Керівникам навчальних закладів Теребовлянського району

Матеріал з ТерноВікі

Перейти до: навігація, пошук

Методичні рекомендації щодо використання широкоформатних плазмових телевізорів у навчально-виховному процесі

В умовах інформатизації навчально-виховного процесу все більшого значення набуває використання в закладах освіти різноманітних аудіовізуальних засобів, педагогічних програмних засобів (електронних підручників), мультимедійних технологій, які дозволяють суттєво підвищити ефективність навчання, сприяють формування творчого критичного мислення та активізації пізнавальної діяльності школярів.Широкоформатні плазмові телевізори з USB підключенням дозволяють суттєво розширити можливості навчального закладу щодо інформатизації навчального процесу. Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує використовувати такий технічний засіб як:

1)звичайний широкоформатний телевізор для демонстрації великій аудиторії (учні одного чи кількох класів) навчальних телевізійних програм в режимі реального часу або у відеозаписі; 2)широкоформатний монітор (екран) для демонстрації аудіовідеоматеріалів у записі з підключенням до DVD-відеопрогравача; 3) широкоформатний монітор (екран) для демонстрації групі учнів відеофрагментів, РР-презентацій, педагогічних програмних засобів (електронних підручників) з підключенням до персонального комп’ютера. При цьому така комбінація технічних і програмних засобів (мультимедійна система) може виконувати наступні функції:

1) для демонстрації шляхом виведення на екран схем, малюнків, фотографій, відеофрагментів, інших зображень, які ілюструють навчальний матеріал, що викладається вчителем; 2) для демонстрації записаних на відеокамеру чи виконаних засобами анімаційного моделювання фізичних, біологічних, хімічних, технологічних процесів, недоступних для безпосереднього сприйняття учнями в умовах навчального процесу; 3) для демонстрації групі учнів педагогічних програмних засобів (електронних ліцензованих підручників), різноманітних баз даних в режимі реального часу з виходом в мережу Інтернет при під’єднанні плазмового телевізора до персонального комп’ютера та глобальної інформаційної мережі; 4) для демонстрації учням уроків, лекцій відомих вчителів, провідних науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів, вчених в режимі реального часу або у відеозаписі, як елемент дистанційного навчання (дистанційної освіти) школярів; 5) для демонстрації вчителям в рамках дистанційної освіти та підвищення кваліфікації за дистанційною формою організації навчання (насамперед у міжкурсовий період) навчальних занять провідних фахівців системи післядипломної педагогічної освіти в рамках реального часу або у відеозаписі; 6) для організації групових методичних заходів з педагогічними працівниками (семінарів, тренінгів, засідань творчих груп, школи молодого педагога тощо), наприклад: для демонстрації та наступного обговорення відеозаписів проведених уроків чи їх фрагментів, аудіовізуальних матеріалів, які дозволяють якісно сприйняти інформацію про сучасні педагогічні технології, нові досягнення галузевої науки тощо; 7) для перегляду документальних та художніх фільмів у позаурочний час, під час роботи гуртків, клубів, секцій тощо. Використання мультимедійних технологій у навчально-виховному процесі можливе як елемент (компонент) традиційних, комбінованих чи нестандартних уроків або як окремий вид навчального заняття, наприклад в системі дистанційної освіти. Враховуючи специфіку та технічні можливості широкоформатних плазмових телевізорів, навчальні заняття з їх використанням повинні будуватися в основному на колективних, групових методах роботи з елементами самостійних чи групових навчальних завдань. У кожному випадку використання мультимедійної системи на основі широкоформатного плазмового телевізора вчитель повинен ретельно відібрати аудіовізуальні засоби, які планується демонструвати на екрані та продумати план уроку щодо сучасних вимог до навчальних занять з того чи іншого предмета. Головним суб’єктом навчальної діяльності на уроці з використанням плазмових телевізорів залишається вчитель, а технічні засоби у різній комбінації їх поєднання та використання лише полегшують роботу педагога, мотивують учнів до навчальної діяльності та інтенсифікують навчальний процес.


Про проведення Другого туру он-лайн опитування вчителів з питань використання ІКТ


Відповідно до листа Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 28.02.2011року № 1/9-136 та листа Тернопільської облдержадміністрації №02/517-08 від 02.03.2011 року інформуємо що з 1 по 21 березня 2011 року в рамках спільної програми «Партнерство у навчанні» Міністерства освіти і науки України та компанії «Майкрософт Україна» за підтримки дослідницької компанії Cross Tab Research of Bellevue (Вашингтон, США) буде проводитись другий тур анкетування серед вчителів загальноосвітніх навчальних закладів з питань використання інформаційно-комунікаційних технологій, які брали участь в опитуванні минулого року. Опитування проводиться в рамках Міжнародного інноваційного дослідження викладацької діяльності та системи навчання (Innovative Teaching and Learning (ITL) Research) з метою визначення рівня використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальному процесі. Анкетування буде здійснюватись на добровільних засадах через мережу Інтернет в режимі он-лайн за наступною веб-адресою: http://survey.euro.confirmit.com/wix1/p608552091.aspx. Доручаємо проінформувати вчителів загальноосвітніх навчальних закладів та забезпечити участь у дослідженні всіх бажаючих учителів. Участь у дослідженні всіх учителів інформатики є обов’язковою . Інформуємо також, що всі вчителі, які прагнуть використовувати інноваційні технології навчання, можуть зареєструватись в мережі Партнерство в навчанні на сайті http://ua.partnersinlearningnetwork.com. За більш детальною інформацією можна звертатись за електронною адресою: Edu-ua@microsoft.com.

Начальник відділу освіти Д.В. Михайлюк

Малиш О.О. 2-23-65

ПРАВИЛА Інтернет-БЕЗПЕКИ І Інтернет-ЕТИКИ для дітей і підлітків 1.Ніколи не давайте приватної інформації про себе (прізвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батьків. 2.Ви віднайшли у мережі щось, що бентежить вас, не намагайтеся розібратися в цьому самостійно. Зверніться до батьків або вчителів - вони знають, що треба робити. 3.Не відкривайте листи електронної пошти, файли або Web-сторінки, отримані від людей, яких ви реально не знаєте або не довіряєте. 4.Нікому не давайте свій пароль, за виключенням дорослих вашої родини. 5.Про зустрічі у реальному житті із знайомими по Інтернет-спілкуванню , повідомте батьків, і нехай вони підуть на першу зустріч разом з вами.

Уваг!!! Інтернет-олімпіади.


Про участь школярів області у Всеукраїнській учнівській Інтернет-олімпіаді з базових дисциплін

Відділ освіти повідомляє, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.11.2002 року № 638 „Про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з базових дисциплін” Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, управлінням освіти і науки Одеської облдержадміністрації спільно з Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів розпочато проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет-олімпіад з базових дисциплін (математика, фізика, хімія, біологія, географія, економіка) та відкритої обласної Інтернет-олімпіади з російської мови та літератури у 2011 році. Олімпіади проводяться у два етапи в такі терміни: І ( заочний) етап - перший тур - 01 червня-15 липня 2011 року; другий тур - 15 липня – 01 вересня 2011 року; ІІ (очний) етап - грудень 2011 року. Положення про проведення, умови участі та завдання Всеукраїнських учнівських Інтернет–олімпіад подано в додатках або на сайті Одеського обласного інституту удосконалення вчителів (www:osvitaodessa.org). Відповіді на завдання надсилати на E-mail: odessa-inst@ukr.net Просимо довести до відома вчителів-предметників та учнів умови проведення Інтернет – олімпіад та сприяти їх проведенню.

Начальник відділу освіти Д.В. Михайлюк

Малиш О.О. 2-23-65

Додатки

Положення про проведення Всеукраїнських учнівських Інтернет – олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки російської мови та літератури

1. Загальні положення

1.1. Всеукраїнські учнівські Інтернет - олімпіади з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, російської мови та літератури проводяться Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів спільно з управлінням освіти і наукової діяльності Одеської облдержадміністрації під керівництвом Міністерства освіти і науки України з використанням передових інформаційних та телекомунікаційних технологій, зокрема шляхом передачі інформації через мережу Інтернет. 1.2. Підготовку та проведення змагань здійснює базовий оргкомітет, затверджений Міністерством освіти і науки України. 1.3. Основною метою Інтернет - олімпіади є : • стимулювання творчого самовдосконалення дітей та молоді; • виявлення серед учнів загальноосвітніх шкіл України обдарованих дітей та залучення їх до Всеукраїнського олімпіадного руху; • підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових дисциплін, прищеплення учнівській молоді навичок дослідницької роботи; • пропаганда досягнень науки, техніки та новітніх технологій; • підвищення рівня фахової підготовки учнів; • виявлення, поширення і впровадження в навчально–виховний процес прогресивних форм і методів навчання, стимулювання інтересу учнів до оволодіння сучасними інформаційними технологіями. 1.4. В олімпіадах беруть участь учні загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів України незалежно від форми власності навчального закладу. Обов’язковою умовою участі є доступ до електронної пошти або повний доступ до мережі Інтернет. 1.5. За бажанням учасник має право брати участь у І або ІІ (заочних) турах олімпіади, але до очного туру допускається лише той, хто правильно відповів не менше, як на 50% запропонованих завдань та набрав прохідну кількість балів встановлену журі. 1.6. Учасники мають право брати участь у змаганнях для учнів класу старшого від класу навчання в школі. Кожен з учасників змагань повинен виконувати всі завдання самостійно. 2. Проведення Інтернет - олімпіади.

2.1. Інтернет - олімпіади проводяться щороку у II етапи. Перший (заочний) етап Всеукраїнських учнівських Інтернет – олімпіад з математики, фізики, хімії, біології, географії, економіки, російської мови та літератури складається з двох турів, що проходять з червня по жовтень місяць поточного року: I тур – червень –липень, II тур – липень - серпень 2.2. Завдання обох турів заочних етапів змагань розміщуються на сайті базового оргкомітету олімпіад ООІУВ : www// osvita.od.ua. Учасники олімпіад протягом вказаного терміну надсилають свої розв’язки для перевірки журі на адресу оргкомітету: odessa-inst@ukr.net Кожному учаснику Інтернет - олімпіади дозволяється надсилати не більше одного розв’язку кожної задачі, які необхідно відправляти електронною поштою на адресу оргкомітету до закінчення встановленого терміну. Роботи, які надіслані після цього терміну, не розглядаються. 2.3. Розв’язки завдань олімпіад повинні бути оформлені відповідно до умов, визначених базовим оргкомітетом, що дає можливість надсилати їх електронною поштою. 2.4. Для зручності передачі інформації допускається використання архіватора ZIP. 2.5 Рецензії на роботи учасників Інтернет - олімпіади журі не надсилає. 2.6 Другий (очний) етап змагань проходить у грудні місяці поточного року. 2.7. Учні, які в I-II турах заочного етапу набрали прохідну кількість балів, а також учасники попередньої олімпіади, які посіли І місця, запрошуються до участі у II очному етапі Інтернет - олімпіади. 3. Нагородження учасників Інтернет - олімпіади 3.1. Переможцями Інтернет - олімпіади вважаються учні, які набрали найбільшу кількість балів в очному турі. 3.2. Переможці нагороджуються дипломами I- III ступенів і можуть бути відзначені спеціальними призами і подарунками. 3.3.Переможці Інтернет - олімпіади можуть бути запрошеними до участі у IV етапі Всеукраїнської олімпіади з відповідного предмета.

                                               Умови участі 
 Правила реєстрації учасників олімпіади

• Для того, щоб взяти участь в олімпіаді, учневі потрібно заповнити та відправити Реєстраційну форму учасника. • Після цього вам буде присвоєно реєстраційний номер (його ви побачите на сторінці після реєстрації та отримаєте окремим листом). • Після реєстрації ви можете потрапити на сторінку завантаження завдань з обраних предметів. Виконавши завдання, відправте його за адресою: odessa-inst@ukr.net • При відправленні роботи на електронну адресу інституту тема листа (subject) та файл відповіді повинен містити назву предмета (українською мовою) та ваш реєстраційний номер.

1. Перша сторінка листа повинна містити таку інформацію:

• Назва олімпіади • Прізвище, ім'я та по батькові учасника • Рік народження • Область • Місто (село) • Повна назва навчального закладу • Клас, до якого перейшов учень • Клас, за який виконується конкурсне завдання (не нижчий за той, до якого перейшов учень) • Статус (учень, студент) • Електронна адреса учасника, контактна електронна адреса Увага! Скановані роботи до участі в Інтернет - олімпіаді не приймаються! 2. Обсяг інформації надісланої роботи не повинен перевищувати 800 Кб. • Коли ваша робота буде отримана, та пройде реєстрацію, вона буде розміщена у списку надісланих робіт; вам необхідно вибрати предмет, з якого надійслали роботу, та натиснути "Пошук". • Коли роботи будуть перевірені, та оцінені, результати будуть відображені у таблиці результатів

Умови завдань Інтернет-олімпіади

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з математики

І (заочний) тур 2011 рік 9 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 9 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8 класів).

Роботи учнів, які перейшли в 10-і, 11-і класи, не приймаються

1.Абетка деякої країни складається з 22-х літер A,B,C,D,E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,R,S,T,U,V,Z. У списку записано всі рядки абетки, які складаються з 7літер: ААААААА, ААААААВ, …, ZZZZZZZ. Нехай к-кількість рядків у цьому списку, що лежить між рядками GULBENE і SIGULDA. Знайдіть к-ий рядок цього списку. 2. На 6-х гранях куба написали шість чисел, серед яких є 0 та 1. Кожне з 6 чисел замінили середнім арифметичним чотирьох чисел, які стоять на сусідніх гранях .З новими числами повторили ту ж саму операцію, і таким чином зроблено 25 разів. У результаті на кожній грані виявилося, що написано теж саме число, що було спочатку. З′ясувати, чи припустилися помилок у обчисленнях. Свою думку поясніть.

Примітка:  запис   означає, що   або  .

3.Довести, що тричлен приймає цілі значення при будь-якому цілому значенні х тоді і тільки тоді, коли 2а, а+b, c – цілі числа. Сформулюйте, яка може бути аналогічна умова для 4. Доведіть, що для будь-яких натуральних u, v, w існує таке натуральне число а, для якого добуток буде квадратом натурального числа. 5. Дано опуклий чотирикутник АВСD, в якому Знайти 10 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 10 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8, 9 класів)

Роботи учнів, які перейшли в 11-і класи, не приймаються 1.Розв'язати рівняння

2.Довести, що кожне просте число виду , де - натуральне є довжиною гіпотенузи прямокутного трикутника, сторони якого виражаються натуральними числами. 3.Довести, що для будь якого числа  : існує натуральне число , для якого

.

4.У трикутнику АВС проведено бісектрису ВВ1. На стороні ВС взято точку К так, що АКВ=2 АВ1В. Знайти кут АКВ1, якщо АВ1В=73о. 5.Довести, що серед кожних трьох послідовних натуральних чисел, більших за число 9 хоча б одне має два різні прості дільники.

11 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 11 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6-10 класів).

1. Знайдіть всі пари цілих чисел х та у , які є розв′язками рівняння:

2. Розв′язати нерівність: 3. Для кожного значення параметра а розв”язати нерівність:

4. Бісектриси кутів А та С трикутника АВС перетинають коло, що описано навколо цього трикутника в точках M та N відповідно. Пряма, що проходить через центр кола, яке вписано у трикутник АВС, паралельно стороні АС, перетинає пряму MN в точці D. Знайти множину спільних точок прямої DВ і кола, яке описано навколо трикутника АВС. 5. На столі стоять сім склянок, які частково наповнені водою: перша – навпіл, друга – на одну третину, третя – на чверть, четверта – на одну п′яту, п′ята – на одну восьму, шоста - на одну дев′яту, сьома – на одну десяту. Дозволяється переливати усю воду з однієї склянки до іншої до тих пір, доки вона не буде наповнена доверху.Чи можливо, щоб після скінченної кількості переливань, будь-яка склянка виявиться заповненою: а) на одну дванадцяту; б) на одну шосту?

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з фізики І (заочний) тур 2011 рік

9 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 9 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8 класів).

Роботи учнів, які перейшли в 10-і, 11-і класи, не приймаються 1. В лабораторії, температура якої не змінюється, знаходиться порожня морозильна камера, на внутрішніх стінках якої намерзло 5 кг льоду. Компресор холодильника включається тоді, коли температура у камері підвищується до –0,5 0С. Через 10 хвилин роботи компресора температура в камері знижується до –1,5 0С, і компресор автоматично вимикається. Через 30 хвилин камера знову нагрівається до –0,5 0С, і цикл повторюється. Оцініть, через який час після відключення компресора від електричної мережі, увесь лід, що намерз на стінки камери, розтане. Теплоємність льоду сл = 2,1 кДж/(кгК), а його питома теплота плавлення  = 330 кДж/кг. Теплоємністю камери можна знехтувати. 2. Вертикальна циліндрична цистерна заповнена водою до висоти h = 1,2 м. Біля дна є невеликий отвір. Відомо, що вода повністю виливається у цьому випадку за час τ1=20 хв. Оцініть, до якої максимальної висоти можна заповнити цистерну, якщо ввімкнути кран, який може заповнити цистерну до вказаного рівня за 10 хв. Як зміниться відповідь, якщо отвір збільшили, і час витікання став дорівнювати τ2=12 хв? 3. Робот R2D2, виконуючи завдання, рухаєтьсяпо горизонтальній поверхні космічної станції так, що залежності проекцій швидкості Vх і Vy робота від часу t мають вигляд, який наведений на малюнку. Знайдіть максимальну відстань між точками траєкторії робота, якщо на виконання завдання він витратив 5 хвилин.


4. Каструля масою m0, в якій кипить вода, стоїть на гарячій плиті. Частина пари, яка виникає при випаровуванні води, конденсується на шматку льоду, що розташований над каструлею, після чого стікає назад. Початкова маса льоду т, а його початкова температура t0 = 0С. Коли весь лід розтанув, маса води в каструлі стала дорівнювати m1. Знайдіть частину пари, яка сконденсувалася на льоді, та кількість теплоти, яка була передана від плити каструлі. Частина пари, що конденсується весь час постійна, теплообміном „вода і лід – оточуюче середовище “ знехтувати. 10 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 10 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8, 9 класів)

Роботи учнів, які перейшли в 11-і класи, не приймаються 1. Вертикальна циліндрична цистерна заповнена водою до висоти h = 1,2 м. Біля дна є невеликий отвір. Відомо, що вода повністю виливається у цьому випадку за час τ1=20 хв. Оцініть, до якої максимальної висоти можна заповнити цистерну, якщо ввімкнути кран, який може заповнити цистерну до вказаного рівня за 10 хв. Як зміниться відповідь, якщо отвір збільшили, і час витікання став дорівнювати τ2=12 хв? 2. У калориметр, який заповнений льодом, поставили нагрівач, і почали вимірювати залежність температури від часу. Після того, як увесь лід розтанув, до калориметра кладуть певний брусок, який витіснив частину води, та продовжили вимірювання. Отримали для цього випадку криву 1 (на графіку розташована вище). Якщо ж брусок не класти, графік буде відповідати кривій 2 (розташована нижче). Знайти теплоємність бруска. Початкова маса льоду 800 г, питома теплоємність води сВ=4200Дж/(кг•°С), питома теплоємність льоду сЛ=2100Дж/(кг•°С).


3. Є дріт з опором R, через який можна без ризику пропускати струм, не перевищуючий I. Яку найбільшу потужність може мати електричний нагрівач, виготовлений з цього дроту, при вмиканні до мережі з напругою U << IR? 4. „Чорна скринька “ являє собою дві однакових циліндричних посудини невідомого перерізу, з’єднаних тонкою трубкою на деякій висоті l = 10 см. Всередині однієї з половинок є циліндричний брусок, який підвішений на нитці на деякій відстані від кришки. Експериментатор за допомогою мензурки і динамометра намагався визначити розміри та густину матеріалу бруска, а також переріз циліндрів. Для цього він побудував залежність сили натягу нитки (в кГ) від кількості залитої в посудину води. На жаль звіт був зіпсований, і залишилося лише кілька точок з графіка (початкова, кінцева і декілька проміжних):

m, г 180 180 14.49 14 135 135 108 V, мл 0 150 267.3 271 350 450 888

Спробуйте відновити графік експериментатора. Які з указаних параметрів все ще можна визначити? Знайдіть їх. 11 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 11 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6-10 класів).

1. Гладенький клин маси M може ковзати по горизонтальній площині. На його грань, що утворює кут α з горизонтом, покладений гладенький брусок маси т. Знайти прискорення клину. Тертям знехтувати. 2. Дитячу повітряну кульку надувають гарячим повітрям. При якій температурі повітря в ній кулька буде підніматися? 3. Є два однакових джерела струму і один вольтметр з опором R, розрахований на максимальну напругу U. Яку максимальну ЕРС ε можна виміряти, маючи ці два джерела, вольтметр та з’єднувальні проводи, опором яких можна знехтувати? 4. Дві однакові збиральні лінзи 1 та 2, які мають фокусну відстань F кожна, розташовані так, що їх головні оптичні вісі утворюють кут α і головна оптична вісь другої лінзи проходить через центр першої (див. малюнок). У фокусі першої лінзи розташоване точкове джерело світла S. Знайти відстань між джерелом світла та його зображенням в парі лінз. Відстань між центрами лінз дорівнює 2F.


Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з хімії І (заочний) тур 2011 рік

9 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 9 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8 класів).

Роботи учнів, які перейшли в 10-і, 11-і класи, не приймаються. 1. ««Розумна» реклама» В наш час уявити життя без реклами неможливо. На жаль, спеціалісти, що надають нам рекламу, у ряді випадків зовсім не знають шкільну хімію. 1). Наведіть не менше п'яти фотоприкладів в області реклами. 2). Доведіть абсурдність цих прикладів з точки зору хіміка. 2. «Улюблена казка» «… Жив-Був Змій Горинич. Це був триголовий літаючий дракон, недобрий і жорстокий. Із усіх околишніх сіл збирав він данину: худобу, птахів, зерно, а що не з'їдав, спалював вогнем, який видихали три його голови: Чорна, Червона й Золота. Найжахливіше всього було те, що викрав він Прекрасну Принцесу, наречену Івана Царевича. …І примчався на доброму коні Іван-Царевич, і вихопив він дворукий меч, і схопився він у сутичці із Драконом. Спочатку відітнув він Чорну голову, потім ― Червону, й, нарешті, Золоту, вихопив зі послабшатих лап Прекрасну принцесу, підхопився на коня й відвіз у своє царство. І жили вони довго й щасливо, і вмерли в один день …» Газ, що видихує Чорна голова, містить 25% водню. Газ, що видихує Червона голова, містить 30% метану. Газ, що видихує Золота голова, містить 20% сірководню. Газ, що видихують всі голови дракона, містить 15% кисню. Середній об'єм легенів дракона становить 5,1 м3, а через високий тиск при видиху, молярний об'єм газів у легенях дракона, становить 15 дм3/моль. Теплоти згоряння газів: ∆H(H2) = −240 кДж/моль ∆H(CH4) = −800 кДж/моль ∆H(H2S) = −520 кДж/моль 1). Поясніть причину запалювання газів при видихові дракона. 2). Розрахуйте загальну кількість речовини газів, що містяться у легенях дракона. Який газ, крім названих, найімовірніше, може міститися в легенях Горинича? 3). Розрахуйте кількість речовини кисню, що міститься в легенях дракона. 4). Напишіть рівняння реакцій, які описують спалювання газу, що видихує Чорна, Червона й Золота голови Горинича відповідно. 5). Яка кількість речовини кисню буде потрібна драконові додатково для повного спалювання одного видиху кожної голови? 6). Розрахуйте енергію, яка виділяється при згорянні одного видиху кожною головою дракона. 3. «Заплутані колби» В лабораторії стоять п'ять колб із водними розчинами різних речовин. На кожній колбі є етикетка з назвою. На першій колбі написане «барій йодид», на другій ― «натрій карбонат», на третій — «сульфатна кислота», на четвертій — «купрум(ІІ) хлорид» і на п'ятій — «натрій гідроксид». На жаль, етикетки переплутані, так що жодний з розчинів не підписаний правильно. При зливанні розчину з першої колби з розчином із другої колби виділяється газ, а при змішуванні розчину з першої колби із вмістом третьої утворюється білий осад. 1). Як поміняти місцями етикетки, щоб всі колби були підписані правильно? 2). Напишіть рівняння реакцій, згаданих в умові. 3). Які ще реакції можна провести між зазначеними речовинами? 4. «Талановита людина талановита в усьому...»

― цей вислів повною мірою стосується великих хіміків, портрети яких наведено нижче. Але не тільки хімія обмежувала їхні інтереси.

1). Встановіть відповідність даних у таблиці. 2). Назвіть хіміків і подайте стислу біографічну довідку про цих вчених. 3). Дуже стисло опишіть їх хімічні здобутки. № Портрет вченого № Здобутки в нехімічних галузях. 1. А. Відкрив атмосферу на Венері, виготовив оригінальні фізичні прилади, прославився як геолог і лінгвіст. 2. Б. Багато сил віддав вивченню й розвитку таких наук, як метрологія й економіка. А також, для душі, він робив… валізи! 3. В. Був міністром освіти, міністром сільського господарства Франції, а також мером Парижа й начальником Монетного двора. 4. Г. Багато займався бджільництвом. В 1871 році написав для селян книгу «Бджола, її життя й правила розумного бджільництва». 5. Д. Був генеральним відкупником. І справа, якою він займався, приносила йому непоганий дохід, але призвела його на гільйотину. 6. Е. Великий російський композитор, автор опери «Князь Ігор», багатьох симфоній і струнних квартетів.

Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з хімії І (заочний) тур 2011 рік

10 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 10 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8, 9 класів)

Роботи учнів, які перейшли в 11-і класи, не приймаються 1. «Ізомери» Сполука А (80,6% С і 7,46% Н) не дає йодоформної реакції і не реагує з реактивом Толленса. В ІЧ спектрі має інтенсивну смугу при 1690 см-1, в ЯМР 1Н спектрі три сигнали: δ, м.д.: 1,2 (триплет, 3Н), 3,0 (квартет, 2Н), 7,7 (мультиплет, 5Н). Ізомерна сполука Б також не реагує з реактивом Толленса, ала дає йодоформну реакцію. В ІЧ спектрі найінтенсивніша смуга при 1705 см-1, в ЯМР 1Н спектрі сполуки Б також три сигнали: δ, м.д.: 2,0 (синглет, 3Н), 3,5 (синглет, 2Н), 7,1 (мультиплет, 5Н). 1). За наведеними даними напишіть структурні формули сполук А і Б. 2). Напишіть рівняння реакції, що відповідає йодоформній реакції зі сполукою Б. 3). Напишіть, для чого використовується йодоформна реакція. 2. «Ви ще не аналізуєте? Тоді ми ідемо до Вас!» Хімік, який визначав атомну масу елемента Х застосував наступний метод. Він отримав чотири сполуки А, Б, В і Г, що містять елемент Х, і визначив масову частку елемента в кожній з них. Пробу кожного елемента в газоподібному стані він помістив в окремий посуд з відомою масою, який був попередньо вакуумовано, потім зважив посудини. За різницею мас він визначав масу газоподібної речовини. Аналогічна процедура була проведена з азотом. Були отримані наступні дані: Речовина (газ) Маса газу, г Масова частка Х, % Азот 0,652 - А 0,946 87,3 Б 2,398 68,9 В 4,851 85,1 Г 3,583 92,2 Потім речовину «1», утворену елементом Х змішали з газом «2», що складається з елемента У, емісійний спектр якого у видимій області складається з серії чотирьох спектральних ліній з довжинами хвиль 656,3 нм; 486,1 нм; 434,1 нм ; 410,2 нм в закритому посуді при постійній температурі і освітили. Через деякий час вміст «1» та «2» зменшився і склад суміші став таким: 60% (об.) «1», 10% - «2» і 30% утворена сполука «3». Газ «3» розчинили у воді, кількісно перенесли в колбу на 100 мл і довели об'єм до мітки. На титрування цього розчину витратили 0,01 мл розчину титранту з концентрацією 0,0001 моль/л. 1). Розшифруйте елементи Х і У; 2). Встановіть склад сполук 1, 2 і 3; 3). Визначте вихідний склад суміші газів; 4). Розрахуйте рН розчину речовини «3». 3. «Дослід Шеєле» У 1774 р. шведський хімік, за фахом аптекар, К.Шеєле першим добув хлор з піролюзиту. 1). Запишіть хімічну реакцію добування хлору з піролюзиту та вкажіть умови перебігу цієї реакції. 2). Термодинамічно обґрунтуйте, чи можлива ця реакція при стандартних умовах. 3). Як впливає температура на знак зміни енергії Гіббса для цієї реакції? 4. «Карбоніл». Наважку металу А масою 5,58 г ввели в реакцію з оксидом карбону. При цьому було отримано 19,58 г рідини Б. Ця сполука при нагріванні реагує з газом В з утворенням 24,78 г кристалів Г. Г розчинили в кислоті; при цьому виділилась газова суміш з густиною за воднем 10,8 та утворились оранжеві кристали Д, що мають один сигнал в ПМР-спектрі. Д здатна відновлюватись з утворенням ароматичної сполуки Е. 1). Знайдіть А – Е. 2). Напишіть рівняння згаданих перетворень. 3). Наведіть структури Б та Г. 11 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 11 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6-10 класів).

1. Іменні реакції Знання іменних реакцій вважається «гарним тоном» для хіміка, який себе поважає. Доведіть, що і Вас можна віднести до цієї категорії. 1). Знайдіть відповідність портретів хіміків і схем реакцій, що носять їхнє ім’я. 2). Підпишіть портрети, вкажіть короткі біографічні дані про вченого. 3). Наведіть повний запис реакції, назвіть її, і настільки детально опишіть механізм цієї реакції, наскільки це можливо. № Портрет № Схема перетворення 1. А.

2. Б.

3. В.

4. Г.

5. Д.

2. Нуклеофільне заміщення Нуклеофільне заміщення грає значну роль в трансформації функціональних груп. Розрізняють два крайні випадки механізму нуклеофільного заміщення: SN1 (мономолекулярний) та SN2 (бімолекулярний). У разі деяких реакцій за допомогою хіральних реагентів можна визначити тип механізму. Вивчали реакцію (2R)-2-иодооктана з радіоактивним йодид-йоном:.


Припускаючи, що проходить тільки нуклеофільне заміщення і радіоактивний ізотоп йоду в порівнянні з нерадіоактивним має такі ж хімічні і фізичні властивості, пояснить наступні експериментальні дані: 1). Питоме обертання реакційної суміші змінюється протягом реакції. Яким механізмом реакції можна пояснити отриманий результат? 2). Заміщення нерадіоактивного йоду на радіоактивний в два рази повільніший процес, ніж рацемізація. Як пояснити дане явище? 3). Чому дорівнює питоме обертання реакційної суміші після закінчення реакції? а) +38.5 b) -38.5 з) 0 d) +77 e)-77 4). Щоб визначити швидкість заміщення нерадіоактивного йоду на радіоактивний ізотоп, реакцію зупинили холодною водою і екстракцією за допомогою CCl4. Яку речовину (які речовини) знайшли у водній фазі? Чому краще використовувати холодну воду? 5). Якщо реакцію проводити в метанолі, то не виявляється зв'язку між швидкістю рацемізації і радіоактивністю органічного екстракту. Як пояснити дане явище? 3. Багатоликі галогени Таблиця, що наведена нижче, була випадково зіпсована. Hal2 Е1 , кДж/моль - Е2, кДж/моль -  гідрН, кДж/моль -  rН, кДж/моль Флуор 155 343 515 1561 Хлор 239 343 381 1209 Йод 149 297 305 1055 де Е1 – енергія зв’язку Hal-Hal, Е2 – електронна спорідненість, гідрН – ентальпія гідратації газуватого Hal- , rН – тепловий ефект реакції Hal2 →2Hal-(aq). 1). Доповніть таблицю, обґрунтувавши чисельні значення відповідними розрахунками. Прийміть до уваги, що всі галогени знаходяться в газуватому стані. 2). Поясніть, чим обумовлено різне забарвлення галогенів? 4. «Щоб не шкодив...» Нікель належить до канцерогенних елементів. Він також здатний викликати респіраторні захворювання. Вважається, що вільні йони Нікелю (Ni2+) приблизно в 2 рази більш токсичні, ніж його комплексні сполуки. 1). Опишіть хід синтезу координаційних сполук Нікелю(II) з такими лігандами: п-піколін, хлорид та бромід йони, та молекула амоніаку, при тому, що молекули лігандів в одному і тому ж комплексі не повторюються. 2). Дайте назви сполукам, опишіть їх поліедри, та електронну будову методами молекулярних орбіталей та валентних зв’язків. Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з біології І (заочний) тур 2011 рік

9 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 9 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8 класів).

Роботи учнів, які перейшли в 10-і, 11-і класи, не приймаються 1. З якими особливостями способу життя пов’язана наявність на одній рослині одночасно кількох типів листків? Наведіть приклади. 2. Поміркуйте та систематизуйте інформацію щодо наслідків зникнення комах на планеті? 3. „Рослина-восьминіг” вельвічія дивовижна має два листка 2-3м завдовжки та біля 1м завширшки кожний, які з часом розриваються на окремі стрічки. Кількість продихів досягає 22000 на 1см2 листка. Яка сумарна кількість продихів у даної рослини? Чим це пояснюється? (10 балів за кожне питання) 10 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 10 клас

(також дане завдання можуть виконувати учні 6, 7, 8, 9 класів)

Роботи учнів, які перейшли в 11-і класи, не приймаються 1. Хто такі «біогельмінти»? З чим пов’язана складність їхніх життєвих циклів? 2. Намалюйте схему якогось умовного рефлексу та дайте інструкцію до його вироблення. Які умови потрібні для вироблення умовного рефлексу у тварин? 3. Під час спокійного вдиху дорослої людини до легенів надходить близько 500мл повітря. У видихуваному повітрі міститься 16% кисню. Визначте, скільки кисню за таких умов споживає організм людини (мл).

          (10 балів за кожне питання)

11 клас Завдання виконують учні, які перейшли в 11 клас

              (також дане завдання можуть виконувати учні 6-10 класів).

1. Існує твердження: «Виняток підтверджує правило». Наведіть приклади та запропонуйте власну класифікацію винятків серед представників різних царств живої природи та розкрийте їх біологічне значення? 2. Наведіть приклади та поясніть, які типи тканин тваринного організму відповідають тканинам рослин за організацією? 3. Внаслідок дисиміляції у клітинах утворилось 5 моль молочної кислоти та 27 моль карбон (ІV) оксиду. Визначте, скільки моль глюкози використано, скільки моль її піддалося неповному та повному розщепленню? Скільки літрів кисню використано та скільки АТФ синтезовано? (10 балів за кожне питання)




Всеукраїнська Інтернет-олімпіада з економіки І (заочний) тур 2011 рік Завдання для учнів, які перейшли до 10 класу. Роботи учнів, які перейшли в 11-й клас, не приймаються.

10 клас Задача 1. В країні «Небувалія» сталося чергове диво. За два роки, припустимо це 2009 та 2010 роки, купівельна спроможність грошей зросла (!) на 10%. Комерційний банк «Ризиковий», передбачаючи, що рівень інфляції в 2011 році буде таким, як і в минулому 2010 році, на початку 2011 року видає кредит терміном один рік. При цьому він розраховує отримати реально 10% річних. Визначте: 1. Номінальну ставку процента (і), за якою був виданий кредит, якщо відомо, що в 2009 році купівельна спроможність грошей зросла на 25%. 2. Реальну ставку процента (r), за якою був виданий кредит, якщо відомо, що при поверненні кредиту стало зрозуміло, що гроші за рік втратили п’яту частину своєї купівельної спроможності. Задача 2 Якось, сидячи на березі Блакитного озера, Буратіно і Мальвіна розбирали чергову «люту» задачу з економіки. Буратіно почав читати умову: «Випуск дерев’яних ляльок зріс на одиницю. При цьому приріст витрат виявився більшим, ніж середні змінні витрати. Це означає, що середні змінні витрати зросли». Він замислився, а потім із сумнівом промовив: «Тільки тут чомусь не написано, які конкретно середні змінні витрати були перевищені: при початковому випуску або при кінцевому. Напевно, мається на увазі другий випуск, тому що він був проведений пізніше». - Ні, Буратіно. Мова йде про перший випуск, тому що тільки порівнюючи вказаний приріст витрат з початковими середніми змінними витратами, ми можемо стверджувати щось про алгебраїчний знак зміни останніх – сказала Мальвіна. Цю розмову почула черепаха Тортілла і сказала: - Як на мене, так ніякої різниці немає: якщо цей приріст витрат перевищив середні змінні витрати при одному випуску, то він перевищить їх і при другому. Вони довго сперечалися, але нарешті відповідь була знайдена. Визначте: Хто з трьох виявився правий і чому. Задача 3.

	Припустимо, що на ринку Північного сяйва є три групи споживачів Закохані, Вчені та Митці, попит кожної з яких на даний продукт є лінійною функцією його ціни. Крива пропозиції також є лінійною і має одиничну цінову еластичність. Відомо, що ринок перебував у рівновазі при ціні 10 грош.од. При цьому споживання групи Закоханих склало 15 одиниць, а групи Вчених – 5 одиниць. Інформація про споживання групи Митців відсутня. Відомо, що в рівновазі еластичність попиту групи Закоханих дорівнює  -2, а еластичність попиту групи Вчених становила -6, а еластичність попиту групи Митців в точці становила  -1, при цьому еластичність сукупного (ринкового) попиту дорівнювала  -2. Уряд ввів акциз на Північне сяйво зі ставкою 50%, тобто 50% від ціни, яка сплачується споживачем, перераховуються до бюджету.

Знайдіть величину надходжень до бюджету від введеного податку.


Завдання для учнів, які перейшли до 11 класу. Задача 1. Попит на певний товар задано функцією . Нехай при цьому Pd – максимальна величина попиту. Функція пропозиції має вигляд: , а Ps – мінімальна ціна пропозиції. Завдання: В загальному вигляді вивести формулу для знаходження ставки акцизного податку на виробника, позначимо її (t,) при якій загальні податкові надходження в бюджет будуть максимальними. Задача 2. Жила була собі країна «Повна Чаша» з традиційною економікою. Традиційною перш за все в тому сенсі, що в ній десятиріччями вироблялись і споживались ті самі вироби. Так, в 1910 році і через сторіччя, в 2010 році йшлося про однакові 100 видів виробів. Але, світ не стоїть на місці і, незважаючи на традиційність відносно номенклатури виробів, технологія виробництва і вподобання споживачів суттєво змінилися за цей період. В результаті, за 100 років ціни на конкретні вироби змінилися вкрай нерівномірно. Виявилася цікава річ. Якщо позначити через і номер блага (зрозуміло, що і змінюється від 1 до 100), то ціна в 2010 році складала приблизно від ціни в 1910 році. Наведемо приклад: ціна блага з номером 1 склала 1(1+1)%=2% від ціни 1910 року. Отже, вона зменшилась в 50 разів. А ціна блага з номером 100 склала: 100(100+1)%=10100%. Отже відносно 1910 року вона зросла в 101 раз. Ваше завдання: Оцініть на основі дефлятора ВВП темп інфляції за 100 років, якщо відомо, що в 2010 році споживач витратив на придбання кожного з благ однакову суму. Задача 3.

Мишенят Круть і Верть запросили для розробки антикризової програми фірми-монополіста «Гарячі пироги», що займається виробництвом пампушок заради задоволення соціальних та екологічних потреб. Тому фірма при поточній ціні P = 1 грош.од. за одиницю продукції несла збитки у розмірі 900 гр.од. Зі звітів про прибутки і збитки компанії за минулі роки Мишенята Круть і Верть дізналися, що собівартість продукції не залежить від обсягу випуску, і що при ціні P = 10 гр.од. прибуток фірми дорівнював нулю. У результаті ретельних аналітичних розрахунків Мишенята Круть і Верть прийшли до висновку, що функція попиту на пампушки має постійну еластичність у кожній точці і рекомендували для отримання максимального прибутку встановити ціну на рівні, що вдвічі перевищує собівартість продукції. Завдання: Виходячи з припущення, що рекомендації вірні, встановіть розмір максимального прибутку, який зможе отримати фірма «Гарячі пироги», а також відповідну величину обсягу випуску та монопольну ціну.

Всеукраинская Интернет-олимпиада по русскому языку и литературе І (заочний) тур 2011 год 9 класс Задания выполняют ученики, которые перешли в 9 класс

(также данное задание могут выполнять ученики 5-8 классов).

Работы учеников, которые перешли в 10-ый, 11-ый классы, не принимаются. Русский язык 1.Произвести синтаксический разбор предложения, расставить знаки препинания.

  Время от времени ветер изменял свое направление и тогда слышались с реки отрывистые крики народа толпившегося на берегу и ожидавшего парома который чуть видимою точкой чернелся на более и более бледневшей поверхности воды влача за собой огненную искристую полосу света.
                                                                                                                         20 б. 
2. Объясните лексическое значение слов и составьте с ними предложения:

приоритет, верстать, артерия, дилетант, менталитет.

                                                                                                                         10 б. 

3. Произвести морфемный и словообразовательный разбор слов: вознаграждение, зернохранилище, губчатый, переливчатый.

                                                                                                                          10 б. 

4. Подберите к каждому названию цвета не просто синоним, а обязательно сложное слово: багряный, малахитовый, аметистовый, янтарный, аквамариновый, чернильный, Песочный, васильковый, ультрамариновый.

                                                                                                                           10 б.

5. В веселом «Этимологическом словаре» Б.Ю. Норманна есть такие толкования слов: «беспечность – отсутствие в квартире печки», «земляк – червь», «проигрыватель – игрок-неудачник». Как вы объясните, почему возможны такие шуточные толкования?

 Попробуйте сами дать шуточные толкования следующим словам: дерюга, днище, изверг, каналья, сморчок. А что означают эти слова на самом деле?
                                                                                                                           10 б.

6. Эпидейктическая речь – речь торжественная, воодушевляющая, хвалебная. Разновидностями этого риторического жанра являются всем вам хорошо знакомый комплимент, тост, юбилейная речь.Помните «Хвалебную песнь», сочиненную Вини-Пухом в честь Пятачка? Или «Похвальное слово глупости» Эразма Роттердамского? Хвалить можно не только человека, но и неодушевленные предметы, явления – обычно науку, область знания или какое-либо общее дело, которое связывает, объединяет людей. Напишите похвальную речь, обращенную ( на ваш выбор) к семье, к другу, к учителю, к предмету, к школе, к городу, к стране.

  Соблюдайте «законы жанра»: не бойтесь перехвалить предмет своей речи; используйте приемы усиления и преувеличения, сравнения и эпитеты, риторические обращения и восклицания.
  Вы можете сочинить свою речь в жанре оды или комплимента, подражая поэзии трубадуров, или в шутливо- юмористической манере, в стихах или в прозе. 
                                                                                                                              20 б. 

Русская литература 1.Проанализируйте стихотворение И.Бунина «Первый соловей». Почему поэт называет песню соловья первой, если сам же признает, что мир слышал ее «тысячу раз»?

  Ответ дайте в форме связного текста, интерпретируя произведение с опорой на анализ текста, с учетом известных вам знаний теории и истории литературы.
    ПЕРВЫЙ СОЛОВЕЙ

Тает, сияет луна в облаках. Яблони в белых кудрявых цветах. Зыбь облаков и мелка и нежна. Возле луны голубая она. В холоде голых, прозрачных аллей Пробует цокать, трещит соловей. В доме, уж темном, в раскрытом окне, Девочка косы плетет при луне. Сладок и нов ей весенний рассказ, Миру рассказанный тысячу раз.

                                2.10.1916                                                                                15 б.

2. Назовите известные оперы русских композиторов, написанные на сюжеты произведений Н.В.Гоголя. 10 б. 3. Напишите статью для словаря литературоведческих терминов «Строфа».

                                                                                                                                 10 б.

4. В творчестве каких художников нашли образное воплощение следующие литературные произведения: А.С.Пушкин «Медный всадник», М.Ю.Лермонтов «Демон», Н.В.Гоголь «Мертвые души», «Слово о полку Игореве» (М.Врубель, В.Фаворский, А.Бенуа, А.Агин).

Укажите названия картин.                                                                                     
                                                                                                                                 10 б.

5. Напишите небольшую творческую работу на тему: «Книги в жизни героев «Евгения Онегина».

                                                                                                                                20 б.

6. Сформулируйте и обоснуйте свою точку зрения для выступления в СМИ. «У истории нет корзины для мусора» (В.Гюго) Объем письменного ответа не менее 150 слов. 15 б. 10 класс

Задания выполняют ученики, которые перешли в 10 класс
(также данное задание могут выполнять ученики 5-9 классов).

Работы учеников, которые перешли в 11-ый класс, не принимаются. Русский язык 1. Расставьте знаки препинания. Сделайте синтаксический разбор предложения.

    На Петре был голубой полинялый и заношенный халат  который царевич помнил еще  до Полтавского сражения с тою же заплатою более яркого цвета на месте прожженном трубкою шерстяная красная фуфайка с белыми костяными пуговицами от одной из них  сломанной осталась только половинка он узнал ее и сосчитал как почему-то всегда это делал во время длинных укоризненных речей отца она была шестая снизу исподнее платье из грубого синего сталида серые гарусные штопаные чулки стары стоптанные туфли.
                                                                                               ( По Мережковскому)
                                                                                                                                     20 б. 

2. Многие пословицы по степени абстрагирования выходят на уровень философских сопоставительных категорий, например: форма и содержание («Криво дерево, да яблочки сладки»), качество и количество («С миру по нитке – голому рубашка»), сущность и явление («Из дуги оглобли не сделаешь»), причина и следствие («Как аукнется, так и откликнется»), необходимость и случайность («Это бабушка надвое сказала») и др.

   Подберите свои примеры пословиц, распределите их по указанным выше тематическим группам.
   Определите, к какой смысловой паре относятся следующие пословицы:
  1) двум смертям не бывать, одной не миновать;
  2) не всяк праведник, кто ходит в церковь;
  3) сколько волка не корми, он все в лес смотрит;
  4) встречают по одежке – провожают по уму;
  5) мал золотник да дорог.
                                                                                                                                     15 б. 

3. Один из учеников предложил формулу, по которой можно вычислить количество запятых при однородных членах предложения: х = п – 1, где х – число запятых, а п – число однородных членов. Верна ли эта формула? В каких случаях? Обоснуйте свое мнение. Приведите примеры.

                                                                                                                                    10 б 

4.Объясните варианты форм слов: сыны- сыновья, лоскуты – лоскутья

  Введите их в предложение. 
                                                                                                                                      10 б 

5. Разделите данные славянские языки на две группы:

а) использующие латинский алфавит,
б) использующие кириллический алфавит.
Как вы можете объяснить такое деление славянских языков?

Польский, русский, чешский, болгарский, словацкий, лужицкий, словацкий, хорватский, украинский, белорусский, македонский, сербский.

                                                                                                                                     5 б 

6. В форме эссе докажите либо опровергните одно из приведенных высказываний:

 «Угол зрения зависит от занимаемого  места» (закон Майлса)
 «Никогда не знают, кто прав, но всегда известно, кто в ответе» (закон Уистлера)
                                                                                                                                     20 б 
               Русская литература

1. Проанализируйте стихотворение М.Цветаевой «Окно». Ответ дайте в форме связного текста, интерпретируя произведение с опорой на анализ текста, с учетом известных вам знаний теории и истории литературы.

        ОКНО

Атлантским и сладостным Дыханьем весны – Огромной бабочкой мой занавес – и – Вдовою индусскою В жерло златоуское, Наядою сонною В моря заоконные…

          5 мая 1923 года
                                                                                                                      15 б.

2. Напишите статью для словаря литературоведческих терминов «Психологизм в литературе».

                                                                                                                      10 б.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

3. Назовите балеты на сюжеты произведений А.П. Чехова.

                                                                                                                       10 б.

4. В творчестве каких художников нашли образное воплощение следующие литературные произведения: Ф.М.Достоевский «Белые ночи», Л.Н.Толстой «Воскресенье», А.Н.Островский «Снегурочка», Н.В.Гоголь «Ревизор» (В.Васнецов, М.Добужинский, П.Боклевский, Л.Пастернак). Укажите названия картин.

                                                                                                                       10 б.

5. Напишите небольшую творческую работу на тему: «Литература и кино: итоги и прогнозы сосуществования в современном культурном пространстве»

                                                                                                                        20 б.

6. Сформулируйте и обоснуйте свою точку зрения для выступления в СМИ.

  «У истории нет корзины для мусора» (В.Гюго)
   Объем письменного ответа не менее 150 слов.
                                                                                                                        15 б.                                                                        

11 класс

Задания выполняют ученики, которые перешли в 11 класс
(также данное задание могут выполнять ученики 5-10 классов).

Русский язык 1. Расставить знаки препинания. Сделать синтаксический разбор предложения.

  На судне все разделяли это мнение и один из пассажиров человек склонный к философским обобщениям и политической шутливости заметил что он никак не может понять для чего это неудобных в Петербурге людей принято отправлять куда-нибудь в более или менее отдаленные места от чего конечно происходит убыток казне на их провоз тогда как тут же вблизи столицы есть на Ладожском берегу такое превосходное место как Корела где любое вольномыслие не может устоять перед апатиею населения и ужасною скукою гнетущей скупой природы.                                                                                                                           20 б.

2. Многие пословицы по степени абстрагирования выходят на уровень философских сопоставительных категорий, например: форма и содержание («Криво дерево, да яблочки сладки»), качество и количество («С миру по нитке – голому рубашка»), сущность и явление(«Из дуги оглобли не сделаешь»), причина и следствие ( Как аукнется, так и откликнется»), необходимость и случайность ( «Это бабушка надвое сказала») и др.

   Подберите свои примеры пословиц, распределите их по указанным выше тематическим группам.
   Определите, к какой смысловой паре относятся следующие пословицы:
 1) двум смертям не бывать, одной не миновать;
 2) не всяк праведник, кто ходит в церковь;
 3) сколько волка не корми, он все в лес смотрит;
 4) встречают по одежке – провожают по уму;
 5) мал золотник да дорог.
                                                                                                                               15 б. 

3. Л.В.Щерба указывал: «Существование всякой грамматической категории обуславливается тесной, неразрывной связью ее смысла и всех ее формальных признаков».

  Попытайтесь подтвердить справедливость данного утверждения на примере какой-либо части речи как грамматической категории.
                                                                                                                                 10 б.

4. Объясните варианты написания слов:

    Обессилеть – обессилить, обезлюдеть – обезлюдить.

Введите их в предложения.

                                                                                                                                10 б. 

5. Объясните значение заимствованных слов, найдите среди них синонимы:

   Брифинг, консалтинг, мониторинг, референдум, маркетинг, плебисцит.
                                                                                                                                 5 б.

6. В форме эссе докажите либо опровергните одно из приведенных высказываний.

   « Угол зрения зависит от занимаемого места» (закон Майлса)
   «Никогда не знают, кто прав, но всегда известно, кто в ответе» (закон Уистлера)

                                                                                                                             20 б.     

Русская литература 1. Проанализируйте стихотворение В.Маяковского «От усталости». Ответ дайте в форме связного текста, интерпретируя произведение с опорой на анализ текста, с учетом известных вам знаний теории и истории литературы. Какие эстетические установки поэта отразились в данном стихотворении?

  ОТ  УСТАЛОСТИ

Земля! Дай исцелую твою лысеющую голову лохмотьями губ моих в пятках чужих позолот. Дымом волос над пожарами глаз из олова дай обовью я впалые груди болот. Ты! Нас – двое, израненных, загнанных ланями, вздыбилось ржанье оседланных смертью коней, дым из-за дома догонит нас длинными дланями, мутью озлобив глаза догнивающих в ливнях огней. Сестра моя! В богадельнях идущих веков, может быть мать мне отыщется; бросил я ей окровавленный песнями рог. Квакая, скачет по полю канава, зеленая сыщица, нас заневолить веревками грязных дорог.

                                                           1913г.
                                                                                                                                 15 б.

2. Напишите статью для словаря литературоведческих терминов «Контекст».

                                                                                                                                 10 б.

3. Назовите спектакли на сюжеты произведений М.А.Булгакова, поставленные в Московских театрах при жизни автора.

                                                                                                                                  10 б.

4.В творчестве каких художников нашли образное воплощение следующие литературные произведения: А.Блок «12», А.Твардовский «Василий Теркин», А.С.Пушкин «Евгений Онегин», В.Маяковский «Про это» (А.Родченко, Н.Кузьмин, Ю.Аннеков, О.Верейский). Укажите названия картин.

                                                                                                                                  10 б.

5.Напишите небольшую творческую работу на тему: «Литература и фольклор в Интернете: виртуальный плен или новые возможности».

                                                                                                                                 20 б.

6.Сформулируйте и обоснуйте свою точку зрения для выступления в СМИ. «У истории нет корзины для мусора» (В.Гюго) Объем письменного ответа не менее 150 слов.

                                                                                                                               15 б.

8tMDR1 Thanks:) Cool topic, write more often! You manage with it perfctly:DD

Особисті інструменти