Бишківська ЗОШ І-ІІ ст
Матеріал з ТерноВікі
Зміст |
Назва навчального закладу
Адреса, телефони
с. Бишки [1]
Козівський район
Тернопільська область
47613
Тел. (03547) 2-65-68
E-mail: byshky_school@ko.te.ua
Адміністрація
Директор школи - Мартинюк Іван Данилович
Заступник директора з навчально-виховної роботи - Пуціль Оксана Василівна
Список вчителів
10. Огородник Ярослав Євгенович
13. Прийдун Світлана Михайлівна
Фотогалерея
Педагогічний колектив
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/4/4c/Педколектив_Бишки.jpg |
З історії навчального закладу
В невеликій улоговині вздовж зеленої смуги лісу заховалося село Бишки, мальовниче, багате своєю історією, бо відсвяткувало у 2010 році 560 річчя. На горбочку біля церкви розмістилася Бишківська загальноосвітня школа I-II ступеня. Всі, хто заходить на територію школи, кажуть, що це райський куточок.
У 1866 році для селян держава узаконила загальну освіту. Почали будувати школи. Шкільними інспекторами були міські повітові священики і декани. У 1844-1845 роках наші села перевіряв о. Михайло Павликів і записав: « В селах Бишки і Потік школи нема,…. Прошу вжити гостріших заходів», а візитатор у 1847-1848 роках Стефан Лужицький зауважив, що в Бишках школи нема, а до дяка на науку ходить мало дітей, хоча у сусідніх Конюхах і Ценеві школи працюють. Це, напевно, і було основним фактом, що в селі купили городець, збудували школу , і десь між 1885-1890 роками в ній почалося навчання. Охочих до навчання дітей було багато , приміщення стало замалим. Пізніше для школи було куплено більше землі за громадські кошти і за них також викопано криницю. До того часу школа, яка почала офіційно діяти в 1933 році, містилася в хаті Івана Лихолата (Жака). Вчитель живу у винаймленій хаті.
Першим вчителем до війни був Осип Вачків з Бережан, пізніше аж до війни 1914 року вчителювала Степанія Лопатинська, дочка місцевого священика Євгена , котрий довгі роки служив у наші парафії.
Після війни від 1922 до 1939 року йому стала допомагати полька Ізабелля Бергентувна.
Коли на західній землі прийшла радянська влада, Методія Беднарського перевели у Бережанську народну школу, де у 1940 році він був арештований і пропав безвісті. Зрозуміло, що з приходом радянської влади змінився і вчительський склад: у село прийшли нові, хоча менш кваліфіковані наставники: у них була лише семикласна освіта і педагогічні курси.
У ці важкі ідеологічно часи директорами школи відповідно були: Побідиш, Галаса, Єлюк( 1943 -1944 рр.)Онуфрієнко, Косович Марія Михайлівна, Івашків Г.М.(1952-1955рр. і 1965рр.) Бобров Іван Іларіонович (1955-1957рр.), Невожай Павло Семенович, Чепіль Кіндрат Іванович , Сім’я Григорій Федорович (1960- 1964рр.)
І ніхто не може уявити , скільки людей приклалися до того, щоб школа проіснувала до сьогоднішніх днів у пристосованих приміщеннях, бо була вона організована на колишньому проборстві. І лише працьовиті руки її керівників підтримували приміщення в належному стані. Під керівництвом директора Поповича Трохима Павловича в 60-их роках було побудовано новий корпус на 4 класні кімнати, обладнано шкільну їдальню. А працьовиті, хоч і жіночі, руки Шалай Василини Іванівни , яка очолювала школу 25 років, зробили все, щоб сільський заклад освіти був на належному рівні в районі.
З 1995 року школу очолив Мартинюк Іван Данилович, а заступником з 1997 року працює Пуціль Оксана Василівна .
За роки незалежності відбулися значні позитивні зміни. Зміцніла матеріальна база школи. Однією з перших в районі школа отримала в 2001 році комп’ютери, які презентував колишній учень Івашків Михайло Іванович. Створено пришкільний Музей національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, споруджено меморіальний комплекс «Борцям за волю України», відновлено за кошти діаспори приміщення початкової школи.
У школі працює 14 вчителів, навчається 63 учнів. На жаль, демографічна ситуація відчувається і в Бишках. Бо у 60-70роки школа навчала більше 200 учнів. Випускники школи продовжують навчання в Ценівській і Конюхівській ЗОШ I-III ступенів.
Бишківська загальноосвітня школа I-III ступенів була і залишається джерелом знань, творчості, патріотичної свідомості учнів.
Багатьох керівник школи і вчителів вже немає в живих, але добра пам'ять про них і справа їх рук і розуму залишається в стінах школи, в серцях тих, кого вони навчали і виховували.
Наші традиції
Творчість учнів
Ми гордимося
Шкільний музей
Екскурсоводи музею під керівниктвом Гайдук Н.І.
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/6/62/Екскурсоводи_музею_під_керівництвом_Гайдук_Н.І..jpg |