Білобожницька ЗОШ I-III ст.

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

Білобожницька ЗОШ I-III ст.

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/f/f1/Фото_школи_білобожниця.jpg

Емблема школи

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/7/75/Емблема_школи_білобожниця.jpg

Адреса, телефони

с. Білобожниця Чортківського району Тернопільської області

Телефон школи - 0355251240

Телефон директора - 0355251458

Адміністрація

Директор школи - Матковська Марія Богданівна

вчитель математики вищої категорії, вчитель-методист

Заступник з навчально-виховної роботи - Бачинська Данія Львівна

вчитель української мови та літератури, вчитель вищої категорії

Заступник з виховної роботи - Нога Лідія Марянівна вчитель початкових класів та обслуговуючої праці, вчитель вищої категорії

Список вчителів школи

Слободян Наталія

Галичанівська Наталія

Фотогалерея

Вчителі школи

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/b/bb/Вчителі_школи_білоб.jpg

З історії навчального закладу

Знання ніколи і в ніякі часи людині не ставали на заваді, а тільки допомагали і вели до прогресу, пізнання, вдосконалення… В це ревно вірили білобожничани.
Тому, як тільки випадала перша-ліпша нагода, вони зразу ж бралися за освіту.
Перші згадки про школу датуються серединою ХІХ ст. і пов’язані з ім’ям учителя Коструби. Згодом навчав селян Мечислав Химяковський, викладаючи дисципліни польською і українською мовами.
У 1932-1933р.р. - спеціального приміщення для навчання підростаючого покоління не було, а тому заняття проходили на приватних квартирах, зокрема у Старик М.В. Директором школи на той час був пан Сулятицький, пізніше заняття проходили в будинку В. Іліїва.
Великим здобутком для сільської громади стало відкриття першого двоповерхового приміщення у 1934 р. Тут і розмістилася чотирирічна школа. Її директором стала пані С. Вількушевська. Навчання проводилося польською мовою. Приміщення функціонує і зараз, де займаються учні початкових класів.
У 1939 році після здобуття незалежності Західної України від Польщі навчання ведеться рідною українською мовою. Поступово школа переходить на семирічну освіту.
Та війна 1941р. обірвала мирне життя народу. Навчання припинено. Люди охоплені страшним лихом Другої світової війни. Кожен, в міру своїх знань та розуміння, бореться за власне існування та своєї новоутвореної держави. На території села ведуться запеклі бої. Ніхто із селян не стоїть осторонь того, що спіткало весь народ, а стають на запеклу боротьбу проти ворогів українського народу.
Фронт відійшов із наших теренів аж у 1944 році. Завирувало мирне життя села. Тому 1 вересня було розпочато навчання у школі.
З цього часу школа постійно починає розбудовуватись. Надзвичайною великою подією (1954 р.) стало відкриття новозбудованого (тепер другого) корпусу школи. З часом вона стає повною середньою школою. В її стінах здобувають освіту не тільки жителі села Білобожниця, а й мешканці довколишніх сіл.
1975 – добудовано спортивний зал.
1991 – добудовано шкільну їдальню
1992—відкрито перший комп`ютерний кабінет.
2001 – газифіковано школу.
2006 – підведено водопостачання до обох корпусів школи.
2009 – відновлено актовий зал школи.
У 70-80-их роках Білобожницька школа стала однією з кращих навчальних закладів району і цього титулу не втрачає протягом десятиріч. Основним завдання педагогічного колективу було і залишається – хороша підготовка учнів до самостійного життя.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Варто відзначити увагою очільників альма-матері – її директорів, що з року в рік примножували здобутки ввіреного їм закладу. А саме: Дмитренка В.Д. , Чоловського А.П.,Починка М.С., Шевчука В.Д. Цілих сорок років свого життя, творчого натхнення, вчительського вогнику поклав на вівтар людяності та освіти завуч з великої літери - В.Г.Слота.
Білобожницькі педагоги віддали не один десяток літ учительській праці в рідній школі, виховали цілі династії учнів, вирядили в життя сотні юнаків і дівчат.
Стало традицією працювати в школі сім’ями. У 70- 80-их роках тут вчителювали сім’ї Починок, Слоти, Дмитренко, Чоловські. А у 90-х роках - сімї Шевчуків, Сенькових, Козаків.
За сумлінну та клопітку працю на ниві освіти педагоги школи були удостоєні звань: «Заслужений вчитель України», «Відмінник освіти України», вчитель-методист. З 2000 року директором Білобожницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працює талановитий педагог, умілий та знаючий керівник, добра господиня школи - М.Б.Матковська. Вона стала зачинателем хороших справ, заохотила до цього весь педагогічний та учнівський колективи.
В даний час у школі навчається 287 учнів. Викладають навчальні предмети 36 вчителів. Серед них: 10 вчителів з вищою кваліфікаційною категорією, 11 - з першою, 10 - з другою, решта - спеціалісти. Значна кількість педагогів школи нагороджені грамотами райво, облуно, Почесними грамотами Міністерства освіти України.
Звання «Вчитель-методист» присвоєно вчителям: Матковській М.Б., Шевчук О.В., звання «Старший вчитель» - Майхрук М.Д., Швалюк Л.Б., Лучко О.М., Лісна І.С., Кастранець Л.Р., Юлик О.Ю. Педагоги навчального закладу є активними учасниками Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності «Вчитель року». Демонструючи високий професіоналізм, показують хороші результати в обласному етапі конкурсу, стають призерами та переможцями даного етапу ( Шевчук О.В. – 1998р., Швалюк Л.Б. – 2007 р., Ставнича Н.П. – 2009 р., Нога Л.М. - 2010 р.)
У 2005 році на базі школи створено Білобожницький освітній округ, до якого ввійшло 9 шкіл району (керівник Матковська М. Б., секретар Бачинська Д. Л.).
При Білобожницькій ЗОШ І – ІІІ ст. діють: районна школа молодого вчителя початкових класів (керівник О.М.Лучка), районна опорна школа з інформатики (керівник Барна-Шевчук О.В.). Метою занять є навчання вчителів району педагогічної майстерності.
З 2003 року школа активно працює над впровадженням ІКТ в навчально-виховний процес.
З цією метою на базі школи проведено тренінги з підготовки кадрів за програмами «Intel. Навчання для майбутнього» та Майкрософт «Партнерство в навчанні». Всі вчителі школи під керівництвом тренерів Барна-Шевчук О.В. та Слободян Н.Б. пройшли курси за даними програмами.
Силами адміністрації школи, педагогічного колективу та батьків у школі створено всі умови для навчання учнів. Для цього обладнано два кабінети інформатики, мультимедійний зал, хімічний, історичний, фізичний кабінети, кабінет зарубіжної літератури, української мови та літератури, географії, два спортивні зали, бібліотека, їдальня.
І як результат – високий рівень навчальних досягнень учнів з кожним роком зростає.


Гордістю школи стали славнозвісні випускники, котрі, озброївшись знаннями, здобули певних висот у тій галузі, куди повело їх життя. Наші колишні учні мають вчені ступені, займаються науковою роботою, обіймають високі посади. Це: Борик С.П. – відомий хірург Чортківської районної лікарні та колишній завідуючий поліклініки, «Заслужений лікар України», Трилінський І.І. – кандидат філологічних наук, Пилявський Б.Р. - кандидат біологічних наук, Кушнір М.І. – кандидат математичних наук, Гринчак С.Й. – кандидат біологічних наук, Домінік Є.В. – «Заслужений праціник сільського господарства», лауреат Державної премії України, Ринда І.С. – генеральний директор російсько-американського підприємства, Квасницька Г.М. - генеральний директор аптек Тернопільської області, Радинський В.В. - начальник судової міліції Тернопільської області, Павлинів О.І. – начальник медичної служби Тернопільської області, Мирончук В.М.- голова Чортківської районної ради (протягом кількох скликань), Коломієць Н. З - головний суддя Чортківського районного суду, Савчин В.С – завідувач опіковим відділенням дитячої лікарні № 8 м. Львова, кандидат медичних наук, Тхоровський М.В. – перший секретар нунціатури ООН.
Білобожницьку школу знають усюди. За результатами конкурсу «Сто кращих шкіл України» 2006 року наша альма-матір ввійшла до числа ста кращих шкіл України. У 2007 - директор школи М.Б. Матковська нагороджена дипломом «Кращий керівник навчального закладу»

Особисті інструменти