ЗОШ І-ІІ ст. с.Кального

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Адреса, телефони)
(Список вчителів школи)
Рядок 14: Рядок 14:
==Список вчителів школи==
==Список вчителів школи==
-
* [[Користувач: Ферлиївський Андрій|Ферлиївський Андрій Петрович]] - вчитель трудового навчання та  образотворчого мистецтва;
 
* [[Користувач: Будний Михайло|Будний Михайло Павлович]] - вчитель фізичної культури;
* [[Користувач: Будний Михайло|Будний Михайло Павлович]] - вчитель фізичної культури;
* [[Користувач: Затор Галина|Затор Галина Дмитрівна]] - вчитель математики;
* [[Користувач: Затор Галина|Затор Галина Дмитрівна]] - вчитель математики;

Версія 09:17, 30 жовтня 2015

ЗОШ І-ІІ ст. с. Кального

Зміст

Назва навчального закладу

Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів села Кального

Адреса, телефони

с.Кальне Зборівського райорну Тернопільської області
Телефон школи -

E-mail: kalne_scool@ukr.net
сайт школи

Адміністрація

Затор Василь Павлович - директор школи

Список вчителів школи

Фотогалерея

З історії навчального закладу

Школа у Кальному існувала ще з незапам'ятних часів. В основному це була парафіяльна однокласна школа при церкві Св. Воскресіння. Оскільки територія нашого села входила до складу Польщі, то освітня система була покликана на захист саме інтересів цієї держави. Навчання велося польською та латинською мовами, які були не зрозумілі для дітей. Сувора дисципліна, яка підтримувалася за рахунок різки та пока¬рань, вимагала від дітей одного - зубріння та заучування віршів, уривків з Святого Письма, різноманітних текстів та поем. На рідній мові викладалися лише уроки катехизації, які проводив священик. Оскільки школа була одно класова, то всі діти різних вікових категорій були зібрані в одну групу, їх навчав один «пан - вчитель».

У 20 - ті роки у селі вже була початкова школа. Знаходилася вона у центрі села. Зовнішній вигляд її був непривабливий та і внутрішній стан не відповідав елементар¬ним вимогам гігієни.

Навчалися діти у 2 зміни. Було 4 класи. У 1 - 2 класах навчання велося українсь-кою мовою, у 3 - 4 класах - польською мовою. У школі працювало 2 вчителі - поляки. Це подружжя Олінкевич Михайло і Олінкевич Петрунеля.

Незважаючи на таку жорстоку освітню систему, серед дітей було багато здібних учнів: Заводовський А., Яцків М., Панчишин Т., Анін І.Й., який перший закінчив Львівську гімназію .

Подружжя Олінкевичів вчителювало у селі до 1936р. Після них з 1936р. вчителями працювали Войціховський Казимир і Войціховська Марія. Оскільки в цей час те-риторія нашого села ще належала Польщі, то навчання і далі проводилося польською мовою. Під впливом поширення радянської системи по всій території України на Західній Україні відбувалися шкільні страйки, які ставали на захист прав галицьких учнів. У навчально - виховній системі відбулись певні зміни: було введено більше предметів, які читалися українською мовою, відмінена палочна дисципліна, тому вчителі Войціховські у спогадах тодішніх учнів залишилися «добрішими» і культурними. Потягнулись до навчання і діти бідняків: Хома Едуард, Будний Петро, Шинкляр Ганна, Фльорко Ольга, Ратушна Ганна. У кінці 30-тих років закінчила Львівську гімназію Яцків Юлія Іванівна. У 1938 році вперше після закінчення початкової школи учні продовжили навчання у Поморянській семирічці.

«Золотий вересень» 1939 року приніс великі зміни у село. Діти переступили по-ріг нової «радянської» школи. Завідуючим став Анін І.Й. Разом з ним працювали Ни- щота П.С. і Ліхтанська М. В селі було відкрито також 5 клас.

1 вересня 1941 року навчання у школі не розпочалося. Йшла Друга Світова вій-на. І лише, коли в середині 1944 року село було визволене. Знову школа відчинила двері і зустріла своїх вихованців.

Поріг школи уже як вчителька переступила Шинкляр Г.П., яка і пропрацювала тут більше 40 років.

У 1947 році було відкрито 5-6 класи школи - прогресивки. Першим директо-ром був Гріновіцький.

Радянська система виховання приурочувала будь - які події під дати Жовтневої революції, тому 7 листопада 1947 року було створено піонерську дружину імені О.Маресьєва Кальнянської школи.

29 грудня 1958 року директором школи призначено Мудрак Галину Гаврилівну, яка працювала до 1 вересня 1988 року. В 1960 - 61 році семирічна школа стала вось-мирічною. Однак перший випуск 8 класу був у 1962 році.

У 1971 - 72 навчальному році школа перейшла на кабінетну систему навчання. У школі створено 7 навчальних кабінетів: кабінети російської та української мови і лі-тератури, молодших класів, математичний, фізичний, історичний, біологічний.

У 1974 - 75 р. педколектив школи вийшов переможцем у соціалістичному зма-ганні, виборов перше місце.

У 1988 - 89 навчальному році у школі працювало 14 вчителів, директором шко-ли стала Ферлиївська Надія Іванівна., яка очолює її і до сьогодні.

У 1986 році школа переходить на 9-ти річне навчання. У 1991 році з проголо-шенням незалежності Української держави, змінюється життя школи. Навчально - ви¬ховний процес базується на принципах демократії та на кращих традиціях національно - патріотичного та родинного виховання, а також відбувається взаємозв'язок з церк¬вою, громадськістю та молодіжними організаціями. 1996 рік розпочав нову сторінку в історії школи, саме в цей час розпочинається будівництво нового корпусу, яке триває і до сьогодні.

Наші традиції

У нашій школі відзначаються:

  • Свято першого дзвоника
  • День Врожаю
  • День Вчителя
  • Реквієм Голодомор
  • Акція «Миколай іде у кожен дім»
  • Свято Миколая
  • Новий рік
  • «Старий рік минає, Новий наступає»
  • Родинне свято «Зима з весною зустрічається»
  • Читання хресної дороги спільно з батьками і вчителями
  • Духовний концерт до святого Великодня
  • «Перемога,свята Перемога»
  • Родинне свято «Ой мала я три матері»
  • Свято останнього дзвоника
  • Зустріч випускників далеких років
  • Святе Причастя урочисте

Творчість учнів

Ми гордимося

... Школа - це уособлення вічного дитинства, школярської праці, безтурботної юності, а в нашому селі - це основна перлина, його окраса, а окрасою школи є її випускники. До відомих людей нашого села можна віднести: о. Брона Василь, Ткачук В.О., Черемха Б.М. , Калінський П.М., Ткачук В.А., а також з гордість доповнити цей спи¬сок всіма випускниками нашої школи від далекого 1947-го по 2010, бо всі вони стали гідними людьми, справжніми українцями, добротними господарями, обрали тисячі професій, але одне поєднує їх всіх - це почуття вдячності та поваги до всіх вчителів Кальненської ЗОШ І - II ступенів.

Особисті інструменти