ІІ засідання школи молодого учителя

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук
Учитель живе до тих пір, поки вчиться.


Будь-яка людина, що починає свій професійний шлях, відчуває труднощі, проблеми через відсутність необхідного досвіду. Становлення вчителя відбувається важче, складніше, ніж у представників іншої професії тому, що педагогічна освіта не гарантує повного успіху. Щоб стати педагогом, недостатньо аудиторних програмних знань, професійну майстерність потрібно передавати від досвідченого фахівця до початківця. Саме таку мету ставить перед собою школа молодого учителя, яка вже багато років плідно працює на базі Збаразького районного методичного кабінету. Наскільки цікаві, різнобічні слухачі ШМУ, настільки й різноманітна програма її роботи. Це не тільки теоретичні та практичні заняття з психології, педагогіки, тренінги, тести, відкриті уроки, виставки педагогічних знахідок, але довірчі взаємини між молодими і досвідченими вчителями, можливість проявити свої творчі здібності, поділитися секретами педагогічної майстерності в невимушеній атмосфері.
22 березня перед слухачами школи гостинно відчинила двері Колодненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Темою заняття було «Використання інноваційних технологій на уроках та у позакласній діяльності». На цей раз у засіданні брали участь учителі початкових класів, іноземної мови та трудового навчання. Вони мали змогу ознайомитись із матеріально-технічною базою школи, веденням ділової документації учителів та класних керівників, відвідати уроки: математики у 2-у класі (вчитель Калитюк С.В.), зв’язного мовлення у 3-му класі (вчитель Ратушняк Л.А.), англійської мови у 8-му класі (вчитель Сухорська Г.С.) та трудового навчання (вчитель Ратушняк В.Д.).

Молоді педагоги взяли участь у дискусії «Бути вчителем – це…», в ході якої висловили свою думку: яким повинен бути справжній учитель; обговорили проблеми, що зустрічаються на шляху кожного молодого педагога; продумували шляхи подолання типових недоліків та помилок у діяльності вчителя; обмінялись досвідом з питання використання інноваційних технологій на уроках та у позакласній діяльності. В кінці дискусії зробили висновок, що учитель – це не просто професія, це покликання, якому варто присвятити своє життя.


Нікого не залишив байдужим позакласний захід «Вінець творіння», підготовлений заступником директора з виховної роботи Медвідь О.М. У час Великого посту таке дійство було особливо актуальним. Його учасники, учні та учителі школи, змусили глядачів замислитись заради чого Творець прирік себе на муки, яким повинен бути справжній християнин, як заслужити любов Божу, усвідомити, що Молитва – це непізнана таємниця, сила в безсиллі людському. Чудові слайди на християнську тематику були підібрані учителем інформатики Ткач В.В., а музичні номери учителем музики Михальчишиним М.М. Слід зауважити, що Колодненська ЗОШ є однією із шкіл району, де особливе значення займає духовне виховання школярів.
Завдячувати цьому потрібно всьому педагогічному колективу на чолі з директором школи Пахланом Віктором Івановичем. Адже всі вони мріють, щоб вихованці школи стали людьми, які прагнули б до самовдосконалення; людьми, які б знали, що за всі добрі та погані вчинки вони нестимуть відповідальність перед Богом, людьми і державою.
Підводячи підсумки заняття школи молодого учителя, педагоги-початківці мали змогу висловитись що кожен виніс із заняття, чого навчився, що хотів би проаналізувати наступного разу, що сподобалося, а що ні. Заступник директора Музичук Стефанія Іванівна звернулась до слухачів школи із щирими побажаннями успіхів у подальшій праці і вручила кожному учителю методичні рекомендації «На допомогу молодому учителю».
Молодість - це вік мрій, надія на їх звершення, нестримна енергія, бажання досягти успіху. Діяльність молодої людини, яка знайшла і запалила в собі іскру особистісної та професійної індивідуальності, сприяє прогресивному розвитку освіти. Наступного року ШМУ поповниться новими кадрами, які будуть вчитися ставати Учителем. Адже як сказав К. Ушинський «Учитель живе до тих пір, поки вчиться, якщо він перестає вчитися - в ньому вмирає учитель». Ці слова великого педагога - лейтмотив роботи школи молодого вчителя Збаразького району.

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/b/bf/Школа_молод.вч.jpg
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/d/d7/Школа_молод.вч1.jpg
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/d/de/Школа_молод.вч2.jpg
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/5/54/Школа_молод.вч3.jpg
Особисті інструменти