Варваринська

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Фотогалерея)
(З історії навчального закладу)
Рядок 30: Рядок 30:
==З історії навчального закладу==
==З історії навчального закладу==
-
Початкова чотирьохкласна школа існувала до 1948 року, а перший випуск семирічки був у 1951 році. Добудували школу в 1965 році . Коли  директором закладу    був Гойман Іван Миколайович  добудовано їдальню.
+
 
-
У Варваринській школі працює 18 педпрацівників: 7 – вища кваліфікаційна категорія, 5 – І кваліфікаційна категорія,3 – ІІ кваліфікаційна категорія, 2 – категорія спеціаліст, 1-середня спеціальна,1 – вчитель-методист,1-старший вчитель.
+
У селі ще за часів Австрії біля млина Клодзінських був просторий
 +
будинок початкової школи з польською мовою навчання. Директором її був учитель Пелліх, батько о. Володимира Пелліха.
 +
 +
У 1927 році в селі була чотирикласна школа, директором якої був Антін Мусянович – вчитель історії, брат Адольфа Мусяновича, професора української гімназії в Тернополі.За спогадами колишньої учениці школи, у ній працювало 4 вчителі:
 +
Мусянович Антін – директор школи, вч. історії;
 +
Цибушник Степан – вч. української мови;
 +
Голембйовський – вч. математики;
 +
Гранджанова – вч. польської мови.
 +
Початкова чотирьохкласна школа існувала до 1948 року, а перший випуск семирічки був у 1951 році. На 1960рр. школа була невелика, стара і з прохідними класами. А на той час у школі навчалося багато учнів. По класах було 25-30, а то й більше дітей, що навіть всі в одному приміщенні не поміщались, а тому доводилось винаймати один клас в колгоспній конторі, а другий – в приміщенні дитячого садка. Виникла необхідність в добудові школи.Добудували школу в 1965р., директором тоді був Ковтун Зеновій Іванович. На будівництві школи працювали вчителі, техпрацівники та батьки учнів. За директорства Гоймана Івана Миколайовича (1979-1987рр.) було добудовано столову.  
 +
Згідно архівних даних на 17 вересня 1939 року в селі діяла початкова школа, навчалось 81 учень, працювало 3 вчителі. Середню освіту мало 6 чоловік. В 1940 – 1941 рр. школа початкова, 150 учнів, 4 вчителі.
 +
У селі в післявоєнний період продовжувала діяти початкова школа. На 1946р. учнів – 150, 3 вчителів – агітаторів, якими було проведено бесід, доповідей – 103, у школі діяли 3 гуртки: художньої самодіяльності – 2, предметний – 1. У 1947р. – учнів 195, вчителів – 5, гуртків – 8 (6 – предметних, 2 – художньої самодіяльності. У 1948 році вчителів – 5, учнів – 201. У 60 – ті роки педколектив школи складався з 14 чоловік.
 +
На сьогоднішній день у Варваринській ЗОШ І-ІІ ступенів працює 18 педпрацівників: 7 – вища кваліфікаційна категорія, 3 – І кваліфікаційна категорія,6– ІІ кваліфікаційна категорія, 1– категорія спеціаліст, 1-середня спеціальна,1 – вчитель-методист,1-старший вчитель.
Педпрацівники школи постійно підвищують свій професійний рівень, фахову майстерність, впроваджують передовий досвід. Це  вчителі Вайда В.І., Гаврищук О.А., Осовська Г.Л., Осовський І.М., Гудима Л.В.
Педпрацівники школи постійно підвищують свій професійний рівень, фахову майстерність, впроваджують передовий досвід. Це  вчителі Вайда В.І., Гаврищук О.А., Осовська Г.Л., Осовський І.М., Гудима Л.В.
-
На даний час у школі навчається 84 учні. Школа працює в п’ятиденному режимі за робочим навчальним планом, розробленим на основі Типового плану, рекомендованого Міністерством освіти і науки України.
+
На даний час у школі навчається 67 учні. Школа працює в п’ятиденному режимі за робочим навчальним планом, розробленим на основі Типового плану, рекомендованого Міністерством освіти і науки України.
==Наші традиції==
==Наші традиції==

Версія 22:59, 30 грудня 2010

Зміст

Назва навчального закладу

Варваринська ЗОШ І-ІІ ступенів


Адреса, телефони

Адреса: 48126 село Варваринці Теребовлянського району Тернопільської області тел. (03551) 4-36-40

Адміністрація

Директор: Вайда Володимир Іванович


Заступник директора школи із навчально-виховної роботи : Гаврищук Оксана Анатоліївна

Педагогічний колектив

http://wiki.ippo.edu.te.ua/index.php/Користувач:Цісик_Володимир

Фотогалерея

З історії навчального закладу

У селі ще за часів Австрії біля млина Клодзінських був просторий будинок початкової школи з польською мовою навчання. Директором її був учитель Пелліх, батько о. Володимира Пелліха.

У 1927 році в селі була чотирикласна школа, директором якої був Антін Мусянович – вчитель історії, брат Адольфа Мусяновича, професора української гімназії в Тернополі.За спогадами колишньої учениці школи, у ній працювало 4 вчителі: Мусянович Антін – директор школи, вч. історії; Цибушник Степан – вч. української мови; Голембйовський – вч. математики; Гранджанова – вч. польської мови. Початкова чотирьохкласна школа існувала до 1948 року, а перший випуск семирічки був у 1951 році. На 1960рр. школа була невелика, стара і з прохідними класами. А на той час у школі навчалося багато учнів. По класах було 25-30, а то й більше дітей, що навіть всі в одному приміщенні не поміщались, а тому доводилось винаймати один клас в колгоспній конторі, а другий – в приміщенні дитячого садка. Виникла необхідність в добудові школи.Добудували школу в 1965р., директором тоді був Ковтун Зеновій Іванович. На будівництві школи працювали вчителі, техпрацівники та батьки учнів. За директорства Гоймана Івана Миколайовича (1979-1987рр.) було добудовано столову. Згідно архівних даних на 17 вересня 1939 року в селі діяла початкова школа, навчалось 81 учень, працювало 3 вчителі. Середню освіту мало 6 чоловік. В 1940 – 1941 рр. школа початкова, 150 учнів, 4 вчителі. У селі в післявоєнний період продовжувала діяти початкова школа. На 1946р. учнів – 150, 3 вчителів – агітаторів, якими було проведено бесід, доповідей – 103, у школі діяли 3 гуртки: художньої самодіяльності – 2, предметний – 1. У 1947р. – учнів 195, вчителів – 5, гуртків – 8 (6 – предметних, 2 – художньої самодіяльності. У 1948 році вчителів – 5, учнів – 201. У 60 – ті роки педколектив школи складався з 14 чоловік.

На сьогоднішній день у Варваринській ЗОШ І-ІІ ступенів працює 18 педпрацівників: 7 – вища кваліфікаційна категорія, 3 – І кваліфікаційна категорія,6– ІІ кваліфікаційна категорія, 1– категорія спеціаліст, 1-середня спеціальна,1 – вчитель-методист,1-старший вчитель.

Педпрацівники школи постійно підвищують свій професійний рівень, фахову майстерність, впроваджують передовий досвід. Це вчителі Вайда В.І., Гаврищук О.А., Осовська Г.Л., Осовський І.М., Гудима Л.В. На даний час у школі навчається 67 учні. Школа працює в п’ятиденному режимі за робочим навчальним планом, розробленим на основі Типового плану, рекомендованого Міністерством освіти і науки України.

Наші традиції

    Кожна нація, кожен народ, село, школа має свої традиції і звичаї, що 

виробилися протягом багатьох років і освячені віками.

    В школі вже стало традицією, щопонеділка і п’ятниці  виконувати гімн України. У навчальному закладі проводиться багато свят і обрядів: “Андріївські вечорниці”, “Ой, хто, хто Миколая  любить”, “Ходить селом коляда”, “Новорічні свята”, “Великдень – свято Воскресіння”; театралізовані дійства: “ Свято квітів ”, “ Свято осені ”, “Веселий ярмарок” і інші. Щорічно відзначаються: День Вчителя, День матері, Шевченківські дні, свято
8 -Березня. Проводяться заходи з охорони дитинства і материнства, національно – патріотичного, естетичного, екологічного ( “Посади калину”)

виховання. В школі ведеться правовиховна робота.

       Учні неодноразово брали участь у різних конкурсах, нагороджені грамотами. На високому рівні  ведеться краєзнавчо – пошукова робота. Щорічно  відзначається річниця славного земляка, скульптура із світовим 

іменем, вихідця із села Варваринці – Михайла Паращука.

Творчість учнів

Ми гордимося

      Прекрасне і мальовниче наше село Варваринці.  Своєю історією воно сягає в сиву давнину, у ті часи, коли на наші землі нападали татарські орди, а свята Варвара – заступниця взяла під свій покров людей села і захистила їх.        Славиться наше село своїми талановитими земляками. Це всесвітньовідомий скульптор Михайло Паращук. Він, разом із професором Попелем, є співавтором пам’ятника А. Міцкевичу у Львові. Своє життя  закінчив у далекій Болгарії.
      А хто не знає заслужених артистів України  Романа та Ігоря Рудих. Вони відомі не тільки в Україні, а й у багатьох країнах світу, як співаки, музиканти, композитори, аранжувальники музичних творів.
      Тут топтав стежину до школи поет – Роман Качурівський – член спілки письменників України, лірик, сатирик, перекладач.
       У Варваринцях народився  Анатолій Нечай – заслужений діяч мистецтв України, викладач режисури Теребовлянського вищого училища культури, головний режисер Народного аматорського театру – студії ,, Рампа’’.
       Зараз у школі працює кваліфікований педагогічний колектив, який    очолює  директор школи – Вайда В.І. та заступник з навчально – виховної     роботи  Гаврищук О. А.
Особисті інструменти