Конспект уроку з теми "Фонетика" №2

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
Рядок 17: Рядок 17:
'''І. Актуалізація опорних знань.'''
'''І. Актуалізація опорних знань.'''
-
   Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах) Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу.
+
   Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах).
 +
 
 +
Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу.
 +
 
 +
'''ІІ. Перевірка домашнього завдання.'''
 +
 
 +
Лідери груп розповідають про виконану роботу, інші учасники ставлять питання по вивченій темі ( дослідження груп у додатку до уроку).
 +
 
 +
'''ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.'''
 +
 
 +
Знайомство з графікою, орфографією, орфоепією.
 +
Наша мова – звукова, і слова в ній передаються за допомогою звуків. Тому фонетика, як наука про звуковий склад мови, пов’язана з усіма галузями мовознавства. Однак особливо тісно -  три розділи науки про мову, які встановлюють і вивчають правила передачі звуків, звукового складу слів в усному і писемному мовленні (учитель вивішує на дошку нові терміни та коментує їх)

Версія 06:32, 17 червня 2011

Тема: Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв.

  Мета: удосконалити вміння учнів розрізняти звуки мовлення, та позначення їх на письмі; 

поглибити знання учнів про знаки письма, алфавіт, домогтися усвідомлення співвідношення звуків і букв у слові;

розвивати, увагу, пам’ять, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати логічне мислення, навики самостійної творчої роботи,;

виховувати любов до краси рідного краю.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: роздатковий матеріал, ключові слова, мультимедійний посібник «Українська мова. 5 клас», таблиця, ребуси, підручники.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань.

  Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах).
Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Лідери груп розповідають про виконану роботу, інші учасники ставлять питання по вивченій темі ( дослідження груп у додатку до уроку).

ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Знайомство з графікою, орфографією, орфоепією. Наша мова – звукова, і слова в ній передаються за допомогою звуків. Тому фонетика, як наука про звуковий склад мови, пов’язана з усіма галузями мовознавства. Однак особливо тісно - три розділи науки про мову, які встановлюють і вивчають правила передачі звуків, звукового складу слів в усному і писемному мовленні (учитель вивішує на дошку нові терміни та коментує їх)

Особисті інструменти