Бишківська ЗОШ І-ІІ ст

Матеріал з ТерноВікі

(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
(Шкільний музей)
(З історії навчального закладу)
Рядок 52: Рядок 52:
==З історії навчального закладу==
==З історії навчального закладу==
 +
В невеликій улоговині вздовж зеленої смуги лісу заховалося село Бишки, мальовниче, багате своєю історією, бо відсвяткувало у 2010 році 560 річчя. На горбочку біля церкви розмістилася Бишківська загальноосвітня школа I-II ступеня. Всі, хто  заходить на територію школи, кажуть, що це райський куточок.<br>
 +
У 1866 році для селян держава узаконила загальну освіту. Почали будувати школи. Шкільними інспекторами були міські повітові священики і декани. У 1844-1845 роках наші села перевіряв о. Михайло Павликів і записав: « В селах Бишки і Потік школи нема,…. Прошу вжити гостріших заходів», а візитатор у 1847-1848 роках Стефан Лужицький зауважив, що в Бишках школи  нема, а до дяка на науку ходить мало дітей, хоча у сусідніх Конюхах і Ценеві  школи працюють. Це, напевно, і було основним фактом, що в селі купили городець, збудували школу , і десь між 1885-1890 роками в ній почалося навчання. Охочих до навчання дітей було багато , приміщення стало замалим. Пізніше для школи було куплено більше землі за громадські кошти і за них також викопано криницю. До того часу школа, яка почала офіційно діяти в 1933 році, містилася в хаті Івана Лихолата (Жака). Вчитель живу у винаймленій хаті.<br>
 +
Першим вчителем до війни був Осип Вачків з Бережан, пізніше аж до війни 1914 року вчителювала Степанія Лопатинська, дочка місцевого священика Євгена , котрий довгі роки служив у наші парафії.
 +
Після війни від 1922 до 1939 року йому стала допомагати полька Ізабелля Бергентувна.<br>
 +
Коли на західній землі прийшла радянська влада, Методія Беднарського перевели у Бережанську народну школу,  де у 1940 році він був арештований і пропав безвісті. Зрозуміло, що з приходом радянської влади змінився і вчительський склад: у село прийшли нові, хоча менш кваліфіковані наставники: у них була лише семикласна освіта і педагогічні курси.<br>
 +
У ці важкі ідеологічно часи директорами школи відповідно були: Побідиш, Галаса,  Єлюк( 1943 -1944 рр.)Онуфрієнко, Косович Марія Михайлівна, Івашків Г.М.(1952-1955рр. і 1965рр.) Бобров Іван Іларіонович (1955-1957рр.), Невожай Павло Семенович, Чепіль Кіндрат Іванович , Сім’я Григорій Федорович  (1960- 1964рр.)<br>       
 +
І ніхто не може уявити , скільки людей приклалися до  того, щоб школа проіснувала до сьогоднішніх днів у пристосованих приміщеннях, бо була вона організована на колишньому проборстві. І лише працьовиті руки її керівників підтримували приміщення в належному стані. Під керівництвом директора Поповича Трохима Павловича в 60-их роках було побудовано новий корпус на 4 класні кімнати, обладнано шкільну їдальню. А працьовиті, хоч і жіночі, руки Шалай Василини Іванівни , яка очолювала школу 25 років, зробили все, щоб сільський заклад освіти був на належному рівні в районі.<br>
 +
З 1995 року школу очолив Мартинюк Іван Данилович, а заступником з 1997 року працює Пуціль Оксана Василівна .<br>
 +
За роки незалежності відбулися значні позитивні зміни. Зміцніла матеріальна база школи. Однією з перших в районі школа отримала в 2001 році комп’ютери, які презентував колишній учень Івашків Михайло Іванович. Створено пришкільний Музей національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, споруджено меморіальний комплекс «Борцям за волю України», відновлено за кошти діаспори приміщення початкової школи.<br>
 +
У школі працює 14 вчителів, навчається 63 учнів. На жаль, демографічна ситуація відчувається і в Бишках. Бо у 60-70роки школа навчала більше 200 учнів. Випускники школи продовжують навчання в Ценівській і  Конюхівській ЗОШ I-III ступенів.
 +
Бишківська загальноосвітня школа I-III ступенів була і залишається джерелом знань, творчості, патріотичної свідомості учнів.<br>
 +
Багатьох керівник школи і вчителів вже немає в живих, але добра пам'ять про них і справа їх рук і розуму залишається в стінах школи, в серцях тих, кого вони навчали і виховували.
 +
==Наші традиції==
==Наші традиції==
==Творчість учнів==
==Творчість учнів==

Версія 09:53, 12 січня 2011

Зміст

Назва навчального закладу

Бишківська ЗОШ І-ІІ ст.
Бишківська ЗОШ І-ІІ ст.

Адреса, телефони

с. Бишки [1]
Козівський район
Тернопільська область
47613

Тел. (03547) 2-65-68

E-mail: byshky_school@ko.te.ua

Адміністрація

Директор школи - Мартинюк Іван Данилович

Заступник директора з навчально-виховної роботи - Пуціль Оксана Василівна

Список вчителів

1. Гайдук Любов Михайлівна

2. Гайдук Надія Іванівна

3. Гунька Оксана Зіновіївна

4. Дідух Степанія Григорівна

5. Лихолат Андрій Олегович

6. Мартинюк Іван Данилович

7. Матвіїв Ганна Сидорівна

8. Оріховська Галина Іванівна

9. Огородник Любов Дмитрівна

10. Огородник Ярослав Євгенович

11. Парасюк Любов Іванівна

12. Парасюк Юрій Васильович

13. Прийдун Світлана Михайлівна

14. Пуціль Оксана Василівна

Фотогалерея

Педагогічний колектив

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/4/4c/Педколектив_Бишки.jpg

З історії навчального закладу

В невеликій улоговині вздовж зеленої смуги лісу заховалося село Бишки, мальовниче, багате своєю історією, бо відсвяткувало у 2010 році 560 річчя. На горбочку біля церкви розмістилася Бишківська загальноосвітня школа I-II ступеня. Всі, хто заходить на територію школи, кажуть, що це райський куточок.
У 1866 році для селян держава узаконила загальну освіту. Почали будувати школи. Шкільними інспекторами були міські повітові священики і декани. У 1844-1845 роках наші села перевіряв о. Михайло Павликів і записав: « В селах Бишки і Потік школи нема,…. Прошу вжити гостріших заходів», а візитатор у 1847-1848 роках Стефан Лужицький зауважив, що в Бишках школи нема, а до дяка на науку ходить мало дітей, хоча у сусідніх Конюхах і Ценеві школи працюють. Це, напевно, і було основним фактом, що в селі купили городець, збудували школу , і десь між 1885-1890 роками в ній почалося навчання. Охочих до навчання дітей було багато , приміщення стало замалим. Пізніше для школи було куплено більше землі за громадські кошти і за них також викопано криницю. До того часу школа, яка почала офіційно діяти в 1933 році, містилася в хаті Івана Лихолата (Жака). Вчитель живу у винаймленій хаті.
Першим вчителем до війни був Осип Вачків з Бережан, пізніше аж до війни 1914 року вчителювала Степанія Лопатинська, дочка місцевого священика Євгена , котрий довгі роки служив у наші парафії. Після війни від 1922 до 1939 року йому стала допомагати полька Ізабелля Бергентувна.
Коли на західній землі прийшла радянська влада, Методія Беднарського перевели у Бережанську народну школу, де у 1940 році він був арештований і пропав безвісті. Зрозуміло, що з приходом радянської влади змінився і вчительський склад: у село прийшли нові, хоча менш кваліфіковані наставники: у них була лише семикласна освіта і педагогічні курси.
У ці важкі ідеологічно часи директорами школи відповідно були: Побідиш, Галаса, Єлюк( 1943 -1944 рр.)Онуфрієнко, Косович Марія Михайлівна, Івашків Г.М.(1952-1955рр. і 1965рр.) Бобров Іван Іларіонович (1955-1957рр.), Невожай Павло Семенович, Чепіль Кіндрат Іванович , Сім’я Григорій Федорович (1960- 1964рр.)
І ніхто не може уявити , скільки людей приклалися до того, щоб школа проіснувала до сьогоднішніх днів у пристосованих приміщеннях, бо була вона організована на колишньому проборстві. І лише працьовиті руки її керівників підтримували приміщення в належному стані. Під керівництвом директора Поповича Трохима Павловича в 60-их роках було побудовано новий корпус на 4 класні кімнати, обладнано шкільну їдальню. А працьовиті, хоч і жіночі, руки Шалай Василини Іванівни , яка очолювала школу 25 років, зробили все, щоб сільський заклад освіти був на належному рівні в районі.
З 1995 року школу очолив Мартинюк Іван Данилович, а заступником з 1997 року працює Пуціль Оксана Василівна .
За роки незалежності відбулися значні позитивні зміни. Зміцніла матеріальна база школи. Однією з перших в районі школа отримала в 2001 році комп’ютери, які презентував колишній учень Івашків Михайло Іванович. Створено пришкільний Музей національно-визвольної боротьби ОУН-УПА, споруджено меморіальний комплекс «Борцям за волю України», відновлено за кошти діаспори приміщення початкової школи.
У школі працює 14 вчителів, навчається 63 учнів. На жаль, демографічна ситуація відчувається і в Бишках. Бо у 60-70роки школа навчала більше 200 учнів. Випускники школи продовжують навчання в Ценівській і Конюхівській ЗОШ I-III ступенів. Бишківська загальноосвітня школа I-III ступенів була і залишається джерелом знань, творчості, патріотичної свідомості учнів.
Багатьох керівник школи і вчителів вже немає в живих, але добра пам'ять про них і справа їх рук і розуму залишається в стінах школи, в серцях тих, кого вони навчали і виховували.

Наші традиції

Творчість учнів

Ми гордимося

Шкільний музей

Екскурсоводи музею під керівниктвом Гайдук Н.І.

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /srv/wiki.ippo.edu.te.ua/images/6/62/Екскурсоводи_музею_під_керівництвом_Гайдук_Н.І..jpg
Особисті інструменти