Конспект уроку у 1 класі на тему: "Моє ім’я".

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

1 клас

Тема: Моє ім’я.
Мета: допомогти дітям зрозуміти, чому ім’я важливе для людини, виховувати пошану до святого Божого імені, ознайомити з таїнством хрещення.
Біблійна історія: Св. Йоан Христитель. Хрищення Ісуса (Мт.3: 1-3, 5-6, 13-17).
Ключовий вірш: Це Син мій любий, що його я вподобав (Мт. 3: 17).
Хід уроку:

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.
2. Мотивація молитва.
- Помолимось, щоб Бог допоміг нам бути уважними на уроці та правильно зрозуміти Божу науку.
3. Молитва «Отче наш».

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

- На уроці ви дізнаєтесь, чому і коли дитині присвоюють ім’я.

ІІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.  

(вчитель показує ілюстрацію Свята Різдва Христового).
- Яке велике християнське свято нагадує нам ця ілюстрація?
1. Гра «Впорядкуй слова в речення”.(Окремо слова надрукувати на листках, діти утворюють речення переставляючи і прикріплюючи їх магнітами).
А) До Вифлеєму Йосип прибули з Марією.(Йосип з Марією прибули до Вифлеєму).
Б) У стаєнці вони для тварин зупинилися. (Вони зупинилися у стаєнці для тварин).
В) Діва Марія Ісуса народила тут. (Тут Діва Марія народила Ісуса).
Г) З’явилася зірка на небі яскрава. (На небі з’явилаяс яскрава зірка).
Д) Ангели пастухам радісну новину сповістили. (Ангели сповістили пастухам радісну новину).
Е) Прийшли маленького Ісуса ангели пастухи 3 царі привітати.(Ангели, пастухи, 3 царі прийшли привітати маленького Ісуса.)
2. Загадка про ім’я
У тайні хрещення
Священик дає дитині …(ім’я).
3. Гра «Перестав букви місцями”
Омє ія’м

ІV. Засвоєння нових знань, формування нових умінь і навичок.

Слово вчителя.
- Ім’я дуже важливе в нашому життя. Ім’я відрізняє нас одини від одного. Дитина отримує ім’я у святій тайні хрещення. Під час тайни хрещення на дитину сходить Божа благодать. Ми стаємо Божими дітьми і християнами. Слово Ісус означає Спаситель.
- А зараз послухайте бібілійну історію,з якої ви дізнаєтесь, хто вперше здійснив тайну хрещення і коли був охрещений Ісус Христос.
1. Сторінками Святого Письма.(вчитель читає Хрищення Ісуса, ст..9, Н.З.)
2. Дай відповіді на запитання
- Що говорив Йоан Христитель людям?
- Що робили люди?
- Хто ще прийшов охреститись до Йоана?
- Що відбулося, коли Ісус вийшов з води?
- Божий Дух з’явився у вигляді чого?
- Що сказав голос з неба? (Це син мій любий, що його я вподобав).
3. Вивчення напам’ять ключового вірша.

V. Закріплення навчальних досягнень, поглиблення знань.

1. Читання вчителем повчального оповідання.
Найгарніше ім’я Бога
Ця подія сталася давно-давно. Люди знали тільки одне ім’я Бога – “Бог”. Дехто почав мудрувати, як би то ще можна було назвати Бога. Одного разу люди виріщили, що вони зберуться через тиждень і кожен має придумати ще одне ім’я для Бога, щоб з-поміж всіх вибрати найкраще. Минув тиждень, і знову всі зібралися. Один чоловік у глиняній посудині приніс вогонь. Він сказав: « Вогонь – ось нове ім’я Бога. Вогонь – це сонце, яке дає нам світло, тепло, тому ми можемо жити. Сонце перемагає темряву ночі і тому настає день.» Всі задумалися, але мовчали. Другий чоловік приніс у посудині воду. “Вода – ось справжнє ім’я Бога. З води дійсно походять усі форми життя!» - сказав він. Третій чоловік схилився до землі, набрав її в жменю і сказав: « Ось вона нас годує і підтримує. На ній стоять наші будинки, з її глибин витікає цілюща вода. Отже, Бога маємо називати Земля». Четвертий чоловік вирішив усіх переконувати, що ім’я Бога- Повітря. Він приніс із собою пір’я, поклав його на долоню, і від легкого подиху вітру воно полетіло вгору. Тоді він сказав: «|Справжнє ім’я Бога – Повітря.Вітер жене по морю кораблі, напинаючи їхні вітрила, без повітря ми не жили б, не дихали б. Тому я думає, що повітря – ім’я для Бога” Збоку на камені сидів п’ятий чоловік. На руках він тримав дитину, ніжно пригортаючи її до своїх грудей, пестив поцілунками і мовчав. Тоді інші люди запитали, яке ім’я для Бога придумав він. Чоловік мовчав і лише усміхався до своєї дитини. Замовкла вся громада, спостерігаючи за ним. І раптом він вигукнув: « Батько, Батько”. Найкраще ім’я, яке ми можемо дати Богові, це Батько. Він справді є нашим Батьком. Він дає нам сонце і вітер, землю і воду. Він дає нам життя. Бог – Батько всіх людей на землі.
- Ім’я Бога є святим і ми повинні вимовляти його з пошаною.
- 2. Гра « Дай відповіді на запитання “
- Чому люди вирішили зібратися через тиждень?
- Що сказав перший чоловік?
- Чому він вирішив назвати Бога – Сонце?
- Чому другий чоловік виіршив назвати Бога – Вода?
- Чому третій чоловік вирішив назвати Бога – Земля?
- Чому четвертий чоловік вирішив назвати Бога – Повітря?
- Чому чоловік, який тримав на руках дитину, вирішив назвати Бога – Батько?

VІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.

1.Гра «Утвори логічний ланцюжок”
Дитина – хрещення – Божа благодать – Божа дитина - християнин - ім’я.
2.Гра « Закінчи речення “.
- У святій тайні хрещення дитина отримує (ім’я).
- Під час хрещення на дитину сходить (Божа благодать).
- Тому дитина стає (Божою дитиною і християнином).
- Слово християнин утворилося від слова (Ісус Христос).
- Слово Христос означає (Спаситель).
3.Гра ‘Намалюй портрет”
Учні на кружечках, приготовлених вчителем, малюють кольоровими олівцями свій портрет, пишуть своє ім’я і що воно означає. Потім виходять до дошки і повідомляють, що означає їхнє ім’я. Зображення приклеюють на колаж.

VІІ. Підсумкова частина. Виконання завдань в робочому зошиті. Оцінювання роботи учнів. Молитва.
Підготувала вчитель християнської етики НВК «Великобірківська ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія ім. С. Балея» Волкова О. В.
Особисті інструменти