Бичківська ЗОШ I-II ст.

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(8GMBma Honestly, not bad news!....)
 
(21 проміжна версія не показана.)
Рядок 1: Рядок 1:
-
<<div style="background-color:#7CFC00>
+
<div style="background-color:#7CFC00">
-
==Назва навчального закладу==
+
8GMBma Honestly, not bad news!....
-
Бичківська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
+
-
 
+
-
<p style="text-align:center">[[Файл:Бичківська ЗОШ І-ІІ ст.jpg|300 pxl|]]
+
==Адреса, телефони==
==Адреса, телефони==
-
Тернопільська область, Чортківський район, с. Бичківці. Тел. 52-1-16
+
Тернопільська область, Чортківський район, с. Бичківці. Тел. 355252116
 +
 
 +
[https://sites.google.com/site/bickivskazosiiistupeniv// '''Сайт Бичківської ЗОШ І-ІІ ступенів''']
 +
 
 +
[http://maps.google.com/?hl=ru// '''Наше місце розташування на карті''']
 +
 
 +
[http://www.google.com/calendar/render?hl=ru&gsessionid=OK// '''Календар Бичківської ЗОШ І-ІІ ступенів''']
 +
 
==Адміністрація==
==Адміністрація==
-
Йосифів Надія Романівна - директор школи,
+
'''Йосифів Надія Романівна '''- директор школи,
-
Любинська Софія Петрівна - заступник директора школи.
+
'''Любинська Софія Петрівна''' - заступник директора школи.
==[[Вчителі Бичківської ЗОШ І-ІІст]].==  
==[[Вчителі Бичківської ЗОШ І-ІІст]].==  
Рядок 17: Рядок 21:
==Фотогалерея==
==Фотогалерея==
-
'''Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст'''  
+
''Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст''
[[Файл:Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст .jpg|200 pxl|]]
[[Файл:Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст .jpg|200 pxl|]]
-
'''В кабінеті української мови та літератури'''
+
''В кабінеті української мови та літератури''
[[Файл:В кабінеті української мови та літератури.jpg|200pxl|]]
[[Файл:В кабінеті української мови та літератури.jpg|200pxl|]]
-
'''В краєзнавчому музеї'''
+
''В краєзнавчому музеї''
[[Файл:В краєзнавчому музеї.jpg|200pxl|]]
[[Файл:В краєзнавчому музеї.jpg|200pxl|]]

Поточна версія на 04:00, 12 лютого 2012

8GMBma Honestly, not bad news!....

Зміст

Адреса, телефони

Тернопільська область, Чортківський район, с. Бичківці. Тел. 355252116

Сайт Бичківської ЗОШ І-ІІ ступенів

Наше місце розташування на карті

Календар Бичківської ЗОШ І-ІІ ступенів


Адміністрація

Йосифів Надія Романівна - директор школи,

Любинська Софія Петрівна - заступник директора школи.

Вчителі Бичківської ЗОШ І-ІІст.

Фотогалерея

Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст

Педагогічний колектив Бичківської ЗОШ І-ІІ ст .jpg

В кабінеті української мови та літератури

В кабінеті української мови та літератури.jpg

В краєзнавчому музеї

В краєзнавчому музеї.jpg

З історії навчального закладу

За переказами старожилів та архівних даних школа в Бичківцях функціонує з 1860 року. Це була церковно-приходська двокласна школа, в якій викладав дякоучитель Криворучка. Публічна школа у селі заснована в 1898 р. і до 1908 р.: у ній учителював Антін Городинський. Будівля цієї школи збереглася, і її приміщення сьогодні використовуються як комбінована майстерня по обробці дерева та металу, спортивна кімната та бібліотека. У буремнні роки Західноукраїнської Народної республіки протягом восьми місяців працювала українська школа, в якій навчали грамоти не тільки дітей, але й дорослих.

В 1919-1939 рр. у час перебування західноукраїнських земель у складі панської Польщі школа у селі була польською, а українська мова викладалася як предмет. Спочатку ця школа була трьохкласною, пізніше-семикласною. Навчали дітей чотири вчителі, і навчання велося в дві зміни.Директором працював Адам Гелевський, людина високоосвідчена: займався вивченням історії, археологією, скульптурою з гіпсу, зібрав велику колекцію старожитностей. Колишні учні згадують директора Гелевського як дуже добру, водночас сувору людину. Він не робив жодної різниці між учнями поляками та українцями, допомагав дітям з бідних родин одягом, харчами, роздавав дрібні гроші. Славився у селі як народний лікар. З початком німецької окупації Гелевського у селі не стало. Кожен день навчання у польській школі починався молитвою, а закінчувався подякою « Дякуємо за науку, пане учителю». Вчителя цінувала як держава, так і суспільство. Вчительської платні вистачалало на безбідне життя: старожили пригадують, що вчителі наймали собі прислугу. Навіть найповажніші люди в селі називали вчителя не інакше як «пане професоре».

Під час німецької окупації школа у селі продовжувала діяти, проте німецька влада щонайменше переймалася освітою місцевого населення: навчання велося періодично, більшість дітей школу не відвідувало.

За радянської влади школа в Бичківцях почала працювати з 1945 року. На зміну польським вчителям прийшли працювати за путівками комсомолу вчителі зі Східної України - Радюк Петро Юхимович, Згонник Валентина Павлівна, Гаврилюк Теодора Теодорівна, Москаленко Любов Ілларіонівна, Осипа Тамара Єрмолаївна, Левова Станіслава Олександрівна, пізніше - Джага Валентина Миколаївна. Першим директором радянської школи був Лев Амросій Іванович. Ця школа була початковою з чотирічним терміном навчання. Дітей шкільного віку було багато, тому навчання по трьох паралелях кожного класу проводилося у дві зміни. В одному класі вчилися діти різного віку. На цілу школу був один підручник - «Історія КПРС».

Початкова школа переросла в семирічну, а в 1960 р. почав функціонувати восьмий клас. В 1950-1979 рр. при школі працювала вечірня школа, в якій здобувала середню освіту працююча молодь. Поступово поповнювалася матеріальна база школи. В 1965р. році розпочалося будівництво майстерень, проте тодішній директор Бандура Петро Іванович вирішив добудувати другий поверх, і в 1967 р. вступив в експлуатацію новий корпус школи, в якому було 8 навчальних кімнат. На той час це вирішувало проблему двохзмінного навчання, проте пізніше перешкодило будівництву нового типового приміщення школи. Тому сьогодні школа потерпає від недостатньої кількості приміщень-у школі відсутній спортивний зал, два класи навчаються в приміщенні дитячого садочка.

Директорами школи працювали Лев А.І.(1945-1949 рр.), Голуб Л.Г.(1949-1960 рр.), Кривцун С.М.(1961-1962 рр.), Литвиненко І.П.(1962-1963 рр.), Бандура П.І. (1961-966рр.), Малькевич Г.І. (1966-1979 рр.), Джага В.М.( 1979-1995 рр.), Повх О.Б.(1995-1998 рр.).

Для багатьох вчителів Бичківці стали долею на все життя: тут: створили свої сім’ї Радюк П.Ю.,Москаленко Л.І., Згонник В.П., Осипа Т.Є., Войтюк М.П.,Джага В.М., Сеник В.М., Солтис Я.С., Андрійчук Г.М., Сірканець М.А.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Школа славна своїми випусниками: Ванькович М.А.- відомий інженер, Солтис Я.А.- заслужений артист України, Кучма А.І.- заслужений артист України, Ковальчук Б.Я.- президент адвокатської фірми м.Санкт - Петербурга, Любинський М.П.- полковник у відставці,заступник директора Чортківського інституту бізнесу і підприємництва, Король Я.С.- канд.математичних наук,доцент Тернопільського ПУ, Гінда О.А.- директор Базарської ЗОШ І-ІІ ст., Джага Б.Р.- начальник управління компютиризації Кременчуцького вагонобудівного заводу, Король Г.Р.-канд.математичних наук, викладач Тернопільського ПУ, Дзюба М.Т., Ковальчук Я.Я., Буць А.А., Крушинський В.Б.-священики, Василів П.А.- кандидат фізичних наук, доцент Київського аграрно-економічного університету.
Особисті інструменти