Оріховецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.
Матеріал з ТерноВікі
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/4/4e/Оріховецька_ЗОШ.jpg |
Зміст |
Назва навчального закладу
Оріховецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Підволочиської районної ради Тернопільської області
Адреса, телефони
вул. Польова, 12
с. Оріховець
Підволочиського району
Тернопільської області
47853
Телефон: (03543) 2-55-76
Проблема, над якою працює школа
«Особистісно орієнтоване навчання і виховання засобами українодержавних і родинних цінностей»
Гімн школи
Слова
вчителя української мови та літератури Оріховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Мархевка Т.Б.
Музика
вчителя музики Оріховецької ЗОШ І-ІІІ ст. Колянка М.С.
Лунає дзвоник в рідній школі,
Всіх кличе дружно на урок,
Щоб набиратись знань безмежних,
Любити Україну і народ.
Приспів:
Слава нашій школі — дательці знання.
Оріховецька рідна школо, тобі вклоняюсь я.
Нам школа відкриває дивний простір
Чарівних знань і мудрість всіх віків,
Веде стежками віри, правди, честі,
Дає тепло родинне вчителів.
О школо, наша світла школо,
Для нас ти і святиня, і другий дім.
Нехай сюди ніколи шлях не заростає,
Будь найціннішим другом нам у світі цім.
Адміністрація
Директор школи | Заступник директора
з навчально-виховної роботи |
---|---|
Кравчук Галина Степанівна |
Витрикуш Володимир Іванович
|
Список вчителів
Фотогалерея
З історії навчального закладу
Перша письмова згадка про школу в селі Оріховець датується 1855 роком. В подальшому цілих два десятиліття жодні тогочасні писемні джерела не згадують про існування освітнього закладу в селі.
Восени 1883 року кількість учнів, які відвідували школу становила 216, а у 1886 році в школі села Оріховець навчалося вже 240 учнів.
З 1 вересня 1901 року школа в Оріхівці отримала статус 2 - класної. У 1906 році у 2-класній школі з польською мовою навчання навчалося 137 українських дітей (з 183 учнів). У 1913 році навчалося вже 153 українських дітей.
У 1934 році в селі працювала 2-класна 5-ступенева школа. Ступені виконували функцію класів, але все ж навчальна програма школи була початковою.
У 1948 році в школі працювало вже 14 вчителів, а школа мала статус семикласної і сюди у 5 клас також приходили навчатися діти з Чернилівки, де були тільки 1-4 класи.
Вже у вересні 1951 року перед вчителями відділом освіти було поставлене завдання домогтися 100% відвідування та відмінної поведінки школярів.
Весною 1958 року учні школи взяли активну участь в озелененні села. Ця акція здійснювалася у відповідності з наказом Міністерства освіти УРСР.
Наступним важливим етапом в “житті” школи села Оріховець став 1983 рік. Саме цього року було здано в експлуатацію нове трьохповерхове приміщення школи, яке будувалася за активного сприяння місцевого колгоспу “ім. Леніна”, а в січні 1984 року відбувся офіційний перехід в приміщення “нової” школи .
1991 року на святі „Першого дзвоника” школа була освячена.
1996 року школа отримала статус загальноосвітньої І – ІІІ ступенів, розпорядженням голови Підволочиської районної державної адміністрації Стадницьким Б.К. № 103 від 22 березня 1996 року, директором була призначена Кравчук Г.С.
Наші традиції
Авторитет навчального закладу визначається внутрішньою культурою. Шкільна культура є сукупністю традицій та ритуалів. Що міцніше вкорінені ті чи інші традиції, то респектабельнішим виглядає навчальний заклад. Англійці говорять: «Хороший той навчальний заклад, у якого руді (старі) стіни». Передусім це традиції, які гнучко вписуються в шкільну культуру.
Традиційними у нашій школі є: День знань, свято квітів, тематичний тиждень до Дня незалежності України, тиждень козацької слави до річниці УПА, прийняття п’ятикласників у Велику учнівську родину «З Україною і Богом в серці», тиждень книги, тиждень української мови до Дня української писемності, тематичні та урочисті лінійки до Дня проголошення ЗУНР, Дня соборності, річниці трагічних подій під Крутами, уроки пам’яті до Дня Перемоги, Дня Героїв, уроки скорботи до річниці жертв голодомору 1932 – 1933 років та політичних репресій. Проведено зустрічі з учасниками бойових дій, години спілкування „Життєвий шлях і політична діяльність Степана Бандери” (класні керівники 1 – 11 класів)
Також традиційним стало в школі проводити тиждень до Всесвітнього дня боротьби зі Снідом, під час якого проводяться конкурси стінгазет, плакатів, малюнків, виступ агітбригади «Вимітайко», години спілкування, зустрічі з лікарями.
Щорічно проводиться День фізкультури і спорту, під час якого проводяться спортивні естафети, конкурси, «Веселі старти» (вчитель фізкультури).
Активну участь учні нашої школи брали в щорічній акції милосердя до Дня Святого Миколая, та акції «Почуй мене».
Проведення вчителем біології та класними керівниками „Свято осені”, „Свято квітів”, „Свято птахів”, екологічні акції „До чистих джерел”, „Посади калину”, „Сільська ластівка”, „По кому дзвонять чорнобильські дзвони?”, тиждень екологічної освіти і виховання, літературно-музичні вечори: „Минає все, лиш слово не мине” ( вчителі української мови і літератури), літературно-музична композиція, присвячена П.Чубинському „Я син твій, нене Україно, народу парост я твого” „Слово, пісне, думо Кобзарева, ви окраса й суть мого життя”, „Колядки та щедрівки”, Вертеп, веснянки.
Творчість учнів
Необхідною передумовою в організації навчально-виховного процесу є створення всіх необхідних передумов для розвитку творчої особистості учнів. Тому в цьому напрямку в нашій школі приділяється значна увага. Форми активізації творчої активності учнів:
1. Через проведення нетрадиційних уроків та використання нетрадиційних форм навчання.
2. Через заняття в гуртках
3. Через проведення позашкільних виховних заходів творчого характеру.
Саме такий підхід забезпечує розвиток творчого потенціалу наших учнів, які неодноразово підтверджувався не тільки на шкільному, але й на районному рівні.
Так, учні нашої школи займали 2 місце в районному конкурсі агітбригад «За здоровий спосіб життя» і були нагороджені грамотами відділу освіти/
Слід відзначити участь у районних конкурсах стрілецької та повстанської пісні, „Таланти твої, Україно” (керівник Колянко М.С.), команда у складі Мархевки Б., Боднаря І., Конарського Ю., Франчика П., Ткачика В., Чайковського В. у 2006 –2007 н.р. виборола 2 місце серед шкіл району, у 2007 – 2008 н.р тріо у складі Мархевки Б., Боднаря І., Ткачика В. – 2 місце, у 2008 – 2009 н.р. –квартет у складі Мархевки Б., Боднаря І., Ткачика В., Чайковського В. – 3 місце), Прийняли активну участь і успішно виступали на районних конкурсах: „Таланти твої, Україно”: колискової пісні 2006 – 2007 н.р. (керівник Козій С.В., солістка Федик Н. (4 клас) - 3 місце) , духовної пісні 2008 – 2009 н.р ( 2 місце), дівочої коси 2006 – 2007 н.р., (команда у складі Липки Н., Франчика П., Мархевки Б., Ткачика В., керівники – Колянко М.С., ЗДВР Дідик О.Б. виборола 3 місце).
Серед основних заходів ціннісного ставлення до праці, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, проведено виставку учнівських робіт у рамках огляду-конкурсу „Таланти твої, Україно”, „Ремесло не коромисло – плечей не відтягне”.
Ми гордимося
Школа за час свого існування виховала ряд видатних державних діячів, вихідців з нашого села, а саме:
Осовий Григорій Васильович – 1949 р.н., перший заступник голови Міжгалузевої профспілки України;
Білик Мирослав Степанович – 1948 р.н., Заслужений архітектор України.
Білик Любомир Степанович – 19 р.н., директор Чортківського державного медичного коледжу
Яворський Остап Григорович – 1950 р.н., професор шпитальної терапії Львівської залізничної клініки.
Тулай Михайло Іванович – 1949 р.н., доцент Львівського політехнічного інституту.