Користувач:Пельо Олександра

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Про себе

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/e/e2/Пельо_Олесандра.jpg
Пельо Олександра

==Закінчила географічний факультет Львіського державного університету.Педагогічну роботу почала на посаді старшої піонервожатої Кобиловолцької СШ у 1983 році.

  • З 1984 до 1989 року прцювала на посаді вчителя географії і вихователя групи продовженого дня Заздрістської восьмирічної школи.
  • У 1989-1990 роках працювала методистом Теребовлянського районного будинку дитячої творчості.
  • З 1990 року до сьогоднішнього дня працюю на посаді заступника директора школи з виховної роботи Теребовлянської СШ№3 І-ІІІ ступенів з ПВІМ.

Мої інтереси

Науково-методична проблема з виховної роботи школи:"Впровадження в навчально- виховний процес та в позакласну роботу нетрадиційних заходів, спрямованих на виховання патріотизму та національної свідомості".

Проекти в яких беру участь

В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.

  • Розробка уроку ,проведеного під час районного семінару вчителів образотворчого мистецтва на тему:
  • Замки Тернопілля.

Текст заголовка

Малюнок на тему «Замок моєї мрії» за допомогою комп’ютерної програми PAINT"
  • Мета: Навчальна:Навчити виконувати малюнки архітектури за допомогою комп’ютерної програми Paint;
  • Навчити використовувати елементи архітектурних форм замків і фортець для виконання власного малюнка, творчо переробляти і застосовувати їх.
  • Розвивальна: Розвивати творчі здібності учнів, їх уяву, фантазію;
  • Розвиток художнього смаку при виборі кольорової палітри ландшафтного дизайну замку
  • Розширити знанння учнів про техніку виконання композиції малюнка замків і фортець.
    • Виховна: Виховувати самостійність, уміння працювати в парах;
  • Виховувати задатки оцінення власних та чужих робіт, бачити в них позитивні сторони, знаходити недоліки.
  • Наочність: Комп’ютери; комп’ютерні презентації "Замки Тернопілля»", «Зелена архітектура», «навчальна демонстраційна програма "Порядок виконання роботи".

  • ХІД УРОКУ
  • І. Організаційний момент

• Поділ класу на групи по 2 учні (бажано, щоб в групі хоч один був знайомий з роботою на ПК). • Розміщення груп за комп’ютерним робочим місцем учня. • Коротке ознайомлення з вимогами безпечної роботи на комп’ютері. ІI. Актуалізація опорних знань і вмінь Бесіда. Назвіть види образотворчого мистецтва. Що є їх специфічною мовою? ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Розповідь учителя. –– Дорогі діти! Кожен з вас неодноразово побував на нашому Теребовлянському замку у різні пори року. І він прекрасний як взимку, так і літом. Готуючись до сьогоднішнього уроку ми провели екскурсію на замок. з метою ознайомлення із архітектурою замку, його короткою історією і ландшафтом. –– Отже, тема нашого уроку: «Замки Тернопілля. Малюнок на тему «Замок моєї мрії». – Сучасні технології дозволяють нам малювати не тільки на папері за допомогою пензля і олівця, але й на комп’ютері , за допомогою відповідних програм. А розвинути вашу уяву допоможе перегляд презентації «Замки Тернопілля». Увага, на екран! – Я думаю, що кожному із вас припав до душі якийсь із замків. Безумовно, нам всім подобається наш Теребовлянський замок. Давайте переглянемо моменти нашої екскурсії. – Перед тим як приступити до виконання роботи , ми запишемо в словнички нові терміни, які потрібні нам на сьогоднішній урок. – А більш детально про архітектуру ми будемо вивчати у 7 класі. Отже: Архітектура (від грец. «архітектор» — «зодчий», «будівни¬чий») — мистецтво створення (проектування й побудови) будинків, споруд та їхніх комплексів, самі споруди. (Учні роблять запис у слов¬никах з образотворчого мистецтва.) Архітектура як вид мистецтва естетично формує оточення людини і виражає ідеї суспільства в художньо-пластичних образах. Твори архітектури — це і гігантські піраміди, і величні храми, і суворі фортеці, і витончені палаци, і скромні альтанки, і багато інших споруд. Основний принцип архітектури — користь, міцність і краса. Архітектура — це не просто зведення споруд, відповідних своєму призначенню. Архітектор прагне створити довершений художній образ. Давні римляни, наприклад, зуміли перетворити в справжній шедевр архітектури навіть водопровід. (Учитель демонструє фоторепродукції акведуків.) Художня мова архітектури. Об'ємна форма — зовнішній контур будівлі. Буває простою і тяжіє до правильної геометричної фігури (учитель показує фото¬репродукції єгипетських пірамід) або складною, розчленованою на безліч деталей (Храм Василія Блаженного в Москві). Форма може бути симетричною й асиметричною. Тектоніка — гармонійне поєднання різних частин споруди, що створює враження стійкості, закінченості, природності спо¬руди. Як правило, важкі частини будівлі розташовуються знизу, легкі — вгорі. Масштаб — враження від величини будівлі. (Учні порівнюють храм Парфенон в Афінськім Акрополі та собор Нотр-Дам в Парижі.) Пропорції — відповідність архітектурних форм одна одній і бу¬дівлі взагалі. Ритм — чергування певних елементів. Конструкції, форма і простір, пропорції і ритм, світло і колір утворюють єдність характерних ознак розвитку архітектури — стиль. Стиль архітектури — це, з одного боку, зовнішня форма, художній образ, а з іншого — відбиття уявлень певної епохи. Саме в архітектурі найповніше і найточніше висловлюються художні ідеали певного історичного періоду. Стиль епохи — це передусім стиль архітектури. Стиль — це сукупність найтиповіших ознак, які визначають¬ся особливостями мистецтва певного народу, певного часу. Стиль впливає на конструктивне рішення, планування й оформлення споруд. Ордер — певний порядок розташування архітектурних елемен¬тів споруди.

–На перерві ви мали змогу подивитися виставку і переглянути картини відомих теребовлянських художників, а саме: М.Субчака, Ярослава Шевчука, О.Капусти а також учнівські роботи. – Під час виконання практичного завдання «Замок моєї мрії», ви можете підходити і дивитися на картини і використовувати їх елементи у своїй роботі. – Так як ми знаходимося у комп’ютерному класі, давайте пригадаємо правила техніки безпеки, яких треба дотримуватися під час роботи на комп’ютері. – А зараз я роздам вам технологічні картки, де вказано послідовність виконання малюнка на комп’ютері. (Учні сідають за комп’ютери).

– У той час, коли ви будете виконувати завдання на комп’ютерах, ми будемо слухати легенди, вірші , опис ландшафту замку, що вам було завдано як домашнє завдання. – Я впевнена, що це буде натхненням для виконання цієї роботи. – Я переглянула ваші роботи, кожна гарна по-своєму й оригінальна, а зараз Тарас роздрукує їх на кольоровому принтері і ми зможемо переглянути ваші роботи. – Виставка робіт. IV. Закріплення нових знань і вмінь Бесіда. Назвіть основний принцип архітектури. - Що таке стиль? - Про які архітектурні стилі йшла мова у віршах і легендах прочитаних учнями? – Чому нашу область називають «країною замків і фортець» – (Через війни, ставлення власників, відсутність загально-держержавної політики більшість замків на Тернопільщині не збереглася. 3агалом в Україні збережено 100 зам¬ків і замкових споруд, з них на Тернопільщині — 34.)


V. Підсумок уроку - Учитель демонструє й аналізує найкращі роботи учнів. - У якому із цих замків, ти хотів би жити?

VII. Домашнє завдання Підібрати матеріали про японські садки. Принести альбом, акварельні фарби, пензлі, туш або чорний папір, ножиці, к

Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.

Особисті інструменти