Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім.І.Пулюя смт.Гримайлів

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(yngwrK The material is on the five plus. But there is a minus! My internet speed 56kb/sek. The page was loading for about 40 seconds!...)
Рядок 1: Рядок 1:
-
yngwrK The material is on the five plus. But there is a minus! My internet speed 56kb/sek. The page was loading for about 40 seconds!...
+
 
==Адреса, телефони==
==Адреса, телефони==

Версія 22:56, 1 березня 2012


Зміст

Адреса, телефони

смт. Гримайлів вул.П. Орлика 20, Гусятинський район. Тернопільська область

тел. 3-12-63, 3-12-62

Адміністрація

Директор школи - Л.О. Войтюк Заступник директора з навчальної частини - В.Я. Капелюх

Фотогалерея

SDC10534.JPG

З історії навчального закладу

    Перші відомості про школу у Гримайлові знайдено у Львівському архіві. Початкова школа була заснована у 1796 році, навчалися у ній поляки, євреї і два українці. 
    У 1851 році у школу вступив Іван Пулюй, який пізніше прославив рідний край на весь світ. 
    На початку дев’ятсотих років директором навчального закладу був п. Гулевич. У 1920 році початкову школу реорганізували у семирічну, яку розділили на чоловічу і жіночу. Директором чоловічої став п. Дутковський, а жіночої – пані Клара Кашпицька.
   У час війни і в перше повоєнне десятиліття школою керував  п. Жулківський. З вересня 1950 по травень 1951рік директором працював Петренко Іван Омелянович. З травня 1951 по січень 1954 року школу очолила Свисцова Галина Макарівна. З січня 1954 по жовтень 1956 року – Ніколенко Тетяна Антонівна.

У 1957 році була відкрита трьохповерхова середня школа, у якій навчалося 650 дітей. Першим її директором був Каблучко Микола Пантелеймонович. На наступний рік директором став Левченко Олексій Семенович, а з серпня 1959 року по 1970 рік школою керував Капустинський Арсен Григорович.

У ті роки легкоатлети школи під керівництвом учителя фізкультури Луковського Станіслава Феліксовича 

зайняли І місце по бігу в Україні і ІІ - в СРСР. Юні спортсмени були нагороджені золотими та срібними медалями.

 З 1970 по 1972 рік директором школи був Благуляк Омелян Федорович.

А з 1972 по 1992 рр. ( аж до виходу на пенсію) школою керував Хоркавий Іван Васильович. За час його керівництва 60 випускників закінчили школу з відзнаками та медалями. У 1991 році школі було присвоєно ім’я Івана Пулюя. З 1993 по 2003 рік директором школи був Дзіх Богдан Романович. Під його керівництвом досягнуто значних успіхів у навчально-виховному процесі. У 1995 році колектив школи гідно відзначив150-літній ювілей Івана Пулюя. Учні та вчителі брали участь в урочистих святкуваннях, що проходили у Гримайлові та Тернополі. У школі було реконструйовано музей Івана Пулюя, почесними гостями якого були депутати Верховної Ради В’ячеслав Чорновіл, Георгій Філіп’юк, Богдан Бойко, Володимир Колінець, тодішній Міністр освіти Михайло Згуровський, внуки вченого з Австрії, Німеччини та Англії, науковці з Києва, Львова, Чернівець, Тернополя. З 2003 року директором призначено Войтюка Леоніда Олександровича, відмінника освіти України. Він вміло скеровує учительський колектив, дає йому свободу творчості, покладається у всьому на учнів та батьків. Під його керівництвом працюють 36 учителів, з них 13 педагогів вищої категорії, 16 – І категорії, 5 – ІІ категорії та 2 спеціалісти. Кращим учителям присвоєно звання : учителя-методиста – 1 ( Капелюх Галині Станіслівівні), старшого учителя – 3 ( Коцюбинській Нелі Петрівні, Войтюк Марії Йосипівні, Трінчук Любові Дмитрівні) та 7-ох педагогів нагороджено значком « Відмінник освіти України». Директор проводить велику роботу по відбудові і відродженню школи.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Школа гордиться своїми випускниками. Серед них - Пулюй Іван Павлович, професор, доктор фізико-технічних наук,першовідкривач « Х»- променів , публіцист, перекладач;

Форостій Федір – священик у США;

Олійник Марія – письменниця; Маслюк Степан – директор інституту фізики в Сєвєро-Донецьку; викладачі вищих навчальних закладів - Форостій Богдан, Задоріжний Ярослав, Матвіїшин Володимир, Теплий Іван,Станько Володимир, Синьовська Надія; директор « Житлобуд-ІІ» м. Тернополя Грузинський Віктор; керівник сільськогосподарського підприємства Коціра Степан та багато – багато інших. 26 випускників школи стали її вчителями.

Особисті інструменти