Користувач:Мазіковська Ірина
Матеріал з ТерноВікі
Про себе
1. Прізвище, ім’я та по батькові: Мазіковська Ірина Іванівна. 2. Дата і місце народження: 17.01.1976р., с.Двірці Бережанського району Тернопільської області. 3. Повна домашня адреса з поштовим індексом, телефон, e-mail:47512,вул.Шевченка 62,с.Біще, Бережанський район, Тернопільська область. 4. Паспортні дані (серія, №, ким, коли виданий, адреса реєстрації):МС726427, Бережанським РВУМВС України в Тернопільській області,8 лютого 2001р. 5. Ідентифікаційний код:2777504966. 6. Який навчальний заклад (заклади) закінчили, у якому році, спеціальність згідно з дипломом:Чортківське педагогічне училище (1995р.) – «Початкове навчання»; Тернопільський НПУ ім.В.Гнатюка(2008р.) «Початкове навчання». 7. Місце роботи (повна назва, адреса, телефон закладу):Рекшинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ»,47511,с.Рекшин Бережанського району Тернопільської області. 8. Стаж роботи: загальний – 22 роки; у тому числі педагогічний – 18 років. 9. Кваліфікаційна категорія: перша. 10. Звання - 11. Державні нагороди, відзнаки (обов’язково рік нагородження): Грамота відділу освіти Бережанської райдержадміністрації та профспілки за досягнуті високі результати у навчально-виховному процесі (2009р.), Диплом ІІІ ступеня за ІІІ місце у конкурсі «Український танець-увиванець» (2011р.), грамоти та подяки відділу культури та туризму (2006-2012рр.). 12. Класи, в яких викладаєте: початкові класи (2 клас). 13. Мова викладання: українська. 14. Проблема (тема), над якою працюєте:Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів шляхом впровадження інноваційних технологій. 15. Інноваційні форми роботи та технології, що використовуються:інтерактивні технології, ігрові, нестандартні уроки, диференційований підхід, використання ІКТ. 16. Навчальна література, якою користуєтесь у процесі підготовки до уроку:Навчальна програма Київ «Освіта» 2012, освітні інтернет-сайти, науково-методичний журнал «Початкова школа», орієнтовні розробки уроків, дидактичний додатковий матеріал. 17. Ваше педагогічне кредо: Сіяти добро, творити красу, пожинати радість.
Мої інтереси
ДИТИНСТВА СВІТ ДИТИНСТВА СВІТ
Появилось на світ нове життя. Народилася маленька дівчинка зимового перед йорданського вечора 17 січня 1976р. у маленькому с. Двірці, що на Бережанщині, яке розташоване між Вербівською та Поточанською горою.
Її батьки, мама – вчитель іноземної мови, а батько – інженер, із перших днів життя прививали їй, разом із старшою сестричкою, почуття добра, любові, людяності, справедливості, чесності, розуміння, поваги…
Вчили доньку бути справжньою людиною.
Їй хотілося вміти і знати все. Вона організовувала домашніх і сусідських глядачів на свої вечірні концерти, вчила ляльок писати і читати, заплітала сестрину довгу косу, перейняла від матері уміння шити сукні і в’язати гачком, у маленькій голівці швидко римувалися вірші. Ми часто повертаємось у світ Туди, де тепло пахне хліб, Туди, де прикрощів немає, Де соловейко заспіває Веселу піснь дитячих літ.
ОКРИЛЕНА МРІЯ
Доля її квітла буйним калиновим цвітом в час перебування у зразковому дитячому садочку «Сонечко», В шкільні роки.
Дівчинка марила, уявляла, мріяла стати, як мама, бути, як перша наставниця, як всіми шановані і поважні люди – УЧИТЕЛЕМ. Учитель – це те сонце, яке зігріває кожну дитячу душу. Учитель – це та криниця, що напоїть спраглого, дасть початок новому. Учитель – це той компас, який вкаже єдину правильну дорогу. До мрії ішла стежинами добра; пливла глибинами знань; підкоряла вершини самоудосконалення. А окрилилась мрія юної Ірини під час навчання в Чортківському педучилищі та Тернопільському університеті ім.В.Гнатюка.
ПИШАЮСЯ ГОРДИМ ЗВАННЯМ – УЧИТЕЛЬ
І ось – 1995р. – мрія здійснилася!
Достигає у саду калинонька знову. Я така щаслива йду в свою рідну школу! Тут пройшли найкращі в світі юнацькії роки, Тут дітей я буду вчити! Поведу уроки!
Я стала учителем Рекшинського НВК «ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ». Школа для мене, немов Храм. А у Храмі – горять маленькі свічечки – допитливі дитячі очі , які чекають від мене розумних розповідей, незвичайних історій, щоденної уваги та турботи… Вони з довірою ждуть нового, мудрого і вічного.
Діти вселяють у мене віру, надихають на пошук, співпрацю, взаємодію,новаторство. А я , в свою чергу, впроваджую у навчально-виховний процес такі інновації, які дозволяють дитині сяяти, творити, розвиватися, шукати, вирішувати, узгоджувати, довіряти. Працюю над проблемою «Розвиток творчих здібностей учнів ПК шляхом впровадження інноваційних технологій». Активно використовую інтерактивні, ігрові, інформаційно-комунікаційні технології. Проводжу нестандартні уроки, уроки-подорожі, ігри, екскурсії, казки. Невід ємною частиною є робота з батьками, які стали активістами навч. І вих.. процесу.
РІЗНОБАРВ Я ДУШІ
Доля людини стелиться терном і хрещатим барвінком, калиною і вербовим гіллям, а моя простелилася вишиванкою – червоними і чорними нитками.
Є на шляху і чорні нитки: біль, тривога, розпач. Та в свою сорочку цього кольору я вклала мало. А червоний колір хай прибавляє любові, добра, краси, тепла та надії. Кредо мого життя «Сіяти…»
Радість пожинаю - коли бачу хороший результат своєї роботи. Сію добро - навчаючи дітей, співаючи молитву до Бога у сільській церкві, відвідуючи бібліотеки, музеї, старовинні замки. Творю красу – коли вишиваю вічні обереги, малюю рідні краєвиди, пишу вірші, співаю, танцюю.
Танець є для мене особливою часточкою життя, бо захоплююсь ним змалечку. І на сьогодні навчаю дитячі танцювальні колективи у школі та у двох сільських Народних домах. Хочу і вам подарувати частинку краси – фрагмент українського танцю.
МОЯ ЖИТТЄВА ОПОРА
Невід ємною частинкою мене, як людини, педагога, вихователя – є сім я. В сім ї закладається коріння, з якого виростають і гілки, і цвіт, і плоди. Сім я – це те джерело, водами якого живиться повновода річка нашої держави.
Моєю життєвою опорою є мої сини. Вони приносять часом смуток, переживання, недоспані ночі, тривогу. Але, разом з тим, я отримую від них любов, надію, віру в майбутнє.
Віра, надія і любов – це три вічні символи, як і калина з вербою та коровай на вишитому рушнику.
[[Файл:]]==Проекти в яких беру участь==
В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.
Тернопільський обласний комунальний інститут
післядипломної педагогічної освіти
ПРОЕКТ
Мій шлях професійного розвитку на 2013-2018 роки з проблеми
«Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів шляхом впровадження інноваційних технологій»
Слухача групи курсів підвищення кваліфікації
Мазіковської І. І.
вчителя початкових класів Рекшинського НВК
«ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ», Бережанського району
Науковий керівник Жизномірська О. Я
кандидат психологічних наук, викладач
кафедри педагогіки і психології ТОКІППО
ТЕРНОПІЛЬ 2013
1. НАЗВА ПРОЕКТУ: «Мій шлях професійного розвитку з проблеми: розвиток
творчих здібностей учнів початкових класів шляхом
впровадження інноваційних технологій» .
2. ОБГРУНТУВАННЯ ПРОБЛЕМИ.
Процес модернізації суспільства, духовне оновлення нашої держави передбачають створення сприятливих умов для утвердження атмосфери творчості, багатогранного розвитку особистості, її обдарованості.
Завдання щодо виховання людей із високим творчим потенціалом постає не лише як актуальна проблема сучасної педагогічної науки та практики, але і як соціальна необхідність.
Життя доводить, що в складних умовах, які постійно змінюються, найкраще орієнтується, приймає рішення, працює творча людина, гнучка , перспективна, здатна до використання нового. Це людина рішуча, цілеспрямована, оптимістична.
Сьогодні набули актуальності дидактичні заповіді В.О.Сухомлинського.
У книзі «Сто порад учителю» він пише: «Немає абстрактного учня. Мистецтво й майстерність навчання і виховання полягає в тому, щоб розкривати сили й можливості кожної дитини, дати їй радість успіху в розумовій праці…». Свій проект можна оперти також на досвід роботи передових педагогів тернопільщини О.Р Кнобель, Н. Д.Будій, С.А.Цибульської, а також О.Савченко, Р.Грановського, Я.Пономарьова та ін. .
Я думаю, що завдання сучасного вчителя – допомогти учневі знайти себе в житті; пробудити чи розвинути в дитині те творче зернятко, яке є в кожному, бо закладене там природою.
3. МЕТА ПРОЕКТУ:
-підвищити професійну компетентність з проблеми «Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів шляхом впровадження інноваційних технологій»;
-створювати атмосферу співробітництва, взаємодії вчителя та учня;
-розкрити шляхи створення оптимальних умов для розвитку творчих здібностей дитини.
4.ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ:
-систематизувати знання щодо сутності та змісту проблеми;
-обгрунтувати актуальність і перспективність використання теми проекту;
-опрацювати навчальну, науково-методичну літературу з проблеми;
-вивчити зміст та ефективність впровадження передового досвіду по темі;
-формувати вміння щодо використання інноваційних форм і методів роботи;
-розвинути практичні навички у застосуванні інноваційних технологій;
-формувати установки щодо забезпечення умов для розвитку творчої особистості дитини;
-забезпечити умови, що сприяють ціннісному ставленню до особистості дитини.
5.ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ:
-за кінцевим результатом:практико-зорієнтований;
-за змістом: міжпредметний:
- за кількістю учасників: індивідуальний;
-за тривалістю: довготривалий;
-за ступенем самостійності: частково-пошуковий;
-за характером контактів:зовнішній.
6.ВИЗНАЧЕННЯ УЧАСНИКІВ.
Кафедра педагогіки і психлології ТОКІППО, лабораторія початкової та дошкільної освіти, районний методкабінет, адміністрація Рекшинського НВК,
Методоб’єднання вчителів ПК, учні НВК, батьки.
7. ВИЗНАЧЕННЯ БАЗИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ.
Рекшинський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ» Бережанського району , Тернопільської області.
8. ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРЕКТУ:
Березень 2013 року – березень 2018 року.
9. ПРОГНОЗОВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ.
Робота над проектом:
-сприятиме власному професійному вдосконаленню, зростанню педагогічної майстерності та компетентності;
-підвищить мою готовність до використання в роботі інноваційних технологій;
-розширить банк загальнопедагогічних технологій;
-підвисить інтерес до вивчення проблеми;
-дозволить самій творчо інтерпретувати різні підходи до організації навчально-виховного процесу, а не заглиблюватись в суть тільки однієї техніки.
10. РЕСУРСИ.
Під час пошуку проблеми, створення та роботи над проектом були задіяні такі ресурси:
-інтелектуальні (науковці, методисти ТОКІППО , методисти РМК , колеги по методоб’єднанню, завуч НВК );
-матеріально-технологічні (фотоматеріали, відеоматеріали, ПК , сканер, принтер, телевізор);
-фінансові ( кошти батьків, власні кошти) ;
-інформаційні ( науково-методична література, науково-популярна література, фахова періодика, інтернетресурси ).
Вибір теми, визначення мети та завдань проекту.
Обгрунтування перспектив-
ності та актуальності даної проблеми.
Погодження теми з науковим керівником, ознайомлення з обраною темою адміністрації школи, методиста РМК.
Підбір літератури по темі. Створення картотеки.
Аналіз наявних матеріалів в інтернетмережі.Створення тематичних файлів.
Ознайомлення з передовим педагогічним досвідом із про-
блеми.
Опрацювання науково- мето-
дичної літератури щодо вико-
ристання інноваційних техн.
у начально-виховному процесі.
Опрацювання статей у фахо-
вих журналах з питання роз-
витку творчих здібностей учнів.
Аналіз інноваційних техноло-
гій щодо використання їх для розвитку творчих здібностей учнів.
Вибір форм та методів інтер-
активного навчання для реалі-
зації діяльнісного етапу робо-
ти над проектом.
Втілення у практику техноло-
гії групових творчих справ
(автор-розробник К.Баханов).
Втілення у практику техноло-
гії «Створення ситуації успіху» (автор-розробник
А.Бєлкін).
Обмін досвідом із членами МО
щодо використання апробова-
них інноваційних технологій.
Дослідження творчого росту дітей завдяки використанню новітніх форм та методів роботи.
Створення банку даних твор-чих дітей.
Впровадження у повсякденну роботу для активації та творчого пошуку таких форм
роботи:
«Мозковий штурм»
«Асоціативний кущ»
«Робота в групах»
«Робота в парах»
«Пошук інформації».
Створення банку інновацій-
них технологій, котрих торкає проблема розвитку творчих здібностей дітей.
Використання на уроках методу «Рольові ігри».Дослі-
дження впливу цього методу на розвиток творчих здібно-
тей учнів.
Вивчення проблем, які можуть виникнути під час використа-
ння інноваційних технологій.
Створення каталогу новітніх форм і методів роботи, які найефективніше впливають на творчий розвиток учня.
Ознайомлення із суттю та структурою ігрових техноло-гій (автор-розробник В.Коваленко) .
Дослідити фактори впливу ігових технологій на творчість дитини.
Підготовка виступу на МО по темі «Розвиток творчих здіб-
ностей учнів початкових класів шляхом впровадження інноваційних технологій».
Розробка пам’яток для батьків щодо використання інноваційних форм і методів у навчально-виховному процесі.
Проведення тижня відкритих дверей по темі «Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів шляхом впровадження інноваційних технологій».
Упорядкування зібраних матеріалів щодо інноваційних «творчих» технологій.
Формування педагогічного портфоліо.
Розробка пропозицій щодо ви-
користання інноваційних технологій для розвитку творчих здібностей учнів.
Дати самооцінку роботи у між- курсовий і міжатестаційний період. Визначити шлях подальшої діяльності.
==МОЇ РОБОТИ==
НЕ ЗАБУДЕМО ТЕБЕ, ЛЮБИЙ БУКВАРИКУ!</br>
1.Зовсім ,зовсім ще недавно,</br>
Вересневої пори</br>
Мами в школу нас за руки</br>
Несміливих привели.</br>
2.А сьогодні ми вже справжні,</br>
Справжні школярі.</br>
Бо читати і писати</br>
Ми навчитися змогли.</br>
3.І задачу розв’язати,</br>
І відняти, і додати…
Словом успіхів всіляких
Ми сьогодні досягли.
4.Ми писати вже навчились!
5.Потрудились!
6. Ох, стомились!
7.Час настав нам відпочити,
Посміятись, порадіти.
8. Ще й розважити гостей:
І дорослих, і дітей!
ПІСНЯ «СВЯТКОВА ПІСЕНЬКА»
9. Як перше вересня дзвіночком
Зізвало лунко в школу нас,
Відтоді ми звемося гордо
В нашій школі – перший клас!
10. Тепер ми учні – перший клас…
Нове життя тепер у нас.
Прийшов урок на зміну грі,
Тепер ми учні, школярі.
11. І від дзвінка і до дзвінка
Дорога наша нелегка:
Рахуй, пиши, а ще читай,
Учителю відповідай.
12.Та все це не лякає нас.
Бо ми старанний 1 клас!
У школі нас всього навчать
І роки весело промчать.
ТАНЕЦЬ ДІВЧАТОК ЗІ СТРІЧКАМИ
(діти беруть у руки допоміжне обладнання:напис слова «президент», футбольний м’яч, малюнок дівчинки-моделі, лікарську слухавку, моряцький кашкет, рюкзак, ляльку, букет квітів, круглий хліб, рупор)
13.Я прийшов до школи вчитись,
Бо поставив за мету:
Скоро стану президентом,
Тільки трохи пдросту!
14.Я також прийшов учитись,
Бо вже вирішив давно:
Буду, мабуть, футболістом,
Або зіркою кіно.
15.Поки що казати рано,
Може в бізнес я піду,
Чи моделькою я стану,
Як за ростом підійду.
16.Я банкіром хочу стати,
Полюбляю рахувати.
А ще в лікарні працювати,
Хворим бантики в’язати.
17.А я в письменники подамся,
Або навіть в моряки,
Бо минають дуже швидко
Безтурботнії роки.
18. Мрію стати альпіністом,
Коли трохи пдросту.
А , можливо, парашутистом –
Полюбляю висоту.
19.Я люблю ляльок учити,
Їм читаю казочки.
Буду я , напевно, вчитель—
Це я зроблю залюбки.
20.Рвати квіти полюбляю
І у лузі, і в саду.
У букети їх складаю,
Бо дизайнером буду.
21.Працьовиті руки маю,
Росту рік за роком.
І я скоро, точно знаю,
Стану хліборобом!
22.Хоч маленька дуже я,
В мене мрія є одна:
Дуже люблю керувати,
Командиром хочу стати!
(діти кладуть свої ілюстровані професії на стіл)
23.В школі затишно, чудово:
Праця, тиша, навчання.
Найпотрібніші основи
Головних наук – знання!
24.Коридорами без звуку,
Неповторно, без прикрас,
Ходить панночка -- наука
І заходить в кожний клас.
25.Всім дарує так старанно
Дуже цінні відкриття,
Щоб людина бездоганно
Сміло входила в життя.
26.(звертається до глядачів, друзів)
Що це нині є за свято,
Що людей тут так багато?
27.Ти не знаєш? Мусиш знати,
Ми прийшли тут святкувати—
Мама, тато, ти і я
Гарне свято БУКВАРЯ !
28 . Буквар ми взяли перший раз,
Як зайшли у перший клас.
Відтоді міцно подружились
Ми із букварем малим.
Із нього ми старанно вчились,
По світу мандрували з ним.
ПІСНЯ «МИ ПЕРШОКЛАСНИКИ»
29.У ньому на сторінці кожній
Весел букви стали в ряд.
Вони, узявшися за руки,
Утворюють спочатку склад.
30.А ми читаєм їх і пишем.
Бо ми вже діти немалі.
Ми справжні, грамотні, письменні,
Розумні, чемні школярі.
31.А ще пишаємось звичайно
І гордо носим це звання.
І всім сьогодні скажем чесно:
«В нас від БУКВАРИКА знання».
32.Ми знаємо тепер багато,
Букварик нас навчив читать.
Коли б ми з ним не подружились,
То ми б всього могли не знать.
33.То ж нам з Буквариком прощатись
Настав таки вже точно час.
Чому ж улюбленої книги
Немає досі серед нас?
34.(заходить Букварик):
Вітаю вас, шановні діти!
Така вже доленька моя,
Що можу з вами в класі бути
Лише до травня завжди я.
Та будем весело прощатись,
Щоб я від ваших сліз не змок.
Нехай дзвенить весела пісня,
Нехай смішний звучить тут жарт.
Адже від мене до науки
Взяли упевнено ви старт.
35.Сідай, Букварику,спочинь,
Тобі ці жарти і пісні,
Тобі палкі привіти дружні,
Вітання наші голосні.
ПІСНЯ Н.МАЙ «МІЙ БУКВАРИК»
(сценку веселих шкільних мешканців грають п’ятикласники)
Клякса:Потворна я! Я клякла – плакса.
Від мене всі навкруг ревуть.
І зошити брудні, і книги…
Гулять я буду зараз тут!
Та мені негайно потрібна швидка допомога.
(говорить по телефону)
Алло!Алло!Це Двієчка?
Тут дітки чемні, та даремно!
З ними подружимось, напевно.
Букварик ще якийсь нудний,
Розумний, Дуже говіркий.
ДВІЄЧКА:Добрий день вам! Як живеться?
Зі мною стрітись доведеться…
Двійка –я ,а це( показує на Кляксу) – сестриця,
Моя люба кляксуниця.
КЛЯКСА:Ось Букварик, подивися.
Забираєм, нам згодиться! (в’яжуть Букварика, як полоненого)
ДВІЙКА: Першокласників ми будем,
Мов рідненьких опікать.
Знайте всі, шкідливо дуже
Вчити все й багато знать.
БУКВАРИК (кричить): Учні вмене всі старанні,
Їх вмовляєте ви марно.
Ану, швидше відпускайте
І зі свята утікайте!
ДВІЄЧКА: Цкй Буквар у нас в полоні.
Зараз витремо долоні.
Перевірим тут, на святі,
Чи розумні ви, малята?
Якщо виконаєте наше завдання, тоді, мабуть, ми і відпустимо Букварика.
*Розгадайте наш кросворд (пропонують першокласникам кросворд знавців українських народних казок);
*Відгадайте загадки( загадують загадки про шкільне приладдя);
*Потанцюйте;
КЛЯКСА і ДВІЄЧКА: Молодці, діти! Відпускаємо вашого героя!
БУКВАРИК: От спасибі, відпустили!
Стали чисті сторінки.
Тож нехай на нашім святі
Знов лунає сміх дзвінкий!
І нехай на наше свято
Гості прохані ідуть,
Щоб світліше, веселіше
В нас було сьогодні тут!
ПІСНЯ «ГЕЙ, ВИ, БУКВИ, ЖВАВИМ КРОКОМ – 1,2,3!»
(виходять хлопчики-козаки, а на шапках – кольорові букви)
Дівчинка:Буква А затемна встала,
Розбудила букву БЕ:
---Чуєш?—злякано сказала,--
Мишка в закутку шкребе.
БЕ зіскочила з полиці
І термосить букву ВЕ:
--Розшукать негайно кицю—
Всім завдання бойове!
Тут вся азбука проснулась,
Одягнулась та узулась:
--У похід усі на мишку!
Турбувати нащо кішку?
--Нас багато!—каже ЗЕ,--
Мишка нас не погризе!
Налякали букви мишу,
Утекла.Настала тиша.
Букви знову на полиці,
Та хоробрим вже не спиться.
Скоро візьмуть їх до школи
Таня, галя та Микола.
ХЛОПЧИКИ—КОЗАКИ—БУКВИ:
1.Так , як кожен колос в житі—
Житня нива золота,
Так у мові дружно злиті
Усі букви – то сім’я.
2.Як в сім’ї всі рівні діти:
Чи великі, чи малі,
Як в городі пишні квіти—
Так всі букви в букварі.
3. Ми букви добре вивчені,
Знайомі хлопцю й дівчині.
Читає й пише нас
Чудово 1 клас.
4.Ми писати вже навчились,
Читаємо залюбки.
Сили й розуму набрались,
Бо ми справжні козаки!
ПІСНЯ « МИ МАЛЕНЬКІ КОЗАЧАТА»
ТАНЕЦЬ «КОЗАЦЬКИЙ»
36.Вчились довго ми читати,
Вчились рахувати.
Нам в усьому помагала
Ріднесенька мати.
37.І ноче недосипала,
І за нас переживала.
Голубила нас теплом,
Огортала всіх добром.
38. Щоб матуся моя мила
Зараз трішки відпочила,
Ми матусь усіх вітаєм –
Колисаночку співаєм.
ПІСНЯ « КОЛИСКОВА»
39.А бабуцся моя рідна,
Наче сонечко погідна,
Нам щодня читає казку
І дарує свою ласку.
40.Любі хлопчики й дівчатка,
Дорогі матусі й татка
І бабусі й дідусі ---
Казку слухайте усі!
ЛЯЛЬКОВИЙ ТЕАТР.ІНСЦЕНІЗАЦІЯ СУЧАСНОЇ КАЗКИ «РОЗУМНИЙ КОЛОБОК»
ПІСНЯ «ВЕСЕЛА КАЗОЧКА»
41.Ось закінчився Букварик.
Став дорослішим школярик.
Хто ж нас долі буде вчити?
З ким тепер будем дружити?
БУКВАРИК:А тепер вам, діти,
Ось із ким дружити!
Буде далі вас навчати
Люба ЧИТАНКА читати!
(заходить ЧИТАНКА—п’ятикласниця)
ЧИТАНКА: Я—Читанка нечитана,
Вас вчитиму, ти знай,
Я з вами говоритиму
Про наш прекрасний край,
Про ріки і про гори,
Далекії моря,
Про край твій і простори,
Про пісню солов’я.
А ти уважно слухай,
Учися раз у раз.
Адже ти переходиш
Зі мною в 2 клас!
БУКВАРИК: Читанко добра,
Прийми естафету.
Веди школярів
По дорогах планети.(передає книги)
Хай книги відкриють їм розум і руки,
Незнані шляхи по дорогах науки.
Нехай не погасне бажання малят:
Творити ДОБРО на планеті ЗЕМЛЯ!
ЧИТАНКА: (до першокласників)
Зіграти хочеться мені
Разом із вами в ТАК чи НІ.
Я вже питання задаю,
Готуйте відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
Єдиним словом –НІ чи ТАК!
*Чи вміє плавати гусак? Ну що на це ти скажеш?
*Чи може стати у вогні вода холодним льодом?
*Скажіть мені, червоний мак узимку квітне?
*А крокодили на сосні свої будують гнізда?
*Чи може вище гір літак у вишину злетіти?
*Узори пишні на вікні мороз малює влітку?
*До забіяк і розбишак чи є в людей повага?
*Коли розсердиться їжак, слона він може з’їсти?
*А під кінець скажіть мені, цікава гра у ТАК чи НІ?
ВЧИТЕЛЬ (нагороджує дітей за активне читання)
БУКВАРИК:Я вас прошу не лінуватись
І вчить уроки в 2 класі.
Ще й берегти книжки!
Віднині найперші вам друзі вони!
42.Із тобою , Букварику, зараз ми прощаємось
І хорошими бути тобі обіцяємо.
43.(діти підходять до Букварика, подають йому руку і дають обіцянку)
--обіцяю вчитися старанно;
--обіцяю багато читати;
--обіцяю на уроках не спати;
--обіцяю швидко рахувати…
44.Вам, шановні батьки,
Спасибі хочу я сказати.
За допомогу у навчанні,
Старанність, витримку, любов,
За те , що вчились з нами рахувати,
Каліграфічно букви всі писати,
Вірші та пісні до свят вивчати.
45.Це тільки перший крок.
Попереду ще 10 років.
Отож, навчайтеся, батьки
І кожен день робіть уроки.
Хай вам , ріднесенькі щастить.
Хай радісними будуть ваші роки.
46.Усім бажаємо трудитись.
Усім бажаєм гарно вчитись.
Ось кульки -- мрії і бажання.
Прийміть іще такі вітання:(діти роздають надувні кульки, на яких написані побажання)
А-Активності творчої;
Б-Безхмарності небесної;
В-Віри розсудливої;
Г-Глузду здорового;
Д-Достатку життєвого;
Є-Єдності сімейної;
Ж-Життя безкінечного;
З-Здоров’я безмежного;
І-Імені чистого;
К-Кохання взаємного;
Л-Людяності щирої;
М-Мрії здійсненої;
Н-Наснаги професійної;
О-Обрію барвистого;
П-Посмішки чуйної;
Р-Радості світлої;
С-Спокою душевного;
Т-Теплоти родинної;
У-Успіху великого;
Х-Хліба цілющого;
Ц-Царини домашньої;
Ш-Широти духовної;
Щ-Щастя невичерпного;
Ю-Юності радісної;
Я-Ясності майбутньої.