Мшанецька ЗОШ І-ІІ ст.

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Наші світлини)
(Наші світлини)
Рядок 103: Рядок 103:
----
----
-
<font size="+1">[http://mshanetsschool.ucoz.ru/photo '''''Світлини зі шкільного життя </font>  
+
<font size="+1">[http://mshanetsschool.ucoz.ru/photo/ '''''Світлини зі шкільного життя </font>  
----
----

Версія 11:58, 27 березня 2011

Мшанецька школа

Зміст

Назва навчального закладу

Мшанецька загальноосвітня школа I-II ступенів

Село Мшанець входить до складу Теребовлянського району, Тернопільської області. За кількістю населення і площею воно належить до середніх сіл району. Розташоване наше село обабіч автошляху Луцьк – Чернівці (що колись називався «цісарською дорогою»), за 10 км. від районного центру. Рік заснування школи - 1971 р.
Проектна потужність 540 осіб.
Начається на даний час - 102 учнів.
Кількість класів - 9
Кількість класних приміщень - 18
Кількість спортивних залів - 1
Кількість актових залів - 1
Кількість навчальних змін - 1
Кількість учнів - 102
Кількість їдалень - 1 (42 посадкових місць)
Педагогічний персонал - 20
Обслуговуючий персонал - 8
Кількість гуртків - 5

Адреса. Телефони

Email400.gif
Тернопільська область

Теребовлянський район

с. Мшанець

вул. Шкільна

48161

тел.: 47780

email: mshanetsschool@gmail.com

Розміщення школи на карті

Адміністрація

Директор школи -

Кісіль Галина Степанівна

Заступник директора з навчальної частини -

Левицька Галина Ігорівна

677.gif



Зверни увагу.jpg

Наші вчителі


Девіз школи

3.gif
Школо рідна!

Ти даруєш нам крила

Плекаєш дбайливо, як мати

Школо! Ти шлях нам відкрила

Пора у дорогу рушати.

Гімн школи

11.gif

1. Є у нас в районі гарних шкіл багато
Але про Мшанецьку хочем розказати
Школа нас чекає, жде із нетерпінням
Відчиняє двері всім вона гостинно
Приспів
Всі тебе ми любим шанувати будем
Процвітай же пишно як весною сад
Друга наша мати рідна «Alma mater»
Ми тобі співаєм радісно «Vivat»

2. Ми себе у школі вільно почуваєм
Бо усі предмети базово вивчаєм
І в знання-країну нас провадять сміло
Вчителі розумні, добрі і умілі

Наші світлини


[http://mshanetsschool.ucoz.ru/photo/ Світлини зі шкільного життя


З історії навчального закладу

У ХVII-XVIII столітті єдиним джерелом освіти та культури були церква і релігійні обряди.

Не виключенням було і наше село. Священиком Кирилом Лукашевичем у 1870 році в селі було створено перше товариство «Просвіта». В його склад ввійшла передова молодь села: Михайло Вавришин, Юрко Муштафа, Матвій Явнюк, Микола Слободян, Довгань Явдоха, Козловські Марія. Саме з їх ініціативи в селі у 1871 році створюється перша школа. Директором і вчителем у школі був Мар'ян Галинський.

У 1886 році вже вчителює Микола Ульванський та Ісаак Дліган. У школу ходили діти різного віку. Разом із дітьми на шкільну лаву сідали і дорослі. З 1906 року школа була докласовою, а у 1912 році – три класовою. У школу прийшла працювати Сандецька Марія. 1922 рік помер М.В. Ульванський і директором школи став Мостовий, а пізніше прийшов Ігнатій Сезанський, який пропрацював 10 років. Після І. Сезанського директором школи був Микола Цірко, а вчителькою його дружина – Доміцея. У 1940-1941 роках директором школи був п. Бодашко. Після закінчення війни директори змінювали один одного:

Шевченко В.В., Цейхмайструк М.М., Маркитяк О.М., Шиян Т.І., Пйонтка С.Й., Семенюк М.Д.

У 1961 році школу прийняв Нижчий С.І. На той час школа розміщалася у двох приміщеннях. Початкові класи у приміщенні, де сьогодні знаходиться сільська рада і пошта, а старші класи – сьогодні деревообробний комбінат. У школі працювало вже 12 вчителів.

Основною метою було побудувати школу. Нижчий С.І. багато разів їздив в різні міністерства, до депутатів Верховної Ради. Через деякий час будівництво дозволили і виділили кошти. Будова була всенародною. Кожен житель села і вчителі мали відробляти 5-10 днів на цьому будівництві. Нижчий С.І. їздив по селах, знаходив будівельників і на своїй машині возив їх на роботу. Після закінчення будівництва всі меблі і обладнання носили на своїх плечах Степан Іванович і Йосип Павлович. В 1971 році школа була відкрита. Почала працювати школа одна з перших із кабінетною системою. Оформленням кабінетів займався Федак Олексій – сільський художник.

Нижчий Степан Іванович – хороша, чуйна і добра людина. Він жив і працював в роки комуністичного режиму, але ми, тодішні його випускники знали, і про Святий вечір, і про Великодні свята.

Разом зі своїми друзями Окунським Б.М., Стасишиним Й.П. ще тоді одягнули вишиванки і заспівали «Ще не вмерла Україна». І полетіла анонімка вверх. За це його зняли з посади директора і перевели на вчителя історії Великоговилівської школи.

Але односельчани відстояли свого патріота і на перших виборах вибирають головою сільської ради. На цій посаді він і пропрацював до пенсії. Все своє життя Степан Іванович був патріотом, довгий час очолював сільський осередок товариства «Просвіта», мав чудовий голос і співав у церковному хорі.

У 2007 році на 77 році життя обірвалося життя полум’яного патріота, прекрасного вчителя і просто хорошої людини.

Після Нижчого С.І. директорами школи були Слободянюк М.С. , Стасишин Й.П. (1983-1985 р.р.).

Стасишин Йосип Павлович був учителем біології і хімії. Усе своє життя він присвятив школі. Шумлять його тополі, родять рясно яблуневий шкільний сад . це його дерева, його молодість, його життя.

1985 рік. Директором школи призначили Бойчука Р.П. Через п’ять років директором став Ковальський І.М.. Молодий, енергійний він одразу ж поринув у роботу.

У 2005 році директором школи призначають Кісіль Г.С. (дочка Нижчого С.І.). На цю посаду вона прийшла у важкий час для освіти.

Галина Степанівна дбає про педагогічний колектив. Вболіває за кожного, розуміє і підтримує, як словом, так і ділом. За це шанують і поважають її в колективі, слухають і розуміють. Дбає і за професійний ріст своїх колег.

Так педагогам М’якоті С.Р., Мороз Р.Р., Стасишин О.В. – з подання дирекції школи присвоєно вищі категорії. Кісіль Г.С. також вчитель вищої категорії. У школі працюють випускники Ковальська О.Ю., Мазур Н.Б., Бартецький П.А., Довгань О.Б., Вавришин О.Я., Кісіль А.Г. авторитетом користується завуч нашої школи Нападій Н.М. Добре себе зарекомендували вчителі Стасишин Г.Д., Трач Г.С., Поздик О.О., Шевчишин Н.Я., Ясінська С.Б., Багрій А.І.

Календар подій школи

  1. " Календар

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Корисні ресурси

  1. Офіційний сайт Мшанецької школи