Білобожницька ЗОШ I-III ст.

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Назва навчального закладу

Білобожницька ЗОШ I-III ст.

Емблема школи

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/7/75/Емблема_школи_білобожниця.jpg

Адреса, телефони

Адміністрація

Фотогалерея

З історії навчального закладу

Знання ніколи і в ніякі часи людині не ставали на заваді, а тільки допомагали і вели до прогресу, пізнання, вдосконалення… В це ревно вірили білобожничани.
Тому, як тільки випадала перша-ліпша нагода, вони зразу ж бралися за освіту.
Перші згадки про школу датуються серединою ХІХ ст. і пов’язані з ім’ям учителя Коструби. Згодом навчав селян Мечислав Химяковський, викладаючи дисципліни польською і українською мовами.
У 1932-1933р.р. - спеціального приміщення для навчання підростаючого покоління не було, а тому заняття проходили на приватних квартирах, зокрема у Старик М.В. Директором школи на той час був пан Сулятицький, пізніше заняття проходили в будинку В. Іліїва.
Великим здобутком для сільської громади стало відкриття першого двоповерхового приміщення у 1934 р. Тут і розмістилася чотирирічна школа. Її директором стала пані С. Вількушевська. Навчання проводилося польською мовою. Приміщення функціонує і зараз, де займаються учні початкових класів.
У 1939 році після здобуття незалежності Західної України від Польщі навчання ведеться рідною українською мовою. Поступово школа переходить на семирічну освіту.
Та війна 1941р. обірвала мирне життя народу. Навчання припинено. Люди охоплені страшним лихом Другої світової війни. Кожен, в міру своїх знань та розуміння, бореться за власне існування та своєї новоутвореної держави. На території села ведуться запеклі бої. Ніхто із селян не стоїть осторонь того, що спіткало весь народ, а стають на запеклу боротьбу проти ворогів українського народу.
Фронт відійшов із наших теренів аж у 1944 році. Завирувало мирне життя села. Тому 1 вересня було розпочато навчання у школі.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Особисті інструменти