Тетильківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Адміністрація)
(Наші традиції)
 
(12 проміжних версій не показані.)
Рядок 7: Рядок 7:
==Тетильківська ЗОШ І-ІІ ступенів==
==Тетильківська ЗОШ І-ІІ ступенів==
==Адреса, телефони==
==Адреса, телефони==
-
с.Тетильківці
+
'''47150
-
Шумський район
+
 
-
Тернопільська область
+
Тернопільська область  
-
47150
+
 
-
тел.56136
+
Шумський район
 +
 
 +
с.Тетильківці <br>
 +
 
 +
тел.5-61-36
==Адміністрація==
==Адміністрація==
* [[Користувач:Марія Кузьмівна|'''Галаган Марія Кузьмівна''']] - директор школи <br>
* [[Користувач:Марія Кузьмівна|'''Галаган Марія Кузьмівна''']] - директор школи <br>
 +
* [[Користувач:Кукуріка Марія|'''Кукуріка Марія Іванівна''']] - заступник директора з навчально-виховної роботи
==Список вчителів==
==Список вчителів==
-
[[Користувач:Шевчук Світлана|'''Шевчук Світлана Анатоліївна''']]
+
* [[Користувач:Гапонюк Галина|'''Гапонюк Галина Петрівна''']] <br>
-
 
+
* [[Користувач:Гапонюк Оксана|'''Гапонюк Оксана Володимирівна''']] <br>
-
[[Гапонюк Галина Петрівна]]
+
* [[Користувач:Гоц Ірина Володимирівна|'''Гоц Ірина Володимирівна''']] <br>
-
 
+
* [[Користувач:Гоц Оксана|'''Гоц Оксана Іванівна''']] <br>
-
[[Гоц Ірина Володимирівна]]
+
* [[Користувач:Грищук Людмила|'''Грищук Людмила Миколаївна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Данилюк Сергій|'''Данилюк Сергій Володимирович''']] <br>
 +
* [[Користувач:Дворицький Сергій|'''Дворицький Сергій Віталійович''']] <br>
 +
* [[Користувач:Кобець В'ячеслав|'''Кобець В'ячеслав Васильович''']] <br>
 +
* [[Користувач:Кукуріка Світлана|'''Кукуріка Світлана Володимирівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Левчук Олександра|'''Левчук Олександра Ярославівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Мандзюк Галина|'''Мандзюк Галина Степанівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Мукомела Алла|'''Мукомела Алла Іванівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Олійник Мирослава|'''Олійник Мирослава Павлівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Романюк Віта|'''Романюк Віта Степанівна''']] <br>
 +
* [[Користувач:Шевчук Світлана|'''Шевчук Світлана Анатоліївна''']]
==Фотогалерея==
==Фотогалерея==
 +
[[Файл:Педколектив Тетильківської ЗОШ І-ІІст.jpg|600px|центр]]
 +
==З історії навчального закладу==
==З історії навчального закладу==
 +
 +
Історія школи с. Тетильківці бере свій початок ще в семидесятих роках 19 ст. Вона  тісно  переплітається  з  історією  і  тяжкою  долею  Тетильківських  селян-кріпаків.
 +
Царському урядові і поміщикам потрібні були робочі руки і вони всіляко намагалися тримати селян у неутстві і темноті. Рідко декому або при церкві по богословних книгах вдавалося навчитися читати і писати. Так воно було і в нас. За переказами старожилів, на все село було лише 3-4 чоловіки письменні. А виною всьому був кріпосницький лад. Тількипісля придушення селянського руху, що виник зразу після реформи 1861р., уряд поступово протягом 60-х р.р. „звільнив „ поміщицьких селян від цього положення.
 +
Селяни жили в убогих хатинах , життя їх було жахливим.
 +
З допомогою земства в "Тетильківцях в 70-х р.р. минулого 19 століття відкрито школу, в якій навчались діти навколишніх сіл: Підгайці, Рибча, Вілія, Новосілки, Підлісне, Плоске. Місцевий поміщик Маслов відпустив під школу невеличке приміщення, яке знаходилося біля панського палацу на так званій „Панській горі". Школа іменувалась „Начальнеєнароднеє училище".В документі говориться, що „Данною" від 3 квітня 1875 року виділяється землі „одна десятина і 50 сотих" під огород „сільського училища".
 +
Для ведення навчання земство надіслало в Тетильківці одного вчителя, який одночасно працював з трьома групами учнів училища. Вчитель часто брав собі в підмогу кращого учня і той навчав грамоті разом з ним. За найменші провини фізично карали.
 +
Як пригадують старожили в 1897 р. училищі педагогом був Кулєша  Аркадій Максимович. На цей час учнів нараховувалось 28 чоловік, а з них лише 2 жінки.
 +
За свідченням колишнього учня училища Словінського Г. К. в школі читались такі предмети: арифметика, диктовка, читання, і двічі на тиждень закон Божий. Учні писали на грифельних дошках.
 +
Гіркою була доля жінки за царизму, вона не мала жодних прав. Двері шкіл були закриті для жінок, і лише дехто з них міг навчатись читати чи писати. Найчастіше було так, що проходивши зиму, ледве навчившись читати, учень через злидні та голод, лишав школу. Як було сказано вже, школа знаходилась на подвір'ї маєтку пана Маслова в цілком непристосованому приміщенні. В 1899 р. земство розпочало будівництво нового приміщення під «народне училище» на ділянці землі, що була виділена під огород школи.
 +
В 1901 році будівництво приміщення школи було завершено. Згідно існуючого порядку його освятили і „Начальнеєнароднеє училище" почало функціонувати.
 +
Весною 1966р. було заложено фундамент нової дев'ятирічної школи. А влітку 1967 р. школу було відкрито і директором стала розумна і шанована всіма людьми Мінакова Ганна Остапівна, Яка проробила в школі все своє життя і зробила все можливе, щоб діти отримали потрібні знання і хорошу освіту. При школі були ще такі директори:Мельник Василь Оксентович,Кукуріка Світлана Леонтіівна, Турчин Тамара Михайлівна.
 +
На даний час директором школи працює Галаган Марія Кузьмівна.
 +
==Наші традиції==
==Наші традиції==
 +
 +
У нашій школі традиційно проводяться такі  свята:
 +
 +
Свято квітів
 +
 +
День Вчителя
 +
 +
Свято врожаю
 +
 +
День Збройних Сил України
 +
 +
Замість ялинки-зимовий букет
 +
 +
8 Березня
 +
 +
День Перемоги
 +
 +
День Матері
 +
==Творчість учнів==
==Творчість учнів==
== Ми гордимося==
== Ми гордимося==
[[Категорія:ШумськВікі]]
[[Категорія:ШумськВікі]]
[[Категорія:Навчальний заклад]]
[[Категорія:Навчальний заклад]]

Поточна версія на 20:05, 30 січня 2011

.PB150140.jpg






Зміст

Тетильківська ЗОШ І-ІІ ступенів

Адреса, телефони

47150

Тернопільська область

Шумський район

с.Тетильківці

тел.5-61-36

Адміністрація

Список вчителів

Фотогалерея

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/8/84/Педколектив_Тетильківської_ЗОШ_І-ІІст.jpg

З історії навчального закладу

Історія школи с. Тетильківці бере свій початок ще в семидесятих роках 19 ст. Вона тісно переплітається з історією і тяжкою долею Тетильківських селян-кріпаків. Царському урядові і поміщикам потрібні були робочі руки і вони всіляко намагалися тримати селян у неутстві і темноті. Рідко декому або при церкві по богословних книгах вдавалося навчитися читати і писати. Так воно було і в нас. За переказами старожилів, на все село було лише 3-4 чоловіки письменні. А виною всьому був кріпосницький лад. Тількипісля придушення селянського руху, що виник зразу після реформи 1861р., уряд поступово протягом 60-х р.р. „звільнив „ поміщицьких селян від цього положення. Селяни жили в убогих хатинах , життя їх було жахливим. З допомогою земства в "Тетильківцях в 70-х р.р. минулого 19 століття відкрито школу, в якій навчались діти навколишніх сіл: Підгайці, Рибча, Вілія, Новосілки, Підлісне, Плоске. Місцевий поміщик Маслов відпустив під школу невеличке приміщення, яке знаходилося біля панського палацу на так званій „Панській горі". Школа іменувалась „Начальнеєнароднеє училище".В документі говориться, що „Данною" від 3 квітня 1875 року виділяється землі „одна десятина і 50 сотих" під огород „сільського училища". Для ведення навчання земство надіслало в Тетильківці одного вчителя, який одночасно працював з трьома групами учнів училища. Вчитель часто брав собі в підмогу кращого учня і той навчав грамоті разом з ним. За найменші провини фізично карали. Як пригадують старожили в 1897 р. училищі педагогом був Кулєша Аркадій Максимович. На цей час учнів нараховувалось 28 чоловік, а з них лише 2 жінки. За свідченням колишнього учня училища Словінського Г. К. в школі читались такі предмети: арифметика, диктовка, читання, і двічі на тиждень закон Божий. Учні писали на грифельних дошках. Гіркою була доля жінки за царизму, вона не мала жодних прав. Двері шкіл були закриті для жінок, і лише дехто з них міг навчатись читати чи писати. Найчастіше було так, що проходивши зиму, ледве навчившись читати, учень через злидні та голод, лишав школу. Як було сказано вже, школа знаходилась на подвір'ї маєтку пана Маслова в цілком непристосованому приміщенні. В 1899 р. земство розпочало будівництво нового приміщення під «народне училище» на ділянці землі, що була виділена під огород школи. В 1901 році будівництво приміщення школи було завершено. Згідно існуючого порядку його освятили і „Начальнеєнароднеє училище" почало функціонувати. Весною 1966р. було заложено фундамент нової дев'ятирічної школи. А влітку 1967 р. школу було відкрито і директором стала розумна і шанована всіма людьми Мінакова Ганна Остапівна, Яка проробила в школі все своє життя і зробила все можливе, щоб діти отримали потрібні знання і хорошу освіту. При школі були ще такі директори:Мельник Василь Оксентович,Кукуріка Світлана Леонтіівна, Турчин Тамара Михайлівна. На даний час директором школи працює Галаган Марія Кузьмівна.

Наші традиції

У нашій школі традиційно проводяться такі свята:

Свято квітів

День Вчителя

Свято врожаю

День Збройних Сил України

Замість ялинки-зимовий букет

8 Березня

День Перемоги

День Матері

Творчість учнів

Ми гордимося

Особисті інструменти