Комарівська ЗОШ I-II ст.
Матеріал з ТерноВікі
Адреса, телефони
Адміністрація
Фотогалерея
З історії навчального закладу
Наші традиції
Творчість учнів
Ми гордимося
Назва навчального закладу
Нагірянська ЗОШ I-II ст
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/8/82/Нагірянка_фото3.jpg |
Нагірянська ЗОШ
Кадрове забезпечення Нагірянка
Герб школи
[календар]
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/5/51/Нагірянка_фото1.jpg |
Емблема школи
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/2/26/Нагірянка_фото2.jpg |
Адреса, телефони
Адміністрація
Фотогалерея
Прощай букварику!
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/0/0b/Нагірянка_фото5.jpg |
Кабінет основ здоров’язберігаючих технологій
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/2/2a/Нагірянка_фото6.jpg |
Заняття з ЛФК
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/2/25/Нагірянка_фото7.jpg |
Зелене обличчя школи
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/c/c8/Нагірянка_фото8.jpg |
Обласний семінар методистів
з виховної роботи
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/3/39/Нагірянка_фото9.jpg |
Учні школи на вершині Говерли
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/6/61/Нагірянка_фото10.jpg |
З історії навчального закладу
Нагірянська загальноосвітня школа I – II ступенів заснована у 1944 році, про що свідчать архівні документи. Вона була створена на базі Хом’яківської чотирьохкласної початкової школи, яка розташовувалась в старому одноповерховому приміщенні с. Хом’яківка. Свідчення старожилів села вказують, що перші згадки про школу сягають 80-их років XIX ст. До 1958 року школа називалась Хом’яківська семирічна школа. З 01.09.1958 р. школа носить назву Нагірянська восьмирічна школа. В 1988 р. побудовано нове сучасне двохповерхове приміщення школи, розраховане на 192 учні. Зараз у школі навчається 164 учні.
Наші традиції
Школа має свої давні славетні традиції. В її стінах завжди витав дух українського національного відродження. У 30-их роках минулого століття більшість учнів школи були членами молодіжного національно – патріотичного товариства “Луг”, а в 40 - 50 роках боролись в лавах УПА за волю України. Випускники школи завжди відзначались високим рівнем знань і продовжували успішне навчання в Ягільницькій середній школі, училищах, технікумах, вищих навчальних закладах. Вони успішно трудились і продовжують працювати в усіх куточках України, близькому та далекому зарубіжжю.
Творчість учнів
Ми гордимося
Нагірянська школа гордиться своїми випускниками. У 1952 році школу закінчив Костянтин Євстахович Осадца, який багато років працював у системі професійно – технічної освіти. Як художник - любитель він подарував школі більше 40 своїх полотен, які прикрашають стіни художнього музею школи. У 80–их роках школу закінчив Дерій Володимир Петрович – сьогодні доцент Тернопільської академії народного господарства, самобутній поет, твори якого можна знайти в шкільній бібліотеці. У Львові живе поет Роман Вархол, теж випускник школи. З 2006 року Чортківську районну раду очолює Роман Володимирович Чортківський – заслужений лікар України, випускник школи 1967 р.
Школа завжди славилась своїми вчителями. У 50-их роках директором школи був Федорко Микола Максимович, якому за самовіддану невтомну працю було присвоєно високе звання “Заслужений вчитель УРСР”. Високоосвічена, інтелігентна людина – він багато зробив для навчання та виховання багатьох жителів села. З 1965 року майже 20 років школу очолювала Ярослава Степанівна Корнят – прекрасний педагог та мудрий керівник. Вчительську династію продовжують її дочка – вчитель математики Галина Іванівна Пирен та внучка – вчитель англійської мови Вікторія Ігорівна Склярська. За директорства Ярослава Миколайовича Бандури – випускника школи, було побудоване нове сучасне приміщення. Добрим словом згадують випускники школи вчителів математики Марту Володимирівну Чорній та Парасковію Андріївну Щур, української мови та літератури Ольгу Іллівну Герасимів, початкових класів – Надію Володимирівну Ляхович, які зараз на заслуженому відпочинку. З 1999 року очолює педагогічний колектив Гриньків Степан Миколайович – спеціаліст вищої категорії, старший вчитель, лауреат Всеукраїнського конкурсу “100 кращих керівників шкіл України 2007” у номінації “Стратегія та розвиток навчального закладу”. На сьогодні з 25 педагогічних працівників 5 мають вищу кваліфікаційну категорію, 7 – спеціалісти I категорії, 6 вчителів – спеціалісти II категорії, 2 вчителя мають звання “старший вчитель”. Високим рівнем професіоналізму відзначаються заступник директора з навчально – виховної роботи Ольга Августівна Брик, вчитель французької мови Ганна Володимирівна Легка, вчителі початкових класів Богдана Петрівна Хруставка та Леся Миколаївна Гриньків, вчитель трудового навчання Лілія Валеріївна Пипко, молоді вчителі Богдан Миколайович Пиняк, Тетяна Миронівна Брик, Надія Іванівна Юрків, Ірина Омелянівна Вархол. Сьогодні вчителями школи працюють сім випускників різних років.
Педагогічний колектив школи приділяє належну увагу підвищенню якості знань учнів, як одному з основних завдань школи. Важливим фактором є робота з обдарованими дітьми. За останні 10 років учні школи постійно займають 1 місце у II етапі Всеукраїнської шкільної олімпіади з навчальних предметів серед шкіл I – II ступенів Чортківського району. В підсумкових рейтингах навчально – виховної роботи за останні роки школа займає I та призові місця. В цьому велика заслуга спільної роботи педагогічного, учнівського колективів та батьків, які беруть активну участь в житті школи.
Пріоритетним завданням школи є формування фізично здорової, психічно врівноваженої, морально стійкої, всебічно обдарованої особистості. У 2003 році школа стала учасником і одним з переможців Всеукраїнського конкурсу – захисту сучасної моделі навчального закладу – Школи сприяння здоров’ю.
Наказом міністра освіти і науки України В. Г. Кременя за №491/236 від 22.07.2003 р. педагогічний колектив школи нагороджений Почесною Грамотою Міністерства освіти і науки України “За впровадження інноваційних технологій щодо формування культури здоров’я, позитивної мотивації на здоровий спосіб життя учасників навчально – виховного процесу”. Це дало можливість у 2005 році розпорядженням Тернопільського обласного управління освіти відкрити на базі школи навчально – експериментальний майданчик по темі “Система спортивно – оздоровчої та профілактичної роботи в школі по зміцненню фізичного та психічного здоров’я”. На базі школи проводяться обласні та районні семінари методистів з виховної роботи з проблеми збереження здоров’я дітей та її реалізації у навчально – виховному процесі. В школі створено перший в області кабінет “Основ здоров’язберігаючих технологій”, в якому зібраний великий матеріал для реалізації профілактичних заходів по зміцненню здоров’я учнів. У 2009 році школа знову взяла участь у Всеукраїнському конкурсі шкіл сприяння здоров’ю і зайняла II місце в області серед шкіл I – II ступенів.
В школі на сьогодні працює 7 предметних гуртків, 3 спортивних секції, група з лікувальної фізкультури, в яких займається 138 учнів. В школі обладнано сучасний комп’ютерний клас, діє філіал Всеукраїнської комп’ютерної школи, де навчаються учні 2 – 9 класів. На базі школи створений і успішно працює молодіжний туристичний клуб “Перевал”, який очолює вчитель географії Надія Петрівна Біла. Про результативність роботи клубу свідчить створений музей з фото-, відеоматеріалів, природних експонатів, які наші учні привозять із туристичних походів, мандрівок та екскурсій.
Педагогічний колектив Нагірянської загальноосвітньої школи I – II ступенів перетворив свій навчальний заклад у Школу сприяння здоров’ю. Проведена робота показала, що здоров’язберігаючий підхід в системі роботи школи забезпечив повну реалізацію основної стратегічної мети школи – формуванню фізично здорової, морально стійкої, всебічно обдарованої особистості, допомагає зрозуміти вчителям, учням, батькам, що здоров’я сьогодні це не тільки індивідуальна цінність окремої людини, це багатство держави, запорука її успіху та процвітання.