Технології Web 2.0 Шумщини

Матеріал з ТерноВікі

(Перенаправлено з Технології Web 2.0)
Перейти до: навігація, пошук

Веб 2.0  — поняття, яким користуються для позначення ряду технологій та послуг Інтернет у, точніше його частини — всесвітня павутина, відомої також як Веб. Окрім цього цим поняттям описують зміну сприйняття Інтернету користувачами.

Термін було запроваджено у 2004 видавництвом О'Рейлі та комерційним організатором серії конференцій під назвою «Web 2.0», — МедіаЛайв, сьогодні. Як багато важливих концепцій, Веб 2.0 не має чітких меж. Це, швидше, центр тяжіння. Ви можете уявити собі Веб-2.0 як безліч правил і практичних рішень. Вони об'єднані в деяку подібність системи, що складається з вузлів, кожен з яких побудований з врахуванням деяких або всіх описаних правил і знаходиться на певній дистанції від центру. Yf9LrC Every time I come back here again and don`t get disappointed..!!

Принципи Web 2.0

Нижче пояснюються терміни, принципи та технології, які найчастіше пов'язуються з поняттям Web 2.0

Довгий хвіст. Маленькі сайти містять велику частину контента; вузькі ніші споживають велику частину додатків. Порада: заохочуйте самостійність користувачів і забезпечуйте алгоритмічне управління даними зі свого боку - це дозволить охопити веб-сервер цілком, не лише центр, але і краї, не лише голову, але і хвіст.

Дані - це наступний Intel Inside. Застосування все сильніше залежать від даних. Порада: для здобуття конкурентної переваги відшукайте унікальне, важке для відтворення джерело даних.

Цінність, принесена користувачами. Ключ до успішної конкуренції на ринку інтернет-додатків - збагачення власних даних силами користувачів. Порада: не обмежуйте свою "архітектуру взаємодії" розробкою програмного забезпечення. Явно і неявно залучайте користувачів до процесу поліпшення вашого додатка.

Мережеві ефекти за умовчанням. Мало знайдеться користувачів, які за власною ініціативою стануть вам допомагати. Порада: зробіть так, щоб збагачення ваших даних було побічним ефектом використання застосування.

Some Rights Reserved. Захист інтелектуальної власності обмежує повторне використання і перешкоджає експериментам. Порада: якщо переваги забезпечуються спільним використанням, забезпечте настільки слабкий захист вашої інформаційної системи, наскільки це можливо. Проектуйте з врахуванням частих покращень та удосконалень.

Постійна бета. Коли пристрої і програми підключені до Інтернету, додатки перестають бути артефактами і перетворюються на сервіси. Порада: не намагайтеся упакувати нові властивості в реліз, замість цього додавайте їх у міру готовності в поточну версію. Зробіть зі своїх користувачів тестерів, здатних відгукнутися в реальному часі, і стежте за їх реакцією.

Кооперація замість контролю. Додатки Веба 2.0 побудовані як мережа сервісів, що працюють спільно. Порада: відкривайте інтерфейси веб-сервісов, забезпечте синдикацію контента і використовуйте чужі веб-сервіси, якщо це потрібно. Використовуйте спрощені моделі для програмування для побудови вільно зв'язаних систем.

Веб-синдикація Одночасне поширення інформації у тому числі аудіо- і відео- на різні сторінки або web-сайти, як правило, з використанням технологій RSS або Atom. Принцип полягає в поширенні заголовків матеріалів і посилання на них. (наприклад, останні повідомлення форумів, і т. п.). Спочатку ця технологія використовувалася на новинних ресурсах і в блогах, але поступово сфера вживання розширилася.

Mash-up Веб mash-up (дослівний переклад — «змішення») — сервіс, який повністю або частково використовує як джерела інформації інші сервіси, надаючи користувачеві нову функціональність для роботи. В результаті такий сервіс може ставати також новим джерелом інформації для інших веб-сервер mash-up сервісів. Таким чином утворюється мережа залежних один від одного сервісів, інтегрованих один з одним.

Наприклад, сайт по пошуку нерухомості з інтегрованими картами Google Maps у результаті є новим, зручнішим сервісом, за допомогою якого кожен користувач може відразу побачити всі пропоновані для продажу будинку на карті.

Збираємо по-новому Спрощені бізнес-моделі - це природний супутник спрощеного програмування і вільного партнерства. У Веб 2.0 повторне використання не засуджується. Нові сервіси, такі як housingmaps.com, є простим поєднанням двох існуючих служб. Housingmaps.com не має бізнес-моделі (поки що), але безліч невеликих сервісів живе за рахунок Google Adsense (або, можливо, амазоновських програм, або - і тих і інших).

Ці приклади ілюструють ще один ключовий принцип Веба 2.0 - те, що ми називаємо "збірка по-новому". Коли довкола стільки дешевих компонентів, ви можете створювати щось коштовне, просто збираючи з них несподівані або ефективні комбінації. Точно так, як і ПК-революция дала "путівку в життя" компаніям, що збирають комп'ютери із звичайної комплектухи, Веб-сервер 2.0 надає можливості компаніям, що збирають свої застосування з чужих компонентів.

Програми працюють поверх пристроїв. ПК більше не є єдиним пристроєм, на якому можуть виконуватися інтернет-додатки, а додаток, обмежений одним пристроєм, менш цінний, ніж його універсальний конкурент. Порада: проектуйте програмне забезпечення так, щоб воно могло працювати поверх кишенькових пристроїв, ПК і інтернет-серверів.

Веб-служби — це програми, доступ до яких здійснюється через Веб-сервер (тобто протокол HTTP), а обмін даними відбувається у форматі XML або JSON або REST. В результаті програмне забезпечення може використовувати веб-служби замість того аби самостійно реалізовувати необхідний функціонал (наприклад, перевірити введену у формі поштову адресу). На відміну від звичайних динамічних бібліотек, такий підхід має ряд переваг:

   * Веб-служба знаходиться на серверах компанії, яка її створила. Тому у будь-який момент користувачеві доступна 

найсвіжіша версія даних і йому не доводиться піклуватися про оновлення і обчислювальні потужності, потрібні для виконання операції.

   * Інструменти для роботи з HTTP і XML є в будь-якій сучасній мові програмування, тому веб-служби 

переходять в розряд платформонезалежних.

AJAX - Asynchronous Javascript and XML — підхід до побудови призначених для користувача інтерфейсів веб-додатків, при якому веб-сторінка, не перезавантажуючись, асихронно завантажує потрібні користувачеві дані. Використання Ajax стало найбільш популярне після того, як Google почала активно використовувати його при створенні своїх сайтів, таких як Gmail і Google Maps.

Часто Ajax вважають синонімом Веб 2.0, що абсолютно не так. Веб 2.0 не прив'язаний до якоїсь одній технології або набору технологій, з тим же успіхом ще в 1999 році можливість асинхронного оновлення сторінки вже надавав Flash 4.

Сам AJAX не є технологією. Це декілька самостійних технологій, що працюють разом. AJAX включає:

   * обробку стандартів XHTML і CSS;
   * динамічне відображення і інтерактивне використання DOM (Document Object Model);
   * взаємний обмін і управління даними за допомогою XML і XSLT;
   * асинхронне витягання даних за допомогою Xmlhttprequest;
   * і Javascript, що об'єднує все це разом.

Джерела

Особисті інструменти