Підволочиський методкабінет інформує

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Семінар заступників керівників з НВР

семінар

11 грудня на базі Остап’ївської ЗОШ І-ІІІ ступенів Підволочиського району відбувся районний семінар заступників директорів з навчально-виховної роботи на тему “Аналітична діяльність заступника директора з навчально-виховної роботи. Аналіз уроку». Мета семінару: розкрити сутнісний зміст оцінки сучасного уроку, надати методичну допомогу ЗНВР щодо аналізу уроку. У роботі семінару взяли участь завідувач РМК Сакевич Г.Р., методист РМК Павлів А.М. Заступник директора з навчально-виховної роботи Попівчак М.П. провела із учасниками семінару методичний тренінг «Сучасний урок. Аналіз сучасного уроку». Присутні мали змогу переглянути записи відео фрагментів уроків з метою аналізу окремих аспектів. Підсумком семінару стало проведення круглого столу, вироблення методичних рекомендацій.

Завідувач РМК Г.Р. СакевичКонкурс "Учитель року-2015" в номінації "українська мова та література"

семінар

За вікном – зима,
Навчальний рік, звичайно, робить кроки,
Втішають душу нові імена
На конкурсі «Учитель року».

9 грудня 2014 року відбувся конкурс «Учитель року - 2015» в номінації «Учитель української мови та літератури». В конкурсі брали участь: Дацко Ю.І. – учитель української мови та літератури Скориківської ЗОШ І-ІІІ ст., Брицька О.Я. - учитель української мови та літератури Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст., Мархевка Т.Б. - учитель української мови та літератури Оріховецької ЗОШ І-ІІІ ст., Каторож О.Г. - учитель української мови та літератури Лозівської ЗОШ І-ІІ ст. Всі учасники презентували свій досвід роботи, показали глибокі знання матеріалу та оригінальність думок. Переможцем конкурсу стала учитель української мови та літератури Лозівської ЗОШ І-ІІ ст. Методист райметодкабінету Капелусь Г.І. привітала всіх конкурсантів.

Методист РМК Капелусь Г.І.
Семінар вчителів ОХЕ

семінар

27 листопада 2014 року на базі Галущинської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся семінар-практикум вчителів основ християнської етики на тему: «Робота вчителя основ християнської етики у вихованні в школярів християнських цінностей і моралі». Розпочався семінар духовним гімном України «Молитва за Україну». Своєю педагогічною майстерністю поділилась вчителька Галущинської ЗОШ І-ІІ ст. Л.Й. Малашок. Людмила Йосипівна підготувала та презентувала урок основ християнської етики у 5 класі. Тема уроку: «Вміння прощати». Учасникам семінару був запропонований виховний захід «Найважливіша книга в житті людини». Директор Галущинської ЗОШ І-ІІ ст. І.П. Гречкович провела з усіма цікаву заочну подорож «Дорогами рідного села», ознайомила з успіхами та напрацюваннями педагогів. Цікаву доповідь підготувала вчителька Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ст. І.П. Курило: «Роль і місце церкви в навчанні та вихованні на прикладі діяльності митрополита Андрея Шептицького». Поділилась досвідом роботи і вчителька Лозівської ЗОШ І- ІІ ст. Л.С. Хома. Вона підготувала урок у 7 класі «Здатність піти за покликанням сумління». Були прийняті методичні рекомендації, які будуть використовуватися учасниками семінару в подальшій роботі.


Методист РМК Петрунів-Данилишин Г.Г.Семінар вихователів ДНЗ

27 листопада 2014 року на базі Зарубинецького ДНЗ відбувся семінар вихователів дошкільних навчальних закладів на тему «Технологія побудови освітнього процесу за допомогою методичного конструктора». Вихователь Скала Г.М. провела з дітьми ранкову зустріч. Під час ранкової зустрічі діти вітали одне одного, вислуховували думки друзів, ставили запитання, обговорювали новини і розклад дня. Маленькі доповідачі гордо крокували до «крісла автора», охоче ділилися інформацією, обмінювалися власними ідеями. Вихователь поділилася досвідом проведення таких зустрічей, розповіла про структуру та послідовність чергування всіх компонентів, їх результативність. Учасники семінару мали змогу апробувати технологію побудови освітнього процесу на основі методичного конструктора. Працюючи в групах, вони створювали схеми змістового наповнення теми у вигляді концептуальної та інтелектуальної карти, складали перспективний план проживання теми за видами діяльності, конструювали змістове і діяльнісне наповнення вікової групи.


Методист РМК Т.Є. Дячук


Семінар керівників

семінар

14 листопада на базі Токівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар керівників навчальних закладів на тему «Розвиток механізмів державно-громадського управління школою як важлива умова забезпечення життєздатності та конкурентоспроможності загальноосвітнього навчального закладу». У роботі семінару взяли участь начальник відділу освіти Підволочиської райдержадміністрації Мотика С.С., яка ознайомила присутніх із основними моделями та технологіями державно-громадського управління освітою, голова районної ради Копчак П.С., завідувач кафедри методики навчальних предметів та освітнього менеджменту Тернопільського ОКІППО, доктор педагогічних наук Боднар О.С. Оксана Степанівна провела із директорами тренінг з визначення проблем впровадження державно-громадського управління на основі SWOT-аналізу.


Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


Школа молодого керівника

семінар

12 листопада 2014 року на базі Староскалатської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання школи новопризначеного керівника. Завідувач районним методичним кабінетом Сакевич Г.Р. ознайомила присутніх із контрольно-аналітичною діяльністю керівника ЗНЗ. Було відвідано урок хімії в 7 класі (вчитель Минда О.О.), керівник школи Скібньовський А.Т. поділився досвідом роботи з написанням наказів як однією із форм управлінського рішення та аналітичної роботи директора.


Завідувач РМК Г.Р. Сакевич
Семінар викладачів "Захисту Вітчизни"

семінар

11 листопада 2014 р. на базі Токівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар викладачів "Захисту Вітчизни" з питань війсково-патріотичного виховання "Борцям за волю України присвячується!".


Методист РМК І.М. Липка

Семінар ДНЗ

семінар

30 жовтня 2014 року на базі Полупанівського дошкільного навчального закладу відбувся семінар завідувачів ДНЗ на тему «Створення музейного освітнього простору в дошкільному навчальному закладі». Мета семінару – акцентувати увагу педагогів щодо створення музейного середовища в дитячих садках як джерела формування національної свідомості, креативності, духовного розвитку дошкільників. Досвід роботи з створення міні-музею ляльки в ДНЗ презентувала завідувачка закладу Петрик Л.З. Учасники семінару обговорили питання чому музейна педагогіка запитана саме зараз, як правильно створити освітній музейний простір у дитячих садках і чим його наповнити. Учасники семінару переглянули заняття з дітьми, яке провела вихователь Колісник І. І. Дошкільнята не тільки розглянули музейні експонати - старовинні і сучасні ляльки, ляльки - сувеніри і ляльки-мотанки, а й самі виконували роль екскурсовода, розповідаючи про ляльки, які вони виготовили разом з батьками, власноруч виготовили свої ляльки-мотанки.

Методист РМК Т.Є. Дячук

Обласний семінар ГПД

семінар

22 жовтня 2014 року на базі ТОКІППО відбувся обласний семінар-практикум для методистів РМК, відповідальних за роботу вихователів груп продовженого дня, з проблеми «Спільна діяльність вчителя і вихователя груп продовженого дня як одна з умов ефективності навчально-виховного процесу». Г.П. Мороз, методист ОКІППО, привітала учасників семінару і побажала всім плідної роботи. Галина Петрівна ознайомила з формами взаємодії вчителя і вихователя ГПД. Г.Р. Сакевич, завідувач Підволочиського РМК, зацікавила присутніх цікавою розповіддю про Підволочиський район, розповіла про здобутки та перспективи освітян району. В.Є. Кавецький, викладач ОКІППО, кандидат педагогічних наук, виступив з проблемою «Психологічні особливості взаємодії вихователів груп продовженого дня та вчителів початкових класів». Свою увагу він акцентував на співпраці та взаєморозумінні вчителя та вихователя ГПД. Своїм досвідом роботи та педагогічною майстерністю поділились вихователі ГПД: Пунда Л.В. – вихователь Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст., Дацко Л.В. – вчитель початкових класів Мисловецької ДНЗ-ЗНЗ., Кобильняк Н.В. – вихователь Підволочиської гімназії ім. І. Франка, Мархивка Г.М. – вихователь Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. У своїх презентаціях вони показали тісну співпрацю вчителя та вихователя ГПД, що дає позитивні результати у навчально-виховному процесі. Учасники семінару прослухали виступ Коненко Л.Б., методиста ОКІППО, на тему «Створення сприятливого мікроклімату в учнівському колективі з метою формування інтересу до самостійного здобуття знань». На завершення був проведений тренінг. Семінар методистів РМК пройшов творчо та цікаво.


Методист РМК Г.Г. Петрунів


Семінар вчителів початкових класів

семінар

24 жовтня на базі Магдалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені родини Голоядів відбувся семінар вчителів початкових класів на тему “Формування художньо-естетичної компетентності молодших школярів засобами мистецтва». У роботі семінару взяли участь завідувач РМК Г.Р. Сакевич, вчителі образотворчого та музичного мистецтва Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. Дацко Г.А., Гельовська О.В., Паюк О.О., вчитель музичного мистецтва Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ст. Міхневич А.Л., вчитель початкових класів Хмелиськівської ЗОШ І-ІІІ ст. Кузняк Л.Ф., завідувач ПМПК Вовна А.М. З учасниками семінару проведено тренінг “Творчість як засіб реалізації потенційних можливостей особистості».


Завідувач РМК Г.Р. СакевичПро ЗНО-2015


Абітурієнтів 2015 року чекають новації у системі ЗНО. Зокрема, скасують мінімальний 124-бальний бар’єр та запровадять поріг «склав ЗНО» та «не склав ЗНО». Окрім того, сертифікати минулих років дійсними не вважатимуть, відтак випускники складатимуть іспити повторно. У 2015 році Український центр оцінювання якості освіти також впроваджує тести дворівневої складності з двох предметів: української мови і літератури, математики («базовий рівень», «поглиблений рівень»). Для усіх випускників загальноосвітніх шкіл державну підсумкову атестацію з української мови відтепер поєднають із тестом ЗНО з української мови і літератури. Для цього у базовій частині тесту виділять завдання, що стосуватимуться української мови. ДПА буде складатися тільки з української мови. Не складатимуть абітурієнти у 2015 році іспити з всесвітньої історії та світової літератури. Ці навчальні предмети виключені із переліку дисциплін для тестування. На сайті Українського центру оцінювання якості освіти http://testportal.gov.ua у розділі «Підготовка до ЗНО» розміщено матеріали на допомогу абітурієнтам: Програми зовнішнього незалежного оцінювання з навчальних предметів. Характеристика сертифікаційної роботи з навчального предмета. Інформацію про ЗНО-2015 можна отримати за телефоном «гарячої лінії» в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти (0352) 435785.


Методист РМК А.М. Павлів


Флеш-моб

Флеш-моб

В рамках районного учнівського проекту «Україна – країна єдина» з вересня по листопад в навчальних закладах Підволочиського району організовується і проводиться флеш-моб.


Методист РМК М.М. Гладич
Семінар з фізики

Семінар з фізики

15 жовтня 2014 року на базі Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст. відбувся районний семінар учителів фізики з проблеми: «Формування фізичних компетентносте учнів при розв’язуванні задач». На семінарі методист рай метод кабінету Гладич М.М. ознайомила учителів району із значенням розв’язування задач для конкретизації знань учнів, розвитку їх вмінь та навичок. На семінарі розглядалось питання підготовки учнів 7-11 класів до ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з фізики та астрономії. Учитель фізики Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст. продемонструвала підсумковий урок у 8 класі з теми: «Механічний рух».


Методист РМК М.М. ГладичФлеш-моб Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст.

Флеш-моб

23 вересня на центральній площі селища Підволочиськ відбувся флеш-моб «Україна – єдина» за участю 342 учнів Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Учні 5-11 класів об’єднались, утворивши контури нашої держави із жовто-блакитними стягами. Учні 5-А, 10-А, 11 класів виконали сучасні хореографічні композиції під супровід українських пісень. Даний флеш-моб був одним із уроків української звитяги.


Методист РМК А.М. Павлів
Колегія відділу освіти

Колегія 27.08.2014

27 серпня 2014 року відбулася розширена колегія відділу освіти. Начальник відділу освіти Мотика С.С. підвела підсумки 2013-2014 н.р. та окреслила завдання на 2014-2015 н.р. В обговорені доповіді начальника взяли участь педагоги району та керіництво районної державної адміністрації і районної ради.

Методист РМК А.М. Павлів

Семінар-тренінг з інформатики

Семінар-тренінг вчителів інформатики

17 червня 2014 року на базі Підволочиської гімназії імені І.Франка відбувся тренінг на тему: "Використання технологій Веб 2.0 у роботі вчителя інформатики". У ньому брали участь вчителі інформатики шкіл І-ІІІ ступенів нашого району. Досвідом роботи ділився Пронозюк А.Б. – вчитель інформатики Кошляківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
На тренінгу розглядалися як теоретичні питання використання технологій Веб 2.0, так і проведено практичні заняття. На практичній частині учасники провели реєстрацію на сервісі Google, працювали з Диском, створювали блоги. Особливе зацікавлення викликав процес створення інтерактивних он-лайн вправ на сервісі http://learningapps.org.

Методист РМК А.М. ПавлівУрочиста академія присвячена 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка

В історії кожного народу є імена, які становлятьйого велич, славу і національну гордість. Саме таким для України є Тарас Григорович Шевченко.
20 травня у Підволочиській ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена урочиста академія, прирсвячена 200-річчю з дня його народження. Дійство розпочалося із літературно-музичної композиції "Думи мої, думи мої...", її виконував учнівський хоровий колектив Кам'янківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, та виступу учня 10 класу Підволочиської ЗОШ, який читав вірш "І мертвим, і живим, і ненародженим...". Виконуюча обов'язки голови РДА М. І. Кульбаба підкреслила, що Шевченко - єдиний для всіх українців та власний для кожного особисо. Адже в його поезіях ми можемо знайти відповіді на запитання різного роду, не винятком є і сьогоднішні події в Україні, можна сказати, що Тарас Григорович їх пророкував.

Методист РМК Г.І. Капелусь


Семінар-практикум вчителів історії та правознавства

Семінар-практикум вчителів історії та правознавства

13.05.2014 року відбувся семінар-практикум вчителів історії та правознавства на базі районного методичного кабінету на тему «Реалізація індивідуального та диференційованого навчання на уроках історії та правознавства».
Досвідом роботи з даної теми поділилась вчитель історії та правознавства Полупанівської ЗОШ І-ІІ ступенів Жондло Марія Казимирівна. Вчитель охарактеризувала та показала на практиці усі методи та новітні технології, які вона використовує при впровадженні теми «Реалізація індивідуального та диференційованого навчання на уроках історії та правознавства». Учасники семінару-практикуму отримали диски з матеріалами з досвіду роботи вчителя, які вони зможуть використати у своїй роботі.
На завершення семінару-практикуму відбулось засідання круглого столу під час якого обговорювались шляхи впровадження на практиці теми «Реалізація індивідуального та диференційованого навчання на уроках історії та правознавства».


Методист РМК І.І. Монартович

Семінар вихователів дошкільних навчальних закладів і вчителів початкових класів

07 травня 2014 року відбувся семінар вихователів дошкільних навчальних закладів і вчителів початкових класів з проблеми «Спільна робота дошкільного навчального закладу і школи у забезпеченні підготовки дітей до навчання в школі. Психолого - педагогічний супровід першокласників».
Учасники семінару відвідали комбіноване заняття в старшій групі Новосілківського дошкільного навчального закладу та узагальнюючий інтегрований урок з природознавства і грамоти в 1 класі Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст.
Педагоги ще раз утвердилися в думці, що лише організація єдиного навчального простору зробить перехід від попереднього вікового періоду до нового безболісним і успішним для дитини, дасть їй можливість швидше адаптуватися до навчання в школі, забезпечить умови, спрямовані на збереження здоров'я, емоційного благополуччя, розвиток індивідуальності кожної дитини. Коли дві початкові ланки освіти будуть діяти не ізольовано один від одного, а в тісному взаємозв'язку, коли будуть скоординовані цілі, завдання, зміст, методи, засоби та форми організації освітніх процесів дитячого садка і школи, тоді педагогічний процес матиме цілісний, послідовний і перспективний характер.


Семінар з фізики

Семінар з фізики

25 квітня 2014 квітня відбувся районний семінар учителів фізики на тему: «Використання різнорівневих задач на уроках фізики для формування світогляду учнів». Своїм досвідом роботи з даної проблеми ділилися, як і досвідчені так і молоді учителі. При проведенні круглого столу з обміну досвідом роботи на семінарі вчителями вироблені методичні рекомендації з даної проблеми.

Методист РМК М.М. Гладич

Семінар з німецької мови

В час Великого посту кожен з нас намагається очиститися духовно. Таку можливість мали учасники районного семінару вчителів німецької мови, який відбувся 10 квітня у с. Полупанівка. Гості відвідали святі місця села, ознайомилися з історією їх виникнення, а також пройшли Хресну Дорогу на Святій горі. До глибини душі зворушували розважання над життям і страстями Спасителя, адже цим подіям не дві тисячі років, а щодня ми завдаємо все нові і нові рани Христові своїми гріхами. «То не цвяхи, а мій гріх Тебе прибив», доносилися до кожного серця слова пісні. Стації Хресної дороги заставляли задуматися про буденні речі: про засудження оточуючих, сором падіння, слабкість у спокусах, байдужість. Проте останні рядки кожного розважання дарували надію і прагнення до переміни в нашому житті. «Я візьму свій хрест покірно, я не смію нарікати, бо за мене на Голгофу сам Ісус ішов вмирати», - щиро лились слова із дитячих уст. Діти молилися за батьків, рідних, друзів, вчителів, за те, «щоб не лилось більше крові в нашій рідній Україні». У виконанні учнів звучали роздуми і духовні пісні українською та німецькою мовою. До сліз зворушував спів хору під керівництвом Олійника П. В.
Уся Хресна дорога мала глибинний зміст бути тим містком, який приведе нас ближче до Бога.
Після завершення Хресної дороги учасники зібрались у храмі Святої Трійці, де отець Михайло Карпець відслужив молобень за здоров’я. У своєму слові о. Михайло наголосив на значенні Христа у нашому житті. «У кожного свій хрест і ми повинні його з покорою прийняти. У щоденній суєті стараймося знаходити час для Бога, для молитви», - зазначив о. Михайло і побажав у радості, мирі та спокої зустріти світлий празник Воскресіння Христового.
Із подякою до учнів та учасників Хресної мандрівки звернулася методист Підволочиського районного методичного кабінету Трач Ганна Іванівна. Сподіваємось, що ця Хресна дорога дала можливість кожному присутньому зазирнути у свою душу і знайти правильний шлях до нашого Творця.


Вчимося все життя

Символічно з Хресної дороги, що на Святій горі, розпочався 11 квітня 2014 року семінар директорів загальноосвітніх закладів району в Староскалатській ЗОШ I-III ступенів. Зворушливі слова учнів школи про жертовність Спасителя в ім’я людей стала для кожного з нас приводом для роздумів у такий непростий для України час. Всі відчули серцем, що тільки велика сила любові до ближнього може врятувати наш народ. Відвідали ми і храми Святої гори, почули легенду про явлення Богородиці, про скупого пана та його оздоровлення після покаяння. Всі відчули душевне просвітління та піднесення у цих воістину святих місцях.
Начальник відділу освіти Мотика Світлана Станіславівна, завідувач районним методичним кабінетом Сакевич Галина Ростиславівна шукають нових шляхів та підходів до проведення всіх освітніх заходів і, що особливо приємно, мають вони духовний вплив на людину. Ці добрі починання зближують освітян, надають їм сили і натхнення у нелегкій справі навчання і виховання молодого покоління.
Приємно вразила директорів району Староскалатська ЗОШ I-III ступенів своїм нестандартним підходом до проблеми профільного навчання у малокомплектній сільській школі. Результативністю такого навчання похвалився директор школи Скібньовський Андрій Тарасович, адже випускники школи успішно здають ЗНО і вступають у вузи завдяки новаціям у системі освіти, що стосуються профільного навчання. Енергійності такого директора позаздрить будь-хто, адже і досвід роботи, і бажання працювати у нього вдосталь. Ознайомив нас директор і з Концепцією та Програмою профільного навчання, правовою базою. Запропонував навіть скласти навчальний план і зразу ж зашифрував правильну відповідь. Правда, заступник директора школи Минда О.Д. розповіла і про ризики впровадження такого навчання, адже воно ефективне лише за згодою батьків, учнів та вчителів.
Підсумувала роботу семінару директорів шкіл Мотик С.С, вона надала методичні рекомендації щодо подальшої роботи керівникам навчальних закладів. Всі були задоволені насиченим графіком, плідною працею, духовним піднесенням. Велика вдячність педагогам школи за згуртованість, вміння працювати, розуміти один одного. Нам цього зараз дуже бракує.
Освітяни району, незважаючи ні на що, плідно працюють, вкладають у душі наших дітей почуття людської гідності, патріотизму, великої любові до людини. У Страсний тиждень про ці цінності нам варто задуматися, як ніколи серйозно і зробити власні висновки, вирішальні кроки назустріч один одному, адже «нема на світі України, немає другого Дніпра».


Пробне ЗНО-2014

22 та 29 березня у Підволочиській гімназії імені Івана Франка відбулось пробне тестування для випускників 2014 року. У тестуванні взяли участь 105 дітей (57 та 48 відповідно). Для роботи пункту тестування було залучено 16 педагогічних та 1 медичний працівник. За порядком під час проведення пробного ЗНО-2014 слідкували працівники правоохоронних органів. Недоліків та порушень у роботі пункту пробного тестування не виявлено.

Методист РМК А.М. Павлів


творча група вчителів початкової школи

11 жовтня 2012 року на базі Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання обласної творчої групи вчителів початкових класів на тему: «Формування мовленнєвої компетентності учнів на уроках в початкових класах». До нас завітали гості з різних куточків району.
Керівник школи Хлистун Л. І. школи розповіла гостям про навчальний заклад, здобутки та перспективи.
Учасники творчої групи ознайомилися з навчально-виховними закладами нашого району, культурною спадщиною Надзбручанського краю, з досвідом роботи педагогів щодо впровадження передових форм і методів роботи.
Методист ТОКІППО Морська Я.Ф. ознайомила з планом засідання творчої групи, актуальністю проблеми щодо розвитку зв’язного мовлення молодших школярів.
Завідувач районним методичним Сакевич Г.Р. розкрила тему: « Розвиток зв’язного мовлення – провідний принцип навчання рідної мови в початкових класах». «Система роботи з розвитку зв’язного мовлення молодших школярів» - таким був виступ керівника районного методоб’єднання вчителів 2 класу Гурської Н.Є. Крива Н.І., вчитель початкових класів Богданівської ЗОШ І-ІІ ступенів, поділилася своїм досвідом роботи.
Учасники засідання відвідали та обговорили урок розвитку мовлення у 2 класі з використанням інноваційних технологій на тему: «Речення. Текст», який на високому методичному рівні провела вчитель початкових класів Бойко Г.В.
Між членами районної та обласної груп відбувся методичний діалог з виробленням методичних рекомендацій.
Учасники відвідали обласний меморіальний музей-садибу Леся Курбаса у с. Старий Скалат та Святу гору у селі Полупанівка (екскурсію, по якій провела вчитель Полупанівської ЗОШ І-ІІ ступенів Олійник О.М.).
З гарним настроєм, масою вражень гості повернулися додому.

Завідувач районним методичним кабінетом Г.Р. Сакевич


Вітаємо конкурсантів Час – невблаганна категорія, його вічного впливу ніхто не владен зупинити бодай на мить. І все ж подумки повертаємося до 1996 року, коли було започатковано конкурс « Учитель року».

Минуло вже 15 літ, а він живе, розвивається, вдосконалюється. Ось цьогоріч у змаганнях педагогічної майстерності брали участь учителі різних номінацій: «Історія», «Світова література», «Іноземна мова», «Початкові класи» і «Образотворче мистецтво». Фіналістами конкурсу стали: Бульбіна Марія Василівна – вчитель історії Скалатської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Пелих Галина Михайлівна – вчитель світової літератури Качанівської ЗОШ І- ІІІ ступенів, Лєщук Емілія Миколаївна – вчитель німецької мови Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Герасим Ольга Іванівна – вчитель початкових класів Кривенської ЗОШ І-ІІ ступенів, Черкас Мирослава Петрівна – вчитель образотворчого мистецтва Підволочиської гімназії ім. Івана Франка.
І 13 січня, в переддень Нового (старого) року відбулося районне свято переможців – майбутніх учасників обласного конкурсу. В урочистій залі будинку школярів зібралися іменинники свята, їх досвідчені наставники – методисти районного методичного кабінету, керівники та їх заступники загальноосвітніх навчальних закладів. На святі були присутні і вітали учасників заступник голови райдержадміністрації Мельник Мар’яна Богданівна, начальник відділу освіти Дячук Любомира Євгенівна.Сценарій був побудований так, що знайомство з учасниками конкурсу, презентація їх досвіду перепліталися з вітаннями та виступами учнів будинку школярів. Ведуча свята Жук Оксана Любомирівна майстерно представляла вчителів – конкурсантів та учасників художньої самодіяльності. Вчителі представляли свій досвід роботи, знаходили вихід з непередбачених педагогічних ситуацій, презентували свої захоплення. Кожен з них своєрідно, неповторно представляв власну творчість, педагогічний пошук.
Хочеться відзначити плідну працю працівників методичного кабінету : Продеус Олени Миколаївни, Трач Ганни Іванівни, Мотики Світлани Станіславівни, Капелусь Галини Іванівни – методистів, які підготували талановитих конкурсантів і плекають молоді паростки на освітянській ниві. Поруч із досвідченими учителями в конкурсі брали участь і освітяни із десятирічним педагогічним стажем і ділилися своїм набутим досвідом. Всі присутні бажали їм нових здобутків, терпимості, наполегливості, любові до справи!
За буденними фразами кожного з переможців криється щоденна клопітка праця, творчість, душевна напруга, терпіння, любов до справи, що стала їхнім покликанням. Так, справді, настав час будувати Храм Поклоніння рядовому учителю!

Завідувач районним методичним кабінетом Г.Р. Сакевич


18 березня на базі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання творчої майстерні педагога початкових класів: відповіді на виклики сучасної освіти.
На семінарі розглядалися питання підвищення якості навчальних досягнень учнів через впровадження інноваційних технологій. Завідувач РМК Сакевич Г.Р. зокрема розкрила питання сучасних концепцій організації навчально-виховного процесу в початковій школі.
Завідувач методичним кабінетом Сакевич Г.Р. зуміла зацікавити керівників методичних об’єднань початкових класів творчим проектом, який отримав назву «Від творчого прийому – до творчого уроку». Робота над проектом була організована у шість етапів: 1.Проектне навчання (Липка Р.В., вчитель Оріховецької ЗОШ І-ІІІ ст.); 2.Особистісно-орієнтоване навчання (Довгошия О.С., вчитель Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст.); 3.Компетентно зорієнтоване навчання (Крива Н.І., вчитель Богданівської ЗОШ І-ІІ ст., Ціслюк О.В, вчитель Галущинської ЗОШ І-ІІ ст.); 4.Проблемно-розвивальне навчання (Лебідь Л.Д., вчитель Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст.); 5.Інтерактивне навчання (Каліста О.З., вчитель Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст.); 6.Інформаційно-комунікаційні технології навчання (Сачко Л.М, вчитель Підволочиської гімназії ім. І.Франка).
Усі свої пропозиції, побажання, ідеї вчителями початкових класів щодо впровадження сучасних концепцій були висвітлені в «Килимі ідей».
Після жвавого обговорення побаченого і почутого з побажаннями міцного здоров’я і гарного настрою завершила роботу завідувач РМК Сакевич Г.Р.


Творчий вчитель – це надія суспільства на освічене майбутнє»

17 березня на базі Кривенської ЗОШ I-II ступенів відбулося засідання творчої групи вчителів географії. В цьому навчальному році творча група працює над проблемою «Удосконалення навчально-виховного процесу на основі впровадження інноваційних технологій». Інноваційні технології є інструментом побудови ефективного уроку і в XXI столітті творчому вчителеві без них не обійтись. «Формування творчої активності учнів шляхом застосування ІКТ на уроках географії» - такою була тема засідання творчої групи.
Гостинно зустріла гостей -12 вчителів географії району - вчителька географії школи Кучарська Світлана Петрівна. Уже декілька років творча група працює над вивчення соціально-економічної характеристики Підволочиського району. Під керівництвом методиста райметодкабінету Мотики Світлани Станіславівни був виданий посібник для вчителів з географії рідного краю. Ось чому своє засідання творча група почала з ознайомлення з процесом виробництва на головних підприємствах Скалатчини – Новосілківському спирзаводі і ТОВ «Кар’єр «Новосілка». Вчителі-географи довідалися про історію виникнення цих підприємств, їх здобутки і проблеми.
Дев’ятикласники школи запросили присутніх на уявну екскурсію по селу Криве. Гості довідалися про походження назви села, про основні віхи історії, про видатного етнографа XIX ст. М. О. Бучинського, який народився в селі Криве, здійснили презентацію школи. Кучарська С. П. провела відкритий урок у 8 класі на тему «Тваринний світ України» з використанням інформаційно–комп’ютерних технологій. Учні продемонстрували свої презентації, які характеризували фауну України, тварин, що зникли з території нашої країни, запросили у «сафарі» на шкільному подвір’ї. Діти показали своє вміння створювати вернісаж, стінгазету, буклети, усний журнал. Це був інтегрований урок географі і біології – разом з Світланою Петрівною урок вела молода вчителька біології школи Якубців Уляна Ярославівна.

Методист РМК С.С.Мотика


Перлини педагогічної творчості У контексті чергового етапу реформування школи відкриваються нові можливості для викладання християнської етики у школі, яка стала предметом активного суспільного інтересу та державної підтримки. Яскравим прикладом підтримки творчих починань учителів, популяризації їхніх педагогічних здобутків є конкурс «Учитель року». Цього року вдруге з ініціативи Національного університету «Острозька академія» та за підтримки Міністерства освіти і науки України проводиться Всеукраїнський конкурс «Учитель року з предметів морально-духовного спрямування». Конкурс «Учитель року» це завжди яскрава подія, свято фахівців, завдяки старанням, ентузіазму і шляхетності яких зберігаються та примножуються найкращі традиції української школи. 22 березня в межах методичного об’єднання вчителів християнської етики вперше в районі проводився конкурс «Учитель року з предметів морально-духовного спрямування». Цей конкурс продемонстрував неповторне обличчя учасників, презентував їх знахідки, відкриття. У конкурсі взяли участь п’ять педагогів шкіл району: Підгорняк І.А., вчитель християнської етики Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст., Липка Р.В., вчитель християнської етики Оріховецької ЗОШ І-ІІІ ст., Мозіль Н.А., вчитель християнської етики Скалатської ЗОШ І-ІІІ ст., Смакула Г.Є та Ткач О.В., вчителі християнської етики Колодіївської ЗОШ І-ІІІ ст.
Чим же вразили номінанти у презентації свого досвіду роботи. Розмаїттям методичних прийомів викладання предмета, шляхами оптимальної подачі матеріалу, прагненням оригінальності та самобутності вирізнялася презентація Підгорняк Ірини Анатоліївни. Оригінальними підходами до реалізації проблеми духовно-морального виховання учнів запам’яталася демонстрація слайдів Липки Руслани Володимирівни. Пошуком різноманітних ігрових форм і методів навчання і виховання вразила вчителів району Мозіль Наталія Андріївна. Досвід з проблеми духовно-морального виховання продемонстрували вчителі Смакула Галина Євгенівна та Ткач Ольга Василівна.
Переможцем конкурсу стала вчителька Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст Підгорняк І.А., яка буде захищати честь району в номінації «Християнська етика» в обласному етапі. Педагогічна майстерність вчительки – це характеристика її професійної діяльності.

Методист РМК О.М.Продеус


Майстер-клас «Я атестуюсь»

23 березня на базі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся майстер-клас «Я атестуюсь!». Своїм досвідом роботи, секретами педагогічного успіху поділились перед заступниками з навчально-виховної роботи та працівниками методичного кабінету педагогічні працівники шкіл району, які у 2010-2011 атестуються на встановлення вищої кваліфікаційної категорії.
З вітальним словом до них звернулася завідувач районним методичним кабінетом Сакевич Галина Ростиславівна.
У цікавій нетрадиційній формі учителі презентували свою педагогічну майстерність, поділились творчими напрацюваннями, показали власний педагогічний почерк. Педагогічні працівники постійно ведуть пошуки нових форм та методів роботи. Все це ради того, щоб побачити захоплення і вдячність в очах дітей. Хочеться побажати їм наполегливості, педагогічної майстерності та подальшого творчого зростання.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


VIII районний фестиваль обдарованої і талановитої молоді «Веселка Надзбруччя»

1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, на Підволочищині традиційно проводиться районний фестиваль обдарованої і талановитої молоді «Веселка Надзбруччя». Цього року це свято проводиться уже восьмий раз.
В приміщенні Підволочиського РБК зібрались молоді дарування із усього району, які протягом 2010-2011 навчального року наполегливо засвоювали нові знання, розвивали свої вміння і здібності, творчо мислили, брали активну участь у суспільному житті школи, району, області, предметних олімпіадах, конкурсах, проектах, акціях, спортивних і туристичних змаганнях, презентували свої талант і ерудицію.
Із щирими привітаннями і напутнім словом до талановитих дітей звернулась начальник відділу освіти Підволочиської РДА Дячук Л.Є. та відзначила їх грамотами і нагородами.
Серед гостей свята були присутні представники Підволочиської РДА і районної ради, а саме, заступник голови районної державної адміністрації, голова організаційного відділу Мельник М.Б. і керівник апарату районної ради Рубльовський М.М., які нагородили обдаровану юнь грамотами і цінними подарунками.
Протягом усього свята глядачів радували своїми хореографічними і вокальними номерами вихованці Підволочиського і Скалатського будинків школярів, які також є учасниками і призерами різноманітних конкурсів і фестивалів обласного рівня.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


06.03.2012 року на базі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання динамічної групи керівників та заступників директорів з навчально-виховної роботи з проблеми «Науково-методичні основи ефективності сучасного уроку».
Під час навчання були розглянуті питання аналізу сучасного уроку,проведено ділову гру «Практика формування управлінських рішень на основі уроків».
Свій досвід роботи презентувала заступник директора з навчально-виховної роботи Городницької ЗОШ І-ІІ ступенів Тихоліз О.П.
У роботі засідання взяли участь завідувач РМК Г.Р.Сакевич, методист РМК Павлів А.М.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


14 березня на базі Новосільської ЗОШ I-IІI ступенів відбулося засідання творчої групи вчителів географії. Тема засідання творчої групи вчителів «Використання інформаційно-комунікаційних технологій на уроках географії».
Гостинно зустріла гостей -12 вчителів географії району – директор школи Гонтар Олена Петрівна та вчителька географії школи Шерстій Оксана Одесіївна. Учні школи запросили присутніх на уявну екскурсію по Новому селі. Вчителі познайомилися з історією села та відвідали музей історії школи . Шерстій О.О. провела відкритий урок у 9 класі на тему «Економіко-географічний поділ України» з використанням інформаційно–комп’ютерних технологій, телевізора. Учні продемонстрували створені презентації, газету, буклети, вміння працювати з комп’ютером. Під час уроку було продемонстровано використання різних комп’ютерних програм: офісних програм Word, Free Mind, Hot Potatoes, Exel, Publisher.
Опісля Оксана Одесіївна провела майстер-клас для вчителів географії.
На завершення учні та вчителі, батьки школи представили літературно-музичну композицію «Маленька крапелька величної держави – моє село, багато є таких! Зазнало лиха, бідувань і слави, воно живе і вічно буде жить!»

Методист районного методичного кабінету Мотика Світлана Станіславівна


15.03.2012 року на базі Галущинської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося засідання творчої групи вчителів початкових класів «Пошук» з питань роботи з обдарованими дітьми.
Вчителі відвідали урок українського читання в 3 класі, інтелектуальну гру «Що? Де? Коли?», вчитель Ціслюк О.В. Своїм досвідом роботи з даної проблеми ділились вчитель початкових класів Сачко Л.М. (Підволочиська гімназія ім. Івана Франка), Бойко Г.В.(Іванівська ЗОШ І-ІІІ ст.).
У роботі засідання взяли участь завідувач РМК Сакевич Г.Р,яка ознайомила присутніх з перспективами розвитку обдарованості учнів.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


20 березня на базі Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар вихователів ГПД з проблеми «Роль групи продовженого дня у підвищенні якості знань та у формуванні духовно-моральних пріоритетів учнів». Вихователі ознайомилися з освітньо - виховним простором школи, відвідали педагогічну майстерню вихователя Барняк І.М.: годину здоров’я «Про лінь забудеш, здоровим будеш» та виховний захід «Людина починається з добра». Як підсумок семінару відбувся семінар «круглий стіл» «Формування духовно-моральних цінностей учнів» в якому взяли участь методист РМК Продеус О.М., директор Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кучеравенко О.П., вихователі Величук Л.Л., Пунда Л.В., вчитель ОХЕ Курило І.П.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


21 березня на базі Городницької ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся семінар вчителів-словесників району з проблеми «Робота з обдарованими дітьми» на уроках української мови». В роботі семінару взяли участь завідувач методкабінетом Сакевич Г.Р. та методист Капелусь Г.І.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


22 березня на базі Хмелиськівської ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся районний семінар вчителів світової літератури з проблеми «Концептуальні основи аналізу художнього тексту в шкільному курсі світової літератури». Вчителі відвідали педагогічну майстерню захід «Вічна пісня кохання». У роботі семінару взяли участь методист РМК Продеус О.М., директор школи Кирилів С.З., вихователі школи.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич


Містом йде коляда

Вже традицією стало в час різдвяних свят проводити районний фестиваль зимового фольклору «Різдвяні дзвони», з метою вивчення та поширення традицій, звичаїв українського народу, виховання в юних громадян України шанобливого ставлення до культурної спадщини, формування патріотичних почуттів. 14 січня 2014 року відбувся ІХ районний фестиваль «Різдвяні дзвони» у якому брали участь 25 учнівських колективів загальноосвітніх шкіл району.
Із вітанням до учасників та гостей фестивалю звернулися перший заступник голови Підволочиської райдержадміністрації М. О. Черевик, керівник справами виконавчого апарату Підволочиської районної ради М. М. Рубльовський, начальник відділу освіти районної державної адміністрації С. С. Мотика. Учасникам фестивалю були представленні Вертепи, колядки, щедрівки, віншування, посівання. Усі колективи відзначилися майстерністю виконання, артистизмом, колоритом, костюмами.
Проте, слід відзначити виступи учнівських колективів Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. (дир. Добрунова М. А.), Кам’янківської ЗОШ І-ІІІ ст.(дир.Кучеравенко О. П.), Підволочиської гімназії ім. Івана Франка (дир. Папіровська О. Т.), Токівської ЗОШ І-ІІІ ст.(дир. Бабій Н. В.), Новосілківської ЗОШ І-ІІ ст.(дир. Довгошия О. В.), Городницької ЗОШ І-ІІ ст.(дир. Дацків М. М.), Мединської ЗОШ І-ІІ ст.(дир. Мокрій Н. О.), які показали високий рівень підготовки.

Завідувач РМК Г.Р. Сакевич
Особисті інструменти