Термінові оголошення

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Директорам шкіл

                                                                          НАКАЗ

12 серпня 2011р. № 279


Про відзначення у навчально-виховних закладах битви під Берестечком

 На виконання листа управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації  № 01/1893-08 від 20.07.2011 року «Про відзначення битви під Берестечком», враховуючи велике історичне значення  360-ї річниці цієї події для визволення України від Речі Посполитої та її роль у патріотичному вихованні молоді
                                                                           НАКАЗУЮ:

1. Протягом вересня провести тематичні вечори, виставки, виховні годин, уроки і лекції,присвячені історичним подіям під Берестечком.

2. Про проведену роботу інформувати відділ освіти (РМК) до 05.10 2011 року

3. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти Волошин С.І.



Начальник відділу освіти Т.В.Яремко

Гедеон Л.М. 2-03-05



Дирекції Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст.№5 та Милівецької ЗОШ І-ІІ ст.

ПОЛОЖЕННЯ про обласний конкурс «Кращий навчально-виховний заклад – 2011»

І. Загальні положення 1.1. Конкурс «Кращий навчально-виховний заклад – 2011» проводиться в номінаціях: «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів», «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів», «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І ступеня», «Кращий дошкільний навчальний заклад» за сприяння голови обласної державної адміністрації Хоптяна В.А., з метою заохочення творчої ініціативи, пошуку інноваційних освітніх технологій педагогічних колективів загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів і з нагоди професійного свята педагогів – Дня працівників освіти. 1.2. Завданнями конкурсу є: - визначення кращих загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів області; - вивчення, аналіз, популяризація та впровадження перспективного педагогічного досвіду діяльності навчально-виховних закладів; - забезпечення особистісного та професійного зростання педагогічних працівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів; - підтримка талановитих управлінців, сприяння їх самореалізації та стимулювання креативного потенціалу; - реалізація основних пріоритетів реформування сучасної системи дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечення якісної освіти для кожного; - підвищення статусу навчальних закладів як центрів розвитку місцевих громад.

2. Організація та проведення конкурсу 2.1. Конкурс проводиться у 2 етапи: І етап – 9-16 вересня 2011 р. – у районах та м. Тернополі; ІІ етап – 18-28 вересня 2011 р. – проходить у два тури: перший тур – вивчення поданих документів (відповідно до визначеного переліку); другий тур – ознайомлення за визначеними критеріями з діяльністю навчально-виховних закладів-учасників конкурсу на місцях. 2.2. Для проведення І етапу конкурсу відповідними органами управління освітою створюються організаційні комітети та журі.

3. Перелік та вимоги до оформлення матеріалів, що подаються на конкурс Для участі у ІІ етапі конкурсу до 18 вересня 2011 р. надсилаються в електронному варіанті на адресу ippo@te.edu.ua наступні документи: - заявка на участь у конкурсі від відділу освіти райдержадміністрації, управління освіти і науки Тернопільської міської ради за такою формою: дані про навчально-виховний заклад (назва, повна поштова адреса, контактні телефони, електронна пошта, кількість учнів, інформація про керівників закладу і кадрове забезпечення, рік відкриття); - самоаналіз діяльності (обсяг до 8 друкованих сторінок з додатками у формі діаграм, таблиць); - копії робочих навчальних планів за три останніх роки; - концепція розвитку закладу; - річний план роботи на 2011/2012 н.р.; - перспективне прогнозування розвитку матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення та навчально-виховного процесу; - фотографії, які ілюструють поповнення навчально-матеріальної бази за останні три роки; - список публікацій про роботу навчально-виховного закладу в ЗМІ; - копія довідки за підсумками останньої чергової атестації закладу; - інформація про подальше навчання та працевлаштування випускників 9-х та 11-х класів за останні три роки (для ЗНЗ І-ІІІ ст.); - висновки районного (міського) журі про роботу учасника конкурсу з вказівкою рейтингового місця закладу в районі/місті.

4. Критерії оцінювання поданих матеріалів - визначення стратегічних цілей; - показники якості знань за даними діагностично-моніторингових досліджень; - технології організації та ефективність навчально-виховного процесу; - ресурсне забезпечення; - раціональне використання професійного потенціалу педагогічних кадрів; - впровадження інформаційно-комунікаційних технологій; - роль навчального закладу в розвитку місцевої громади.

5. Підсумки конкурсу 5.1. Переможці ІІ етапу конкурсу нагороджуються цінними подарунками (комп’ютерною, розмножувальною та побутовою технікою) у номінаціях: «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів»; «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів»; «Кращий загальноосвітній навчальний заклад І ступеня», «Кращий дошкільний навчальний заклад». 5.2. Учасники ІІ етапу отримують дипломи конкурсу та нагороджуються цінними призами. 5.3. Матеріали про учасників конкурсу опублікуються на сторінках педагогічної преси та розмістяться на сайті обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти.

6. Фінансування Фінансове забезпечення конкурсу здійснюється за рахунок організацій та установ освіти, що беруть участь у конкурсі, а також додаткових джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.


Директорам негайно

ЧОРТКІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ВІДДІЛ ОСВІТИ НАКАЗ


від “06.04” 2011р. №141


Про умови участі навчально-виховних закладів району у Всеукраїнській експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

Відповідно до наказу відділу освіти Чортківської райдержадміністрації № 68 від 16.02.2011 року «Про участь у Всеукраїнській експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» та Положення про проведення Всеукраїнської експедиції, з метою активізації діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини свого народу

НАКАЗУЮ: 1. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів: 1.1. Здійснити організаційні заходи по участі у районному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» 1.2. Створити шкільні координаційні групи, до складу яких залучити вчителів історії, географії, української мови, біології та зобов»язати їх взяти активну участь у Всеукраїнській експедиції «Моя Батьківщина – Україна» у відповідності до Положення. 2. Методисту РМК Гедеон Л.М.: 2.1. Надати методичну допомогу вчителям історії та географії у виконанні вимог Положення експедиції. (Додаток №1). 2.2. Підсумкові матеріали експедиції систематизувати і направити для участі в обласному етапі конкурсу до 1 жовтня 2011 року. 3. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти Волошин С.І.



Начальник відділу освіти Т.В.Яремко Гедеон Л.М. 2-03-05

                                                                                                                            Додаток до наказу 
                                                                                                                №___ від_____________2011 рік


                   Напрямки Всеукраїнської експедиції учнівської молоді
                                                «Моя Батьківщина – Україна»

1. «Духовна спадщина мого народу» (4.3.2) Базарська ЗОШ І-ІІІ ст., ЗОШ-інтернат, Звиняцька ЗОШ І-ІІ ст., Ридодубівська ЗОШ І-ІІ ст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. 2. «Культурна спадщина мого народу» (4.3.3.) Білобобожницька ЗОШ І-ІІІ ст., Залісянська ЗОШ І-ІІст., Ромашівська ЗОШ І-ІІст., Товстеньківська ЗОШ І-ІІст.

3. «Козацькому роду нема переводу» (4.3.4.) Кривеньківська ЗОШ І-ІІ ст., Скородинська ЗОШ І-ІІ ст., Шманьківська ЗОШ І-ІІ ст., Джуринська ЗОШ І-ІІІ ст.

4. «З батьківської криниці»( 4.3.5.) Великочорнокінецька ЗОШ І-ІІІ ст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Милівецька ЗОШ І-ІІ ст., Ст.Ягільницька ЗОШ І-ІІ ст., Росохацька ЗОШ І-ІІІ ст.,

5. «З попелу забуття» ( 3.4.6.) Вигнанська ЗОШ І-ІІІст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст.№2, Мухавська ЗОШ І-ІІ ст., Сл.Джуринська ЗОШ І-ІІ ст.

6. «Живи і возрадуйся, роде наш красний» ( 4.3.7.) Колиндянська ЗОШ І-ІІІ ст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст. №6, Палашівська ЗОШ І-ІІ ст., Угринська ЗОШ І-ІІ ст., Нагірянська ЗОШ І-ІІ ст., гімназія ім.М.Шашкевича.

7. «Славні імена діячів» ( 4.3.8.) Косівська ЗОШ І-ІІІст., Чортківська ЗОШ І-ІІІ ст.№7, Полівецька ЗОШ І-ІІ ст., Воля Чорнокінецька ЗОШ І-ІІст, Шульгпнівська ЗОш І-ІІ ст.

8. «Геологічними стежками України»( 4.3.14.) Ягільницька ЗОШ І-ІІІ ст., Бичківська ЗОШ І-ІІІ ст., Заболотівська ЗОШ І-ІІ ст., Сосулівська ЗОш І-ІІ ст., Білівська ЗОШ І-ІІІ ст.

9. «Географія рідного краю» ( 4.3.15.) Пробіжнянська ЗОШ І-ІІІ ст., Улашківська ЗОШ І-ІІІ ст., Давидківська ЗОШ І-ІІ ст., Коцюбинчицька ЗОШ І-ІІ ст., Свидівська ЗОШ І-ІІ ст.

Примітка. До участі у районному етапі Всеукраїнської експедиції запрошуються учні загальноосвітніх закладів району. Керівництво та науково-методичний супровід здійснюють заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи, вчителі історії та географії.

Положення

4.3.2."Духовна спадщина мого народу" -дослідження духовних джерел укр. народу ( історія релігії, різноманіття вірувань в Україні, роль релігійних конфесій у державотворчих процесах нашого народу);-вивчення взаємовідносин людини та суспільства, людини і держави, людини і церкви;- роль і місце відбудованих, відроджених соборів і монастирів, новозбудованих церков, каплиць у відродженні вікових моральних цінностей українців. 4.3.3. "Культурна спадщина мого народу" вивчення історії розвитку культури й мистецтва регіону, дослідження особливостей розвитку літератури, образотворчого мистецтва, музики, архітектури, кіномистецтва тощо. 4.3.4."Козацькому роду нема переводу" дослідження періоду козацької доби(перші козацькі поселення та укріплення, пам"ятні дати в історії козаччини, боротьба з іноземними поневолювачами, утворення Козацької Республіки, видатні особи цього періоду), побуту та традицій козацтва( козаки у повсякденному житті та у походах, їх зброя і військове спорядження, укріплення); відображення козацької доби в народній творчості ( пісні, думи, легенди, прислів"я та приказки); вивчення історії бойового гопака. 4.3.5." З батьківської криниці" вивчаються традиційні свята обряди, побутова культура, народні ремесла, народна творчість, медицина і педагогіка, народні ігри та забави, дослідження виникнення давніх музичних інструментів, історії зеленого будівництва. садово-паркового мистецтва та природокористування; вивчення діалектів рідного краю, створення етнографічних словників, запис легенд. дум, вивчення місцевої літературної спадщини, створення дитячих,юнацьких, сімейних фольклорних колективів. 4.3.6." З попелу забуття" дослідження сторінок історії України періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.. інших подій, пов"язаних з боротбою за незалежність України, подій та розповідей очевидців про українців - учасників військових кофліктів ХХ ст. (зокрема війни в Афганістані), запис спогадів учасників подій, знаходження місць поховань, людей, які загинулиза рідну землю, впорядкування могил. 4.3.7." Живи і возрадуйся, роде наш красний" дослідження родоводу видатних українців: вчених, письменників, діячів культури, держаних та громадських діячів; створення генеологічниих дерев, табиць, родовідних розписів відомих українців. 4.3.8. "Славні імена земляків" дослідження видатних українців, які діяли за межами України, їх досягнення та відкриття: збір матеріаліва про славетних людей краю, зустрічі із старожилами, документація їх спогадів, ілюстрований та друкований матеріал, налагодження зв"язків з діаспорою 4.3.14."Геологічними стежками України природні геоглогічні пам"ятки регіону; родовища корисних копалин, кар"єрів будівельних матеріалів; нафтові та газові родовища; небезпечні геологічні процеси в умовах техногенезу; водні ресурси та їх використання в області, районі, населеному пункті;зв"язок геології з природничо-історичними науками( географія, ланшафтознавство, кліматологія, геологія)математика, фізика, хімія, біологія) " 4.3.15. "Географія рідного краю" вивчається природа рідного краю,виявлення та облік пам"яток природи, дослідження природних ресурсів, унікальних ланшафтів певного регіону.


'До уваги директорів шкіл та керівників округів!

До 14 вересня 2011 року в райметодкабінет представити конкурсні учнівські малюнки на тему "Захист прав дитини". Умови:формат А-4 та паспорту на ватмані з см, підпис згідно вимог.Мачишина В.М.,Гедеон Л.М.



До уваги вчителів району!

10 вересня 2011р. у Чудотворному Марійському відпустовому центрі с. Зарваниця відбудеться професійна проща освітян, запрошуються усі працівники освіти.

10.00. - Божественна Літургія 11.30. - освячення води. 12.00. - Хресна дорога. 14.00. - поклоніння чудотворній іконі.

Петрів С.М.


'До уваги вчителів іноземної мови !


Організація Американської Ради з Міжнародної освіти продовжує програму "FLEX: Програма обміну майбутніх лідерів". Для того, щоб взяти участь у тестуванні у 2011 році, учасники маютьб відповідати наступним критеріям:

-Дата народження з 01.01.1995 по 15.07.1997;

-Навчатися в 8,9 або 10 класі школи;

-Вивчати англійську мову;

-Конкурсант не мав перебувати у США більш ніж три місяці впродовж останніх п'яти років.

Що необхідно мати при собі для участі у конкурсі:

-оригінал свідоцтва про народження;

-підписані учасником та одним з батьків згоду на обробку персональних даних (для завантаження документа зайдіть на www.americancouncils.org.ua/uk/pages/10/). Вам необхідно роздрукувати цей документ у двох примірниках, підписати та принести на тестування.;

-фотокартку 3*4 (2011 року);

-ручку.

Тестування відбудеться 10 вересня 2011 року о 9.00 за адресою:м.Тернопіль, вул.Камінна, 2, ЗОШ №5.

Номінації Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2012»


Відповідно до рішення колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 05.07.2011, протокол № 1/4-19, Всеукраїнський конкурс «Учитель року – 2012» відбудеться за номінаціями: «Українська мова та література», «Англійська мова», «Біологія», «Етика», «Фізичне виховання».


Інститут інноваційних тухнологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Британською Радою оголошують відбір вчителів англійської мови загальноосвітніх закладів всіх типів для участі у міжнародному он-лайн проекті "Talking cultures".

Учасники проекту - вчителі англійської мови та їх учні віком від 13 до 16 років.

Вимоги до участі в проекті: наявність надійного Інтернет-зв'язку; наявність особистої електронної адреси; володіння ІКТ на рівні впевненого користувача; можливість регулярно відвідувати веб-сайт проекту; готовність до співпраці; дотримання графіку проекту.

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету та надіслати та надіслати її на адресу Oleksandr.Shalenko@britishcouncil.org.ua та iit@iitzo.gov.ua.

Кінцевий строк подачі заяв - 10 вересня 2011 року. Результати відбору будуть розміщені на сайті ІІТЗО та надіслані на особисті електронні адреси учасників.

Методисту подати інформацію про надіслання анкети до 13 вересня.


Центр творчих ініціатив "Клєвєр" запрошує учнів середніх навчальних закладів України взяти участь у наступних мовознавчих конкурсах у 2011-2012 навчальному році:

1. Англійська мова "Greenwich" (greenwich@uclever.com). Письмова заявку та копію квитанції про сплату організаційного внеску надіслати до 3 жовтня 2011 року.

2. Французька мова "Галлус" (gallus@uclever.com). Письмова заявку та копію квитанції про сплату організаційного внеску надіслати до 3 листопада 2011 року.

3. Німецька мова "Орлятко" (orlyatko@uclever.com). Письмова заявку та копію квитанції про сплату організаційного внеску надіслати до 3 листопада 2011 року.

Детальніша інформація про правила проведення конкурсу на сайті http://www.uclever.com.


Методист Волошина Л.І.


До уваги вчителів інформатики, що проводять курс web 2.0

Зверніть, будь ласка, увагу на результати користувачів, що пройшли даний курс.

Мінімум програми вважається виконаний, якщо створено всі необхідні документи.(Мають бути приєднані до прізвища користувача).Що необхідно виконати дивитись у плані проведення тренінгу



До уваги директорів загальноосвітніх навчальних закладів

Здійснити перевірку контуру заземлення (норма 4 ОМ) та електронапруги в кабінетах інформатики. Дана перевірка проводиться виїзною лабораторією Чортківського МНВК, яка видає акт обстеження.


Інформуємо, що газета „Шкільний світ” оголосила конкурс на кращу розробку виховного заходу „Вчимо дітей спілкуватися”. На конкурс приймаються розробки виховних заходів (бесід, тренінгів, круглих столів, диспутів, дискусійних клубів тощо) учителів 5-11 класів. Роботи на конкурс подають безпосередньо автори чи авторські колективи на пізніше 31 травня 2011 року. До конкурсних робіт ставляться такі вимоги: 1. Матеріали подаються в друкованому та електронному вигляді. 2. Посилання на використану літературу обов’язкове. 3. Повна інформація про конкурсанта: П.І.Б., місце роботи, посада, домашня адреса, контактний телефон, електронна адреса (за наявності). Матеріали учасників конкурсу будуть опубліковані в газеті „Шкільний світ” впродовж 2011/2012 н. р. Матеріали з поміткою „Конкурс” надсилати поштою на адресу: редакція газети „Шкільний світ”, вул. Тимірязєвська, 2, м. Київ, 01014; на електронну адресу: svitkonkurs@gmail.com чи передати через регіонального представника видавництва „Шкільний світ” Сіньковську Інну Михайлівну, завідувача науково-педагогічної бібліотеки інституту.


Особисті інструменти