Користувач:Іськов Неля
Матеріал з ТерноВікі
(→Мої роботи) |
(→Мої роботи) |
||
(1 проміжна версія не показана.) | |||
Рядок 30: | Рядок 30: | ||
==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої роботи</center></b></font></div>== | ==<div style="border: 1px solid #003366; -moz-border-radius-topleft: 8px; -moz-border-radius-bottomleft: 8px; -moz-border-radius-topright: 8px; -moz-border-radius-bottomright: 8px; height: 100%; background:#4169E1;"><font color="white" size="4"><b><center>Мої роботи</center></b></font></div>== | ||
- | + | <font size="4"><b><center>КОНСПЕКТ УРОКУ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ У 9 КЛАСІ</center></b></font><br> | |
- | + | <font color="purple" size="3"><b><center>«ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА КОЗАЦЬКОЇ ДОБИ»</center></b></font><br> | |
- | + | '''Мета:''' показати відбиток історичних подій в образотворчому мистецтві; розглянути різні напрямки розвитку архітектури,визначити собливості українського бароко;розвивати вміння формулювати власні враження,отримані під час спілкування з шедеврами українського мистецтва та вміння цінювати значущість української культури; виховувати духовність,що виникає внаслідок спілкування з мистецькими творами.<br> | |
- | Мета: показати відбиток історичних подій в образотворчому мистецтві; розглянути різні напрямки розвитку архітектури,визначити | + | '''Обладнання:''' ілюстративний матеріал, фрагменти слайд-шоу, листки клейкого паперу, фломастери, великий аркуш паперу, маркери.<br> |
- | + | '''Тип уроку:''' урок-тренінг.<br> | |
- | Обладнання: ілюстративний матеріал,фрагменти слайд-шоу,листки клейкого паперу,фломастери,великий аркуш паперу,маркери. | + | <font color="purple"><b><center>Ми під козацьким чубом і в українській свитці мали свого Піфагора,Орігена,Лейбніца.</center></b></font><br> |
- | Тип уроку:урок-тренінг | + | <font color="purple"><b><center>В.Каразін,засновник Харківського університету писав про Г.Сковороду</center></b></font><br> |
- | + | '''Хід уроку:'''<br> | |
- | Ми під козацьким чубом і в українській свитці мали свого | + | '''I.Вступна частина.'''<br> |
- | + | Кожного ранку, відкриваючи двері свого будинку, ви стоїте на порозі: по один бік – світ внутрішній: ваш дім, сім'я, дитинство. По інший бік – світ зовнішній, великий і незвичайний, а ім’я йому- рідний край. Я рада вітати вас на нашому тренінгу з художньої культури.. А зараз візьмемося за руки, відчуємо позитивну енергію, яка наповнює наше тіло. Посміхнемося сусіду зліва, посміхнемося сусіду з права. Готові до нових досягнень? Почали!<br> | |
- | + | '''1.Знайомство.'''<br> | |
- | В.Каразін,засновник Харківського університету | + | '''Вправа «Дружні долоньки».''' Вчитель роздає кольорові аркуші паперу. На них діти обводять свої долоньки і у верхньому кутку пишуть свої ініціали. Аркуші з долоньками пускають по колу, щоб інші могли написати щось хороше про того, чия долонька.<br> |
- | + | Кожен учень зачитує те,що про нього написали однокласники,і прикріплює на великому аркуші паперу з назвою «Наш клас».<br> | |
- | + | '''2.Правила.'''<br> | |
- | + | '''Бесіда:'''<br> | |
- | Хід уроку | + | - Які правила допомагають вам ефективно навчатися?<br> |
- | I.Вступна частина. | + | (учні висловлюють пропозиції)<br> |
- | + | - Наші правила є також запорукою успіху.<br> | |
- | Кожного ранку, відкриваючи двері свого будинку, ви стоїте на порозі: по один бік – світ внутрішній: ваш дім, сім'я, дитинство. По інший бік – світ зовнішній, великий і незвичайний, а ім’я йому- рідний край. Я рада вітати вас на нашому тренінгу з художньої культури.. А зараз візьмемося за руки, відчуємо позитивну енергію, яка наповнює наше тіло. Посміхнемося сусіду зліва, посміхнемося сусіду з права. Готові до нових досягнень? Почали! | + | (повторення правил роботи групи)<br> |
- | + | Беремо і віддаємо.<br> | |
- | 1.Знайомство. | + | Слухаємо і чуємо.<br> |
- | + | Живемо тут і зараз.<br> | |
- | + | Віримо у краще.<br> | |
- | + | Радіємо своїм і чужим успіхам.<br> | |
- | + | Жартуємо.<br> | |
- | 2.Правила. | + | Співчуваємо.<br> |
- | + | Випромінюємо впевненість.<br> | |
- | + | Розуміємо мову жестів.<br> | |
- | - Які правила допомагають вам ефективно навчатися? | + | Вчимося разом.<br> |
- | (учні висловлюють пропозиції) | + | Довіряємо один одному.<br> |
- | - Наші правила є також запорукою успіху. | + | Аналізуємо.<br> |
- | (повторення правил роботи групи) | + | Демонструємо відкритість.<br> |
- | + | Оптимістично дивимося у майбутнє.<br> | |
- | Беремо і віддаємо. | + | '''3.Очікування.'''<br> |
- | Слухаємо і чуємо. | + | -Що ви чекаєте від уроку?<br> |
- | Живемо тут і зараз. | + | (На плакаті намальована корзина,кожен учень підходить із квіткою і висловлює своє побажання,а потім чіпляє квітку,створюючи букет)<br> |
- | Віримо у краще. | + | '''4.Руханка.'''<br> |
- | Радіємо своїм і чужим успіхам. | + | Попробуємо підняти настрій ,виконавши руханку «Ми йдемо полювати на лева».<br> |
- | Жартуємо. | + | Учасники стають в коло один за одним. Вчитель промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним:<br> |
- | Співчуваємо. | + | «Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу).<br> |
- | Випромінюємо впевненість. | + | Не боїмося нікого! (заперечувальні рухи руками).<br> |
- | Розуміємо мову жестів. | + | Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна).<br> |
- | Вчимося разом. | + | Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання).<br> |
- | Довіряємо один одному. | + | Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння).<br> |
- | Аналізуємо. | + | Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують, який).<br> |
- | Демонструємо відкритість. | + | Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються).<br> |
- | Оптимістично дивимося у майбутнє. | + | Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП!<br> |
- | + | Через моря! Буль! Буль! Буль!<br> | |
- | 3.Очікування. | + | Через болото! Чав! Чав! Чав!<br> |
- | + | Побігли додому! Двері зачинили! Які ми молодці! Які ми хоробрі (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові).<br> | |
- | -Що ви чекаєте від уроку? | + | '''II.Основна частина.'''<br> |
- | (На плакаті намальована корзина,кожен учень підходить із квіткою і висловлює своє побажання,а потім чіпляє квітку,створюючи букет) | + | Мандрівний український філософ Сковорода буві залишається феноменальним явищем в історії української культури, а його твори відзначені щирим патріотизмом, любов’ю до батьківщини та її історії. «Не ищи счастья за морем. Ударь кресалом и викресишь огонь у себя дома и не будеш ходить по соседним хатам и просить: позич де мне огня…»,-заповідав так своїм нащадкам.<br> |
- | + | '''1. «Мозковий штурм».'''<br> | |
- | 4.Руханка. | + | <br>-Національна гордість-це…<br> |
- | Попробуємо підняти настрій ,виконавши руханку «Ми йдемо полювати на лева». | + | '''2.Інформаційне повідомлення.'''<br> |
- | Учасники стають в коло один за одним. Вчитель промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним: | + | Слово вчителя<br> |
- | + | У другій половині XVII ст. в Україні поширюється стиль бароко, що став цілісною художньою системою, під впливом якої розвивалися всі види і жанри мистецтва.<br> | |
- | + | '''Словникова робота.'''<br> | |
- | + | Бароко-стилістичний напрям в європейській архітектурі та мистецтві кінця XVI- середини XVIII ст..У перекладі з італійської бароко означає «чудернацький», «химерний», «дивний».<br> | |
- | + | '''3.Відповіді на питання і обговорення.'''<br> | |
- | + | -Мистецтво якого періоду в історії нашої країни ми сьогодні вивчатимемо?<br> | |
- | + | (Художню культуру козацької доби).<br> | |
- | + | -Що ви знаєте про історію виникнення козацтва та Запорізької Січі?<br> | |
- | + | '''4.Робота в групах.'''<br> | |
- | + | (вчитель пропонує вибрати кольорові кульки(сині,жовті)<br> | |
- | + | (Учні об’єднаються в дві різнорівневі групи:теоретики,мистецтвознавці.В процесі роботи призначення груп змінюється таким чином,щоб кожна з них під час знайомства із запропонованими програмою видами мистецтва художньої культури козацької доби побула в ролях теоретиків,мистецтвознавців).<br> | |
- | + | Теоретики(бароко,іконописного мистецтва та портретного живопису, мистецтва гравюри ) роблять повідомлення про історію виникнення бароко, іконописного мистецтва,портретного живопису та мистецтва гравюри.<br> | |
- | + | Мистецтвознавці -за картками –довідками,запропонованими вчителем, роблять повідомлення про історію створення пам’ ятників культури.<br> | |
- | II.Основна частина. | + | '''5.Бесіда:'''<br> |
- | + | -Які,на вашу думку,шедеври українського мистецтва чи історико-культурні пам’ ятники України можна презентувати вашим ровесникам з-за кордону і чому?<br> | |
- | Мандрівний український філософ Сковорода буві залишається феноменальним явищем в історії української культури,а його твори відзначені щирим патріотизмом, любов’ю до батьківщини та її історії. «Не ищи счастья за морем. Ударь кресалом и викресишь огонь у себя дома и не будеш ходить по соседним хатам и просить:позич де мне огня…»,-заповідав так своїм нащадкам. | + | '''6.Руханка.(Учні виконують рухи теслі)'''<br> |
- | 1. «Мозковий штурм». | + | Столярики-молодці,<br> |
- | + | Тешуть столики й стільці.<br> | |
- | -Національна гордість-це… | + | Пилочками чики-чики,<br> |
- | 2.Інформаційне повідомлення. | + | Молотками туки-туки.<br> |
- | Слово вчителя | + | Чик-тук-туки,чик-тук-туки,<br> |
- | У другій половині XVII ст. в Україні поширюється стиль бароко, що став цілісною художньою системою, під впливом якої розвивалися всі види і жанри мистецтва | + | В нас до праці здібні руки.<br> |
- | + | '''III.Практична частина.'''<br> | |
- | + | '''1.Робота в групах.'''<br> | |
- | Бароко-стилістичний напрям в європейській архітектурі та мистецтві кінця XVI- середини XVIII ст..У перекладі з італійської бароко означає «чудернацький», «химерний», «дивний». | + | Об’ єднати учнів в групи.<br> |
- | 3.Відповіді на питання і обговорення. | + | Учні сідають у коло, і по черзі промовляють: перлини, бурштини і так далі. Ті, кого назвали „перлинами” збираються в одному боці кімнати, а „бурштини” – в іншому. Таким чином утворюються дві команди „Джерельце” і „Абстракціоністи»”.<br> |
- | + | Ви художник,отримали завдання намалювати картину від замовника,що закоханий в жанр «народної картини».<br> | |
- | + | Команди створюють свої «полотна» і презентують.<br> | |
- | -Мистецтво якого періоду в історії нашої країни ми сьогодні вивчатимемо? | + | '''2.Дебати.'''<br> |
- | + | Робота з епіграфом.<br> | |
- | (Художню культуру козацької доби). | + | Ми під козацьким чубом і в українській свитці мали свого Піфагора, Орігена, Лейбніца.<br> |
- | -Що ви знаєте про історію виникнення козацтва та Запорізької Січі? | + | В.Каразін,засновник Харківського університету писав про Г.Сковороду.<br> |
- | + | '''3.Руханка.'''<br> | |
- | 4.Робота в групах. | + | '''Вправа «Австралійський дощ».''' Учні стають у коло. Вчитель каже: «Друзі, чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Якщо ми будемо уважними, то почуємо, який він. Я показуватиму рухи, а ви повторюватимете їх:<br> |
- | (вчитель пропонує вибрати кольорові кульки(сині,жовті | + | - В Австралії піднявся вітер (терти долоні).<br> |
- | + | - Починає накрапати дощ (клацання пальцями).<br> | |
- | Теоретики(бароко,іконописного мистецтва та портретного живопису, мистецтва гравюри ) роблять повідомлення про історію виникнення бароко, іконописного мистецтва,портретного живопису та мистецтва гравюри. | + | - Дощ посилюється (почергове плескання по грудях).<br> |
- | Мистецтвознавці -за картками –довідками,запропонованими вчителем, роблять повідомлення про історію створення пам’ ятників культури | + | - Починається справжня злива (плескання по ногах).<br> |
- | 5.Бесіда: | + | - А ось гроза, справжня буря (тупотіння ногами).<br> |
- | -Які,на вашу думку,шедеври українського мистецтва чи історико-культурні пам’ ятники України можна презентувати вашим ровесникам з-за кордону і чому? | + | - Але що це? Буря почала вщухати (плескання по ногах).<br> |
- | + | - Злива перетворюється на дощ (плескання долонями по грудях).<br> | |
- | 6.Руханка.(Учні виконують рухи теслі) | + | - Рідкі каплі падають на землю (клацання пальцями).<br> |
- | Столярики-молодці, | + | - Вщухає вітер (терти долоні).<br> |
- | Тешуть столики й стільці. | + | - З’являється сонечко (руки догори).<br> |
- | Пилочками чики-чики, | + | '''IV.Заключна частина.'''<br> |
- | Молотками туки-туки. | + | '''1.Зворотний зв'язок.'''<br> |
- | Чик-тук-туки,чик-тук-туки, | + | (Учні підходять до дошки із кольровими липкими смужками,відповідають на запитання і прикрашають ручку корзини веселковою стрічкою)<br> |
- | В нас до праці здібні руки. | + | Питання до учнів:<br> |
- | + | -Які нові знання ви отримали сьогодні?Що цікавого ви дізналися?<br> | |
- | III.Практична частина. | + | -Які види мистецтва за часів козацької доби були поширені?<br> |
- | + | (Учні стають в коло,тримаючись за символічну стрічку –єднання,ланцюжком передають вітання-побажання)<br> | |
- | 1.Робота в групах. | + | '''2.Завершення.'''<br> |
- | Об’ єднати учнів в групи. | + | '''Вправа «Дотягнись до зірок».'''<br> |
- | Учні сідають у коло, і по черзі промовляють: перлини, бурштини і так далі. Ті, кого назвали „перлинами” збираються в одному боці кімнати, а „бурштини” – в іншому. Таким чином утворюються дві команди | + | Вчитель проводить її з метою оптимізації,укріплення впевненості учнів у тому,що за наполегливості можна здійснити свої прагнення.<br> |
- | „Джерельце” і „Абстракціоністи»”. | + | Встаньте і заплющіть очі. Зробіть три глибоких вдихи і видихи…Уявіть,що над вами вічне небо,усіяне зірками. Знайдіть якусь особливо яскраву зірку і пов’яжіть її зі своєю мрією,бажанням або метою…Тепер розплющте очі і простягніть руки до неба,щоб дотягнутися до своєї зірки.<br> Стараймося з усіх сил!Ви обов’язково зможете дістати її рукою. А тепер зніміть зірку з неба і обережно покладіть перед собою.<br> |
- | + | -Як ви назвали свою зірку?<br> | |
- | + | -Що треба зробити,щоб її дістати?<br> | |
- | Команди створюють свої «полотна» і презентують. | + | -Який ресурс у вас є для цього?<br> |
- | + | -Запишіть на звороті зірки,що треба зробити,щоб досягти мети?<br> | |
- | 2.Дебати. | + | Роздає схему-зірку.<br> |
- | + | '''Домашнє завдання.'''<br> | |
- | Робота з епіграфом. | + | |
- | Ми під козацьким чубом і в українській свитці мали свого | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | В.Каразін,засновник Харківського університету | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | 3.Руханка. | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | IV.Заключна частина. | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | 1.Зворотний зв'язок. | + | |
- | + | ||
- | (Учні підходять до дошки із кольровими липкими смужками,відповідають на запитання і прикрашають ручку корзини веселковою стрічкою) | + | |
- | + | ||
- | -Які нові знання ви отримали сьогодні?Що цікавого ви дізналися? | + | |
- | -Які види мистецтва за часів козацької доби були поширені? | + | |
- | (Учні стають в коло,тримаючись за символічну стрічку –єднання,ланцюжком передають вітання-побажання) | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | 2.Завершення. | + | |
- | Вправа «Дотягнись до зірок». | + | |
- | + | ||
- | Вчитель проводить її з метою оптимізації,укріплення впевненості учнів у тому,що за наполегливості можна здійснити свої прагнення. | + | |
- | Встаньте і заплющіть очі. Зробіть три глибоких вдихи і видихи…Уявіть,що над вами вічне небо,усіяне зірками. Знайдіть якусь особливо яскраву зірку і пов’яжіть її зі своєю мрією,бажанням або метою…Тепер розплющте очі і простягніть руки до неба,щоб дотягнутися до своєї зірки. Стараймося з усіх сил!Ви обов’язково зможете дістати її рукою. А тепер зніміть зірку з неба і обережно покладіть перед собою. | + | |
- | -Як ви назвали свою зірку? | + | |
- | -Що треба зробити,щоб її дістати? | + | |
- | -Який ресурс у вас є для цього? | + | |
- | -Запишіть на звороті зірки,що треба зробити,щоб досягти мети? | + | |
- | Роздає схему-зірку. | + | |
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | + | ||
- | Домашнє завдання. | + | |
Підготувати інформацію творчим групам з різноманітних джерел(літературних,преси,Інтернету): | Підготувати інформацію творчим групам з різноманітних джерел(літературних,преси,Інтернету): | ||
- | думи та історичні пісні українського народу.Мистецтво кобзарів та лірників. | + | думи та історичні пісні українського народу.Мистецтво кобзарів та лірників.<br> |
[[Категорія: КременецьВікі]] | [[Категорія: КременецьВікі]] | ||
[[Категорія: Вчитель]] | [[Категорія: Вчитель]] |
Поточна версія на 22:23, 28 грудня 2012
Зміст |
Про себе
Педагог-організатор, вчитель образотворчого мистецтва, художньої культури Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Електронна адреса: olchuk1987 на meta.ua
1965 - рік народження.
У 1985 році закінчила Дубнівське педагогічне училище, отримала спеціальність вихователь у дитячому садку.
У 1994 році влаштувалася на посаду педагога-організатора Лопушненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Стаж роботи - 18 років.
Вчителем образотворчого мистецтва -2 роки.
У 2011 році закінчила Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю образотворче мистецтво, отримала диплом спеціаліста та кваліфікацію вчитель образотворчого мистецтва та художньої культури.
Мої інтереси
- Професійні:
- Розвиток творчих здібностей учнів на уроках образотворчого мистецтва шляхом використання інформаційно-комунікаційних технологій.
- Особисті:
- На даний час мої особисті інтереси переплітаються з професійними, адже вболіваю за наших дітей, намагаюся зробити їх навчання та дозвілля максимально цікавими.
- Займаюся самоосвітою з виховної роботи та образотворчого мистецтва. Багато читаю, цікавлюся інтернет-новинами у цих галузях.
Мої календарі
Мій блог
Проекти, в яких беру участь
Мої роботи
Мета: показати відбиток історичних подій в образотворчому мистецтві; розглянути різні напрямки розвитку архітектури,визначити собливості українського бароко;розвивати вміння формулювати власні враження,отримані під час спілкування з шедеврами українського мистецтва та вміння цінювати значущість української культури; виховувати духовність,що виникає внаслідок спілкування з мистецькими творами.
Обладнання: ілюстративний матеріал, фрагменти слайд-шоу, листки клейкого паперу, фломастери, великий аркуш паперу, маркери.
Тип уроку: урок-тренінг.
Хід уроку:
I.Вступна частина.
Кожного ранку, відкриваючи двері свого будинку, ви стоїте на порозі: по один бік – світ внутрішній: ваш дім, сім'я, дитинство. По інший бік – світ зовнішній, великий і незвичайний, а ім’я йому- рідний край. Я рада вітати вас на нашому тренінгу з художньої культури.. А зараз візьмемося за руки, відчуємо позитивну енергію, яка наповнює наше тіло. Посміхнемося сусіду зліва, посміхнемося сусіду з права. Готові до нових досягнень? Почали!
1.Знайомство.
Вправа «Дружні долоньки». Вчитель роздає кольорові аркуші паперу. На них діти обводять свої долоньки і у верхньому кутку пишуть свої ініціали. Аркуші з долоньками пускають по колу, щоб інші могли написати щось хороше про того, чия долонька.
Кожен учень зачитує те,що про нього написали однокласники,і прикріплює на великому аркуші паперу з назвою «Наш клас».
2.Правила.
Бесіда:
- Які правила допомагають вам ефективно навчатися?
(учні висловлюють пропозиції)
- Наші правила є також запорукою успіху.
(повторення правил роботи групи)
Беремо і віддаємо.
Слухаємо і чуємо.
Живемо тут і зараз.
Віримо у краще.
Радіємо своїм і чужим успіхам.
Жартуємо.
Співчуваємо.
Випромінюємо впевненість.
Розуміємо мову жестів.
Вчимося разом.
Довіряємо один одному.
Аналізуємо.
Демонструємо відкритість.
Оптимістично дивимося у майбутнє.
3.Очікування.
-Що ви чекаєте від уроку?
(На плакаті намальована корзина,кожен учень підходить із квіткою і висловлює своє побажання,а потім чіпляє квітку,створюючи букет)
4.Руханка.
Попробуємо підняти настрій ,виконавши руханку «Ми йдемо полювати на лева».
Учасники стають в коло один за одним. Вчитель промовляє слова, які супроводжуються певними рухами, а всі повторюють за ним:
«Ми йдемо полювати на лева! (впевнений хід по колу).
Не боїмося нікого! (заперечувальні рухи руками).
Ой, а це що? Це болото! Чав! Чав! Чав! (хід, високо піднімаючи коліна).
Ой, а це що? Це море! Буль! Буль! Буль! (імітація плавання).
Ой, а це що? Це поле! ТУП! ТУП! ТУП! (гучне тупотіння).
Ой, а це що? Такий великий, такий пухнастий, такий м’якенький (показують, який).
Ой, так це ж лев! (показують, як злякалися, далі рухи повторюються).
Побігли додому! Через, поля! ТУП! ТУП! ТУП!
Через моря! Буль! Буль! Буль!
Через болото! Чав! Чав! Чав!
Побігли додому! Двері зачинили! Які ми молодці! Які ми хоробрі (показують мімікою). Похвалимо себе (погладжують себе по голові).
II.Основна частина.
Мандрівний український філософ Сковорода буві залишається феноменальним явищем в історії української культури, а його твори відзначені щирим патріотизмом, любов’ю до батьківщини та її історії. «Не ищи счастья за морем. Ударь кресалом и викресишь огонь у себя дома и не будеш ходить по соседним хатам и просить: позич де мне огня…»,-заповідав так своїм нащадкам.
1. «Мозковий штурм».
-Національна гордість-це…
2.Інформаційне повідомлення.
Слово вчителя
У другій половині XVII ст. в Україні поширюється стиль бароко, що став цілісною художньою системою, під впливом якої розвивалися всі види і жанри мистецтва.
Словникова робота.
Бароко-стилістичний напрям в європейській архітектурі та мистецтві кінця XVI- середини XVIII ст..У перекладі з італійської бароко означає «чудернацький», «химерний», «дивний».
3.Відповіді на питання і обговорення.
-Мистецтво якого періоду в історії нашої країни ми сьогодні вивчатимемо?
(Художню культуру козацької доби).
-Що ви знаєте про історію виникнення козацтва та Запорізької Січі?
4.Робота в групах.
(вчитель пропонує вибрати кольорові кульки(сині,жовті)
(Учні об’єднаються в дві різнорівневі групи:теоретики,мистецтвознавці.В процесі роботи призначення груп змінюється таким чином,щоб кожна з них під час знайомства із запропонованими програмою видами мистецтва художньої культури козацької доби побула в ролях теоретиків,мистецтвознавців).
Теоретики(бароко,іконописного мистецтва та портретного живопису, мистецтва гравюри ) роблять повідомлення про історію виникнення бароко, іконописного мистецтва,портретного живопису та мистецтва гравюри.
Мистецтвознавці -за картками –довідками,запропонованими вчителем, роблять повідомлення про історію створення пам’ ятників культури.
5.Бесіда:
-Які,на вашу думку,шедеври українського мистецтва чи історико-культурні пам’ ятники України можна презентувати вашим ровесникам з-за кордону і чому?
6.Руханка.(Учні виконують рухи теслі)
Столярики-молодці,
Тешуть столики й стільці.
Пилочками чики-чики,
Молотками туки-туки.
Чик-тук-туки,чик-тук-туки,
В нас до праці здібні руки.
III.Практична частина.
1.Робота в групах.
Об’ єднати учнів в групи.
Учні сідають у коло, і по черзі промовляють: перлини, бурштини і так далі. Ті, кого назвали „перлинами” збираються в одному боці кімнати, а „бурштини” – в іншому. Таким чином утворюються дві команди „Джерельце” і „Абстракціоністи»”.
Ви художник,отримали завдання намалювати картину від замовника,що закоханий в жанр «народної картини».
Команди створюють свої «полотна» і презентують.
2.Дебати.
Робота з епіграфом.
Ми під козацьким чубом і в українській свитці мали свого Піфагора, Орігена, Лейбніца.
В.Каразін,засновник Харківського університету писав про Г.Сковороду.
3.Руханка.
Вправа «Австралійський дощ». Учні стають у коло. Вчитель каже: «Друзі, чи знаєте ви, що таке австралійський дощ? Якщо ми будемо уважними, то почуємо, який він. Я показуватиму рухи, а ви повторюватимете їх:
- В Австралії піднявся вітер (терти долоні).
- Починає накрапати дощ (клацання пальцями).
- Дощ посилюється (почергове плескання по грудях).
- Починається справжня злива (плескання по ногах).
- А ось гроза, справжня буря (тупотіння ногами).
- Але що це? Буря почала вщухати (плескання по ногах).
- Злива перетворюється на дощ (плескання долонями по грудях).
- Рідкі каплі падають на землю (клацання пальцями).
- Вщухає вітер (терти долоні).
- З’являється сонечко (руки догори).
IV.Заключна частина.
1.Зворотний зв'язок.
(Учні підходять до дошки із кольровими липкими смужками,відповідають на запитання і прикрашають ручку корзини веселковою стрічкою)
Питання до учнів:
-Які нові знання ви отримали сьогодні?Що цікавого ви дізналися?
-Які види мистецтва за часів козацької доби були поширені?
(Учні стають в коло,тримаючись за символічну стрічку –єднання,ланцюжком передають вітання-побажання)
2.Завершення.
Вправа «Дотягнись до зірок».
Вчитель проводить її з метою оптимізації,укріплення впевненості учнів у тому,що за наполегливості можна здійснити свої прагнення.
Встаньте і заплющіть очі. Зробіть три глибоких вдихи і видихи…Уявіть,що над вами вічне небо,усіяне зірками. Знайдіть якусь особливо яскраву зірку і пов’яжіть її зі своєю мрією,бажанням або метою…Тепер розплющте очі і простягніть руки до неба,щоб дотягнутися до своєї зірки.
Стараймося з усіх сил!Ви обов’язково зможете дістати її рукою. А тепер зніміть зірку з неба і обережно покладіть перед собою.
-Як ви назвали свою зірку?
-Що треба зробити,щоб її дістати?
-Який ресурс у вас є для цього?
-Запишіть на звороті зірки,що треба зробити,щоб досягти мети?
Роздає схему-зірку.
Домашнє завдання.
Підготувати інформацію творчим групам з різноманітних джерел(літературних,преси,Інтернету):
думи та історичні пісні українського народу.Мистецтво кобзарів та лірників.