Коцюбинчицька ЗОШ I-II ст.

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Назва навчального закладу)
(Фотогалерея)
 
(35 проміжних версій не показані.)
Рядок 1: Рядок 1:
-
[[==Назва навчального закладу==Коцюбинчицька загальноосвітня школа I-II ступенів]]
+
==Назва навчального закладу==
 +
 
 +
== '''''Коцюбинчицька загальноосвітня школа I-II ступенів''''' ==
==Адреса, телефони==
==Адреса, телефони==
 +
Тернопільська обл., Чортківський р-н.,с. Коцюбинчики.
 +
==Адміністрація==
==Адміністрація==
==Фотогалерея==
==Фотогалерея==
-
==З історії навчального закладу==
+
 
 +
==історія школи==
 +
 +
<div style="background-color:#32CD32">
 +
Наприкінці XVIII ст. – у першій половині XIX ст. більшість земель краю опиняється під владою Австрійської імперії. Австрійська влада сприяла процесам онімечування та опо- лячення. Незважаючи на це, навчання в школі проводилося рідною мовою. Школа була три- класна.
 +
Коли західноукраїнські землі увійшли до складу Польщі, навчання в школі проводилось польською мовою. Щоб перешкодити зростанню національної свідомості українців, польсь- кий уряд закривав українські школи.Пізніше одна година на тиждень була відведена для вивчення української мови. Діти на перервах і поміж собою завжди спілкувалися українською мовою.
 +
Перший будинок школи (маленька хатина) був побудований графом Потоцьким в 1863 р. на місці старого сільмагу, що знаходився біля теперішньої автобусної зупинки. Першим учи- телем був Генеральнер. У 1883 р приміщення, в якому була школа, продано графу Козібродському, який володів ним до 1936р.
 +
До 1939 р в селі діти здобували  переважно початкову освіту, а то й зовсім не вчилися. Більшість селян жили в злиднях, наймитували і не мали коштів для навчання дітей.
 +
На той час  школа розміщувалася в будинку графа Козібродського(на місці сучасної елек- тростанції). В ній працювало два вчителі. Навчання проводилось в дві зміни. Перші вчителі були Гончарський Омелян Іванович, Скупський Іван Михайлович. В класах було по 25 учнів.
 +
Після окупації будинок, де навчалися діти, був майже зруйнований. Потрібне було нове примі щення. І в 1944р. школа розмістилась в будинку теперішньої пошти та медпункту
 +
 
 +
<div style="background-color:#008000">
 +
 
==Наші традиції==
==Наші традиції==
==Творчість учнів==
==Творчість учнів==

Поточна версія на 11:23, 25 січня 2012

Зміст

Назва навчального закладу

Коцюбинчицька загальноосвітня школа I-II ступенів

Адреса, телефони

Тернопільська обл., Чортківський р-н.,с. Коцюбинчики.

Адміністрація

Фотогалерея

історія школи

Наприкінці XVIII ст. – у першій половині XIX ст. більшість земель краю опиняється під владою Австрійської імперії. Австрійська влада сприяла процесам онімечування та опо- лячення. Незважаючи на це, навчання в школі проводилося рідною мовою. Школа була три- класна. Коли західноукраїнські землі увійшли до складу Польщі, навчання в школі проводилось польською мовою. Щоб перешкодити зростанню національної свідомості українців, польсь- кий уряд закривав українські школи.Пізніше одна година на тиждень була відведена для вивчення української мови. Діти на перервах і поміж собою завжди спілкувалися українською мовою. Перший будинок школи (маленька хатина) був побудований графом Потоцьким в 1863 р. на місці старого сільмагу, що знаходився біля теперішньої автобусної зупинки. Першим учи- телем був Генеральнер. У 1883 р приміщення, в якому була школа, продано графу Козібродському, який володів ним до 1936р. До 1939 р в селі діти здобували переважно початкову освіту, а то й зовсім не вчилися. Більшість селян жили в злиднях, наймитували і не мали коштів для навчання дітей. На той час школа розміщувалася в будинку графа Козібродського(на місці сучасної елек- тростанції). В ній працювало два вчителі. Навчання проводилось в дві зміни. Перші вчителі були Гончарський Омелян Іванович, Скупський Іван Михайлович. В класах було по 25 учнів. Після окупації будинок, де навчалися діти, був майже зруйнований. Потрібне було нове примі щення. І в 1944р. школа розмістилась в будинку теперішньої пошти та медпункту

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Вчителі Коцюбинчицької школи

Особисті інструменти