Робота з сервісами Google
Матеріал з ТерноВікі
Пройдіть реєстрацію на сервері Google та отримайте електронну адресу, використовуючи адресу сайту gmail.com. Реєстрація може бути пройдена не з першого разу (особливо акуратно заповнюйте поле з графічно створеним текстом), наберіться терпіння! Ви створите для себе нову поштову скриньку, яка в подальшому дозволить Вам використовувати її для доступу до різних сервісів та цікавих справ. Увага!! Запам'ятайте свій аккаунт і пароль (для цього заведіть собі маленький блокнот). Створення облікового запису Gmail. 1. Ввести в адресному рядку http://Gmail.com та натиснути клавішу Enter, або ж завантажити тут -> gmail.com. Зареєструватися. 2. Заповнюємо анкету і створюємо обліковий запис Gmail. 3. Щоб налаштувати українську мову інтерфейсу Google потрібно завантажити www.google.com/language_tools/ Прокручуємо сторінку вниз до списку Use the Google Interface in Your Language і вибираємо посилання Preferences, а потім зі списку Interface preferences — Ukrainian. Натискаємо кнопку Save preferences. Всі команди в службах Google тепер відображатимуться українською.
Створення потштової скриньки Створіть поштову скриньку на сайті [www.gmail.com.] Адреса, створеної вами поштової скриньки на www.gmail.com є автоматично Вашим акантом Google. Ви також можете створити акаунт, обравши іншу адресу електронної пошти та пароль. Для цього на сайті www.google.com.ua оберіть вкладку «Створити акаунт зараз» та заповніть усі поля. За допомогою документів Google ви зможете створити, редагувати та розмістити в мережі Інтернет текстову інформацію, електронні таблиці, презентації, бази даних. Крім того ви зможете проводити спільну діяльність з користувачами, яких ви оберете як співавторів. На сторінці www.google.com.ua виберіть вкладку Документи. Створіть свою папку, у якій ви будете зберігати створені документи (Створити новий → папку/Folder). Дану папку ви можете перейменовувати, видаляти, скривати, запрошувати до співпраці товаришів. Для надання доступу до вашої папки необхідно вибрати вкладку «Відкрити спільний доступ до цієї папки» або за допомогою контекстного меню вибрати вкладку «Запросити користувача».
Для створення електронних таблиць необхідно вибрати вкладку Створити новий (Створити новий → Таблиця/Spreadsheet). Вивчіть меню таблиці. Для прикладу, щоб побудувати діаграму необхідно вибрати меню Вставити → Діаграма. Кожну таблицю створіть в окремому листі. Задайте листу певну назву (операції з листами аналогічні до операції програми MS Excel). Завдання 1. Створіть електронний журнал учнів своєї школи «Клас», який має містити: прізвище, ім’я, по-батькові учнів групи, їх домашню адресу, номер телефону, електронну адресу. Надайте спільний доступ до цього документу не меш як п’ятьом учням. Завдання 3. Створіть електронну таблицю на свій розсуд. Створення системи персонального пошуку Для створення системи персонального пошуку у рядку адреси вікна www.google.com.ua введіть адресу www.google.com.ua/cse. У вікні, що з’явилося виберіть вкладку «Створити пошукову систему». В область «сайти, що входять в область пошуку» введіть сайти, які містять корисну інформацію. Заповнивши усі поля вікна пошукової системи, Ви створите свою пошукову систему. запрошення до співпраці користувачів Натисніть на вкладку «панель керування», потім на вкладку «співробітництво». У вікні, що відкрилось введіть ім’я, прізвище та електронну адресу осіб для співпраці.Якщо Ви хочете додати адреси сайтів, які містять корисну інформацію з вашої теми, оберіть на вкладку «панель керування», потім на вкладку «сайти». У вікні, що відкрилось введіть адреси сайтів. Створення записника У створених записниках Ви зможете зберігати будь-яку інформацію, зокрема ту, яка знайдена в мережі Інтернет, зберігати малюнки, зображення. Для створення власного записника у рядку адреси вікна www.google.com.ua введіть адресу www.google.com/notebook. У вікні, яке з’явилося оберіть вкладку «Створення нового записника». Далі введіть назву записника. Ви зможете в записнику створювати нові розділи, а також за допомогою вкладки «Інструменти» перейменовувати, видаляти записник, вносити певні зміни. Створення календарів Для створення календаря, необхідно серед сервісів Google виберіть вкладку «Календар». У вікні, що відкрилося виберіть вкладку «Створити» і заповніть усі поля.Створити подію можна за допомогою вкладки «Створити подію» або ж безпосередньо вибравши певне поле у вікні календаря. У створеному календарі ви задайте дату проведення певної події, години та опис подій, задайте нагадування про подію. Для цього потрібно обрати вкладку «Змінити деталі події» і заповнити необхідні поля.
Створення блогівБлог (скорочене від web log, Веб-журнал) це простий у використанні веб-сайт, де можна публікувати свої роздуми, спілкувалися, обговорювати та коментувати роздуми інших користувачів та користуватися іншими функціями. Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога. Для створення блогу на сайті [www.google.com.ua] оберіть вкладку «Blogger», а потім вкладку «Створити блог». Крок 1 - авторизація сеансу роботи. Завантажте веб-оглядач, відкрийте сайт Введіть відповідну інформацію та натисніть www.blogger.com (рис 1.) Для авторизації сеансу роботи (здійснюється кожного разу при вході до середовища) необхідно ввести ім‘я користувача та пароль (рис 1). Крок 2 Після успішної реєстрації/авторизації ми переходимо власне до створення блогу. Для цього активізуйте посилання Создайте свой блог Крок 3.Далі необхідно заповнити відповідні поля - назва та адреса блогу (рис2) Крок 4.Нобхідно вибрати шаблон оформлення. У разі правильного виконання дій, система видасть повідомлення про успішне створення блогу
В будь-якому випадку, відкривається вікно вбудованого редактора. Перед публікацією допису радимо скористатися можливістю попереднього перегляду.
Після введення тексту допису натисніть на кнопку «Опублікувати допис». У вас на екрані з’явиться вікно Натиснувши на вкладку «Переглянути допис» Ви зможете переглянути допис, редагувати допис (піктограма «олівець»), створити новий допис (піктограма «новий допис»), налаштувати свій блог (піктограма «налаштування»). У вікні, яке з’явилося вкладка «Налаштування» дозволить Вам імпортувати дописи та коментарі з попередньо експортованого блогу Blogger, експортувати свій блог або остаточно його видалити. Також Ви зможете свій блог додати до списку блогів на сайті www.Blogger.com, дозволите пошуковим серверам сканувати Ваш блог і т.д. Виберіть вкладку «Налаштування». У вікні, яке з’явилося Ви зможете впорядковувати та додавати елементи сторінки. Ви зможете додавати ґаджети. У програмному забезпеченні ґаджет — невеликий додаток, що надає додаткову інформацію. Додайте ґаджет новин. Для цього оберіть вкладку «додати ґаджети». У вікні, яке з’явилося виберіть вкладку «новини», задайте заголовок ґаджету та збережіть його. Закінчення роботи Для коректного закінчення роботи в середовищі необхідно активізувати посилання Вийти.
Створення сайтівДля створення сайту серед сервісів Google виберіть вкладку «Сайти», а далі «Створити сайт». У вікні, що з’явилось задайте назву сайту, виберіть пустий шаблон сайту, у вкладці «додаткові парамери заповніть необхідні поля , введіть код та натисніть на кнопку «створити сайт». У створеному сайті Ви зможете додавати сторінки, їх редагувати, наповнювати інформацією. Для того, щоб змінити бічну панель, оберіть вкладку «Створити сторінку». У вікні, що вилося виберіть шаблон сторінки, задайте назву, виберіть місце розміщення сторінки та натисніть на вкладку «Створити сторінку». Створена сторінка з’явиться у вашому сайт. Створену сторінку Ви зможете редагувати, обравши вкладку «редагувати сторінку», додавати зображення, файли (меню «вставити»), розміщати у різних режимах вміст сторінки (меню «компонування»).
Ваші старання не будуть даремні ! Бажаю успіху!
|