Конспект уроку з теми "Фонетика" №2
Матеріал з ТерноВікі
Рядок 17: | Рядок 17: | ||
'''І. Актуалізація опорних знань.''' | '''І. Актуалізація опорних знань.''' | ||
- | Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах) Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу. | + | Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах). |
+ | |||
+ | Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу. | ||
+ | |||
+ | '''ІІ. Перевірка домашнього завдання.''' | ||
+ | |||
+ | Лідери груп розповідають про виконану роботу, інші учасники ставлять питання по вивченій темі ( дослідження груп у додатку до уроку). | ||
+ | |||
+ | '''ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.''' | ||
+ | |||
+ | Знайомство з графікою, орфографією, орфоепією. | ||
+ | Наша мова – звукова, і слова в ній передаються за допомогою звуків. Тому фонетика, як наука про звуковий склад мови, пов’язана з усіма галузями мовознавства. Однак особливо тісно - три розділи науки про мову, які встановлюють і вивчають правила передачі звуків, звукового складу слів в усному і писемному мовленні (учитель вивішує на дошку нові терміни та коментує їх) |
Версія 06:32, 17 червня 2011
Тема: Позначення звуків мовлення на письмі. Алфавіт. Співвідношення звуків і букв.
Мета: удосконалити вміння учнів розрізняти звуки мовлення, та позначення їх на письмі;
поглибити знання учнів про знаки письма, алфавіт, домогтися усвідомлення співвідношення звуків і букв у слові;
розвивати, увагу, пам’ять, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати логічне мислення, навики самостійної творчої роботи,;
виховувати любов до краси рідного краю.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання: роздатковий матеріал, ключові слова, мультимедійний посібник «Українська мова. 5 клас», таблиця, ребуси, підручники.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань.
Доброго дня, юні дослідники, перш ніж розповісти про спільну роботу в групах, пропоную пригадати, що ми з вами вивчали на попередньому уроці, а для цього – розгадайте ребуси ( робота в групах).
Яка група першою впорається із завданням, та першою звітуватиме про виконану роботу.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Лідери груп розповідають про виконану роботу, інші учасники ставлять питання по вивченій темі ( дослідження груп у додатку до уроку).
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Знайомство з графікою, орфографією, орфоепією. Наша мова – звукова, і слова в ній передаються за допомогою звуків. Тому фонетика, як наука про звуковий склад мови, пов’язана з усіма галузями мовознавства. Однак особливо тісно - три розділи науки про мову, які встановлюють і вивчають правила передачі звуків, звукового складу слів в усному і писемному мовленні (учитель вивішує на дошку нові терміни та коментує їх)