Користувач:Ярмусь Надія
Матеріал з ТерноВікі
|  (→Мої інтереси) |  (→Мої роботи) | ||
| (8 проміжних версій не показані.) | |||
| Рядок 1: | Рядок 1: | ||
| ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Про себе</center></b></font></div>== | ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Про себе</center></b></font></div>== | ||
| - | + | [[Файл:npy.jpg|300px]]<br> | |
| Вчитель математики [[Лопушненська ЗОШ I-IIІ ст.|Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.]]<br> | Вчитель математики [[Лопушненська ЗОШ I-IIІ ст.|Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.]]<br> | ||
| - | Електронна адреса: <br> | + | Електронна адреса: '''''jarmys-nadja''''' на '''''rambler.ru''''' <br> | 
| '''1962''' - рік народження.<br> | '''1962''' - рік народження.<br> | ||
| Рядок 20: | Рядок 20: | ||
| *'''Професійні:''' | *'''Професійні:''' | ||
| - | # | + | #Самостійна робота учнів на уроках математики. | 
| #Формування екологічної культури особистості, гармонії її відносин з природою. | #Формування екологічної культури особистості, гармонії її відносин з природою. | ||
| *'''Особисті:''' | *'''Особисті:''' | ||
| + | #Кулінарія, в'язання. | ||
| ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої календарі</center></b></font></div>== | ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої календарі</center></b></font></div>== | ||
| Рядок 36: | Рядок 37: | ||
| ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої роботи</center></b></font></div>== | ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої роботи</center></b></font></div>== | ||
| + | <font size="4"><b><center>КОНСПЕКТ УРОКУ АЛГЕБРИ У 7 КЛАСІ</center></b></font><br> | ||
| + | <font color="purple" size="3"><b><center>Властивості степеня з натуральним показником.</center></b></font><br> | ||
| + | |||
| + | '''Мета:''' систематизувати знання властивостей степеня з натуральним показником, формувати вміння виконувати дії з одночленами, навички усних розрахунків; розвивати пам’ять, виховувати почуття поваги до предмета.<br> | ||
| + | '''Тип уроку:''' Урок узагальнення і  систематизації знань учнів.<br> | ||
| + | <center>'''Хід уроку:'''</center><br> | ||
| + | |||
| + | '''1. Організаційний  момент.'''<br> | ||
| + | Учитель повідомляє тему, мету уроку.<br> | ||
| + | -«Недостатньо знати, треба використовувати» І.Гете.<br> | ||
| + | -«Успіх приходить до того, хто його прагне».<br> | ||
| + | -«Не вважай невдачею те, що можна виправити».<br> | ||
| + | |||
| + | '''2. Перевірка домашнього завдання.'''<br> | ||
| + | а) (3сх)3 = 27 с3 х3, б) (2а 2х) 3 =8а6 х3, в) (0,5аху3)3  =0,125а3 х 3у 9,<br> | ||
| + | № 353<br> | ||
| + | а)х5 ( 2ах2) 3= 8а3 х 11,  б)3а2 (2а 2с)=6а 4с,  в)-х 2(3х 3у) 3= -27х11 у 3<br> | ||
| + | - Який вираз називається степенем з натуральним показником?<br> | ||
| + | а-?,  n-?  Яке число називають натуральним?<br> | ||
| + | - Який вираз називають одночленом?<br> | ||
| + | - Як одночлен піднести до степеня?<br> | ||
| + | - Як помножити одночлени?<br> | ||
| + | - Перерахувати правила дій зі степенями.<br> | ||
| + | |||
| + | '''3. Робота в трійках (перший учень пише формулу, другий – відповідний приклад, третій формулює правило).<br> | ||
| + | |||
| + | '''4. Екскурс в історію.'''<br> | ||
| + | Слово Exponent, яке ввів для показника степеня Штифель в 1553 році, означає «показник», » позивач». Показники степеня в сьогоднішньому вигляді ввів до науки  Декарт (1637). Англієць за народженням, що жив у Франції, Юг писав 5аIV , Ерігон – 5а4, у Декарта ці символи перетворились в 5а4. Вираз «піднесення до степеня» вперше  з’явився в 1716 році в роботі »Mathematische Lexicon» Вольфа.<br> | ||
| + | |||
| + | '''5. Робота за заготовленими заздалегідь завданнями.<br> | ||
| + | а) виб рати правильні відповіді для виразів: 0,33;  -23   (-0,2)4.<br> | ||
| + | (варіанти відповіді: 0,0016; 0, 09; 8; -6; -0,8; 2,7; -8; 0,027; 6.)<br> | ||
| + | б) подайте многочлен  625х8 вигляді степеня.<br> | ||
| + | (варіанти відповіді: (5х 2)8, (5х 2)4, (5х )4, (5х )8)<br> | ||
| + | в)Замість * вставте потрібне число:<br> | ||
| + | (с3) * =с12<br> | ||
| + | а16 а * =а32<br> | ||
| + | (у  *)  5= у10<br> | ||
| + | х  *: х2 = х7<br> | ||
| + | (5у  *)  3= 125у6.<br> | ||
| + | г)Піднесіть до квадрата та куба одночлени:<br> | ||
| + | -а 3в4 с 5 ;   2х2 у2.<br> | ||
| + | д)Записати у стандартному вигляді:<br> | ||
| + | Швидкість світла  300 000 м/с,<br> | ||
| + | Маса Землі 6 000 000 000 000 000 000 000 т,<br> | ||
| + | Маса Місяця 73 500 000 000 000 000 000 т,<br> | ||
| + | Об’єм Землі 1 083 000 000 000км3.<br> | ||
| + | є) Позначте відповідь стрілкою:<br> | ||
| + | 40вс 3х3      -8всх2 (-5с 2х)        -4вс2 х2<br>  | ||
| + | -4в с3х2       -0,2вс2 *20сх2       -0,4всх2.<br> | ||
| + | е)Знайди і виправ помилку:<br> | ||
| + | (-2) 3 = -6;              с 5* с 3 =с 2<br> | ||
| + | (-1)4 = 4;             ( а m) 4 = аm+4<br> | ||
| + | 0,5 2 = 2,5             (-0,3 ) 3 =0,027 <br>    			 | ||
| + | 6) Розв’язати рівняння: (х23 * (х40 )2 ): ((х18 )5 *х8 = 220<br> | ||
| + | 7) Спростити: 22011 * 0,52011.<br> | ||
| + | 8)Усна робота « Мікрофон»<br> | ||
| + | -12 = <br>                         | ||
| + | (-1)3 =<br>                       | ||
| + | -13 =<br>                        | ||
| + | (-1 )5 =<br>                      | ||
| + | (-1 )25 = <br>                    | ||
| + | (-1 )125 = <br>                 | ||
| + | |||
| + | '''6. Підсумок уроку.'''<br> | ||
| + | |||
| + | '''7. Домашнє завдання.'''<br> | ||
| + | § 8 № 242, 244<br> | ||
| [[Категорія: КременецьВікі]] | [[Категорія: КременецьВікі]] | ||
| [[Категорія: Вчитель]] | [[Категорія: Вчитель]] | ||
Поточна версія на 16:06, 1 січня 2013
| Зміст | 
 Про себе 

Вчитель математики Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Електронна адреса: jarmys-nadja на rambler.ru 
1962 - рік народження.
1979рік - закінчила Староолексинецьку  середню школу.
1980 рік – стала студенткою фізико – математичного факультету Чернігівського державного педагогічного інституту ім. Т.Г.Шевченка.
1984 рік – закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут.
1984 – 1985р.р. – вчитель математики і фізики Старотаразької школи.
1986р. – вчитель математики Лопушненської ЗОШ  І - ІІІ ступенів де і працюю по сьогоднішній день.
1991р. – стала класним керівником.
 
Спеціальність за дипломом – вчитель математики.
Стаж роботи – 33 роки.
Педагогічний стаж – 28 років.
Стаж роботи класним  керівником – 21 років.
Підвищення кваліфікації: Лютий 2011року – курси підвищення кваліфікації у ТОІПО.
 Мої інтереси 
- Професійні:
- Самостійна робота учнів на уроках математики.
- Формування екологічної культури особистості, гармонії її відносин з природою.
- Особисті:
- Кулінарія, в'язання.
 Мої календарі 
 Мій блог 
 Проекти, в яких беру участь 
 Мої роботи 
Мета: систематизувати знання властивостей степеня з натуральним показником, формувати вміння виконувати дії з одночленами, навички усних розрахунків; розвивати пам’ять, виховувати почуття поваги до предмета.
Тип уроку: Урок узагальнення і  систематизації знань учнів.
1. Організаційний  момент.
Учитель повідомляє тему, мету уроку.
-«Недостатньо знати, треба використовувати» І.Гете.
-«Успіх приходить до того, хто його прагне».
-«Не вважай невдачею те, що можна виправити».
2. Перевірка домашнього завдання.
а) (3сх)3 = 27 с3 х3, б) (2а 2х) 3 =8а6 х3, в) (0,5аху3)3  =0,125а3 х 3у 9,
№ 353
а)х5 ( 2ах2) 3= 8а3 х 11,  б)3а2 (2а 2с)=6а 4с,  в)-х 2(3х 3у) 3= -27х11 у 3
- Який вираз називається степенем з натуральним показником?
а-?,  n-?  Яке число називають натуральним?
- Який вираз називають одночленом?
- Як одночлен піднести до степеня?
- Як помножити одночлени?
- Перерахувати правила дій зі степенями.
3. Робота в трійках (перший учень пише формулу, другий – відповідний приклад, третій формулює правило).
4. Екскурс в історію.
Слово Exponent, яке ввів для показника степеня Штифель в 1553 році, означає «показник», » позивач». Показники степеня в сьогоднішньому вигляді ввів до науки  Декарт (1637). Англієць за народженням, що жив у Франції, Юг писав 5аIV , Ерігон – 5а4, у Декарта ці символи перетворились в 5а4. Вираз «піднесення до степеня» вперше  з’явився в 1716 році в роботі »Mathematische Lexicon» Вольфа.
5. Робота за заготовленими заздалегідь завданнями.
а) виб рати правильні відповіді для виразів: 0,33;  -23   (-0,2)4.
(варіанти відповіді: 0,0016; 0, 09; 8; -6; -0,8; 2,7; -8; 0,027; 6.)
б) подайте многочлен  625х8 вигляді степеня.
(варіанти відповіді: (5х 2)8, (5х 2)4, (5х )4, (5х )8)
в)Замість * вставте потрібне число:
(с3) * =с12
а16 а * =а32
(у  *)  5= у10
х  *: х2 = х7
(5у  *)  3= 125у6.
г)Піднесіть до квадрата та куба одночлени:
-а 3в4 с 5 ;   2х2 у2.
д)Записати у стандартному вигляді:
Швидкість світла  300 000 м/с,
Маса Землі 6 000 000 000 000 000 000 000 т,
Маса Місяця 73 500 000 000 000 000 000 т,
Об’єм Землі 1 083 000 000 000км3.
є) Позначте відповідь стрілкою:
40вс 3х3      -8всх2 (-5с 2х)        -4вс2 х2
 
-4в с3х2       -0,2вс2 *20сх2       -0,4всх2.
е)Знайди і виправ помилку:
(-2) 3 = -6;              с 5* с 3 =с 2
(-1)4 = 4;             ( а m) 4 = аm+4
0,5 2 = 2,5             (-0,3 ) 3 =0,027 
    			
6) Розв’язати рівняння: (х23 * (х40 )2 ): ((х18 )5 *х8 = 220
7) Спростити: 22011 * 0,52011.
8)Усна робота « Мікрофон»
-12 = 
                        
(-1)3 =
                      
-13 =
                       
(-1 )5 =
                     
(-1 )25 = 
                   
(-1 )125 = 
                
6. Підсумок уроку.
7. Домашнє завдання.
§ 8 № 242, 244
