Користувач:Добровольська Оксана

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Зміст

Про себе

У 2001 р. закінчила Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка і отримала повну вищу освіту за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література та зарубіжна література” та здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та зарубіжної літератури. Одержала диплом з відзнакою. Цього ж року 1 вересня була прийнята на роботу в Козлівську ЗОШ І-ІІІ ст. Вже десятий рік викладаю християнську етику. У 2002 році закінчила курс навчання за повною трирічною програмою підготовки катехитів та вчителів християнської етики при Катехитичному Центрі Тернопільсько-Зборівської єпархії та ТОКІППО і одержала посвідчення катехита та вчителя християнської етики.

Враховуючи потребу духовного відродження України, школа покликана формувати моральні якості та громадські чесноти у підростаючого покоління. В християнській моралі сконцентровані найвищі цінності європейської цивілізації, тому християнські аргументи залишаються найвагомішими. Християнська етика має на меті плекати духовність доступними для віку дітей засобами християнської педагогіки та формувати етичні норми. Важливо закласти в душу дитини прагнення добра, розуміння зла та його наслідків, застосування в повсякденному житті Божих Заповідей.

Наскрізна програма (1-11 кл.) говорить, що „всі ми Господній твір, сотворений на Божий образ”, нагадує дитині, що вона є Божою дитиною і повинна відповідно поводитися і жити. В початковій школі основний метод навчання – рольова гра, оскільки вона найближча психічному світосприйнятті дитини. Для формування духовного світогляду та прищеплення цілої низки добрих почуттів на уроках я також використовую такі методи та прийоми:
1. Читання Святого Письма у переказаному варіанті;
2. Малювання;
3. Розгадування кросвордів, ребусів, логічних завдань;
4. Вивчення віршів, притч;
5. Пісні-руханки;
6. Читання різних повчальних оповідань та казок (із журналу „Зернятко” та ін.);
7. Робота з ілюстраціями, малюнками;
8. Робота з друкованим зошитом.
При підготовці до занять враховую свята Церковного календаря, народні звичаї та обряди. Духовний розвиток особистості забезпечується поєднанням евристичної бесіди з світською та народною поезією, співом, аналізом біблійних оповідань та власним життєвим досвідом учнів.
В середніх класах головний акцент ставиться на вивченні моральних цінностей Старого Заповіту (5кл.), настанов притч Христових (6кл), пізнання особи Ісуса Христа Спасителя як ідеалу для наслідування (7кл.) і завершується узагальненням універсального морального закону людства – Божих Заповідей (8 кл.).
В 9 класі школярі поглиблюють знання про людину, її чесноти та завдання, а в 10 класі пізнають етику подружнього життя та основні сімейні цінності. 11 клас відведено на вивчення християнського світогляду та моралі в світлі блаженств Христових та ролі молитви у житті людини. В цих класах я більшу увагу зосереджую на словесних методах навчання, використовуючи розповідь, бесіду, лекцію, дискусію, круглий стіл та под.

Ми постійно обговорюємо та співставляємо із власним життям, порівнюємо. Обов’язково враховується думка кожного учня. Я стараюся, щоб кожен зробив для себе певний позитивний висновок, який став би принципом життя. Вчимося на біблійних історіях, євангельських сюжетах, історіях з життя святих, подіях української історії, сучасності, випадках із життя дітей. Ставлячи продумані та чітко сформульовані питання, намагаюся відкрити учням логіку проблеми, заставляю їх мислити, бути уважними та робити правильні моральні висновки. Наявні також методи заохочування, підбадьорення, схвалення.
Учні кожного року беруть участь в олімпіаді з християнської етики, займали призові місця. Добре налагоджена співпраця з Церквою. При Церкві діє релігійна організація „Марійська дружина”. В школі постійно проводяться релігійні свята за участю дітей, батьків та священика. Зокрема були проведені такі заходи:
„Хресна дорога Ісуса Христа”
„Покров Божої Матері”
„Під Твою милість прибігаєм”
„Боже-Отче, глянь на діти”
Фестиваль християнської пісні „Прийми молитву, мого серця спів”
Брейн-ринг „Чи знаю я Біблію?”
Річниця Марійської дружини „Хай святиться ім’я Твоє, Маріє!”
„Нехай святиться ім’я Твоє” (про молитву „Отче наш”)
Перше Причастя та багато інших.
На таких святах діти удосконалюють свої моральні цінності так, як нас учив сам Ісус Христос, кажучи: „Будьте досконалі, як і Отець Ваш Небесний досконалий” Ці слова є девізом для мене, як для вчителя християнської етики.

Мої інтереси

Проекти в яких беру участь

В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких ви берете участь.

Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.

Особисті інструменти