадати Корнеля Осадцу, який провів водопровід у селі, почав виробляти цементну дахівку. Це теж вихованець Волощинької школи. В минулому вчився відомий архітектор Аполінарій Осадца, який перебуваючи в еміграції, тривалий час був спонсором школи. За його проектом в селі побудована греко – католицька церква, яку сам і фінансував. Аполінарій із своєю дружиною були щороку гостями школи. Із священиків – це Михайло Осадца, отець Скасків, Євген Бартків, Євстахій Гайдукевич.
Інженер Олександр Леськів, були також лікарі, вчителі. До сьогоднішнього дня навчання проходить у двох класах. Були створені класи – комплекти. Деякі вчителі жили в приміщенні школи, а деякі доїжджали із Бережан та із Носова. Завідувачами школи були Кріпкий Григорій Йосипович, Савич Ольга Петрівна, Щур Марія Остапівна, Ковбасник Аполлінарій Михайлович, Заклик Ольга Іванівна, Гнатів Ірина Ілярівна, Смеречанська Ольга Богданівна – яка працює і сьогодні. Учнями школи проводяться різноманітні свята, олімпіади, конкурси, змагання. У 2002 році запроваджено вивчення німецької мови.
У школі навчаються розумні, талановиті, артистичні, працьовиті, старанні учні, якими в майбутньому буде гордитися село Волощина.

Наші традиції

У нашій школі традиційно проводяться: перший дзвоник – зустріч першокласників; останній дзвоник – прощання з випускниками школи; свято квітів – виставка із різноманітних квітів, композиції і їх захист, свято Миколая – приходить Миколай у стіни нашої школи, роздає подарунки, а учні співають пічні та говорять вірші, не обходяться й без чортика, який нагороджує неслухняних, ангелятки зустрічають дзвониками чудотворця; Новий рік – учні грають новорічні вистави, водять хороводи, колядують; вертеп – діти ходять по селі і прославляють Ісуса; Шевченківські дні – ознайомляться із біографією Кобзаря, конкурс віршів, малюнків, концерт; «великодній кошик» - п’єса, розучування гаївок, веснянок; свято матері, бабусі, сестри, подруги – готують вірші, пісні та подарунки своїм рідним жінкам; випускний бал у 4 класу; прощання з буквариком учнів 1 класу; День незалежності – прославляють рідний край, Україну пісне співами, віршами.

Творчість учнів

Учні школи талановиті, розумні, старанні і працьовиті. Зінь М. – учень 4 класу – математичні здібності; Смереченській Володя – виявляє свої здібності у спорті, у бігу, футболу; Ониськів Іван – розвинена фантазія; Ониськів О. – гарно і інтонаційно читає вірші.

Ми гордимося

Особисті інструменти