Самоаналіз дошкільного закладу

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Ізяславський дошкільний навчальний заклад(ясла-садок№2)загального розвитку знаходиться в комунальній власностіІзяславськоі міськоі ради. Юридична адреса закладу:пр.Михельський 2 м.Ізяслав Хмельницькоі області. Дошкільний навчальний заклад відкритий у 1955 році.

Загальна площа всіх приміщень дитячого садка – 255 м2.

Статут Мшанецького дитячого садка зареєстровано Теребовлянською районною державною адміністрацією 12 жовтня 2004 року за номером 598, погоджено відділом освіти Теребовлянської райдержадміністрації, затверджено виконкомом Мшанецької сільської ради та прийнято загальними зборами трудового колективу 30 березня 2004 року.

В дошкільному закладі є 2 групи, які налічують 35 дітей віком від 2 до 6 років.Ясла-садок працює за п’ятиденним робочим тижнем та дев’ятигодинним перебуванням дітей. Приміщення дошкільної установи відповідає санітарним нормам. Територія дошкільного закладу в задовільному стані. На території розміщено ігровий майданчик.

Стан групових, спалень, ігрової – задовільний, зроблено побілку,пофарбовано двері і підлогу.

Водопостачання здійснюється від сільської водонапірної башні, система опалення – водяна, нагрів води здійснюється за допомогою газового котла. Система каналізації відповідає вимогам. Є чотири умивальники – три для дітей, один встановлений в посудомийні для миття посуду.

Харчування в дошкільному закладі триразове. Продуктами забезпечують батьки та Мшанецька сільська рада. Кухня у належному стані. Кухонний інвентар промаркований відповідно до вимог «Санітарних правил». Кількість посуди відповідає кількості дітей.

В дитячому садку є холодильник, пилосос, телевізор.

Контроль за організацією харчування здійснює завідувач дошкільного закладу та завідувач фельдшерсько-акушерським пунктом, яка веде санітарний журнал і два рази на тиждень відвідує дитсадок з метою обстеження санітарно-гігієнічного стану кухні, а також бере проби готової продукції та допомагає у складанні перспективного меню.

Журнали бракеражу готової продукції, сирої продукції та журнал огляду працівників кухні на гнійничкові захворювання веде завідувач дитячим садком.

Поглиблений медичний огляд дітей здійснюють лікарі-спеціалісти району один раз в рік у травні місяці.

В дитячому садку є аптечка із медикаментами для надання першої медичної допомоги. Медична інформація міститься в батьківських куточках в санітарному бюлетені, який поновлюють щомісячно.

За охорону життя і здоров’я дітей та дотримання правил техніки безпеки, проведення інструктажів несе відповідальність завідувач.

Все навчально-виховна діяльність в дошкільній установі здійснюється відповідно до вимог державної політики в галузі освіти. В своїй роботі керуємось Законом України «Про дошкільну освіту», положенням «Про дошкільний заклад», «Правилами внутрішнього трудового розпорядку», «Статутом дошкільної установи».

Дошкільний навчальний заклад укомплектований технічним персоналом та педагогічними кадрами: п’ять педагогічних працівників, з них: один – завідувач, три – вихователі, один – музичний керівник. Вищу освіту мають два працівники, середню спеціальну – три. Усі педагоги проходять атестацію один раз у п’ять років згідно графіка. Ведеться відповідна документація по атестації педагогічних працівників.

У дитячому садку є два помічники вихователя, які підтримують належний стан в групових спальнях, ігровій, туалетах, прибирають територію, а також є учасниками навчально-виховного процесу в дошкільному закладі.

Кухар – відповідає за своєчасне приготування доброякісної їжі, за правильне зберігання продуктів харчування і дотримання чистоти в приміщеннях кухні. Контроль за обов’язками обслуговуючого персоналу здійснює завідувач дитячим садком у вигляді тематичних перевірок.

Вся робота в дошкільному закладі здійснюється згідно річного плану роботи, затвердженого і схваленого на педагогічній раді та погоджено начальником відділу освіти теребовлянської районної державної адміністрації, який складається на початку нового навчального року, відповідно до вимог програми.

Планування роботи в дитячому садку ведеться згідно з вимогами «Інструкції про ділову документацію в дошкільному закладі». Навчально-виховний процес здійснюється відповідно до програми виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина», затвердженої Міністерством освіти і науки України. Колектив багато працює над Базовим компонентом дошкільної освіти. Планування навчально-виховної роботи тематичне. Форми планування навчально-виховної роботи з дітьми у дошкільному закладі визначаються та затверджуються вересневою педагогічною радою. Використовуються різні форми контролю за роботою вікових груп: фронтальний, вибірковий, поточний, тематичний. Завідувачем ведеться діловий щоденник контролю за навчально-виховним процесом, де записуються висновки про роботу вихователів, додаються поради, пропозиції щодо покращення роботи з дітьми.

В дошкільному закладі визначена українська мова навчання і виховання.

У закладі вихователями ведуться два види планування: перспективне та календарне. Складаючи плани, вихователі користуються програмами «Дитина і Малятко», Базовим компонентом дошкільної освіти.

Вихователі, добре володіючи методикою навчання і виховання дітей, знаючи психологію дітей, майстерно поєднують навчання, фізичний розвиток і виховання. На заняттях, під час прогулянок та спостережень приділяють увагу розвитку зв’язного мовлення, логічного мислення та пам’яті. Щоб забезпечити максимальну ефективність занять у старшій групі, вихователь Юрчак Л. З. урізноманітнює їх. Проводить комбіновані і комплексні заняття з ознайомлення із навколишнім і розвитку мови, малювання і музичного виховання, ознайомлення з природою і художньою працею.

На заняттях з ознайомлення з навколишнім приділяє увагу формуванню почуття любові до рідної землі, до села, до людей, що живуть і працюють у рідному селі. Відроджуються старовинні звичаї і традиції українського народу.

Велика увага приділяється зображувальній та художній праці. Для занять з малювання, ліплення та аплікації є весь необхідний матеріал: фарби, олівці, кольоровий папір, пластилін, зошити для аплікації, придбані батьками. А для занять з художньої праці працівники дитсадка і діти заготовляють природний матеріал. В дитячому садку організовуються виставки робіт дітей та їхніх батьків.

Вихователі Юрчка Л. З., Вавриневич О. Я. працюють над вихованням правильної звукової культури мовлення, формування граматичної побудови діалогічного та монологічного мовлення. З цією метою на заняттях і в повсякденному житті використовують дидактичні ігри та вправи, розгляд картин та бесіди за змістом, розповідь за сюжетними картинами, переказування художніх творів, опис іграшок, предметів, складання казок. Однак слід налагодити роботу з батьками (консультації, поради), діти, які не вимовляють окремих звуків. Заняття з фізкультури проводяться на невисокому рівні. Не виконуються деякі основні рухи тому, що відсутній спортивний інвентар, м’ячі різного розміру, скакалки, обручі. Вихователі разом з музичним керівником складають план проведення розваг і тематичних ранків.

Протягом навчального року в дошкільному закладі проводяться ряд свят:

 «Чарівниця, щедра осінь» - прощання з осінню;

 «Прийди, веснонько, прийди» - зустріч весни;

 «Уклін тобі, матусю, мила» - до Дня Матері;

 «Миколай, Миколай, ти до нас завітай» - свято Миколая;

 «Ой, ялинко, зелененько» - Новорічне свято;

 «Прощавай садок, дитячий» - свято випуску старших дошкільників у школу.

Музичні заняття, ранки, розваги сприяють розвитку музичних здібностей, а також поглиблюють всесторонній розвиток, виховують естетичні почуття. Документація музичного керівника Довгошиї В. Ф. ведеться згідно з вимогами «Інструкції про ділову документацію».

Велика робота проводиться по ознайомленню дітей з природою – це часті екскурсії в поле, до річки, на луг, в сад, спостереження і ознайомлення з працею людей-хліборобів, екскурсії на тваринницьку ферму, тракторний парк. Пізнання світу природи здійснюється також через розв’язання проблемних ситуацій, художнє слово, ігри. В групах є куточки природи і календар погоди. Кімнатні рослини, які є в куточках відповідають вимогам природи. Діти старшої групи працюють у ньому. Проведення колективної праці, праці в природі не тільки дає можливість виховати у дітей бажання працювати, а й формує у них вміння допомагати один одному, відповідати за виконану роботу перед ровесниками. Найголовнішим завданням вихователя у підготовці дітей старшої групи до школи – це навчання грамоти та формування елементарних математичних уявлень. Вихователь Юрчак Л. З. власноручно виготовила різноманітний роздатковий матеріал для занять з грамоти, на розвиток пам’яті, уваги. Для занять з грамоти закуплено зошити з друкованою основою для виконання вправ, щоб підготувати руху дитини до письма.

Для занять з математики, щоб виконувати всі вимоги програми, вихователь виготовила багато роздаткового матеріалу – це геометричні фігури, різноманітні паперові іграшки для лічби, цифри, смужки різної величини, картки з смужками для порівняння множин.

Гра – найголовніший вид діяльності. В грі діти навчаються. Вихователями плануються і проводяться з дітьми рухливі, дидактичні, сюжетно-рольові ігри.

Для рухливих ігор вихователі виготовили багато атрибутів. У грі – основному виду діяльності, поряд з розв’язанням виховних завдань, значне місце відводиться пізнавальним завданням. Є проблеми над втіленням коштів та придбання іграшок. Не вистачає настільно-друкованих, будівельно-конструктивних ігор.

Велику увагу колектив приділяє моральному вихованню дошкільників. Виховання у дітей моральних якостей та звичок суспільної поведінки: бережливого ставлення до речей, організованості, дисциплінованості, знаходять своє відображення у щоденній праці з дітьми.

Вихователі планують на заняттях логічні завдання, створюють моральні ситуації, розв’язуючи які, діти мають змогу активно діяти, співпереживати, відстоювати свою думку. На допомогу вихователям у методкабінеті зібрана папка з проблем морального виховання.

Методична робота в дошкільному закладі є запорукою якості освітнього процесу. В дитячому садку створюється методичний кабінет. В методичному кабінеті є методичні книжки на допомогу вихователю, навчально-методична література, методичні розробки різних організаційних форм роботи з дітьми, дидактичний матеріал для занять, ілюстрований матеріал. Всі зібрані матеріали впорядковані за розділами програми.

Колектив дошкільного закладу тісно співпрацює з батьками. Робота з батьками є однією з основних в системі роботи дитсадка. Проводяться різні форми співпраці: батьківські збори, консультації, дні відкритих дверей, різноманітні вечори, розваги за участю батьків. Робота з батьками планується у щоденних планах, готуються папки-пересувки, інформація висвітлюється у батьківських куточках.

Свою роботу починаємо з нагадування основних заповідей батьківства (вони у нас поміщені у кутку для батьків).

Дошкільний заклад підтримує тісний зв'язок із Мшанецькою ЗОШ I-II ступенів. Питання навчання і виховання дошкільнят обговорюємо на спільних нарадах. Вчителі початкових класів цікавляться життям малюків в дитячому садку. Разом з учнями 1-2 класів наші дошкільнята брали участь у конкурсі вірша.

Практика свідчить, що там, де налагоджені тісні контакти вчителів і вихователів, де є співпраця з керівниками села, можна забезпечити високі результати діяльності. Вихователі, щоб розширити свій кругозір, інформативність та власну культуру беруть участь у районних методичних об’єднаннях.

Щоб покращити роботу дошкільного закладу, реалізувати всі завдання поставлені перед працівниками закладу, працівники постійно дотримуються режиму дня закладу, правил внутрішнього трудового розпорядку, підтримують трудову дисципліну, підвищують свій рівень знань, працюють творчо і завзято, проявляючи ініціативу.

Особисті інструменти