ЗОШ І-ІІ ст. с.Кабарівців

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

Pict0165.jpg

ЗОШ І-ІІ ст.с. Кабарівців

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/6/6e/Емблема_.jpg

Емблема школи

Адреса, телефони

с. Кабарівці Зборівського району Тернопільської області

Телефон школи - 0354053140 Телефон директора - 0354053122

Науково-методична проблема, над якою працює педагогічний колектив

«Формування паритетної взаємодії учня і вчителя у навчально – виховному процесі для підвищення гуманізації освітнього середовища.»

Гімн школи

Слова : Хом'яка В.
Музика: Соловія М.
1. Рідна школо моя, рідна школо -
Перший дзвоник дитячих утіх,
Перша книжечка – радість навколо
Берегиня і наш оберіг.
Приспів
Слався, школо моя, у віках
На моїй українській землі,
В ріднім слові, в чарівних піснях
Живіть, рідні мої вчителі.
2. Рідна школо, цвіти барвінково,
Ти у серці моїм назавжди,
Сій розумне Шевченкове слово,
До науки щоденно буди.

Адміністрація

Директор ЗОШ І-ІІ ст.с. Кабарівців

Матвіїшин Іванна Василівна

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/c/c3/Матвіїштн_Іванна.jpeg

Список вчителів

Фотогалерея

Учні 3-го класу Куток здобутих нагодУчні 9-го класу Учні 7-го класуУчні 7-го класуНавчання вчителів користуванню ІКТ, 2010 рік

З історії навчального закладу

ЗОШ І-ІІ ст с. Кабарівців

На мальовничих берегах річки Стрипи розкинулося село Кабарівці. Над ним височіє гора Синя. В центрі села є ставок площею 16 гектарів , який є основним місцем відпочинку кабарівчан.
Село відоме із золочівського списку маєтностей, які в 1598 році перейшли від Чаринковських до Марка Собеського.
На початку ХІХ століття село належало Антону Кріґсгуберу, який заснував тут фабрику воскових свічок.
Серед села стоїть церква святої Параскеви, побудована в 1836 році коштом Анни Крісгубер в пам'ять свого сина , який втопився у місцевому ставку.
Відомо , що у 1870 році існувала у селі школа, а за часів панування Австро – Угорської монархії була початкова школа. У 1909 році у школі навчалося 140 дітей
За панської Польщі діти навчалися 6 років. Були окремі групи, де навчалися діти римо- католиків. Навчання проводилося у таких групах польською мовою, викладали вчителі - поляки: Хабін,
Дубіцова, Малаш, та ін. Окремо також проводилися уроки релігії. Після закінчення школи видавали свідоцтво про закінчення навчання.
В 1930 році створюються руханкові товариства під назвою «Союз Української Поступової молоді ім.. М. Драгоманова.» Перше товариство «Каменярі», засноване в Кабарівцях, а потім в інших селах
Зборівського району. Головою цього товариства був Осип Маланчук. Товариство «Каменярі» звертало увагу на ідейне виховання молоді у дусі великого Каменяра І.Франка.
В 1935- 1936 н.р. навчалося 116 дітей. В селі працював дитячий садочок при кружку «Рідна школа»
У вересні 1939 року після визволення Червоною Армією західно – українських земель з села вивезли всіх поляків в Сибір. В жовтні було відкрито семирічну школу.
Навчання проводилося українською мовою. В кінці навчального року видавалася картка про успішність, поведінку та відвідування.
22 червня 1941 року почалася Велика Вітчизняна війна .Село окупували німці. Вже в 1941 році була відкрита школа. Вона мала тільки 4 класи , навчання проводилося українською мовою.
Після закінчення навчального року видавалась картка про успішність написана німецькою і українською мовами. Село було звільнене від німецько – фашистських окупантів 25 липня 1944р.
З 1946 року школа була середньою, директором школи працювала Корінна Г.І.
В 1947 – 1948 н.р. директором школи працював Шаповалов В .І. , а в 1948 – 1949 н.р. Щетина С.П.
Протягом 1948 – 1949 н.р. багато учнів покинули школу і пішли навчатися у Підлипецьку середню школу Золочівського району. Це було пов’язано з небажанням іти в комсомол.
Багато учнів відсіяли через неупішність. До Кабаровецької середньої школи ходили учні із чотирнадцяти навколишніх сіл. В 1949 році, в зв’язку із зменшенням кількості учнів,
школа була реорганізована в семирічну. З 1950 по 1957 рік директором школи працював Нечипоренко О.І., з 1957 по 1987 рік директором школи працював Дума М.А.
При школі працював консультпункт Тернопільської заочної середньої школи. В 1965 році був перший випуск учнів заочної середньої школи . Консультпункт працював до 1990року.
В 1959 році школа перейшла на восьмирічну освіту.
В 1975 році перейшла у нове приміщення.За кошти колгоспу був збудований сільський клуб. Частину примішення - 8 кімнат і фойє віддали для школи.
Потім побудували приміщення для навчання дітей шестирічок.
В 1986 році школа перейшла на навчання дітей шестирічного віку. З 1987 року по 1999 рік директором школи працювала Лизан Н. Й. За два роки було збудовано шкільну їдальню і майстерню.
В 1999 - 2000 навчальному році директором школи працювала Небесь Н.О.
З 2000 року по 2004 рік директором школи працював Матвіїшин М.І.
З 2004 року школу очолює Матвіїшин І.В.
Навчально-матеріальна база відповідає в основному вимогам навчальних програм. Але не поновлювалась ще з 90-х років, тому багато з того, що є застаріле і мало відповідає сучасним вимогам. Однак поновлюється за рахунок роботи та коштів вчителів і батьків. Капітальний ремонт за останні роки не проводився. Бюджетних коштів на утримання закладу виділяється недостатньо. Поточні ремонти проводяться щорічно за рахунок добровільних внесків батьків, а також зусиллями спонсорів. В 2009-2010 н.р.: • оформлено кабінет інформатики і німецької мови; • придбано музичний центр за спонсорські кошти; • реконструкція парадного входу в фойє і стіни в їдальні за кошти батьків; • відремонтовано підлогу в двох класах • придбано тюлі, штори, карнизи в одному класі за кошти батьків; • придбано тюлі, гардини в учительській за кошти вчителів. Школа обладнана меблями навчальних кабінетів відповідно до потреби - на 90 %. Територія школи займає 1 га. Біля школи є багато зелені, квітів, навчально-дослідна ділянка, спортивний майданчик. В 2008, році вздовж спортивної пощадки висаджено 15 ялинок. Квіти на подвір'ї школи завжди вражають своєю чарівністю.

Багато пройшло років.
За цей час школу закінчило майже 890 чоловік. Вищу освіту здобули 100 чоловік, середню спеціальну – 125 чоловік. Серед наших випускників є працівники різних спеціальностей :
інженери, механіки, вчителі, директори шкіл, медики, трактористи, економісти, бухгалтери, програмісти, агрономи, ткачі, продавці, архітектори, режисери, землевпорядники і ін.
Випускник школи, доцент Гринчишин В.П. працює лікарем – педіатром. Проходив стажування у США.
Гринчишин З.П. доцент, кандидат педагогічних наук працює викладачем в інституті радіоелектроніки. Процик І.Г. – професор, викладач географії ТНПУ. Маланчук Л.М. – кандидат економічних наук, колишній голова Тернопільської обласної ради.
Нині заступник директора навчального відділу економіки Тернопільського інституту агропромислового виробництва.
Серед наших випускників є поети, прозаїки
О.В.Попадюк написав книгу «Літературна партизанка». Хом’як В.М. видав три збірки віршів «Сонцецвіт», «Дивограї серця» , « Трояндою любов цвіте», готується до
видання четверта. Довгань З.В. видав збірку поезій «Калинове гроно». Соловій М.Я . готує до видання збірки своїх поезій.

Наші традиції

Школа в усі часи була Храмом Науки, де сіялось і сіється розумне, добре,вічне.
У молодому віці дуже важливо виховувати любов до рідного дому, школи,вулиці, країни, символіки.
З цією метою класоводами нашої школи було проведено такі види виховної діяльності:
- година спілкування "Мово моя материнська" ;
- бесіди : "Обов’язок. Відповідальність. Совість ";
- «Державні символи »;
- урок - подорож в минуле рідного краю «Сторінки історії мого села »;
- вікторина « Знавець звичаїв і традицій рідного народу» .
У старшому шкільному віці пріоритетними рисами є служіння Батьківщині, захист її, повага до Конституції, свободи, демократії. Класними керівниками було проведено
годину спілкування "Служіння українській нації - історичне покликання кожного українця "
— покладання квітів до символічної могили героїв на горі Сина;
— години класного керівника:" Багатство нашого народу ". «Державна символіка України і історичне походження», «Конституція - основа держави», «Патріотизм - потреба України,
кожного українця», «Захист Вітчизни - обов'язок громадянина».
На уроках історії учні вивчають героїчні сторінки українського народу. Учні нашої школи побували у Збаразькому замку, у місті Яремче пройшлися стежками Довбуша,
де зустрілися з відомим поетом С. Пушиком.

У кожному класі є кутки «Державні символи України» .Щорічно проводяться заходи щодо святкування Дня Незалежності, покладаються квіти до символічної могили Героїв України,
до річниць утворення УПА, до Дня Соборності України, пам'яті Героїв Крут, Дня Збройних Сил України.

У школі створено дитяче об’єднання «Козачата». До нього входять учні 2-9 класів.
Вже стало традицією щорічно проводити шкільне свято Здоров'я ,тиждень репродуктивного здоров'я.
В школі проводяться дні правових знань, місячники, тижні правової освіти. Ведеться профілактична робота щодо шкідливих звичок, які руйнують здоровий організм людини.

Вже стало традицією у нашій школі щорічно проводити шкільні свята квітів і врожаю. Учні готують костюми, композиції і художні номери.
Журі оцінює і визначає переможців, яких вітає на шкільній лінійці.Проводяться конкурси між класами: «Чиї квіти найкраще доглянуті».<br Мета трудового виховання полягає у морально-психологічній підготовці до майбутньої професійної діяльності, у вихованні поваги до людини праці, почуття вимогливості до себе.
З цією метою проводилися:- Бесіди «Школа – мій дім, я – господар у нім», «Як правильно організувати свою працю».
Серед учнів 8-9 класів проводяться бесіди, зустрічі, анкетування профорієнтаційного змісту. До школи приїжджають спеціалісти із Центру зайнятості, які розповідають про потрібні
професії на ринку праці.
Традиційно у школі проводяться: День матері, Свято Миколая, Новий рік, родинні свята, до яких залучаються батьки.
Класними керівниками проводяться бесіди, години спілкування, фольклорні КВК, години класного керівника, свята, рольові ігри, які сприяють засвоєнню учнями принципів
загальнолюдської моралі, основних етичних норм.
Неодноразово учні відвідували духовний центр у селі Зарваниці Теребовлянського району.На Великий Піст діти йдуть у Храм Божий до Сповіді, співають страсні пісні,
виступають, розповідаючи про Хресну дорогу.У школі створено Куток духовності.

Вивченню культури сприяє рух учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв і обрядів народу «Моя земля-земля моїх батьків».
З цією метою у школі було створено краєзнавчий куток «Берегиня», де експонується багато призабутих предметів побуту, знарядь праці, старовинний одяг.

У школі проводяться конкурси художнього читання прози та поезії, Учні неодноразово брали участь у районних конкурсах стрілецької пісні та творів образотворчого мистецтва,
фольклорно – етнографічних фестивалях «Від Катерини до Миколая», «Різдвяна зірка». У 2009 році учні 9 класу відвідали виставку картин Івана Марчука в Тернопільському краєзнавчому музеї.
Під керівництвом Н.С. Соловій учні постійно беруть участь у вертепах, вітаючи односельчан з Різдвом Христовим.
У школі створено і діє учнівське самоврядування, яке допомагає педагогічному колективу здійснювати якісно навчально-виховний процес.

Учні залучаються до пошуку матеріалів про випускників школи, які стали відомими людьми. Члени комісії національного відродження брали участь у народознавчій розвідці «Слава України»
та у туристсько - краєзнавчій розвідці «Мої рідні Кабарівці».

Школа не зупиняється на досягнутому, а йде вперед до нових перемог, до здійснення головної мети - формування свідомої особистості, готової до вибору свого місця в житті та здатної
успішно реалізувати себе в усіх сферах життєдіяльності.

Творчість учнів

Творчі здобутки учнів школи

2009- 2010
І місце у районих змаганнях з легкої атлетики.
І місце. Сарев Юрій (легка атлетика, 200м., район)
І місце. Процик Олександр (легка атлетика, 400м., район)
ІІ місце. Вересюк Віталій, Вересюк Руслана( настільний теніс, район)
ІІ місце. Сарев Юрій (легка атлетика, 100м., район)
ІІ місце. Процик Олександр (легка атлетика, 400м., область)
ІІ місце. Гірник Віталій (легка атлетика 400м., район)
ІІІ місце. Сарев Юрій (легка атлетика, 200м., область)
ІІІ місце. Забитівський Андрій (легка атлетика, 400м., район)
ІІІ місце. Доскоч Олег (легка атлетика, 200м., район).

ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад
ІІ місце з історії. Сухінська Лариса, учениця 9 класу.
ІІ місце з правознавства. Вересюк Руслана, учениця 9 класу.
ІІІ місце з історії. Процик Олександр, учень 8 класу.
ІV місце з іноземної мови. Матвіїшин Іван, учень 8 класу.
ІV місце з фізики. Мотрук Гордій ,учень 8 класу
ІІ місце в конкурсі «Юний інформатик». Матвіїшин Василь, учень 6 класу.
І місце в конкурсі знавців української мови ім.П. Яцика. Гірник Оксана, учениця 3 класу.
ІV місце в конкурсі знавців української мови ім.П. Яцика . Романків Аліна, учениця 4 класу.
ІV місце в конкурсі знавців української мови ім.П. Яцика. Дмитрів Ольга, учениця 6 класу.

У серпні 2010 року учні брали участь у всеукраїнському турнірі з легкої атлетики
«Зборівська битва»

І місце. Олійник Наталя (200м.)
І місце. Лисак Віталій (800м).
ІІ місце. Лисак Віталій (200м).
ІІ місце. Лисак Світлана (1500м.)
ІІІ місце. Олійник Наталя (400м.)
ІІ місце. Лисак Світлана (200м.)
ІІІ місце. Николишин Василь (400м).

Шаркевич Ростислав нагороджений «Кубком за силу духу до перемоги»
(за зайняті ІІ четвертих місця).
18 – 19 вересня учень школи Процик Олександр і випускник Сарев Юрій брали участь у змаганнях з легкої атлетики від лиця Зборівської ДЮСШ.
Сарев Юрій виборов ІІ місце (200м.)
Процик Олександр виборов ІІІ місце (400м.)

Ми гордимося

У колективі працюють представники різних поколінь. Це сприяє спадкоємності досвіду, створює умови для того, щоб мудрість старших поєднувалася з творчим запалом молодих. На початок 2010 -2011 н.р. в школі працює 16 учителі, з них мають: Вищу педагогічну освіту - 15; Незакінчену вищу освіту - 1. Педагогічний стаж працівників складає: До З років - 2; Від 3 до 10 років – 2; Від 10 до 20 років - 4; 20 років і більше - 8. Розподіл колективу за віком такий :До 30 років - 3; Від З 1 до 40 років - 4; Від 41 до 50 років - 4; Від 51 до 55 років – 2; Понад 55 років - 3. Таким чином – 18,5% колективу - це вчителі молодого віку, учителів-пенсіонерів-18,5% Основними мотивами розвитку педагогічних кадрів є: ■ наступність у роботі вчителя; ■ його педагогічний досвід і кваліфікація; ■ взаємини суб'єктів навчально-виховного процесу.

У школі працює 13 вчителів (81%) які мають вищу, І та II кваліфікаційні категорії. З них кваліфікацію «спеціалісти II категорії» мають - 2 вчителі (12%) «спеціалісти І категорії» - 8 вчителів (50%),спеціалісти вищої категорії - 3 вчителі (19%). 2 вчителі мають педагогічне звання «Старший вчитель».

Педколектив школи постійно бере участь у районних конкурсах і неодноразово був нагороджений грамотами та дипломами відділу освіти Зборівської РДА: - конкурс на кращу організацію правової освіти та виховання учнівської молоді 2008 р. – ІІ місце; 2009 р. - ІІ місце;2010 р. - І місце
- конкурс «Вчитель року» у номінації «Фізика» вчитель Дяків О.З. виборола ІІ місце;
- конкурс серед педагогічних працівників області за кращу розробку народознавчої розвідки «Слава України»:
було нагороджено Грамотою обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді вчителя історії Соловія Н.М.

Під керівництвом вчителя історії Н.М. Соловія була виконана народознавча розвідка національно – патріотичної тематики «СлаваУкраїни!» ,«Повстанці не плачуть, нехай плачуть вороги!» та туристсько – краєзнавча експедиція «Краса і біль України» у напрямку «З попелу забуття» на тему: «Мої рідні Кабарівці »( Диплом І ступеня відділу освіти Зборівської РДА, 2009р.).

Протягом 2007 -2009 років педагогічний колектив працював над створенням моделі Школи сприяння здоров’ю і був нагороджений Дипломом ІІ ступеня відділу освіти Зборівської РДА (лютий, 2009 р.). А в березні 2009 року наш колектив став переможцем обласного етапу Всеукраїнського конкурсу – захисту сучасної моделі навчального закладу Школи сприяння здоров’ю і був нагороджений Дипломом ІІІ ступеня. На даний момент вчителі працюють над поповненням матеріалів з даного напрямку.