Вікіцитати діячів Тернопільщини

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Музиканти‎)
(Поет)
 
(21 проміжна версія не показана.)
Рядок 31: Рядок 31:
== Музиканти‎ ==
== Музиканти‎ ==
'''Баран Михайло Миколайович ''' ''(03.03. 1928 р., Хмелиська, Скалатського повіту (нині Підволочинського району) Тернопільської області — 15.01. 2004 р., Львів) — український бандурист, художник, скульптор, заслужений діяч мистецтв України.''
'''Баран Михайло Миколайович ''' ''(03.03. 1928 р., Хмелиська, Скалатського повіту (нині Підволочинського району) Тернопільської області — 15.01. 2004 р., Львів) — український бандурист, художник, скульптор, заслужений діяч мистецтв України.''
-
"Всемогутній Господи, благослови наш народ, нашу Україну, віру, незалежність та волю! Хай твоя ласка осіняє наше сьогодення та прийдешнє майбуття — наше покоління святою правдою і вірою, любов’ю, згодою та мудрістю, здоровим духом і тілом, силою, снагою, стійкістю і несхибністю і сьогодні, і завтра, і в Галактиці століть.
+
"'''Всемогутній Господи, благослови наш народ, нашу Україну, віру, незалежність та волю! Хай твоя ласка осіняє наше сьогодення та прийдешнє майбуття — наше покоління святою правдою і вірою, любов’ю, згодою та мудрістю, здоровим духом і тілом, силою, снагою, стійкістю і несхибністю і сьогодні, і завтра, і в Галактиці століть. Не допусти, Господи, до руїни нашої віри, мови та культури.  Благослови, Господи, наші родини, сім’ї, дітей, внуків і прийдешні покоління здоров’ям та благовістом, добрими вчинками, гарною наукою, щасливими дорогами та проживанням на рідній землі в ім’я Твоє, Боже!'''"
-
Не допусти, Господи, до руїни нашої віри, мови та культури.  Благослови, Господи, наші родини, сім’ї, дітей, внуків і прийдешні покоління здоров’ям та благовістом, добрими вчинками, гарною наукою, щасливими дорогами та проживанням на рідній землі в ім’я Твоє, Боже!"
+
-[[Користувач:Павлів Анатолій|Павлів Анатолій]] 10:07, 23 червня 2015 (EEST)
-[[Користувач:Павлів Анатолій|Павлів Анатолій]] 10:07, 23 червня 2015 (EEST)
== Науковці ==
== Науковці ==
 +
Олекса́ндр Теодо́рович Смаку́ла (9 вересня 1900 р., с. Добриводи Збаразького району — 17 травня 1983 р., м. Обурн, США) —  український фізик, відомий передусім як винахідник антирефлексійного покриття лінз.
 +
«Я уже понад сорок літ скитаюсь на чужині, але своєї Батьківщини не забув і повік не забуду».
 +
--[[Користувач:Герасимчук Олександр|Герасимчук Олександр]] 11:33, 4 серпня 2015 (EEST)
 +
 +
Іва́н (Ян) Я́кович Горбаче́вський (5 травня 1854 р., с. Зарубинці Збаразького району — 24 травня 1942 р., м. Прага, Чехія) — український хімік, біохімік, гігієніст та епідеміолог, термінограф, громадсько-політичний, освітній діяч. Академік ВУАН (1925 р.), дійсний член НТШ.
 +
--[[Користувач:Герасимчук Олександр|Герасимчук Олександр]] 12:06, 4 серпня 2015 (EEST)
 +
== Оратори‎ ==
== Оратори‎ ==
== Підприємці ==
== Підприємці ==
Рядок 41: Рядок 47:
== Перекладачі‎ ==
== Перекладачі‎ ==
== Письменники‎ ==
== Письменники‎ ==
 +
'''Сергій Синюк – письменник, краєзнавець, журналіст. Член Національних спілок письменників (2002), журналістів України (2007). Лауреат премій ім. С. Будного (2000), У. Самчука (2005) та Я. Стецька (2006).'''.
 +
Народився в місті Шумськ. Закінчив бібліотечний факультет Рівненського державного інституту культури (1998) та аспірантуру при Рівненському державному гуманітарному університеті (2011).
 +
 +
"А в моїх земляків і далі
 +
На душі - жалі і печалі.
 +
А найбільша печаль і обида -
 +
Зайва гривня в кишені в сусіда."
 +
 +
--[[Користувач:Лазарук Тетяна Євгенівна|Лазарук Тетяна Євгенівна]] 21:58, 1 вересня 2015 (EEST)
 +
 +
Зустріч із творчістю у кожної людини - своя та неповторна. Є люди, які народжуються для поезії ще будучи дітьми, а є такі, які виростають з нею та для неї. '''Богдан Михайлович Пісний завжди був небайдужою людиною, його не залишали спокійним чиїсь переживання, для нього найкращою втіхою є щира вдячність, щирість та розуміння''' Народився поет в мальовничому селі Лопушани, а навчався в Оліївській середній школі. <br>
 +
''Давай добро робити будем.<br>
 +
Як навіть хтось про це забуде.<br>
 +
Запам'ятай: Господь все бачить, <br>
 +
І він за все тобі віддячить''<br>
 +
[[Користувач:Різник Наталія|Різник Наталія Степанівна]] <br>
 +
 +
== Поет ==
 +
''' Володимир Хом’як''' народився 18 лютого 1950 року в с. Кабарівці Зборівського району Тернопільської області в сім’ї селянина. Віршувати почав, ще навчаючись у восьмирічній школі. Поезії Володимира Хом’яка були надруковані в місцевих періодичних виданнях.Автор збірок поезій "Сонцецвіт" (2004), "Дивограї серця", "Трояндою любов цвіте" (обидві - 2008).
 +
 +
[[Користувач:Соловій Тарас|Соловій Тарас]] <br>
 +
== Політики ==
== Політики ==
== Програмісти‎ ==
== Програмісти‎ ==
Рядок 52: Рядок 80:
== Сценаристи‎‎ ==  
== Сценаристи‎‎ ==  
== Філософи‎‎ ==
== Філософи‎‎ ==
 +
'''Кульчицький Олександр Юліанович ''' ''(08.02.1895р., м. Скалат Підволочиського р-ну – 30.04.1980р., м. Марсель, Франція) – філософ, вчений-психолог та соціолог, організатор вищої школи і науки, педагог, публіцист, громадський діяч. Доктор філософії, професор.'' "'''Філософія – це світогляд, універсальне знання, а не наука'''"
 +
-[[Користувач:Павлів Анатолій|Павлів Анатолій]] 11:12, 24 червня 2015 (EEST)
 +
== Футболісти ==  
== Футболісти ==  
== ‎Хіміки‎ ==
== ‎Хіміки‎ ==
== Художники‎‎ ==
== Художники‎‎ ==
== ‎Шахісти ==
== ‎Шахісти ==

Поточна версія на 16:27, 14 жовтня 2015

Зміст

Актори

Архітектори

Богослови

Патріарх Йосиф Сліпий (1892-1984рр.,с.Заздрість,Теребовлянський р-н)

Християнська Родина та Рідна Українська Школа – це передумови здорового виховання прийдешніх поколінь! Отож, заповідаю вам: відроджуйте їх і рятуйте їх в Україні й у всіх країнах поселення нашого Українського народу!


Блаженний Яким Сеньківський, Ієромонах, ЧСВВ (1896 – 1941, с. В. Гаї, Тернопільський р-н )

«Ховатися не буду, а без волі Господньої ні один волосок не впаде з моєї голови»

--Сівінська Олена 15:21, 18 червня 2015 (EEST)

Громадські діячі

Гумористи‎

Диктатори

Дипломати

Драматурги

Дуети‎

Економісти‎

Журналісти

Злочинці‎

Композитори‎

Космонавти

Критики

Лікарі‎

Льотчики‎

Математики‎

Мовознавці‎

Музиканти‎

Баран Михайло Миколайович (03.03. 1928 р., Хмелиська, Скалатського повіту (нині Підволочинського району) Тернопільської області — 15.01. 2004 р., Львів) — український бандурист, художник, скульптор, заслужений діяч мистецтв України. "Всемогутній Господи, благослови наш народ, нашу Україну, віру, незалежність та волю! Хай твоя ласка осіняє наше сьогодення та прийдешнє майбуття — наше покоління святою правдою і вірою, любов’ю, згодою та мудрістю, здоровим духом і тілом, силою, снагою, стійкістю і несхибністю і сьогодні, і завтра, і в Галактиці століть. Не допусти, Господи, до руїни нашої віри, мови та культури. Благослови, Господи, наші родини, сім’ї, дітей, внуків і прийдешні покоління здоров’ям та благовістом, добрими вчинками, гарною наукою, щасливими дорогами та проживанням на рідній землі в ім’я Твоє, Боже!" -Павлів Анатолій 10:07, 23 червня 2015 (EEST)

Науковці

Олекса́ндр Теодо́рович Смаку́ла (9 вересня 1900 р., с. Добриводи Збаразького району — 17 травня 1983 р., м. Обурн, США) — український фізик, відомий передусім як винахідник антирефлексійного покриття лінз. «Я уже понад сорок літ скитаюсь на чужині, але своєї Батьківщини не забув і повік не забуду». --Герасимчук Олександр 11:33, 4 серпня 2015 (EEST)

Іва́н (Ян) Я́кович Горбаче́вський (5 травня 1854 р., с. Зарубинці Збаразького району — 24 травня 1942 р., м. Прага, Чехія) — український хімік, біохімік, гігієніст та епідеміолог, термінограф, громадсько-політичний, освітній діяч. Академік ВУАН (1925 р.), дійсний член НТШ. --Герасимчук Олександр 12:06, 4 серпня 2015 (EEST)

Оратори‎

Підприємці

Педагоги

Перекладачі‎

Письменники‎

Сергій Синюк – письменник, краєзнавець, журналіст. Член Національних спілок письменників (2002), журналістів України (2007). Лауреат премій ім. С. Будного (2000), У. Самчука (2005) та Я. Стецька (2006).. Народився в місті Шумськ. Закінчив бібліотечний факультет Рівненського державного інституту культури (1998) та аспірантуру при Рівненському державному гуманітарному університеті (2011).

"А в моїх земляків і далі На душі - жалі і печалі. А найбільша печаль і обида - Зайва гривня в кишені в сусіда."

--Лазарук Тетяна Євгенівна 21:58, 1 вересня 2015 (EEST)

Зустріч із творчістю у кожної людини - своя та неповторна. Є люди, які народжуються для поезії ще будучи дітьми, а є такі, які виростають з нею та для неї. Богдан Михайлович Пісний завжди був небайдужою людиною, його не залишали спокійним чиїсь переживання, для нього найкращою втіхою є щира вдячність, щирість та розуміння Народився поет в мальовничому селі Лопушани, а навчався в Оліївській середній школі.
Давай добро робити будем.
Як навіть хтось про це забуде.
Запам'ятай: Господь все бачить,
І він за все тобі віддячить
Різник Наталія Степанівна

Поет

Володимир Хом’як народився 18 лютого 1950 року в с. Кабарівці Зборівського району Тернопільської області в сім’ї селянина. Віршувати почав, ще навчаючись у восьмирічній школі. Поезії Володимира Хом’яка були надруковані в місцевих періодичних виданнях.Автор збірок поезій "Сонцецвіт" (2004), "Дивограї серця", "Трояндою любов цвіте" (обидві - 2008).

Соловій Тарас

Політики

Програмісти‎

Революціонери‎

‎Режисери‎

Релігійні діячі‎

‎Сатирики

‎Скульптори‎

Співаки‎‎

‎Спортсмени‎

Сценаристи‎‎

Філософи‎‎

Кульчицький Олександр Юліанович (08.02.1895р., м. Скалат Підволочиського р-ну – 30.04.1980р., м. Марсель, Франція) – філософ, вчений-психолог та соціолог, організатор вищої школи і науки, педагог, публіцист, громадський діяч. Доктор філософії, професор. "Філософія – це світогляд, універсальне знання, а не наука" -Павлів Анатолій 11:12, 24 червня 2015 (EEST)

Футболісти

‎Хіміки‎

Художники‎‎

‎Шахісти

Особисті інструменти