Мединська загальноосвітня школа І-ІІ ст.
Матеріал з ТерноВікі
Версія від 07:45, 24 січня 2011; Кузьмін Ганна (обговорення | внесок)
Зміст |
Назва навчального закладу
Адреса, телефони
Вчителі школи
Адміністрація
Фотогалерея
З історії навчального закладу
Шкільна справа в Медині бере початок ще до 1880 року. Школа знаходилася при церкві. Із приходом на парафію о. Андрія Качали було побудоване ним окреме приміщення. Отці Андрій Качала і Микола Янович (Дідусь Леся Курбаса, який став парохом села після смерті о. Андрія Качали) сприяли розвитку шкільної справи. Справи покращали, коли у1909 р. прибув до села вчитель Петро Смолій. Він був цілком відданий справі школи, з його іменем пов 'язують кращі традиції вчителювання. У1925 році, внаслідок збільшення числа дітей шкільного віку, громада поширила шкільне приміщення. Повоєнному поколінню Медина надавали знання
багатолітній - з 1952 до 1983 року - директор світлої пам'яті Антін Теофанович Лутчук, вчителі П.І.Парасочко, Н.Р.Поліщук, О.Я.Лутчук, В.І.Парасочко, М.К.Котляр, Л.И.Климчук.
Приміщення школи складалося із 4 будинків. Наприкінці 60-х років до одного з приміщень добудували ще 5 класних кімнат і спортивну кімнату. Зараз в школі трудиться 14 педагогів, переважна кількість яких її випускники. Тому в колективі так бережливо ставляться до традицій, прищеплюють учням інтерес до рідної історії та народознавства. Гордістю школи є музей - світлиця народознавства. Кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» мають 7 вчителів, «Спеціаліст І категорії» - 3 вчителі, «Спеціаліст II категорії» - 2 вчителів, «Спеціаліст» - 1 вчитель, 1старший вчитель, 1 вчитель — методист, відмінник освіти України. На сьогоднішній день в школі навчається 50 учнів, які живуть традиціями і звичаями свого народу.