Плебанівська

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Гімн, герб школи)
Рядок 8: Рядок 8:
'''ГІМН''' <br>
'''ГІМН''' <br>
-
'''''Сл. Н. Видаш     муз. А. Турковський'''''  <br>
+
'''''Сл. Н. Видаш   <br>
 +
муз. А. Турковський'''''  <br>
Моя школо! Священна колиско <br>
Моя школо! Священна колиско <br>
Храм науки, любові, добра! <br>
Храм науки, любові, добра! <br>

Версія 15:54, 22 січня 2011

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/4/42/Плебанівська_ЗОШ_І-ІІ_ст.JPG
Школа с. Плебанівка

Зміст

Назва навчального закладу

Плебанівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів

Гімн, герб школи

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/c/c9/Герб_Плебанівської_ЗОШ.jpg
Герб нашої школи

ГІМН
Сл. Н. Видаш
муз. А. Турковський
Моя школо! Священна колиско
Храм науки, любові, добра!
Де б не були ми, далеко чи близько —
Наснагу черпаєм з твого джерела.

Віримо, що дух твій ніколи не згасне.
Ти мудрість народу, ясна зоря.
Живи й процвітай наша школо прекрасна
Для миру, для щастя, любові й добра.

Адреса, телефони

Наша адреса
c. Плебанівка
Теребовлянського р-ну
Тернопільської обл.

Тел. (03551)-2-20-00

наша школа на карті

Адміністрація

Директор школи:

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/7/7a/Могильницький_Ігор.jpg


Могильницький Ігор Миколайович

Заступник директора:

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/2/29/Галайцьо_Галина.jpg


Галайцьо Галина Василівна

Педагогічний колектив

Фотогалерея

З історії навчального закладу

1 липня 1888 році у Теребовлянському повіті утворено окрему шкільну округу з окремим шкільним інспектором й окремою шкільною радою в Теребовлі. Школи в повіті поділялись на три категорії: двокласні, однокласні і філіальні. У 1895 році в селі Плебанівка започаткована і збудована однокласна школа, у якій велося польською мовою. У приміщенні школи були дві класні кімнати: в одній велося навчання, а в іншій - проживав директор школи.

Бурхливий розвиток суспільства на початку ХХ століття вимагав більш освічених, більш підготовлених людей. Рушієм освітньо–культурного розвитку в нашому краї стала церква. Саме завдяки духовенству зростала кількість освітніх закладів, підручників, кількість культурних товариств. В роки Першої світової війни культурно–освітнє життя занепадає. Школа села перестає працювати і лише у 20-х роках ХХ ст. навчання відновилося. у 1920 – 1922 роках директором Плебанівської школи був пан Міллер, а вчительками пані Бурвинська і пані Чернякова.

У 30–х роках в селі була двокласна публічна загальна школа, в якій навчалось понад 70 учнів. Навчання двокласної школи ділилось на чотири піврічні відділи. В школі викладались такі предмети: релігія, мова польська і руська (українська), математика з геометрією, наука про природу, географія і наука про Польщу, історія, рисунки, роботи ручні, співи, фізкультура, роботи жіночі. Директором був пан Тадеуш Гайовський, вчителями: М. Чернякова, Кипта, Стилянка, Бутвінська. На передодні Друга світової війни школа приймала активну участь у зборі коштів на оборону краю. Директор школи Т. Гайовський дбав також про сільську молодь. Для них організував курси кухарські, кондитерські, різноманітні вистави і походи.

Друга світова війна яка розпочалась 1 вересня 1939 року прийшла в наш край в другій половині вересня. Радянізація 1939 – 1940рр., привела до істотних змін і в галузі освіти. Українська мова і література були переведені в статус державної, а польська - іноземної. Учні другого класу, які починали навчальний рік у Польській державі, закінчували його в УРСР. Школа отримала назву початкової. Були проведені кадрові зміни. Новим директором школи було призначено Тенча Антіна Мартиновича, а вчителями були Т. Гайовський, М. Чернякова, Кипта, Оконська.

У повоєнний період школу недовгий час очолювала Ємелянчук Марфа Андріївна, вчителька української мови та літератури. У 50–х роках Плебанівська школа мала назву семирічної. У 1951–1952 навчальному році в школі навчалося 154 учні. Найбільша наповнюваність у класі становила 29 учнів, а найменша – 14. У 1952 році 33 учні отримали семирічну освіту. Серед них було багато переростків. Тобто тих дітей, які в роки війни не вчилися, яким на час закінчення школи було 19 – 20 років. Активна робота велась вчителями школи по ліквідації неграмотності і не писемності. За вчителями закріплювалась певна кількість учнів. Заняття згідно плану проводили три рази на тиждень.

Починаючи з 1952 року по 1978 рік школу очолював директор Щетина П. А. У школі працювало 13 вчителів: Ємелянчук М. А. – завуч, Аренуар О.Є. – вчитель початкових класів, Андріїшин І.Т. – вчитель початкових класів, Кашуба М. В. – вчитель української мови і літератури, Басистий О. С. – вчитель математики, Белятіна П. Т. – вчитель російської мови і літератури, Погорілий М. П. – вчитель фізкультури, Васьків М.А. – вчитель англійської мови. Навчальний процес був сильно заідеологізований, про це свідчать і спогади ветеранів школи, їх дітей, а також документи.

Збільшення кількості учнів вимагало розширення шкільного приміщення. У 1956 році було добудовано школу. Приміщення школи було збільшено на три класні кімнати, фактично школа поділились на дві частини з двома окремими входами.

З серпня 1959 року школа отримала назву восьмирічної. Колектив школи поповнили нові вчителі: Жарський С. А. – завуч, Жарська І. М. – вчитель початкових класів, Андріїшин В. М., Винницька Б. М. – вчителі географії, Тупяк Г. Д., Титжинська С. І., Ковальчук Г. Ф., Бойчук М. Ю., Добровольська О.Ю., Приступа В.П.

У 1978 році після виходу на заслужений відпочинок Щетину П. А. замінив новий директор школи Дутка В. М., який очолював педколектив школи до 1991 року.

З 1991 по 1999 рр. директором Плебанівської школи був М. А. Цапко - вчитель української мови та літератури, інтелігентна, добра людина.

Починаючи з 1999 по 2007 роки керівництво школою здійснювала Скальська Ганна Мирославівна - вчитель математики. Школа була переведена на газове опалення – збудовано газову котельню.

3 вересня 2007 року призначено нового директора І. М. Могильницького, вчителя історії та суспільствознавства.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Серед випускників школи є сьогоднішні вчителі: Слободянюк К. П., Розум Л. Ф., Галайцьо Г. В., Турковський А. Я., Слободянюк О. Д., Гуран М.В., Гайналій Т. А., Зюбровський А. М.

У Плебанівській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів працюють вчительські династії, які передають свої знання, досвід і традиції учням школи і молодим педагогам. Більше як півстоліття присвятили навчанню і вихованню мешканців села: Андріїшин Іванна Теодорівна та її дочка Винницька (Андріїшин) Б. М., Слободянюк Катерина Петрівна та її дочка Слободянюк О.Д. навчають дітей села української мови і літератури понад чверть століття.

Починаючи з 50 років до сьогодення школу закінчило близько 1300 випускників, серед яких є і вчені, вчителі, юристи, інженери, священники, спортсмени, діячі культури, військові. Галайцьо М.А. і Накураш І. Б. – випускники школи стали священниками. Турковський Володимир Григорович - кандидат технічних наук, директор національного центру енергозбереження та енергоменеджменту, у 2006 р. лауреат Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно–енергетичного комплексу» в вчений номінації.

Палюх Михайло Дмитрович - кандидат технічних наук, часу викладач університету «Львівська політехніка», один з керівників Всеукраїнської асоціації машинобудування.

Рудзінський Володимир Іванович – директор Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької, відмінник освіти України, який не забуває про школу, забезпечує її сучасними пісенними касетами і дисками.

Галина Гулик–Цубера – член спілки журналістів України.

Випускниця школи 1992 року Ліщинська Наталя Мирославівна – кандидат філологічних наук, учасниця Світового конгресу полоністів у 2006 року. Зараз працює викладачем Тернопільського національного економічного університету.

Буряк Наталя Ігорівна - студентка Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат в майстри спорту з біатлону, входить до олімпійського резерву.
Особисті інструменти