Конкурси 2011 в Чортківському районі

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Конкурс "Дитячі соціальні ініціативи" Інформуємо, що редакція газети „Шкільний світ” спільно із Інститутом проблем виховання НАПН України започаткували конкурс проектів дитячих громадських об’єднань та організацій „Дитячі соціальні ініціативи − Україні”. Положення про Конкурс додається.

Просимо довести інформацію про Конкурс до координаторів та керівників молодіжних, дитячих громадських об’єднань та організацій, які діють у загальноосвітніх закладах району, керівників ЗНЗ, які входять до мережі громадсько активних шкіл та забезпечити організаційно-методичний супровід їх участі у Конкурсі. Положення про конкурс проектів Дитячих громадських об'єднань та організацій ”Дитячі соціальні ініціативи − Україні”

І. Загальні положення Цей конкурс спрямовується на виявлення й розвиток соціальних ініціатив дитячих громадських об'єднань і організацій в Україні, активізацію та популяризацію їх діяльності. Держава має помітити дитячі соціальні ініціативи, які повинні стати спонукою для розвитку відповідальності за своє життя та життя інших, бажання брати активну участь у житті школи, мікрорайону, держави. Конкурсом не передбачено грантової підтримки, але участь у ньому надає можливість дитячим громадським об'єднанням та організаціям України заявити про себе, знайти соціальних партнерів для співпраці, реалізації проектів і програм, залучити інших до суспільно-корисних справ. Організатори конкурсу: редакція газети „Шкільний світ”, Інститут проблем виховання НАПН України.

II. Мета і завдання конкурсу Мета: виявлення та розвиток дитячих соціальних ініціатив, формування у дітей прагнення до саморозвитку, становлення активної громадянської та світоглядної позиції через організацію та здійснення різнобічної суспільне корисної діяльності. Завдання конкурсу: • пошук інноваційних форм і методів діяльності дитячих громадських об'єднань та організацій у вирішенні нагальних проблем дітей; • виявлення та підтримка творчої молоді, лідерів дитячих громадських об'єднань та організацій України; • активізація діяльності дитячих громадських об'єднань і організацій України та популяризація досвіду в реалізації соціальне значущих ініціатив дітей.

III. Учасники конкурсу На конкурс можна представляти проекти, які реалізують учасники дитячих громадських об'єднань та організацій України, органів учнівського самоврядування, дитячих об'єднань, що діють у загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах або за місцем проживання.

ІV. Номінації конкурсу1. Проекти, спрямовані на формування світоглядних уявлень та переконань дітей (осмислення свого місця в суспільстві, осмислення відповідальності за свої вчинки, здатність здійснювати вибір форм і напрямків власної діяльності, засвоєння духовної культури суспільства, моральних, естетичних, правових та інших поглядів; осмислення і переживання існуючого світу речей, предметів, людей, природи, культури). 2. Проекти, спрямовані на самовизначення особистості (усвідомлення власної індивідуальності, розуміння сенсу життя, власного існування, картини світу, формування власної гідності, адекватної самооцінки). 3. Проекти, спрямовані на формування гуманних взаємин, міжособистісних ставлень, цінностей (добро, дружба, кохання, довіра, справедливість, позитивне ставлення до себе та інших людей; досягнення балансу індивідуальних та суспільних інтересів). 4. Проекти, спрямовані на суспільства вирішення суспільних проблем (формування здорового способу життя, охорона довкілля, допомога людям, які потребують підтримки, активна участь у житті громади, збереження пам'яток історії, продовження традицій українського народу). Організації представляють на конкурс проекти, в яких відображається: • візитна картка організації (об'єднання) за встановленою формою (додаток 2); • портфоліо (повний опис представленого проекту: ідея, мета, етапи, зміст проекту, результати діяльності за проектом); • практичні розробки різноманітних виховних форм (методичні рекомендації, сценарії, тренінги, виховні години, ігри, масові заходи тощо), які забезпечують реалізацію проекту; • презентаційні матеріали реалізації проекту (за вибором): фотоматеріали, медіапрезентація, відеоролик тощо.

V. Порядок проведення конкурсу: Термін проведення конкурсу: з 1 лютого 2011 до 1 жовтня 2011 року. Заявка на участь у конкурсі (див. додаток 1) подається до 1 травня 2011 року за адресою 01014, м. Київ, вул. Тимірязєвська, 2 або на електронну пошту: svit@1veresnya.com.ua Матеріали надсилати до 1 жовтня 2011 року на адресу: 01014 м. Київ, вул. Тимірязєвська, 2, редакція газети „Шкільний світ” або на електронну пошту svit@1veresnya.com.ua Не забудьте зробити позначку „Конкурс”. Представлені проекти оцінюватимуться за такими критеріями: • актуальність проекту; • головна ідея, місія проекту; • оригінальність змісту проекту (наявність авторських ідей); • соціальний ефект проекту (вплив на соціальне оточення, в якому реалізується, результати і соціальна значущість, ефективність змін); • кількість учасників (творчий внесок авторів проекту, хто і чому навчилися внаслідок реалізації проекту).

Підсумки конкурсу буде підбито в жовтні 201 1 року. Результати конкурсу та подані на конкурс проекти буде опубліковано на сторінках Всеукраїнського видання „Шкільний світ” (www.osvitaua.com), розміщено на сайті Інституту проблем виховання НАПН України (www.ipv.org.ua). Нагородження переможців та лауреатів конкурсу, презентації кращих проектів відбуватимуться під час проведення Міжнародної науково-практичної конференції „Дитяче об'єднання як чинник формування світоглядної позиції особистості” (листопад 2011 року), яку проводитиме редакція газети „Шкільний світ” та Інститут проблем виховання НАПН України.


Додаток 1 Заявка на участь у конкурсі 1. Повна назва дитячого громадського об’єднання чи організації 2. Назва проекту 3. Номінація, на яку подається проект 4. Учасники проекту (кількість і вік) 5. Рівень реалізації проекту (місцевий, регіональний, всеукраїнський) 6. Адреса, телефон, e-mail 7. Керівники /лідери (П.І.Б., посада)


Додаток 2

Візитка картка дитячого об’єднання Назва Статус дитячого об’єднання Кількість членів, вікова група, стать Друкований орган (якщо є) Емблема Девіз Мета, ідеологія та принципи діяльності Структура об’єднання Напрям та зміст діяльності Перспективи розвитку Адреса Електронна пошта


Районний конкурс «Легенди рідного краю».

Конкурс проводиться відділом культури і туризму райдержадміністрації з 12 квітня по 19 квітня 2011 року на кращу письмову роботу серед учнів 9-11 класів про історичні,

топонімічні (знання місцевості), релігійні, демонологічні (знання про етнічний склад населення), побутові легенди рідного краю.

Вимоги до конкурсних робіт: на титульній сторінці обов'язкове зазначення теми; обсяг робіт – не більше 10-ти сторінок комп'ютерного тесту ( формат А4, розмір шрифту 14, інтервал 1,5). Інформація про автора:

прізвище, Ім'я , по батькові; число, місяць і рік народження; назва навчального закладу, клас; домашня адреса, телефон; список використаної літератури.


Роботи надсилати на адресу: 48500 м. Чортків, вул. Зелена, 3 ,Чортківський районний комунальний краєзнавчий музей, тел. (03552) 2-35-62

Кінцевий термін відправлення письмових робіт до 11 квітня 2011 року

Інформацію про участь у конкурсі подати у РМК для Гедеон Л.М.


Конкурс дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі»

На виконання розпорядження Президента України від 14 жовтня 2004 №252/2004 «Про підготовку проведення Європейського тижня якості в Україні» та

відповідального наказу Держспоживстандарту України від 03 березня 2005 року №58 проводиться регіональний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу

дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі» Захід проводиться з метою формування у свідомості дітей – споживачів суспільства уявлення про якісну,

безпечну продукцію та популяризацію руху за підвищення якості життя. До участі запрошуються діти віком від 5- ти - 8, 9-12, 13- до 17-ти років.

Конкурсні номінації: «Я пізнаю якісну продукцію» , «Ми – архітектори якісного світу», «Кращий плакат на споживчу тематику».

Роботи можуть виконуватися в довільній графічній або живописній техніці(олівці, фарби, фломастери). Розмір малюнка формату А-4, А-2.На звороті

друковано: прізвище вчителя та директора школи, номінація, назва роботи, техніка виконання, область, населений пункт, телефон, назва навчального

закладу. Малюнки не оформляються рамкою, паспорту.

Малюнки приймаються в методкабінет до 25 травня 2011 року. (Мачишин В.М.)

Особисті інструменти