Великобережецька ЗОШ I-IIІ ст.

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

Великобережецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

ЕМБЛЕМА ШКОЛИ



Адреса, телефони

с. Великі Бережці Кременецького району Тернопільської області

Телефон школи - 0354653140

Телефон директора - 0354653140

Електронна скринька для листування: Velukoberegetsyka@i.ua


Проблема, над якою працює школа

«ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ З МЕТОЮ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-КОМПЕТЕНТНОГО ВИПУСКНИКА»

Слова

Музика

Бережці…
Я живу на чудовій землі,
Де між вербами бродить Іква,
Де у парках дзвенять солов’ї,
На лугах шовковиста трава…


Адміністрація

Директор школи Заступник директора

з навчально-виховної роботи

Заступник дирктора

з виховної роботи



Лісничук Михайло Захарович



Тригуба Ганна Дем'янівна



Федорук Валентина Ромуальдівна


Wlm.png

Список вчителів

Список вчителів школи


Фотогалерея

Вчителі школи

IMG 1573.JPG

З історії навчального закладу

25 листопада 1884 р. в містечку Бережцях відбулися сільські збори з участю представників від навколишніх сіл з порядком денним: Про відкриття в селі народного однокласного училища.

Збори ухвалили, що на потреби школи сільської громади навколишніх сіл виділятимуть 454 крб., церква зі своєї сторони виділяла 226 крб. За кошти громади була виготовлена проектна документація і викуплена земельна ділянка під будівництво школи.

Офіційно школа була відкрита у 1890 р. .Школа була трьохкласною, навчання проводилось тільки російською мовою.

Закон Божий викладав місцевий священик. Хлопчики і дівчатка навчалися разом. Директор школи був Аполінарій Баторський.

В 1907 році школу відвідала Л. Українка, яка приїжджала до вчительки Марії Биковської.

Під час першої світової війни приміщення школи згоріло.

До 1926 р. учні навчалися в орендованому будинку місцевого селянина.

В 1926 році було побудоване нове дерев’яне приміщення школи, директором якої став Василь Ільчук. Після нього директор і вчителі були поляки.

Школа називалась «Вища початкова» з 6-річною формою навчання. Урок української мови та літератури проводився кожний день, а всі інші уроки проводилися на польській мові.

З 1938 р. по 1941 р. директором школи працювала Яніна Мольська.

В 1939-1941 рр. школа стала називатись неповною середньою з 7 річним строком навчання.

В 1941 р. директором школи став Олександр Іванович Гарилюк. В 1942 р. за розпорядженням німецьких волостей школа стає 4-класною початковою.

Кілька вчителів школи зазнали репресій НКВД. Зоя Шурак, як член ОУН була схоплена гестапом і розстріляна.

В 1944-1950 рр. директор семирічної школи продовжує бути О. І. Гаврилюк.

В середині 50-х років XX ст. директором школи призначають Клавдію Іванівну Криву, пізніше – Аркадія Миколайовича Лебедя.

В 1957-58 роках школа стає восьмирічною, за браком площі навчання проводиться в дві зміни, паралельно доросле населення села здобувало знання в Бережецькій вечірній школі.

З 1958 р. по 1984 р. директором школи працює Іван Антонович Мишаківський.

В середині 1970 років школа стає середньою, в ті ж роки здійснюється добудова приміщення школи.

З 1984 р. директором школи працює Ярослава Миколаївна Панченко.

В 1989 році здано в експлуатацію нове приміщення школи, розраховане на 305 учнів в якому зараз знаходимось.

З жовтня 2000 року школу очолює Михайло Захарович Лісничук, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, Відмінник освіти України.

Сьогодні навчально-виховний процес у школі організовують 28 педагогічних працівників. Всі педагогічні працівники школи - спеціалісти з вищою педагогічною освітою, 71% яких - віком до 50 років.

В школі обладнані та працюють кабінети української мови та української літератури, світової літератури, історії, хімії, фізики, математики, обслуговуючої праці, столярна і слюсарна майстерні, спортивний зал, кабінет інформатики обладнаний 11 комп'ютерами учня та вчителя. Наявний шкільний стадіон та ігрова площадка, які потребують реконструкції та поновлення тренажерами.

Учні школи постійно приймають участь в районних та обласних конкурсах та змаганнях.

Екологічна бригада "Скарб" - переможець обласного конкурсу "Земля - наш спільний дім" (2012 р.), команда хлопців з волейболу - переможець районних змагань, учасник обласних (2013 р.), команда настільного тенісу постійний переможець районних та обласних змагань (2010-214 рр.), команда хлопців з футболу - постійний учасник районних змагань, керівник Бендасюк О. Б.

Вокальний ансамбль - переможець конкурсів: Кременецькі передзвони (колядки та щедрівки), фестивалю духовної пісні "Гімн богу", патріотичної пісні "Свята Покрова". Очолює вокальний колектив школи - ентузіаст музичної освіти Кеба Олена Миколаївна.

Творчу атмосферу у школі створюють заступник директора з навчально-виховної роботи Тригуба Ганна Дем'янівна, заступник з виховної роботи Федорук Валентина Ромуальдівна. Завдяки організаторським здібностям у школі створені всі умови для всебічного гармонійного розвитку кожного учня, а їх у нас сьогодні 150.

Вчителі школи є постійними учасниками конкурсу "Вчитель року". Так Шимко Надія Миколаївна вчитель світової літератури та російської мови спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, переможець обласного етапу "Вчитель року" 2013 року.

В приміщені школи розміщений літературно-меморіальний музей Олександра Неприцького-Грановського, українського діяча, світової слави, вченого-ентомолога, поета, письменника, який народився в 1887 році в селі Великі Бережці Кременецького району Тернопільської області в сім'ї коваля.

Навчався в Київському комерційному інституті, Сорбонському університеті в Польщі та Агрономічному інституті штату Колорадо США. Викладав ентомологію та економічну зоологію в Вісконсшському та Міннесотському університетах, автор понад 100 наукових праць в галузі ентомології, автор восьми книг-віршів, 2,5 тис. штук писанок, був знайомий з президентами США - Р. Ніксоном та Д. Ейзенхауером.

Експозиція музею займає 200 м2 і є одним із засобів створення творчої атмосфери у школі.

В школі працює група продовженого дня, яку відвідують 30 учнів.

В післяурочний час для потреб дітей працюють гуртки: футбол, волейбол, теніс, паперопластика, ритміка, спортивні ігри, український музичний фольклор, хоровий клас, пішохідний туризм.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Особисті інструменти