Матеріали
Матеріал з ТерноВікі
(Створена сторінка: Матеріали до семінару-практикуму з питання «Природнича діяльність в дошкільних заклада...)
Наступне редагування →
Версія 12:23, 10 травня 2011
Матеріали до семінару-практикуму з питання «Природнича діяльність в дошкільних закладах».
ВСТУП
Відчуття краси, розуміння природи не приходить само собою, його треба виховувати з раннього дитинства, коли інтерес до навколишнього середовища особливо великий.
Софія Русова вважала природу душею, основою виховного процесу. Бо коли дитина набуде вміння спостерігати, досліджувати все, що її оточує, це навчить її любити рідний край, свою Батьківщину як щось неповторне.
Фребель писав, що «... природа у своїх явищах дуже рано звертається до людини, але мова її тиха, така тиха, що ще нерозвинутий розум дитини, ще не звичне на цьому етапі вухо з труднощами сприймають її звуки і мову. Щоправда, дитина все це відчуває, але не вміє їх пояснити, перевести на свою мову; дитина б бажала висловити свої почуття і враження, але для цього не знаходить слів».
ПІДСУМОК
Вже давно відомо: чим раніше посіємо ми в дитячу душу зерна розумного, доброго, тим рясніші будуть сходи, і чим дбайливіше плекатимемо їх, тим краще розвиватимуться і міцнітимуть ті почуття, які прагнемо закласти. Саме тому вже в дошкільному віці треба показати вихованцям, який привабливий світ оточує їх, скільки в ньому цікавого, корисного, що природа робить людей щедрішими і добрішими, сильними і чуйними, дарує радість і спокій. Але до того часу, поки дитина не відчуватиме себе активним захисником навколишнього середовища, не навчиться змалечку звертатися до природи на «Ви», доти не буде позитивних результатів на терені екологічного виховання.